FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 23:20   

Obraza? A gdzieżby. Po prostu wpadnie wielki potężny Patriarcha i zamieni Twój zakon w kurczaki, a Ci co będą za dużo piać dostaną przez łeb z broni kościelnej.
(tak dla bezpieczeństwa podpowiem, że jest to ironia)

Bezimienny, naprawdę musisz widzieć? To Fei przedstawił zarys, ja jeszcze dodam, że nie ciężko opancerzone...

Jeżeli jednak chcesz wiedzieć więcej nt. naszą kawalerii, która de facto siedzi w bazie, to pierw opisz nam proszę liczebność, rozmieszczenie i uzbrojenie Twoich armii. Bo to też byłaby dla nas przydatna informacja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 00:40   

Jak nie trudno się domyślić, mój ostatni post to otwarcie furtki do wolnego kończenia questu. Myślę, że wszyscy już powoli robią się nim zmęczeni. A przy tym jest kilkanaście projektów nowych questów. Myślę więc, że to niezły moment na to.

Ale to już nie ode mnie zależy :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-12-2009, 00:52   

Słuszna to decyzja. Miało wyjść coś w rodzaju Gondoru a wyszedł półroczny tasiemiec. Tak czy siak pewnie większość się zgodzi ze trwa już dość długo.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 00:57   

Prawda jest taka, że zdradzać wszelkich informacji raczej nie będziemy nawet jeśli takie posiadamy. Dlaczego? Otóż dlatego, że i nasi questowi przeciwnicy tego nie czynią. Prosty przykład (w którym nie tyle się czepiam, co chcę ukazać "sytuację", tym bardziej, że akurat osoba, na której przykładzie się opieram, tak głęboko nie wnikała w naszą kawalerię) - Zegarmistrz dysponuje jakąś bliżej nieokreśloną flotą (powietrzną, po części dotyczy to morskiej), której nie znamy ani przybliżonego położenia ani dokładniejszego opisu. Czyli, de facto jest coś, co może nas zaatakować, ale nie wiemy co, nie wiemy w jakiej liczbie.

W zasadzie ta nieokreśloność sił rozpoczęła się od samego początku questu i dotyczy także MAC-u. Działa to zarówno na naszą korzyść jak i niekorzyść.

A sprawa kawalerii... Możecie być pewni, że wspominane wcześniej przeze mnie ewentualne jej "rajdy" nie dotyczą superciężkiej kawalerii, w której nie tylko żołnierze lecz także ich wierzchowce noszą stalowe pancerze. Logika przeciwko temu protestuje. Natomiast kawaleria "średnia" i lekka (w tym strzelcy) jest w stanie wspomniany przeze mnie limit osiągnąć. O liczebności nie powiem, bo w tej chwili sam jej dokładnie nie znam (może była o tym mowa wcześniej, ale teraz trudno cokolwiek znaleźć na szybko). Oczywiście, żeby nie było zaskoczenia, zaznaczę, że w skład takich oddziałów kawalerii mogą (a nawet powinni) wchodzić magowie (w liczbie od jednego do kilku na stu jeźdźców) - tak, magicznym sposobem są w stanie utrzymać się na siodle jak pierwszorzędny jeździec (to chyba nie jest sztuczką z "wyższych sfer").
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2009, 01:15   

Fei Wang Reed napisał/a:
Oczywiście, żeby nie było zaskoczenia, zaznaczę, że w skład takich oddziałów kawalerii mogą (a nawet powinni) wchodzić magowie (w liczbie od jednego do kilku na stu jeźdźców) - tak, magicznym sposobem są w stanie utrzymać się na siodle jak pierwszorzędny jeździec (to chyba nie jest sztuczką z "wyższych sfer").


To drugi - trzeci poziom magii.

Dwie uwagi:

1) Utrzymam bazę militarną w Wielkiej Rozpadlinie.

