FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-01-2010, 01:50   

Kic, nie jest za bardzo MAC-owi potrzebne żebyś ty teraz zaczął praktykować Martyrologie - wiesz co mam na myśli ;-)


Zegarmistrz napisał/a:
W niedzielę wieczorem Serika dawała na IRCu limit maksymalnie do środy na dogadanie

Nic mi na ten temat nie wiadomo.

Co do bombowców - jeśli pozostaną to quest wznowiony nie będzie. Czyli nie rozstrzygniemy w kampanii naszych wojennych spraw. Każdy gracz po prostu pozostanie w quescie z tym co sobie wypracował. Mi to nawet odpowiada.
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 01:57   

Cytat:
Co do bombowców - jeśli pozostaną to quest wznowiony nie będzie.


Traktujcie je jako mojego prywatnego Espadona. Czyli coś, co nie zostanie użyte tak długo, jak długo wy będziecie grać uczciwie. Przykro mi, ale niektórzy członkowie MAC już wsławili się np. wyciągając z kieszeni martwych od 800 lat epików (i to seriami). Jeśli takie sytuacje następować nie będą: ja nie wyciągnę z hangaru bombowców.

Zasadniczo sytuacja wydaje się uczciwa: my oszukujemy? Wy odpalacie Espadona. Wy oszukujecie: ja odpalam bombowce stealth. Którakolwiek strona odpala superbroń bez prowokacji? Moderacja zamyka quest.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-01-2010, 10:29   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie jest. To też jest strzelanie na chybił - trafił. Nie istnieją żadne, oficjalne dane na temat ludności tego kraju. Artykuły z Poltergeista są fanowskie. Zresztą, artykuł pochodzi z 2003 roku, powstał przed pojawieniem się oficjalnych źródeł do edycji 3-3,5. Jest więc skrajnie nieaktualny.

Nie mam najmniejszego powodu by im nie ufać. Skoro to są tak oddani serii fani, to pewnie potrafią lepiej oszacować strukturę tego państwa. Dlatego też proponuję przyjąć te dane za prawomocne. Czy zgodzisz się na to?


Zegarmistrz napisał/a:
Kic: pisałem, że w wypadku tych sił walczą wszyscy, dorośli mężczyźni? Pisałem. Zostało to zaakceptowane? Zostało. Nie widzę więc problemu z ich liczebnością, bowiem już raz się na nią zgodziliście.

Każdy może przeoczyć jakiś fakt (ostatnio dowiodła to sprawa Caladana). Tak więc nie jest to dla mnie niepodważalny argument. Jednak dobrze. Niech będzie ta absurdalna liczba dzikich mieszkańców Chult.


Zegarmistrz napisał/a:
Zasadniczo sytuacja wydaje się uczciwa: my oszukujemy? Wy odpalacie Espadona. Wy oszukujecie: ja odpalam bombowce stealth. Którakolwiek strona odpala superbroń bez prowokacji? Moderacja zamyka quest.

Poziom abstrakcji tych słów jest tak duży, że nie potrafię ich zrozumieć. "oszukujecie" to bardzo ogólne stwierdzenie i obawiam się jednak, że Ty rozumiesz je jeszcze szerzej. "odpala superbroń bez prowokacji" jest jeszcze mniej precyzyjne. Tu "prowokacja" może nie być dostatecznie widoczna dla wszystkich graczy.
Podsumowując. Nie ma Espadona, nie ma bombowców stealth i gramy normalnie, a nie jakieś nienormalne naciąganie rzeczywistości.


Zegarmistrz napisał/a:
Jeśli nie masz żadnych rzeczowych argumentów prosiłbym o zajęcie się armią Daeriana.

Ależ mam. Proponowałem 500k wojska + 50k za te "nadmiary" więc 550k powinieneś mieć max. Tymczasem Ty samych wojsk masz prawie tyle.
A 80k załogi i wojsk na statkach?
A liczba statków na morzu i w powietrzu?
A 3-4k magów/kapłanów, czy ile tego wyciągnąłeś?
A siła czarodziei - jaka jest ostatecznie?
A menażeria w jakiej liczbie?

