FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-01-2010, 20:26   

Bakteria miała działanie w Inner Seas(Morze spadających gwiazd). Tam na pewno lekko dżgnęła jak każda rasę, ale od 14 lat nie było widać ich w tym akwenie morskim od incydentu w Seros. Głównie żyją one nie daleko wybrzeży Maztiki. Żeglarze z ziem Daeriana podczas kolonizacji mieli z nimi kłopoty dawno temu.

Jak tak mówisz Bezimienny pokaż mi żródło, która z tych ras miała przewagę. Ja jedynie rzekłem, że obie rasy walczą między sobą wraz z innymi stworzonkami morskimi o tereny. Walka jest nieustająca i różnie bywa.

Zresztą nadal nie dałeś linka do oficjalnych statystyk Iakhowasa więc trudno mi orzec czy ma talenty kontrolowania umysłów morskich stworzeń.

O Sahuaginy się nie pytałem, ale o resztę twoich sojuszników. Jaki oni mają cel, aby być z Iakhowasem. Nie wiem czy wierzą Sekolaha. Ixicatli wierzą w Demigorgona tego jestem pewien.

Oko morskiego diabła przeczytam, albo zapytam się odpowiednich ludzi o konkretne informacje. Większość danych i zdobywam z żródeł podręcznikowych, albo czasowych. Z nich wynika, że były same Sahuaginy i ich bracia rekiny.
Zamknę oczy i udaje, że nie widziałem pewnego tekstu, bo z chęcią tobie wygarnąłbym co nieco, a nie oto chodzi w tej zabawie.

P.S 2 Chociaż rybki dostają pieniążki. :).
P.S 3 Nie mam przeciwko, aby była większa niż tamta przedstawiona, ale bez przesady. Jak masz inne oficjalne żródło o armii Kazgarotha z chęcią z tobą ponegocjuje.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 20:52   

Caladan napisał/a:
Głównie żyją one nie daleko wybrzeży Maztiki. Żeglarze z ziem Daeriana podczas kolonizacji mieli z nimi kłopoty dawno temu.
Ja nie wiem o jakich ty ixixachitlach mówisz - ja o tych z Xedran Reefs, które są na Morzy Spadających Gwiazd. Iakhovas wyrżnął ich większość podczas poprzedniej wojny (pewnie dlatego nie było później ich widać), a twoje bakterie poprawiły sytuacje, i teraz mają wyjście - albo wysłać trochę sił ze mną, albo zostać całkowicie dorżnięte.

Sea of fallen Stars napisał/a:
rok 1369 Lifesong 3-9: During the frenzy over the death of the Great Whale, Iakhovas' forces attacks Xedran Reefs and destroy colonies at Orilidren, Ageadren, Ilkanar, Ilphaeth, and Ilteon.
To mi nie wygląda na mały atak czy drobną wojenkę - a ten atak nie był nawet intencjonalny, to był "wypadek przy pracy" - a jednak znaczna część jedynego państwa diablich płaszczek w tym rejonie została zniszczona.

Caladan napisał/a:
Zresztą nadal nie dałeś linka do oficjalnych statystyk Iakhowasa więc trudno mi orzec czy ma talenty kontrolowania umysłów morskich stworzeń.
Oficjalnych statystyk nie ma. Są tylko trzy tomy cyklu, z którego wynika że jest:
- epickim spellcasterem,
- świetnym szermierzem,
- ma wielkie moce iluzyjne,
- kupę artefaktów (których nie stracił pod koniec książki),
- jest praktycznie nieśmiertelny (nawet Umberlee mogła go jedynie uwięzić)
- potwory morskie (od krakenów w dół) się go słuchają
- potrafi przywoływać potwory głębin całymi stadami.
Wystarczy?
(szczerze mówiąc podejrzewam, że nie dali statystyk by jakoś uprawdopodobnić to, że został pokonany przez mlodego paladyna, którego jedyną siłą było to, że miał w ręku kiepską imitację Witchblade).

