FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-12-2009, 21:28   

Ysengrinn napisał/a:
Jeżeli ma w nazwie "castle" to trudno, żeby nie miało...


Silvermoon ma moon w nazwie a nie leży na Selune.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-12-2009, 21:29   

Ha ha, uśmiałem się.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 21:43   

Zegarmistrz napisał/a:
O, świetnie. Nie mogłem tego znaleźć, wyrzucało mi tylko jakiś ród w Cormyrze.

Naprawdę nie ma za co. ;)

Jak mówię, nie mam zamiaru się kłócić o to. Jak dla mnie to mogłyby być to jakieś barykady i przesieki, ale drewniane. Wątpię, by komukolwiek chciałoby się stawiać zamek tak daleko. No ale skoro uważacie inaczej, to niech będzie ufortyfikowany.


Fei Wang Reed napisał/a:
No cóż, pierwsze wyliczenia Zegarmistrza były bardziej wiarygodne (150-200kmpd), niespecjalnie sprzyjający wiatr, ew. burze albo inne niedogodności skutecznie hamują flotę tamtych czasów.

Zwyczajne statki i owszem. Ale flotę w niebie, to już tylko spekulacja. Niemniej to tylko moja skromna uwaga. ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 21:47   

Sylar napisał/a:
Zwyczajne statki i owszem. Ale flotę w niebie, to już tylko spekulacja. Niemniej to tylko moja skromna uwaga. ;p
Jeśli flota opiera się na sile i kierunku wiatru, a także jest podatna na warunki atmosferyczne - to tak, też się tyczy (tyle że trudno oszacować na gorąco, w jakim stopniu wpływa).

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 21:50   

Fei - żagle na flocie halruańskiej na moje są tylko dla szpanu (ew. na sprzyjającą pogodę).

Poza tym, kontrolowanie pogody (control weather) znajduje się poniżej magii epickiej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 21:51   

Fei Wang Reed napisał/a:
Musiałyby być bezdroża bezdroży, by szybkość poruszania się spadła do 5kmpd. W każdym razie zaznaczyłbym, że nasza konnica po terenie "średnim" bez problemu jest w stanie przebyć w ciągu kilku dni po 100kmpd (oczywiście bez taboru).


Oczywiście, że nie jest. To chyba by musiałyby być konie odrzutowe. 50 kilometrów maksymalnie.

Fei Wang Reed napisał/a:
W lawinie postów ciężko mi teraz znaleźć, więc nie wiem, czy opisywałeś - jaką ilością floty morskiej dysponujesz (i mniej więcej jakiego jest ona rodzaju, wliczając statki wyłącznie transportowe - tj. jakie proporcje)?


Jakieś 5 do 10 razy większą ilością niż wy. Ile dokładnie nie wiadomo, bowiem nie ustaliliśmy, jakie statki są obecnie używane w Faerunie. Jeśli są to te nieszczęsne karawele, to okrętów sumarycznie jest pewnie około 1 do 2 tysięcy. Przy czym na państwo przypada ich około 100 do 300.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 22:00   

Zegarmistrz napisał/a:
Oczywiście, że nie jest. To chyba by musiałyby być konie odrzutowe. 50 kilometrów maksymalnie.

Nie, konie zwykłe (odrzut zostawiliśmy w Świątyni Bractwa). Przeglądając historyczne manewry kawalerii 100kmpd wcale nie jest liczbą wyrwaną z kosmosu (przynajmniej jeśli taki "rajd" miałby trwać nie wiele więcej niż kilka dni, dajmy: 4-5). Zakładając, że każdy kawalerzysta ma drugiego konia luzem, te 50km to skrajnie naciągnięta wartość (mówię, na terenach w miarę równinnych i bez większych przeszkód).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2009, 22:09   

A, chyba, że tak... W takich okolicznościach faktycznie kawaleria może poruszać się z taką prędkością. Ale pamiętajcie, że ja też mam kawalerię. W tym zapewne gobliny na wilkach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-12-2009, 22:23   

Zegarmistrz napisał/a:
Jakieś 5 do 10 razy większą ilością niż wy.

Skądś Tyś wziął tę kosmiczną dysproporcje? 5x więcej to już za dużo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 22:35   

Ktoś mógłby mi wytłumaczyć obecną sytuację w Cormyr, Cormanthor oraz Sembii?
Jakoś nie potrafię się połapać cóż za "przekręty" się tam dzieją lub raczej działy), a jestem dość zainteresowany tymi ziemiami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-12-2009, 22:37   

Cytat:
Przeglądając historyczne manewry kawalerii 100kmpd wcale nie jest liczbą wyrwaną z kosmosu (przynajmniej jeśli taki "rajd" miałby trwać nie wiele więcej niż kilka dni, dajmy: 4-5).


Jaką macie tę kawalerię? Bo jeżeli wydaje się Wam, że 100 kilometrów dziennie pokona ciężkozbrojne rycerstwo...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-12-2009, 22:38   

Ysengrinn napisał/a:
Jaką macie tę kawalerię? Bo jeżeli wydaje się Wam, że 100 kilometrów dziennie pokona ciężkozbrojne rycerstwo...

Chętnie ci na to odpowiem pod warunkiem, ze weźmiesz udział w kampanii...

Sas - odezwij się na gg. Kicyn cie potrzebuję :)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 22:56   

Sylar napisał/a:
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć obecną sytuację w Cormyr, Cormanthor oraz Sembii?
Jakoś nie potrafię się połapać cóż za "przekręty" się tam dzieją lub raczej działy), a jestem dość zainteresowany tymi ziemiami.
W Cormyrze działo się zbyt wiele przekrętów które dało by się wymienić - a z pewnością więcej, niż ja np. byłbym w stanie w pełni ogarnąć. Ostatecznie rządzi tam król podstawiony przez Velga, ale są szczątki rebeliantów proCaladańskich (tych z okresu antymacowego, by nie mylić z obecnym proMACowym Caladanem), oraz jakieś wpływy daerianowe. Armię ma wystarczająco potężną, by poradzić sobie z każdym w miarę normalnym najeźdźcą, a żywność mogą importować z Dolin (które są pod wpływem Daeriana).
Cormanthor chwilowo jest broniony przez stosunkowo niewielkie siły elfów, ustawione tam przez Velga - ale jakby co mają do kogo po pomoc się zgłosić.
Sembia - większość armii bierze udział w Purpurowej Krucjacie w Vast, samo państwo jest "chronione" przez Cormyr i kler Triady (Tyr, Torm, Ilmater).
Sama armia Krucjaty siedzi w Vast, zamieszana w polityczną wewnętrzną dysputę - ale pewnie niedługo się rozpadnie i jej poszczególne elementy wrócą do Sembii i Cormyru (m.in).

PS: Alt: w sumie ja też bym chętnie odpowiedź usłyszał.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-12-2009, 22:58   

A nie obrazicie się jak mój Zakon Sześciu Bóstw wjedzie Wam w prowincje i zrobi z armii jesień średniowiecza?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 23:16   

Bezimienny napisał/a:
Cormanthor chwilowo jest broniony przez stosunkowo niewielkie siły elfów, ustawione tam przez Velga - ale jakby co mają do kogo po pomoc się zgłosić.


Przede wszystkim jest chroniony tym, że można przewidywać, że próbą zapanowania nad Comanthorem = interwencja Twierdzy Zhentil + Czerwonych Czarnoksiężników (np. z Hillsfaru) przy jednoczesnej bierności Dolin.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 76 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group