FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 22:50   

Przebieracie w tych zaklęciach jak w rękawiczki. Chciałbym usłyszeć jedną ustaloną wersję przez Daeriana, bo nie będę bawił się w obalanie każdej kolejnej hipotezy...


Daerian napisał/a:
Rytuał wykrywający, związany z całym Splotem.

A czy czasami ta zdolność/zaklęcie nie pozwala wyłącznie określić obecność osób obcych na świecie bez wiedzy o tożsamości? (poprawcie mnie jak się mylę)

EDIT:
Velg, a ja dalej będę się upierał przy tym, że jednak musiałeś pić ten sam soczek co Norrc...

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 13-12-2009, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 22:50   

kic napisał/a:

Ot to to to... Gdybyś wcześniej nie czepiał się tak prostacko, to bym nie pomyślał, że pijesz coś takiego...
Swoją drogą coś Ci się chyba pomerdało, bo ja nigdy nie mówiłem, że moje zdolności iluzji możesz definiować przez D&D...

O, to to. Daerian, Ty też, jak nasz szanowny Patriarcha niekonsekwentny, masz zdolności wychodzące poza DnD, nieprawdaż? :P

Edit: a ja przy tym, że skoro dendekowe protekcje nie wpływają na Twe iluzje, to daerianowe czary też mogą działać wbrew protekcjom. (choć samo porwanie mnie w sumie licho obchodzi)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 23:14   

Velg, ale ja nic takiego nie mówiłem, że nie działają. Ba byłbym nawet daleki od tak niedorzecznego wniosku. Powiedziałbym tylko, że moja iluzje nie są ograniczona do tych kilku zaklęć z Abeir-Toril.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 23:17   

W takim wypadku się nie zrozumieliśmy - bo mi chodziło głównie o to, że true seeing wszystko rozwala. Tak samo jak mnie drażni mind blank, bo mam obcięte zauroczenia na wszelkich bardziej znacznych aktorach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-12-2009, 23:22   

Velg napisał/a:
W takim wypadku się nie zrozumieliśmy - bo mi chodziło głównie o to, że true seeing wszystko rozwala. Tak samo jak mnie drażni mind blank, bo mam obcięte zauroczenia na wszelkich bardziej znacznych aktorach.


To się najpierw rzuca Dispel, a potem Dominate Person. Quicened Dispel.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2009, 23:28   

Velg, no tak, wszystko zdejmuję. Ale to zaklęcie jest na cel i to tylko jeden. Więc jeśli ktoś zapuści masowe zaklęcie, to na każdego z osobna trzeba puszczać to zaklęcie.

Dochodzi jeszcze do tego granica zaklęcia. Czyli iluzja oddalona o 40m dalej działa.


Zegarmistrz napisał/a:
To się najpierw rzuca Dispel, a potem Dominate Person. Quicened Dispel.

A przeciwnik ma stać i się patrzeć? Jeżeli to będzie jakiś inny mag to taka akcja nie gwarantuje sukcesu. Kolejna sprawa, że ktoś może posiadać odpowiedni przedmiot z proofem.

EDIT:
Dobra, ale ja proponuję już zakończyć ten temat. Bo to chyba nie jest jak na razie istotne do ustalenia dla przyszłości Questu.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2009, 00:28   

Powiem tak. Nie widzę nadal powodów, dla których nie miałbym móc porwać Costly'ego. Ale jeśli tak bardzo Wam zależy na tym, aby do tego nie doszło, to proszę bardzo...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-12-2009, 01:21   

Daerian napisał/a:
Powiem tak. Nie widzę nadal powodów, dla których nie miałbym móc porwać Costly'ego. Ale jeśli tak bardzo Wam zależy na tym, aby do tego nie doszło, to proszę bardzo...


Miło. Nie czytałem komentarzy, przybyło ich kilka stron, a ja dosłownie w tej minucie wszedłem do domu. Wcześniej jednak drogą telefoniczną sytuacje wyłożył mi Velg i Alt, więc o co się rozchodziło wiem.

Daerian, krótko - gdybyś mógł w ten sposób zgarnąć moją postać, to byłby to precedens wskazujący na to, że możesz zrobić to samo z każdą inną postacią (tym bardziej nie "graczową") o dowolnym znaczeniu strategicznym w każdym momencie. Zdajesz sobie chyba sprawę z tego, że to rujnuje grę w momencie? Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Skoro już przegadaliście na ten temat kilka stron i koniec końcem zostało to wycofane, to nie mam po co odgrzewać starych kotletów.

