FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 16:04   

kic napisał/a:
O ile 40k marynarzy w Twojej flocie zignorować można (dobra wola), o tyle drugie 40k zbrojnych na niej będących nie. Więc wyznacz sobie ze swoich sił 40k armię, która będzie sobie pływać po wodach...


To liczby oparte na danych historycznych. Statki dysponowały 20-50 osobową załogą + 2x liczniejszą obstawą w postaci żołnierzy. Jak widzisz: na moich okrętach liczba żołnierzy jest równa załodze, czyli niższa, niż powinna być. Liczba armat i balist to typowe uzbrojenie okrętowe. De facto uzbrojenie na czas pokoju nie różni się od uzbrojenia na czas wojny. W trakcie obydwu bowiem załogi muszą stawiać czoła identycznym zagrożeniom, z tym, że w trakcie wojny: w kupie. Przy czym wychodzę z założenia, że nie mam statków sensu - stricte wojennych, a jedynie przystosowane okręty handlowe.

kic napisał/a:

No i ogólna liczba dział, armat, artylerii itd. jest nieakceptowalna. Proponuję 500 armat. Balist też masz za dużo. Dlatego też proponuję zmniejszenie ich też do 500.


Balist i armat mam za mało. Spisy podają tylko liczby tego, co jest w polu i na statkach. Natomiast nie obejmują tego, co znajduje się np. w arsenałach miejskich, fortach etc. Zauważ, że spora część mojego państwa znajduje się w regionie Lantanu, a Daerian od miesięcy czasu rzeczywistego masowo sprzedaje broń palną. De facto logika wskazuje, że powinienem mieć także oddziały uzbrojone w broń palną.

Możesz spokojnie uznać, że moje wojska są poważnie niedozbrojone.

Cytat:
12 000 hobgoblińskich, pieszych najemników
12 000 hobgoblińskich konnych najemników
5 000 hobgoblinów mnichów – gardzących magią
5 000 ultracieżkiej piechoty złożonej z niedźwiedźrzuków, ogrów, trolli, loxo i innych dużych ras regionu
5 000 procarzy takiej samej proweniencji
1000 cyklopów, uzbrojonych jak giganty
300 cieni
100 ożywieńczych słoni
100 ożywieńczych gigantów


Kic: jeszcze raz cię proszę o uważne czytanie tego tematu i tematu Questowego, bo twoja nieuwaga tylko opóźnia rozpoczęcie gry. W obecnej rozpisce nie mam już tych sił.

Na cięcia we flocie powietrznej się nie zgadzam. Jeśli mam możliwość budowania statków powietrznych i morskich, to raczej będę budował powietrzne. Tym bardziej, że opis Halruaa wyraźnie twierdzi, że ma ona ich więcej, niż floty morskiej. Dodatkowo w powszechnym użyciu są latające dywany, latające bryczki i wiele innych latających obiektów, których nie włączyłem do swojego wojska.

Jeśli chodzi o jaszczuroludzi: mogę zmniejszyć ich liczbę do 5 tysięcy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-01-2010, 17:54   

Wspaniale. Ogłaszam ogólną do-mobilizacji armii. Widzę, że możemy skorzystać z dużo bardziej zaawansowanej technologi i co ważniejsze, więcej sztuk broni palnej. Mamy jej duży niedobór. Zważywszy, że Halruaa przeżywa kryzys finansowy, a i tak uzbraja się w najnowsze technologie.

Zegarmistrz napisał/a:
Kic: jeszcze raz cię proszę o uważne czytanie tego tematu i tematu Questowego, bo twoja nieuwaga tylko opóźnia rozpoczęcie gry. W obecnej rozpisce nie mam już tych sił.

Ale Twój rzecznik, Bezimienny, wspominał że jednak będziesz chciał powołać się na większe siły. Stąd wynikły moje wątpliwości. Ale sprawę rozumiem za zamkniętą.

Zegarmistrz napisał/a:
Jeśli chodzi o jaszczuroludzi: mogę zmniejszyć ich liczbę do 5 tysięcy.

Świetnie. W takim razie Twoja armia jest już w pełni omówiona. Nie mam już żadnych zastrzeżeń.


Teraz chciałbym nawiązać w końcu do Thay.
Daerian napisał/a:
125k orków
15k korpusu orczego
100k klonów
30k ciężkiej, gnollej piechoty liniowej
90k wojsk gnollich
50k szkieletów
30k elitarna piechota ludzka
90k mobilizacja (30k łuczników, 20k muszkieterów, 40k piechoty)
300 – Jednostka Śmierci
800 Gwardzistów – Minotaury
3200 – pozostali Gwardziści
4k czarne jednorożce
3k magów
4k kapłanów
400 Jeźdźców Gryfów (magowie)
10k gnomich strzelców
1k Jeźdźców Gryfów (wojownicy)

Będzie to 7.5% populacji pod bronią:
115k (23%) orków
132k (4.3%) ludzi
130k (26%) gnoli

To tak zaznaczam, żeby było jasne. Trochę sproe te procenty, no ale nie jest to naciągane tak, aby nie można było przyjąć.