Nie wyjaśniłeś żadnej z tych kwestii. My musimy dostosować się do Twojej interpretacji. Już i tak nieźle ograniczyliśmy się magicznie. Czekam więc na ostateczną postać Twoich wojsk.

Wtedy zajmiemy się na spokojnie wątpliwościami do Thay, zakończymy tą całą zabawę i w końcu ruszymy dalej (obawiam się jednak, by znów zatrzymać się przy pierwszej lepszej potyczce).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 10:40   

kic napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Skąd masz dane o populacji Dambrath? Mi się nie udało znaleźć - Zegowi, sądząc z tekstu w jego poprzedniej rozpisce również nie (została wtedy przyjęta i zaklepana populacja równa milion).

Tylko nie mów mi, że skoro zaklepane, to jego populacja wzrośnie o 43% (sic!).
źródło - myślę, że jest to bardziej rzetelne niż strzał na chybił-trafił. Sądzę że zostanie to przyjęte?
Tak jak Zeg mówił - artykuł z Poltera też muszę uznać za strzał na chybił-trafił (zwłaszcza, że część artykułów FR na polterze jakie widziałem potrafiła całkiem sporo treścią odbiegać od stanu kanonicznego - w tym np. autor zamienił pół-drowy na pół-elfy. Niby technicznie ok, ale wymowa zupełnie inna. Zmiany jakie widziałem w innych artykułach potrafiły być wiele większe) - no, chyba że ktoś mi pokaże źródło, na którym autor artykułu się opierał (te cytowane przez niego w artykule już sprawdziłem). Populacja miliona w Dambrath była już raz proponowana w queście, wydaje się logiczna (biorąc pod uwagę rozmiar i siłę kraju), i MAC wtedy nie wyrażał na jej temat żadnych protestów. Nie, nie było to przeoczenie - z tego co pamiętam podważano wtedy liczebność armii Zega z każdej możliwej strony.

kic napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Siły ludzkie z tego regionu zostały z tego co widzę przepisane żywcem z poprzedniej rozpiski, muszę więc je uznać za zaklepane. Było też tam (również zaklepane) wyjaśnienie, dlaczego są tak duże. Siły jaszczurów nawet się nie umywają do tego, co miał tam w swoim czasie Caladan (a 5k jaszczurów Zeg miał już w poprzedniej rozpisce).

To przyklepanie zaczyna być co najmniej intrygujące. Przyklepaliście sobie własne oddziały w rozpisce. Później je poszerzyliście. Thay robił to kilkukrotnie. Ponieważ zmieniły się realia. Teraz też się zmieniły realia. Max 5%, ale skoro dzikusy, to już niech będzie 10%. To jest poniekąd ustępstwo, ale i fakt. Ty jednak mówisz o przyklepaniu i teraz wychodzi 20% armia. Trochę to sporne jest...
Zasadniczo - Zeg nie powiększył swoich sił ludzkich z tego regionu w rozpisce od tamtego czasu, nie widzę więc podstaw, by mu je zabierać. Po głębszym namyśle pewnie rozsądne byłoby ograniczenie ilości jaszczuroludzi do 5k z pierwszej rozpiski. I nie "my" je "sobie" przyklepywaliśmy - wyrażał na to zgodę MAC

kic napisał/a:
Ah, i jeszcze jedno. Te statki "Stealth" muszą zniknąć...
Zegarmistrz, prosta piłka. Albo się ich pozbywasz, albo wprowadzamy Espadona do gry.
Przeciw statkom Stealth protestuję, protestowałem, i będę protestował. Z drugiej strony przeciw Espadonowi również protestowałem... a jakoś co chwila się na niego powołujecie.
Ponieważ nie widzę powodu by tylko jedna (dwie) strony bawiły się w taką grę, oświadczam, że jeśli jeszcze raz usłyszę słowo Espadon w komentarzach z waszej strony, to sam wystawię flotę bombowców, albo jakąś gwiazdę śmierci...
Propozycja dla Zega: usuń bombowce z rozpiski (podobnie jak nie ma na rozpisce MACu statku Karela)
PS: tak, też jestem ciekaw jakie jeszcze siły specjalne ma Zegarmistrz
co do statków - w sumie sugeruję je traktować jako "statki" - z normalnym komplementem, usuwając z rozpiski "piechotę morską"

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-01-2010, 11:16   

Bezimienny napisał/a:
jeśli jeszcze raz usłyszę słowo Espadon w komentarzach z waszej strony, to sam wystawię flotę bombowców, albo jakąś gwiazdę śmierci...