Caladan napisał/a:
Sahuaginy się nie pytałem, ale o resztę twoich sojuszników. Jaki oni mają cel, aby być z Iakhowasem. nie wiem czy wierzą Sekolaha. Ixicatli wierzą w Demigorgona.
...sorry, ale to pytanie z twoich ust zakrawa na ironię...
niemniej odpowiem:
mają w większości dwa powody: 1) dla zysku, 2) ze strachu
poza tym część ma z Iakhovasem umowy jeszcze z okresu jego pierwszej wojny - i po prostu nadal kontynuuje współpracę. Jak ich Iakhovas wtedy przekonał nie pamiętam - pewnie w książce tego nie było. Skoro udało mu się raz, zakładam, że nie powinien mieć problemów z powtórzeniem tego.
swoją drogą zacytuję ci poprzednie żródło:

Cytat:
Eldasong 28: Iakhovas allies with Olleth to have the morkoth collect more magic across Serôs and gain spoils of war.
Eldasong 32: Vhaemas the Bastard and the merfolk of Thuridru ally with Iakhovas and the Sea Hulks koalinth tribe to help decimate the southern Xedran Reefs, which are starting to react to the presence of the sahuagin.
Sekolsong 26-30: Iakhovas uses magic to summon some monstrous elder form of kelpie all around the Whamite Isles, drawing its entire population into the sea to drown and rise as sea zombies. Iakhovas' army of drowned ones (as sea zombies are referred to), lace-
dons, koalinth, and merfolk traitors marches on Voalidru and the Lower Hmur Plateau.


Caladan napisał/a:
P.S Mam nadzieje, że też skrócisz siły potworków od Kazgarotha. W Monsheass żyją głównie Firebolgi.
Przecież to proponowałem w moim poprzednim poście...

PS: z lektury Sea of Fallen Stars wyraźnie wynika, że nawet po kampanii Caladana najsilniejszą flotą na tym morzu ciągle mają piraci...(tak, wiem FR... liczby tu czasem są dziwne)

...a, jeśli wiadomości o armi kazgorotha wziąłeś stąd:
http://www.enworld.org/cc/converted/view_c.php?CreatureID=1302
to mam dla ciebie wiadomość - to nie są oficjalne statystyki. Podobnie jak Iakhovas, Kazgoroth nigdy nie został opisany (a już na pewno nie pod 3-cią edycję). Poza tym to byłyby statystyki jego osobistej ochrony, a nie całej armii - co sugerowałoby że jest ona o wiele większa...

PS: poprawka - były podane jego statystyki w Villains Lorebook... do 2-giej edycji. I bez tych informacji o armii.
By było jaśniej - wszystkie giganty na Moonshae są jego wyznawcami, a nie tylko kilkanaście.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-01-2010, 21:59   

Zmodyfikowane siły. Rzeczy zmienione podkreślone pogrubieniem, przy czym umieściłem też wyjaśnienia dla wygody.


Sojusz Ekonomiczny Faerunu:

Thay:

Armia:

125k orków
15k korpusu orczego
100k klonów
30k ciężkiej, gnollej piechoty liniowej
90k wojsk gnollich
50k szkieletów
30k elitarna piechota ludzka
90k mobilizacja (30k łuczników, 20k muszkieterów, 40k piechoty)
300 – Jednostka Śmierci
800 Gwardzistów – Minotaury
3200 – pozostali Gwardziści


Siły specjalne:
4k czarne jednorożce
3k magów
4k kapłanów
400 Jeźdźców Gryfów (magowie)
10k gnomich strzelców
1k Jeźdźców Gryfów (wojownicy)

160 smoków metalicznych (200 ustalone wcześniej, minus straty) – ściągnąłem na pomoc komplet ustalony wcześniej w queście

Armia z Dolin i Sojuszu Lordów:

10k strzelców
12,5k jazdy
25k piechoty

100 magów
100 kapłanów

Podmrok:
25k drowów:
1,5k Magów
1k magowie/wojownicy
5k Jaszczurzej Jazdy
1k kapłanek (drowy są oportunistyczne i elastyczne, więc część wyczuła skąd wiatr wieje)
1k zabójców (czyt. drowów jeszcze lepszych w skradaniu i mordowaniu, wielu z nich korzysta też z magii)
0,5k mnichów
15k piechoty drowiej

5k duergarów

Zhentarimowie:
10k najemników
1000 zabójców, duża siatka szpiegowska

Zhentarimów z Darkhold:
- 800 ludzi ze stałej załogi.
- 15k wynajętych Bedynów.
- 2k hobgoblinów wynajętych z ziem okolicznych
- 300 ogrów.
- 100 trolli.