2) Wycofam się na granicę Lasu Amtar oraz Wzgórz Rathgaut.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2009, 01:27   

Chodziło mi raczej o typ kawalerii - co do liczebności to wiem, że dane jest trudno podać, skoro w ciągu przeszukiwania internetu i FR-owych podręczników udało mi się znaleźć tylko następujące fakty odnośnie wojsk w Faerunie:
- Purpurowe Smoki mają normalną (pokojową) liczebność od 6 do 15tys, w zależności od źródeł.
- W walce z Tuigańską Hordą po stronie Hordy uczestniczyło ok 100 tys ludzi, zaś od strony Przymierza ruszyła jedna z największych armii jaka zebrała się w tym okresie - i liczebność jej wynosiła 28 tys (w tym 25 tys ludzi z różnych krain, głównie Cormyru i Dolin, ok 2 tys krasnoludów, i 1 tys orków z Zhentil Keep).
Niestety, wiele wskazuje że autor trylogii hordy wziął te liczby z sufitu.
Przy tak "bogatych" i niespójnych informacjach pozostaje tylko zgadywać.

Na razie wstępnie mogę założyć (metodą Zega, patrząc na populację Calimshanu, oraz na fakt że jest to kraj bardzo bogaty), że armia użyta do podboju ziemi na północ od Jeziora Pary liczy jakieś 20 tys, przy czym jest to głównie piechota (18 tys) i 2 tys lekkiej kawalerii (głównie skirmiszerów i konnych łuczników).

PS: zasadniczo, patrząc na to że zarówno Calimshan jak i Tethyr - dwie moje główne siły militarne - są krajami kupieckimi, które zdolne do prowadzenia wojen i wystawiania sporych armii, ale wcale tego nie pragną i wolą mieć w okolicy spokój, ja również jestem skłonny pójść na ugodę i zawrzeć pokój (aczkolwiek ceną za to będzie uznanie moich, zaznaczonych na mapce ostatnich (i właściwie jedynych) podbojów - oraz brak nowej działalności militarnej w rejonie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 07:29   

Zegarmistrz, będę o tym pamiętał, jeżeli pismo zostanie wysłane. Bo na razie to plan, który przedstawiłem innym. Wyślę pismo, jeżeli uzyskamy zgodność (ten post to nie była propozycja którą przedstawiałem tylko tobie, ale też graczom po naszej stronie, najpierw potrzebuje ich zgody).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 09:39   

Bezimienny, jak się uprzeć to są i inne informacje. Z samego ZK:OŚ:

- Liczebność Tuigańskiej Hordy wynosiła ok. 300k jeźdźców.
ZK:OŚ napisał/a:
Mając na swe rozkazy armię liczącą 300 tysięcy jeźdźców, Yamun ruszył na wschód

Źródłem rozbieżności jest zapewne fakt, że Twoja liczebność jest PO pokonaniu Shou. I uważam, że jeśli utracili 2/3 stanu na Shou, to powinni kurować tam rany lub się rozpaść. Ale trylogii Hordy nie czytałem.
- Dolinę Archen strzeże 10 oddziałów po 60 doborowych jeźdźców. Jest to główna siła militarna Dolin.
- Miasto Akanax (ok. 20k mieszkańców) w Chessentii - faeruński odpowiednik Sparty - miało mieć pięćdziesięciotysięczną armię w obozie pod miastem. (teraz to jest trzon armii MAC w Chondath)
- Liczebność armii okupacyjnej Mulhorandu w Untherze wynosiła 20k żołnierza. No idea, jakiego żołnierza.
- Co do Silverymoon... Khem,
ZK:OŚ napisał/a:
Armia miasta - Rycerze w Srebrze - liczy 500 żołnierzy, którzy nieustannie patroluja miasto. Pomagają im magowie i zwiadowcy Harfiarzy.

Cóż, straszna bieda - ale i tak zakładam, że prawdziwym ramieniem militarnym Silverymoon jest armia Srebrnych Marchii.
- w opisie Wielkiej Rozpadliny jest o armii zawodowej - tzw. Stalowych Tarczach, stacjonujących w Sercu Ziemii. Ma ich być 14k.
-
ZK:OŚ napisał/a:
Militarne siły Mulmastet liczą 6000 ostrzy i 15 okrętów (m.in. stare kogi i statki żeglugi przybrzeżnej.

No i miasto to ma jeszcze 200 czarodziejów skupionych w Płaszczach z Mulmastet, w tym 9 z poziomem 12+. Hmmmm, z tego wnioskuję, że daerianskie oszacowanie liczebnosci Czerwonych na 500 raczej odnosiło się do oddanych mu niegdyś do użytku - zapewne cała organizacja liczy z 10000 członków.

Tak więc sądzę, że materiału porównawczego jest dużo - tylko jest strasznie sprzeczny wewnętrznie. Np. w zależności od sposobu patrzenia, to siły Thay mogą mieć naprawdę wielkie wahania...