Espadon, espadon, espadon...
(7:05-8:26)
Bezimienny, my nie wprowadziliśmy Espadona do gry. Espadon jest ewentualnością na stealth Zegarmistrza. Jeżeli Zegarmistrz dalej będzie miał te bombowce, to Espadon wejdzie oficjalnie do gry. Póki jednak co Espadon jest poza zasięgiem gry. Więc nie masz co się martwić, bo Espadona nie zobaczysz jak na razie na niebie.

Ah i dobrze, że mi przypomniałeś...
Zegarmistrz, czy Ty aby epok nie pomyliłeś? Skądś tyś do diaska tyle tych dział wyskrobał? Tego to to żadna flota Faerun nie widziała i nie zobaczy chyba szybko. To też proponuję nieco uszczuplić.

Nawiązując jeszcze do tego. Wspomniałeś o 300 armatach z Hardcastle. Spójnik "z" mówiły, że one tam już były. Nie, że Ty je tam przyniosłeś.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 11:45   

Według Shining south 3,5 populacja konkretnych miast: Strona 106-....

Cathyr- stolica; 42,370 ludności
Human 74%
Crinthi 15%
drow 5%
halfing 3%
gnoll 2%
half orc 1%

Marlith musi mieć podobną ilość mieszkańców, co stolica(Metropolis). Jest największym portem Crinthi.

Purl(Village)- 400 ludności- przykład wioski

Heralth(Large city) 3 do wielkości miasto w tej krainie. Liczy 18000 ludności.

Thlindhet( small town)- 9000 drowów i niewolników

Znaczna większość ludności żyje w ośrodkach zurbanizowanych.

Z 3 największych miast wychodzi nie całe 100 k ludności

Z tego za bardzo milion nie będzie. 700 tysięcy była dla mnie rozsądną liczbą, ale trzeba było wziąść po uwagę czystki Zega na tamto państwo. Wychodzi 560 k ludności po pozbyciu się drowów i Crinthi. Należy dodać, że podczas podróży do Turmishu. Tarraś wszedł do obozu mojej bazy, gdzie zjadał Crinthi, Krasnali z Wielkiej rozpadliny, najemników i barbarzyńców. Proszę też to brać pod uwagę.

Edit: Wielka Rozpadlina i Shar

Krasnale złote; Według Shining south 3,5 wojska krasnali liczą dokładnie 74000 wojowników. Ty masz 100 k ponad. Nie liczyłem kapłanów i gryfich jęzdzców.

Dokładne wojska Krasnali

14 k steel Shelds
600 Gwardzistów
axe wielders 29k
crossbow troops 16 k
Heavy Croosbow troops 6k


Należy pamietać , że leciałem nimi do Turmishu, gdzie straciłem, co nieco.

Gnolli i innych stworów inteligetnych nie brałem, ale liczby gdzieniegdzie są bycze. Nie wiem czy udałoby im się przeżyć na terenach Shaar. Loxo potrzebuje dużo jedzenia, oraz inne istoty też. Wielka Rozpadlina jest mocno skalista i nie wiem czy wystarczyłoby dla nie żarcia dla ponad milionowej populacji, oraz przybyłej armii.


Skąd wziełeś 7000 niedżwiedziożuków?.


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 05-01-2010, 12:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 12:14   

Caladan napisał/a:
Z 3 największych miast wychodzi nie całe 100 k ludności
Podobna sytuacja panuje w każdym państwie - z sumowania miast nigdy nie wychodzą liczby nawet w przybliżeniu podobne do łącznej populacji. Nie ma tak nawet w Waterdeep, które teoretycznie jest TYLKO miastem...

Caladan napisał/a:
Znaczna większość ludności żyje w ośrodkach zurbanizowanych.
Niestety. Cytując to dokładnie z powyższego podręcznika otrzymujemy nieco co innego:
Cytat:
Most of the urban population dwells in trading cities on the coast, particularly along the shores of the Bay of Dancing Dolphins.
Po polsku - większość ludności miejskiej mieszka w miastach na wybrzeżu. Co więcej, z opisu kraju widać, że jest cały wręcz zasiany farmami i wioskami.