Agralond (siły, które nie wyruszyły do Thay):
4000 elitarnych żołnierzy.
500 jeźdźców gryfów.
2500 lekkiej kawalerii.
10000 lekkiej piechoty.
9000 łuczników.

Tuiganie:
35000 tuigańskich koczowników, czyli wyśmienitych konnych łuczników. Od czasów reformy Yamuna Khahana jedna z lepszych armii Aber-Torilu.

Mnisi z wielu zakonów: - zwerbowani na początku questa
2,5k - z czego około 500 jest bardziej.

Prywatne siły Daeriana:
7 Czerwonych Prastarych Żmiji
1k Pancernej Pięści – oddział odbudowany, wzmocniony liczebnie – dowódca: Dorrovian
2k piechoty drowiej - oddział odbudowany, wzmocniony liczebnie – dowódca: Dorrovian
0,5k jazdy – dowódca: Dorrovian
33 Zabójców (w tym czterech epickich: Grim, Czarny Lód, Ciche Ostrze i Śpiewająca Klinga)
60 magów bitewnych (dowódca: Narthas, obowiązki pełni Soulforger)
400 muszkieterów (dowódca: Grimson, obowiązki pełni Grugni Firehand)
40 mnichów – dowódca Endarion (przy czym mnisi Endariona są bliscy epików)
Ważni NPC: Endarion, Narthas, Dorrovian, Grimson, Grim, Leviathan

Marynarka:

1) Thay, marynarka wojenna.
- 10 galeonów.
- 11 karawel.
- 22 galer.
- 14 hulków.

.2) Zhentarimowie, flota wojenna.
- 3 pinasy.
- 2 kogi.
- 3 galery.
- 2 fluity.
- 2 hulki.

3) Hillsfar, flota wojenna.
- 3 galery.
- 3 pinasy.
- 5 kog.

4) Lantan, flota wojenna na Morzu Spadających Gwiazd.
- 3 pancerniki.
- 2 gnomie łodzie podwodne.
- 5 okrętów liniowych.
- 3 desantowce.

5) Agralond, flota wojenna:
- 5 pinas.
- 3 kogi.
- 15 galer.

Nie opisuje marynarki na Zachodzie.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 03-01-2010, 22:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-01-2010, 22:04   

Ixitxachitl były w Morzu Spadających Gwiazd. Pomyliły mi się z inną rasą. Jeszcze będę badał czy są w innych akwenach. Po bakterii można powiedzieć , że prawie wyginęły, ale niekoniecznie.

O Iakhowasie postaram się dowiedzieć więcej. Sam nie mogę znależć jego statystyk, ale żródła są dawno nie aktualizowane. Może przez ten czas się coś zmieniło.

Nie mam nic przeciwko temu, aby olbrzymy były wyznawcami Kazgarotha na tamtejszym terenie.

Jak robimy z armią Kazgoratha?.
Proponuje zmniejszenie liczby potworów
Bloodraiders o 20%- bedziesz na plusie o 300
firbolgs i formorianie(nie wiem czy one są na tych terenach) - 50% po sumowaniu
wilkołaki- 30%
Trolle-20%

Z tej redukcji bedziesz moim zdaniem, mimo wszystko na plusie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 22:20   

Caladan napisał/a:
Ixitxachitl były w Morzu Spadających Gwiazd. Pomyliły mi się z inną rasą. Jeszcze będę badał czy są w innych akwenach. Po bakterii można powiedzieć , że prawie wyginęły, ale niekoniecznie.

O Iakhowasie postaram się dowiedzieć więcej. Sam nie mogę znależć jego statystyk, ale żródła są dawno nie aktualizowane. Może przez ten czas się coś zmieniło.

Nie mam nic przeciwko temu, aby olbrzymy były wyznawcami Kazgarotha na tamtejszym terenie.