Chciałem dodać dziś post kontynuujący zaczęty wczoraj wątek, ale nie mam siły, miałem ciężki wyjazd służbowy. Nie stanie się nic wielkiego, jeżeli to jeszcze kilka godzin poczeka, za to mi zdecydowanie pomoże trochę snu. Dziękuje za zrozumienie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2009, 09:43   

Costly - owszem, taką możliwość mechanicznie i logicznie w Twoim przypadku mam. Fakt, że z niej ostatecznie nie skorzystałem stanowi w tym przypadku moją dobra wolę i chęć ugody z Wami. Nie oznacza to też możliwości porwania każdej postaci - niektóre są zbyt dobrze chronione. Jak było wspominane, znajdujesz się poza swoim terenem i bez osłon. Ale nie ciągnijmy tego tematu.

Natomiast nadal pozostaje poruszony przeze mnie problem:
Daerian napisał/a:
Nawiasem mówiąc Costly, podoba mi się fakt, ze przy całym swoim żądaniu realizmu właśnie odesłałeś wiadomość władcy Thay i nietytułowanemu tyranowi Podmroku, przewodzącemu sojuszowi rozpościerającemu się pół Faerunu... że nie, nie spotkasz się z nim w sposób magiczny i że ma się ruszyć i zabrać tyłek w troki, aby się udać osobiście i porozmawiać z bliżej nieokreślonym urzędnikiem kościoła MAC... wysoko położonym, ale nawet nie przywódcą.
Dla mnie to w zasadzie ciężko określić inaczej, niż megalomanię i w ten sposób się do tego odniosę...

Gdybyś w ten sposób odpowiedział Szass Tamowi, prawdopodobnie wkrótce znaleziono by Cię w jakimś ciemnym zaułku z poderżniętym gardłem. Zaklęcie z mojej strony było kosztownym odpowiednikiem, którego celem miało być uniknięcie zabicia postaci gracza.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-12-2009, 11:34   

No cóż, moja postać, niestety, widzi Faerun jako jedną z wielu krain w których Bractwo zaczyna rozszerzać swoje wpływy. Tylko jedną i wcale nie najważniejszą. Pomijam fakt, że jak bym nie patrzył na mapkę Bezimiennego, to powierzchnia pokryta kolorem niebieskim zdecydowanie odbiega od wyobrażenia "połowy świata", ale to już nie jest takie istotne. Tak czy inaczej jesteś po prostu lokalnym przywódcą, jako dyplomata traktuje cię zgodnie z etykietą, ale ciężko spodziewać się czegoś więcej. W waszej krainie przebywa obecnie Kościół Praworządności, centrum skupiające wiarę niezliczonych milionów istnień. Jako postać czułą na moc powinieneś zapewne też to odczuwać, nic podobnego nigdy w historii nie pojawiło się w tym świecie i sama aura tego obiektu daje świadomość rozmiarów przybyłej wiary. Fakt, że możesz wyczuć wiarę niezliczonych milionów istnień, daleko przekraczających całość miejscowej populacji zapewne daje do myślenia.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2009, 15:11   

Costly, nie rozśmieszaj mnie. Jesteśmy w Faerunie, świecie, w którym bogowie chodzą po ziemi, gdzie najwieksi z herosów sięgają po boskość, a postacie graczy na odpowiednim poziomie walczą z takimi eldrich abominations, które zjadłyby całość wszystkich uczestników tego questa (poza Bezimiennym, który jest od nich mocniejszy i mną, bo bym nawiał) na przystawkę. Twój kościół to dla wszystkich sił Faerunu kolejny przybysz z jakiegoś innego wymiaru, w żadnym stopniu nie wyjątkowy.

Costly napisał/a:
Tak czy inaczej jesteś po prostu lokalnym przywódcą, jako dyplomata traktuje cię zgodnie z etykietą, ale ciężko spodziewać się czegoś więcej.