Co do czystek - czy mamy policzyć ile zginęło ludności podczas czystek i różnych innych wydarzeń (tsunami) na terenach MAC? Jestem pewien, że wyjdzie tego o wiele więcej...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 12:57   

Ja mam powiedzieć ile straciłem wojska podczas ataku Tarrasia na moją bazę, ale znowu robi się flejm.

Zega jeszcze trochę pomęczę. Odpowiedz na post wyżej. Jeszcze mam pare pytań.

P.S Bezimienny na tej mapce widzę 7 miast nadmorskich, które są mniejsze od 3 największego miasta( 18 k). Chciałeś oficjalne żródło.

jest zgodna z DnD 3,5
http://dnd.polter.pl/X2JjMTA1My5qcGc=,gfx.html

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 13:15   

Znów dałeś mi stronę z Poltera (z fanowską mapką) - a ja ci cytowałem Shining South, więc oficjalny materiał. Jak pisałem, jeśli chcesz bym zmienił zdanie, daj mi oficjalne źródło (nazwa podręcznika, strona).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 13:33   

Cytat:
A 80k załogi i wojsk na statkach?
A liczba statków na morzu i w powietrzu?
A 3-4k magów/kapłanów, czy ile tego wyciągnąłeś?
A siła czarodziei - jaka jest ostatecznie?
A menażeria w jakiej liczbie?


Floty, czy to powietrzne, czy morskie nie liczą się do limitów wojsk lądowych. Pisałem już o tym, dlaczego.

Caladan napisał/a:
Skąd wziełeś 7000 niedżwiedziożuków?.


Wszystkie goblinoidy to wojska, które Lazarus przekonał do pomocy w przewrocie w Halruaa. Nie są na moim utrzymaniu, tylko na utrzymaniu plemion, z których pochodzą.

Caladan napisał/a:
Krasnale złote; Według Shining south 3,5 wojska krasnali liczą dokładnie 74000 wojowników. Ty masz 100 k ponad. Nie liczyłem kapłanów i gryfich jęzdzców.

Dokładne wojska Krasnali

14 k steel Shelds
600 Gwardzistów
axe wielders 29k
crossbow troops 16 k
Heavy Croosbow troops 6k


To jest tzw. stałe wojsko zawodowe. Jeśli posiada się stałe wojsko, to oznacza zawsze, że nie korzysta się z wojsk poborowych, które można sobie dodatkowo powołać pod broń (po to są wojska stałe, żeby oszczędzać rezerwę). Po prostu ją powołałem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 13:43   

Shining South 3.5. 2004 roku Thomas Reid.

Strona mapy 95. Facet ty nie potrzebnie komentujesz. Spodziewam się, że masz tą samą wersję co ja. Tworzysz teraz mega flejma. Czekam na odpowiedż Zega na moje pytania, które zniknęły w gąszczu odpowiedzi Bezimiennego.
Informacje z Poltera w większości sytuacjach pokrywają się z podręcznikowymi. Oni są lepsze w te klocki. Gdyby zobaczyli co tu się dzieje. Naprawdę wyśmieliby nasz Quest.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 13:55   

Wszystkie odpowiedzi Bezimiennego na temat mojej armii autoryzuje, ponieważ razem tworzyliśmy jej aktualną wersję i ma na jej temat wiedzę dokładnie taką samą, jak ja, a miejscami większą.

Cytat:
Informacje z Poltera w większości sytuacjach pokrywają się z podręcznikowymi. Oni są lepsze w te klocki. Gdyby zobaczyli co tu się dzieje. Naprawdę wyśmieliby nasz Quest.