Jak robimy z armią Kazgoratha?.
Proponuje zmniejszenie liczby potworów
Bloodraiders o 20%- bedziesz na plusie o 300
firbolgs i formorianie(nie wiem czy one są na tych terenach) - 50% po sumowaniu
wilkołaki- 30%
Trolle-20%

Z tej redukcji bedziesz moim zdaniem, mimo wszystko na plusie.
Zgoda.
Rozumiem, że to kończy ustalanie poprawek do naszych armii?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 22:32   

Moje Siły:

Garnizony Halruaa:
20 000 żołnierzy Legio Lazarus, jest to piechota konna.
3 tysiące Goblińskich Oddziałów Szybkiego Reagowania
100 żelaznych golemów
100 magów - widm
4 tysiące Wojsk Garnizonowych Halruaa, głównie lekkiej jazdy.

Taktyczne Zgrupowanie Czarnoksięskie w Halagard

8 pełnych kręgów magów (64) specjalistów w Summoning. Wszyscy znają takie zaklęcia, jak Greater Planar Binding, Summon Monster IX, Greater Dragon Blinding i wiele innych.
8 pełnych kręgów magów (64) specjalistów od Abjuration. Wszyscy znają takie czary, jak Mordeinen Disjunction, Greater Dispel Magic, Banish, Strefa Antymagii, Pryzmatyczna Ściana, Prawdziwe Widzenie, Ściana Mocy i wiele innych.
4 pełne kręgi magów - tkaczy pogody (32) specjalistów od Transmutation z zaklęciami Control Weather i wieloma innymi
3 pełne kręgi specjalistów divinerów (24) , wyposażonych w łącznie 18 Kryształowych Kul z czarem True Seening i 6 z czarem Telepathy
2 pełne kręgi magów z klasą prestiżową Wayfarer, z zaklęciem Greater Teleport

Pierwsza Flota Morska na Morzu

350 karawel, z czego 150 opancerzonych
350 mniejszych okrętów
26 000 marynarzy
26 000 piechoty morskiej
1750 dział
700 oficerów artylerii

16 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu, specjalistów w kontroli pogody

Druga Flota Morska u wybrzeży Samarath

350 karawel, z czego 150 opancerzonych
400 mniejszych okrętów
27 000 marynarzy
27 000 piechoty morskiej
1800 dział
750 oficerów artylerii

64 magów, specjalistów w iluzjach
16 magów, specjalistów w kontroli pogody
16 magów, specjalistów w zaklęciach obronnych
8 magów, specjalistów w zaklęciach wróżebnych

Trzecia Flota Morska: na Wielkim Morzu

450 karawel, z czego 300 opancerzonych, wszystkie uzbrojone w tarany i platformy abordażowe
22500 marynarzy
22500 żołnierzy piechoty morskiej
1800 balist
450 oficerów artylerii
450 miotaczy greckiego ognia
16 magów, specjalistów w kontroli pogody
16 magów, wszyscy z PRC Halruan Magehound

Garnizony Thindolu, Lapailli, Tashalaru, Tharsult

Legio Thindol
10 000 lekkiej piechoty. Każdy żołnierz ma: kolczugę, drewnianą pałkę do bicia, topór, drewnianą tarczę, skórzaną zbroję, hełm, pikę lub ciężką kuszę i 40 strzał.

Legio Lapaillia
10 000 lekkiej piechoty. Każdy żołnierz ma: kolczugę, drewnianą pałkę do bicia, topór, drewnianą tarczę, skórzaną zbroję, hełm, pikę lub ciężką kuszę i 40 strzał.

Legio Tashalar
5 000 lekkiej piechoty. Każdy żołnierz ma: kolczugę, drewnianą pałkę do bicia, topór, drewnianą tarczę, skórzaną zbroję, hełm, pikę lub ciężką kuszę i 40 strzał.

Legio Tharsult
5 000 lekkiej piechoty. Każdy żołnierz ma: kolczugę, drewnianą pałkę do bicia, topór, drewnianą tarczę, skórzaną zbroję, hełm, pikę lub ciężką kuszę i 40 strzał.