Ups, właśnie nie. Dokładnie nie. Zgodnie z etykietą szukałbyś wyjścia zadowaljącego obydwie strony, spotkania,w którym obie strony zachowują twarz. Chcesz przykłady historyczne, czasami brzmiące aż zabawnie, w których dokładnie o to chodziło?
W tej chwili stawiasz się z pozycji siły, co stanowi obrazę dla mnie i Czerwonych Czarodziei. I wolałbym, abyś to poprawił.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-12-2009, 15:31   

Jest jeden bóg, nie trafia to do nas. Zresztą, odrzucając dogmaty, przypomnij sobie od czego zaczęliśmy kampanie, skoro jesteśmy przy miejscowych bogach i kwestii przewagi mocy. Powtarzam, dla nas to jedna z wielu krain, a że w realiach fantasy w zasadzie wszystkie są magiczne i mają biegających po nich bogów czy inne cuda niewidy, to i nie widzę powodu dla którego Faerun miałby być pośród nich specjalny. I taki dla nas nie jest.

Natomiast zupełnie innym tematem jest coś innego.

Daerian napisał/a:

W tej chwili stawiasz się z pozycji siły, co stanowi obrazę dla mnie i Czerwonych Czarodziei. I wolałbym, abyś to poprawił.


Zgłupiałem. Zacytuj o jaką wypowiedź chodzi, bo totalnie nie wiem do czego pijesz. Złożyłem ci propozycje spotkania, gdzie deklaruje się, że w imię wyższego dobra będę czekał aż mnie przyjmiesz. O tym mówić wszelaką logiką nie możesz, bo tu jest dokładnie na odwrót, ale innej wypowiedzi sobie nie przypominam. Rozjaśnij mi to więc.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2009, 15:41   

Costly napisał/a:
Zresztą, odrzucając dogmaty, przypomnij sobie od czego zaczęliśmy kampanie, skoro jesteśmy przy miejscowych bogach i kwestii przewagi mocy.

Od schowania się za magiczną ścianą, aby Wam nie dokopali ;-)?

quote="Costly"]Złożyłem ci propozycje spotkania, gdzie deklaruje się, że w imię wyższego dobra będę czekał aż mnie przyjmiesz.[/quote]

Wyslałeś wiadomość, w której ppropnowałeś stawienie się mojej postaci u Ciebie w celu rozmów dyplomatycznych. Przynajmniej w ten sposób ją zinterpretowalem. Potem odmowiłeś rozmowy na odległośc, gdy moja postac to zaproponowała.
Czy mamy tu duże nieporozumienie, które da się załagodzić?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-12-2009, 15:50   

Oczywiście, że odmówiłem rozmowy na odległość, dla mnie dość oczywistym było, że dałeś ją wiedząc, że odmówię. Zauważ, że ja w tych negocjacjach nie obraziłem cię ani razu. Wyraziłem troskę o naszych ludzi i zaproponowałem spotkanie, aby załagodzić sytuację. Ty mnie zignorowałeś, nie chciałeś się ze mną spotkać, zaproponowałeś jedynie kontakt na odległość. W tym punkcie ja powinienem poczuć się obrażony, ale jako, że moja postać pełni rolę dyplomaty, to i jest na to naszykowana i nie dała się sprowokować. Ponowiłem prośbę, jednocześnie stawiając się w roli strony wykazującej maksimum dobrej woli, mówiąc, że będę czekał na twoją wolę spotkania się.

Miejsce spotkania nie było wskazane, ale pewną oczywistością jest to, że po wyrażeniu woli spotkania nasze dyplomacje ustalą miejsce, które będzie do zaakceptowania przez obie strony.

Nie widzę tu nieporozumienia, po prostu czekam na odpowiedź.

Daerian napisał/a:
Od schowania się za magiczną ścianą, aby Wam nie dokopali ;-)?


Weszliśmy na ich teren i powiedzieliśmy im "zakaz wstępu". Widzę, że tak naprawdę nigdy nie miałeś świadomości konsekwencji zaakceptowania faktu, że Bractwo miało siłę do odcięcia bogów od ich wpływów na własnej ziemi...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-12-2009, 16:04   

Costly napisał/a:
Weszliśmy na ich teren i powiedzieliśmy im "zakaz wstępu". Widzę, że tak naprawdę nigdy nie miałeś świadomości konsekwencji zaakceptowania faktu, że Bractwo miało siłę do odcięcia bogów od ich wpływów na własnej ziemi...

A w sumie ktoś mi wyjaśni, jakim cudem? Nie podejrzewam, żeby Patriarcha Kic był w takim stopniu potężniejszy od miejscowych bóstw.
(nie, to nie jest złośliwa uwaga, po prostu jestem ciekawa)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 81 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group