Fei - ja tam opisywałem siły MAC w miarę bardzo dokładnie. Być może i teraz bym swoje siły opisał - ale niestety kształt thayskich militariów zniechęca do opisu...

BTW: co do floty, to wg. ZK: OŚ:

- na Evermeet zdarzają się slupy i fregaty. Ale to wyjątek - oprócz Evermeet nikt (nawet Zeg) nie ma fregat itd.
- Waterdeep, Amn i takie tam mają słynąć z karak.
- na Bezdrożnym Morzu i Morzu Mieczy głownie kogi i karawele.
- lekkie galery też się na wodach przybrzeżnych zdarzają.
- na Morzu Spadających Gwiazd są to równie często galery i dromony, jak żaglowce.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 13-12-2009, 10:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 13-12-2009, 10:06   

Altruista napisał/a:
Sas - odezwij się na gg. Kicyn cie potrzebuję :)

Będę wieczorem, ale chyba już nie potrzeba mojej osoby skoro kampania się kończy.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 11:58   

500 Czerwonych na moich usługach to był oddział, jaki otrzymałem z Thay - teraz to zupełnie inne liczby.
Moje prywatne siły w postaci dworu Shae'verth w tej chwili są zapewne podwojone.

Edit: Nawiasem mówiąc Costly, podoba mi się fakt, ze przy całym swoim żądaniu realizmu właśnie odesłałeś wiadomość władcy Thay i nietytułowanemu tyranowi Podmroku, przewodzącemu sojuszowi rozpościerającemu się pół Faerunu... że nie, nie spotkasz się z nim w sposób magiczny i że ma się ruszyć i zabrać tyłek w troki, aby się udać osobiście i porozmawiać z bliżej nieokreślonym urzędnikiem kościoła MAC... wysoko położonym, ale nawet nie przywódcą.
Dla mnie to w zasadzie ciężko określić inaczej, niż megalomanię i w ten sposób się do tego odniosę...

Edit 2: Zabójców opisze dla jasności w sposób bardziej mechaniczny, niż fabularny.
Zabójcy:

Czarny Lód:
Cichy, małomówny, okrutny. Człowiek.

Mag - zabójca specjalizujący się w zaklęciach rzucanych z zaskoczenia, w najbardziej wrażliwe punkty przeciwnika. Uwielbia Atak z Ukrycia przy pomocy Wyssania Energii.
Czarodziej 5/Mistyczny oszust 10/Czerwony Mag 6/Zabójca 9

Milcząca Klinga:
Przyjaciel Śpiewającego Ostrza. Razem zaczynali swe życie jako piraci. Do pracy korzysta zarówno ze wsparcia i siły ofensywnej magii, jak i z dwóch krótkich mieczy. Diabelstwo.

Swashbucler 3/Zabójca 8/Czarodziej 10/Eldritch knight 10

Śpiewające Ostrze:
Na pozór rozkojarzony i wesoły bard, w rzeczywistości - niezwykle skuteczny i cichy (lub głośny) zabójca. Doskonały szermierz. Półelf.
Swashbucler 3/Duelist 10/Shadowdancer 1/Bard 16

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-12-2009, 14:32   

Co do twoje ost posta Daerian to Costly zgłasza protest. Obrady się jeszcze nie skończyły. Więc o tym co napisałeś nie może być mowy. Więcej napisze dopiero jak wróci. Prosi cię też byś usunął kawałek posta dotyczący jego porwania. Jak nie to poprosi o interwencje szefową.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 14:35   

Costly zostaje porwany tego dnia, gdy obrady się zakończą - nawet jeśli tylko przerwą do dnia kolejnego. Nie mam nic przeciwko opisaniu ich zakończenia wcześniej, post stanowi sygnalizację tego, co się wydarzy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-12-2009, 14:39   

W takim bądź razie w imieniu Costa proszę szefową o interwencje.

Cost prosi żeby kawałek dotyczący jego osoby zniknął.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2009, 14:40   

Mam nadzieję, że z mojego postu wynika, że moim zdaniem nie opłaca mi się wojna i że zamierzam zgodzić się na propozycje MAC-u.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 14:43   

Post zedytownay. Costly znika w trakcie obrad i wróci ułamek sekundy później, aby nie było problemu wynikających z przesunięcia czasowego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 77 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group