Graniczne Księstwa

Legio Graniczne Królestwa

20 000 ciężkiej piechoty. Każdy żołnierz ma: zbroję półpłytową, dużą tarczę, miecz półtoraroczny lub ciężki topór oraz pikę
10 000 łuczników. Każdy żołnierz ma zbroję skórzaną, długi łuk refleksyjny i 40 strzał oraz krótki miecz
10 000 lekkiej jazdy. Każdy żołnierz ma lekkiego rumaka, lancę kawaleryjską, sejmitar, kolczugę, łuk refleksyjny i 40 strzał.
40 słoni bojowych, opancerzonych z wieżami.
1000 procarzy. Ogry i niedźwiedźżuki. Każdy z nich ma zbroję półpłytową, dostosowaną do swojego rozmiaru procę, 30 ołowianych pocisków o masie 3 kilogramów każdy. Niekiedy niedźwiedźżukom zamiast pocisków ołowianych wydaje się 3 litrowe butle ognia alchemicznego.
1000 ultra ciężkiej piechoty. Ogry i niedźwiedźżuki. Każdy ma pełną zbroję płytową, dużą tarczę i powiększony kiścień (taka wiązka morgenszternów)
50 olbrzymów. Każdy z nich ma zbroję półpłytową, ciężką tarczę, lekką balistę lub dostosowaną do swoich rozmiarów procę, 30 pocisków ołowianych o masie 10 kilogramów każdy, 2 kartacze o masie 10 kilogramów każdy oraz gigantyczny kiścień przypominający wiązkę cepów
100 grenadierów. Niedźwiedźrzuki. Każdy wyposażony w dzidę, niekrępującą ruchów zbroję oraz 30 kartaczy o masie 3 kilogramów każdy

Ogółem: 42 190 żołnierzy

Wojska Lądowe na granicach Samarath:

10 000 murzynów z Chtulh, barbarzyńcy, uzbrojeni (za fundusze Dominium) w kolczugi, długie, podobne do maczet noże, tarcze, włucznie oraz łuki i strzały
5 000 Jungle Fighters, żołnierze Thindolu i Tashalaru, rangerzy. Walczą włuczniami, łukami oraz podwójnymi sejmitarami, noszą kolczugi.
2 000 goblińskich zwiadowców. Gobliny w kolczugach, z włuczniami, krótkimi mieczami i łukami. Wszystko to rangerzy.
2 000 wilczych jeźdźców, Gobliny – barbarzyńcy na wilkach. Uzbrojeni jak zwiadowcy.
20 słoni bojowych

Pierwsza flota powietrzna: (Halruaa)

2 pełne klucze (10 okrętów wielkości karaweli)
500 marynarzy
1 000 żołnierzy wojsk powietrzno – desantowych
40 balist
20 miotaczy broni ciekłych
10 oficerów artyleryjskich
10 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu (kapitanowie)

Druga flota powietrzna: (Samarath)

2 pełne klucze (10 okrętów wielkości karaweli)
500 marynarzy
1 000 żołnierzy wojsk powietrzno – desantowych
40 balist
20 miotaczy broni ciekłych
10 oficerów artyleryjskich
10 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu (kapitanowie)

Trzecia flota powietrzna (Luireen, Dambrath)

2 pełne klucze (10 okrętów wielkości karaweli)
500 marynarzy
1 000 żołnierzy wojsk powietrzno – desantowych
40 balist
20 miotaczy broni ciekłych
10 oficerów artyleryjskich
10 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu (kapitanowie)

Czwarta flota powietrzna (straż nad Shaar i Wielką Rozpadliną)

2 pełne klucze (10 okrętów wielkości karaweli)
2 pełne klucze Gniazd (10 okrętów wielkości Dhou), statków powietrznych przystosowanych na lądowiska
600 marynarzy
1 000 żołnierzy wojsk powietrzno – desantowych
40 balist
20 miotaczy broni ciekłych
10 oficerów artyleryjskich
10 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu (kapitanowie)
50 lotników z Wielkiej Rozpadliny

Piąta Flota Powietrzna (okolice Great Rift)

70 okrętów powietrznych wielkości karaweli
20 „bombowców stealth”
70 mniejszych statków pościgowych
4500 marynarzy
7 000 żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych
500 balist
180 oficerów artylerii
160 magów z dostępem do zaklęć 9 poziomu (kapitanowie)
20 miotaczy broni ciekłych

Wojska wokół Wielkiej Rozpadliny, na Shaar i na południe od niej:

15 000 wojowników gnolli
500 gnollowych szamanów (głównie kapłanów Yeenoghu)
100 wybrańców Yeenoghu
100 ghouli, trzymanych jako święte zwierzęta Yeenoghu
100 demonów oddanych Yeenoghu na usługach Gnolli
10 000 czarnych najemników z Chult
1 000 czarnych berserkerów, barbarzyńców z klasą Frenzied Berserk
100 murzyńskich druidów
5 000 konnych nomadów
2 000 wemików
4 000 centaurów
2 000 dzikich elfów
70 000 kanonicznych wojowników krasnoludów z Wielkiej Rozpaliny
30 000 krasnoludzkiej piechoty
400 krasnoludzkich kapłanów moradina
100 krasnoludzkich kapłanów z klasą prestiżową Kapłan Wojny
2 500 krasnoludzkich wojownikach na gryfach z PRC Podniebny Obrońca
300 armat krasnoludów
300 armat z Hardcastle
100 000 halruańskiej lekkiej piechoty
33 000 halruańskiej jazdy typu południowego
300 słoni bojowych z wszystkich podległych mi krain
12 000 hobgoblińskich, pieszych najemników
12 000 hobgoblińskich konnych najemników
5 000 ultracieżkiej piechoty złożonej z niedźwiedźrzuków, ogrów, trolli, loxo i innych dużych ras regionu
5 000 procarzy takiej samej proweniencji
1000 cyklopów, uzbrojonych jak giganty
500 olbrzymów z wiadomym uzbrojeniem
100 widm magów
300 cieni
100 ożywieńczych słoni
100 ożywieńczych gigantów
300 spinechainów
800 żelaznych golemów
300 000 ludzkiej piechoty z Thindolu, Dambrathu i Thasalaru
110 000 lekkiej jazdy typu południowego z tych krajów
30 000 jeźdźców na kucach, zbrojnych w kolczugi, lance, sejmitary i łuki refleksyjne z Luiren. Wszyscy lub prawie wszyscy to niziołki waleczniaki.
20 000 jaszczuroludzi z Jaszczurzych Głębi
20 000 Yu-Anti z Jaszczurzych głębi
5000 Tri Kreenów
50 000 piechoty obowiązkowego kontyngentu wojskowego Lapalliya, Tharsult i Granicznych Królest
20 000 jazdy typu południowego z tych krajów
5 000 hobgoblinów mnichów – gardzących magią
100 Halruan Magehounds
800 magów ciężkiego kalibru
1 000 jordanich
1 000 snivberlińskich grenadierów
500 snivberlińskich operatorów miotaczy płomieni
500 snivberlińskich pomocników operatorów miotaczy płomieni
100 druidów chytraków

Ogólnie:
874 500 żołnierzy w regionach południowo-wschodnich.

Uzbrojenie:
Jeśli nie pisze inaczej: każdy mój żołnierz ma przewiewną kolczugę, sejmitar, długi nóż lub siekierę, pikę lub 60 strzał, dużą tarczę lub łuk refleksyjny.
Jeśli nie pisze inaczej: każdy jeździec ma dwa wierzchowce, kolczugę, sejmitar, długi nóż lub siekierę, lancę kawaleryjską lub 60 strzał, dużą tarczę lub łuk refleksyjny
Żołnierze piechoty morskiej uzbrojeni są w kolczugi, halabardy i kusze, duże tarcze i strzały oraz topory bojowe.
Marynarze uzbrojeni są w skórzane zbroje, kordy i kordy oraz łuki i strzały
Oddziały powietrzno-desantowe mają nie utrudniające ruchów kolczugi, lekkie kusze, 20 bełtów, sejmitary, noże i po 3 kartacze na osobę
Na każdych 25 żołnierzy jeden ma poziom Łotrzyna oraz rangi w zdolności Używanie Magicznych Urządzeń pozwalającej mu używać różdżek i zwojów magicznych

Jak to się trzyma kupy:

Zasadniczo wg. podręcznika Lśniące Południe wszystkie kraje tego regionu mają cztery, wspólne problemy. Są to: Jaszczurze Głębie, Dambrath, Lapalliya i Mulhorand. Jaszczurze Głębie pobiłem z pomocą MAC. Dambrath przywróciłem na łono cywilizowanych nacji. Piracko-bandycką Lapalliye okupuje. Sądząc z kanonu: powinno to wystarczyć, bym był uznawany za Zbawcę Południa, Dar Bogów i Co Tam Jeszcze. Wywołany już dawno temu przez MAC kryzys w okolicy Border Kingdoms sprawił, że wszystkie narody mojej okolicy spodziewają się, że rozwiążę czwarty, ostatni problem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 22:58   