Ta, jasne... A ty wiesz, że ja też jestem z Poltera? I niestety, nie masz racji z oceną ich wiedzy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 13:59   

Caladan napisał/a:
Informacje z Poltera w większości sytuacjach pokrywają się z podręcznikowymi. Oni są lepsze w te klocki. Gdyby zobaczyli co tu się dzieje. Naprawdę wyśmieliby nasz Quest.
W większości - tzn w tej części którą przepisują z jakichś podręczników. Co przepisują, można sprawdzić patrząc w podane przez nich źródła. Niestety, często dodają coś od siebie - i tak właśnie od siebie dodali populację Dambrath.
Źródła fanowskie, poza jednym (forum candlekeep - na którym udziela się spora część autorów FR) mało mnie interesują jako argumenty w dyskusji.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 14:17   

Bezimienny napisał/a:
Co do czystek - czy mamy policzyć ile zginęło ludności podczas czystek i różnych innych wydarzeń (tsunami) na terenach MAC? Jestem pewien, że wyjdzie tego o wiele więcej...

Nooooo... Jeszcze odjąć z tego populację Wolnego Miasta (te 100k to samo miasto; to w sumie może być wielkość rowna np. połowie Waterdeep)... W każdym razie - akurat argument o czystkach mnie też nie przekonuje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-01-2010, 15:26   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
A 80k załogi i wojsk na statkach?
A liczba statków na morzu i w powietrzu?
A 3-4k magów/kapłanów, czy ile tego wyciągnąłeś?
A siła czarodziei - jaka jest ostatecznie?
A menażeria w jakiej liczbie?


Floty, czy to powietrzne, czy morskie nie liczą się do limitów wojsk lądowych. Pisałem już o tym, dlaczego.

Fajnie, że cytujesz wszystko a odpowiadasz na to co Ci się podoba. Uzbroję się jednak w anielską cierpliwość i sformułuję pytania ponownie...

O ile 40k marynarzy w Twojej flocie zignorować można (dobra wola), o tyle drugie 40k zbrojnych na niej będących nie. Więc wyznacz sobie ze swoich sił 40k armię, która będzie sobie pływać po wodach...

Zegarmistrz napisał/a:
Wszystkie odpowiedzi Bezimiennego na temat mojej armii autoryzuje, ponieważ razem tworzyliśmy jej aktualną wersję i ma na jej temat wiedzę dokładnie taką samą, jak ja, a miejscami większą.

Czyli rozumiem, że masz 3k magów, z czego max 50 z nich ma 17+. W takim tonie pisał autoryzowany przez Ciebie Bezimienny. Nie widząc sprzeciwu do tego faktu, uznamy go za zasadny.

Twoja flota na morzu to 950 statków, a w powietrzu 100. Nie było sprzeciwu po tym, więc rozumiem, że jest to już przyjęte.

Siły z Jaszczurczych Głębin? - 50k nie wchodzi w rachubę bez zmian w naszych siłach. Proponowaliśmy 5k.

Rozumiem, że nie zmieniasz opisu stworzeń jakie Cię wspierają. Wystarczy mi prosta odpowiedź. My ze swojej strony deklarujemy wysoką niechęć do opisanych poniżej jednostek:
Zegarmistrz napisał/a:
12 000 hobgoblińskich, pieszych najemników
12 000 hobgoblińskich konnych najemników
5 000 hobgoblinów mnichów – gardzących magią
5 000 ultracieżkiej piechoty złożonej z niedźwiedźrzuków, ogrów, trolli, loxo i innych dużych ras regionu
5 000 procarzy takiej samej proweniencji
1000 cyklopów, uzbrojonych jak giganty
300 cieni
100 ożywieńczych słoni
100 ożywieńczych gigantów

Resztę zachować sobie możesz. Siły tego pochodzenia i tak będziesz miał o wiele większe od innych. W innym przypadku naprawdę będziemy musieli wprowadzić korektę do naszych sił.

No i ogólna liczba dział, armat, artylerii itd. jest nieakceptowalna. Proponuję 500 armat. Balist też masz za dużo. Dlatego też proponuję zmniejszenie ich też do 500.


Zegarmistrz, zgadzasz się na powyższą korektę? Ewentualnie może masz nieco inną propozycję stanu tych sił? Jeżeli jednak nie ograniczysz się w tych sferach, to mówię oficjalnie, że siły MAC ulegną poszerzeniu zgodnie z daną częścią armii.

Po tym etapie zakończę dyskusje dotyczącą armii Halruii...

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 107 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Nie możesz ściągać załączników
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group