Niestety, ale powyższe opisy są nie do przyjęcia. O ile do Thay mamy kilka poważnych wątpliwości, o tyle siły Halury już są w ogóle poza wszelką normą zdolną być zaakceptowaną przez nas.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-01-2010, 23:01   

kic napisał/a:
O ile do Thay mamy kilka poważnych wątpliwości


Słucham więc, bo to jednak zbyt lakoniczne do prowadzenia dyskusji.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 23:10   

kic napisał/a:
Niestety, ale powyższe opisy są nie do przyjęcia. O ile do Thay mamy kilka poważnych wątpliwości, o tyle siły Halury już są w ogóle poza wszelką normą zdolną być zaakceptowaną przez nas.


To ciekawe. Jak zapewne pamiętasz: około miesiąca temu podawałem swoją armię w oparciu o 1% populacji. Wyszło mi wówczas około 200 000 wojska. Przyklepaliście taką armię. Jak zapewne zauważyłeś: w chwili obecnej nie mam (jeszcze) zmobilizowanej pełnej armii, bo zabrakło mi czasu na napisanie pełnego spisu. Myślę, że mogę ściągnąć jeszcze do 100-150 tysięcy.

Oczywiście mam spore nowe oddziały (np. 70 000 żołnierzy krasnoludów, którzy są kanoniczni). Są to prezenty od autorów settingu wynikłe z faktu, że miesiąc temu nie wiedziałem o ich istnieniu. Bazowałem wówczas na Podręczniku Głównym, a one opisane były w dodatku Lśniące Południe.

Bardzo jednak cenię sobie twoją wypowiedź. Każdy głos wnosi coś nowego do naszej wspólnej wizji Faerunu.

Mam nadzieję, że będziemy długo rozmawiać. Pożyczyłem odpowiednie podręczniki. Mam nadzieję, że będę mógł je przynajmniej dokładnie przejrzeć.

PS. Od tygodni mówię, że podbiłem, co chciałem, że mam tak wielką armię, że nikt mi nie podskoczy, że chcę wybudować kilka miast i wyjść z Questa. Nikt jakoś mi nie wierzy, nawet mimo, że moje terytoria zajmują 1/3 mapy. Za to co chwila ktoś próbuje sprawdzić, czy mówię prawdę i rozbija nos o ścianę. Nawet MIMO, że za każdym razem zaniżam swoje wojska o jakieś 20% z dobrej woli...

To jest smutne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 23:24   

Miłej zabawy. To będzie na pewno wspaniały dialog dla obserwatorów (zieeew...). Nie myślałem, że quest ten stanie się teatrem dla dwóch aktorów i ich zapędów flejmowych.

Ja z swojej strony tylko spytam "to jak to w końcu jest" - Zegarmistrz z Yu-Anti trzyma, czy je wybija? Bo z fabuły wynika, że zajmuje się ich eksterminacją w Chult, z spisu armii, że są z nim. I'm kinda lost. Nie to żeby to robiło jakąkolwiek różnicę w ostatecznym rozrachunku, no ale...

No i kurcze, bombowce Stealth na poważnie będą w grze? To już odbiera jakiekolwiek szanse na zakończenie tej rozgrywki inaczej niż przez utopienie się w flejmie...

A już z czystego obowiązku, bo wiem, że to bezcelowe:

Zegarmistrz napisał/a:
Wywołany już dawno temu przez MAC kryzys w okolicy Border Kingdoms sprawił, że wszystkie narody mojej okolicy spodziewają się, że rozwiążę czwarty, ostatni problem.


...zbytek łaski przy zapisaniu nam tych zasług, nie bądź taki skromny.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 03-01-2010, 23:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 23:25   

Cytat:
Ja z swojej strony tylko spytam "to jak to w końcu jest" - Zegarmistrz z Yu-Anti trzyma, czy je wybija? Bo z fabuły wynika, że zajmuje się ich eksterminacją w Chult, z spisu armii, że są z nim. I'm kinda lost. Nie to żeby to robiło jakąkolwiek różnicę w ostatecznym rozrachunku, no ale...


Pisałem już ze sto razy: obecnie Jaszczurcze Głębie płacą mi trybut w wojownikach za to, że powstrzymałem się od ich dalszego mordowania.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 23:30   

W liczbie prawie 50 000? I znajdują się w Shaar? Yey. Ja to jednak zostawię kicowi, jeżeli przy każdej z tych ras podobny numer odchodzi (pomijając samą kwestie ich koegzystencji, szkoda tchu), to to zdecydowanie za dużo znaków do zapisania na moje lenistwo.

btw. Graniczne Królestwa nieźle ciągną - gdy tam się wybieraliśmy, to dostawaliśmy zapewnienia o fatalnym stanie tych ziem i skąpych oddziałach jakie tam zostały, a teraz wielotysięczna armia stamtąd się wywodzi. Ale akurat nie to jest najfajniejsze. Najciekawszy tutaj jest fakt, że pochodząca stamtąd armia na twojej liście pojawia się osobna dwa razy...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 03-01-2010, 23:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-01-2010, 23:32   

Zegarmistrz napisał/a:
Mam nadzieję

Nadzieja matka głupich. - tak myślę i przypominają mi o tym inni.

Zegarmistrz napisał/a:
PS. Od tygodni mówię, że podbiłem, co chciałem, że mam tak wielką armię, że nikt mi nie podskoczy, że chcę wybudować kilka miast i wyjść z Questa. Nikt jakoś mi nie wierzy, nawet mimo, że moje terytoria zajmują 1/3 mapy. Za to co chwila ktoś próbuje sprawdzić, czy mówię prawdę i rozbija nos o ścianę. Nawet MIMO, że za każdym razem zaniżam swoje wojska o jakieś 20% z dobrej woli...

To jest smutne.

1. Nie zajmujesz 1/3 mapy.
2. Szczere zamiary i gdybanie... rozumiesz je? - tak (ok) - nie (one są do...)
3. Jak Ty obniżasz swoje siły o 20% to ja chcę coś przypomnieć:
Zegarmistrz napisał/a:
Halruaa:
34 000 żołnierzy, głównie magów i dwuklasowców (mag / inna klasa)
(...)
około 20 000 oddziałów Legio Lasarus(...)


Matematyka:
34000+20000=54000
54000/1700000=0,0317647059
0,0317647059*100%=3,17647059%

3,17647059% populacji pod bronią (nie licząc dodatków).
Zegarmistrz napisał/a:
Metodologia:

Uznałem, że całość wojsk powołanych pod broń to 2% populacji w wypadku krajów, które ogłosiły pełną mobilizacje, 1% w wypadku częściowo zaangażowanych i mniej, niż 1% w wypadku państw niezbyt zaagażowanych. Halruaa dysponuje większymi siłami (przy czym duża część to barbarzyńcy i wojska cudzoziemskie) podobnie jak barbarzyńcy (którzy są barbarzyńcami).


2%<3,17647059%

JEDNAKOŻ:
(3,17647059%*100)/80=3,97058824%

3,97058824%

Porównując do Twojej Metodologii, to Twoja armia w pełni siła przekraczałaby dwukrotnie limit. Jednak dzięki Twojej szczodrości przekracza go tylko o 60%.

Ja bym to nazwał oszustwem albo kłamstwem (w ostateczności pomyłką), a Ty?

PS.
To tak na początek.

PPS.
Velg, Daerian, tak z ciekawości się spytam. Czy wam naprawdę odpowiada rozpiska Zegarmistrza?

EDIT:

Bezimienny, ale wtedy obowiązywała...

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 03-01-2010, 23:41, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 23:33   

Ja za to chciałbym oprotestować liczbę okrętów - jeśli moje 800 z wszystkich źródeł jakie widzę jest liczbą astronomiczną, to twoja flota zdecydowanie wchodzi w kategorię "obłędna"

PS:
kic napisał/a:
Velg, Daerian, tak z ciekawości się spytam. Czy wam naprawdę odpowiada rozpiska Zegarmistrza?
Ja właśnie liczę procenty...

PS2: domyślam się, ze stara podana przez Zega metodologia nie jest już ważna, i podobnie jak my bierze po 5% ze swoich terenów...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-01-2010, 23:44   

To liczcie sobie dokładnie te procenty, a ja bardzo proszę o kulturę z obu stron. Bo coś czuję, że za chwilę tu pójdzie flame na całego...
NIE chcecie mnie wkurzyć, panowie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 103 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group