Daerian napisał/a:
Tuiganie:
35000 tuigańskich koczowników, czyli wyśmienitych konnych łuczników. Od czasów reformy Yamuna Khahana jedna z lepszych armii Aber-Torilu.

To będzie ok. 30% tej nacji z Hordelands. Czy aby nie za dużo? Wdzięczność Khahana jednak jest dla mnie ciut za szczodra.

160 Smoków też nas dziwi. Miało być ich 80. Mam rozumieć, że i my możemy zwiększyć liczebność smoków? Bo jakby tak trochę pogrzebać to i znalazłoby się parę smoczków więcej.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 18:07   

Khem - orki to nieco inna sprawa, ale mniejsza z tym, jeżeli nie ma zastrzeżeń.

kic napisał/a:
To będzie ok. 30% tej nacji z Hordelands. Czy aby nie za dużo? Wdzięczność Khahana jednak jest dla mnie ciut za szczodra.

Z Tuigańskiej Hordy pozostało wg. FR:CS 70k ludzi. Byli to wojownicy i dlatego uznaję, że większość populacji Ziem Hordy może pójść pod broń (jakieś 60k). Z drugiej strony, za Hubadai'a są oni gorzej zorganizowani - i dlatego przyjąłem, że zgromadzić w trybie pośpiesznym da się tylko 35 tysięcy.

(z analogicznego powodu nie prowadziłem długiej batalii o zmniejszenie armii M&S - bo na oko zdaje się, że również wziąłeś trochę więcej niż 5%; ale ponieważ Semphar IIRC był trochę wzorowany na Kozakach, to opór - co do liczebności - byłby śmieszny)

Zaprzeczam też, jakoby chodziło tylko o wdzięczność khahana. Generalnie, wedle tego, co widziałem w waszej rozpisce, prawie wyczyściliście z wojska Murghom i Semphar (zresztą, te wojska miały wysoce niezdrową sytuację wewnętrzną) - przez co dla Tuiganów wojna jest świetną okazją, aby tanim kosztem złupić kraj... Kwestią otwartą pozostaje dalej, czy później my ich nie będziemy musieli stamtąd wyganiać - bo khahan wydaje się mieć jako-takie ambicje.

kic napisał/a:
160 Smoków też nas dziwi. Miało być ich 80. Mam rozumieć, że i my możemy zwiększyć liczebność smoków? Bo jakby tak trochę pogrzebać to i znalazłoby się parę smoczków więcej.

Nie znalazłoby się - już o tym pisałem. I nie zwiększamy liczebności smoków - już wcześniej mieliśmy ich (większą) liczbę przyklepaną. Tylko już przy pierwszej rozpisce dodaliśmy uwagę, że piszemy jedynie o siłach, które znajdują się w pobliżu frontu. Ponieważ zaś okazało się, że MAC ma siły większe, aniżeli wynika z naszych oszacowań, wyniknęła z tego potrzeba ściągnięcia na front większej ilości smoków.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 18:14   

Ostateczna i łączna rozpiska mojej armii.

Halruaa:
20k Legio Lazarus - korpus policyjno - okupacyjny
65k żołnierzy: (20k konnicy typu południowego, 40k lekkiej piechoty, 5k łuczników)
- przynajmniej 10k dysponuje umiejętnościami używania magii 0-go kręgu, a dalszych 2k ma dołączoną klasę maga na niskim poziomie.
15k goblinoidów szkolonych na podplanach z przyśpieszonym czasem

Dodatkowo (jako jednostki specjalne)
około 1 000 nieumarłych (przy czym około 100 to widma zabitych przeze mnie magów)
około 1 000 golemów i innych konstruktów
3000 magów różnych poziomów
350 słoni bojowych (z wszystkich krain - głównie z regionu Chultu)
500 olbrzymów
2000 ogrów
jakichś 200 kapłanów różnych religii (z wszystkich terenów - nie licząc opisanych osobno niżej)
do tego 500 armat i 500 balist (łącznie w całej armii lądowej)

Dambrath
50 000 żołnierzy (z czego minimum 4-5 tysięcy stanowi garniozony w podziemnych miastach)
2 500 drowów

Luiren
40k: (30k lekkiej piechoty, 5k procarzy, 5k lekkiej jazdy)

Tashalar
44.5k: 4.5k jungle fighters, 30k lekkiej piechoty, 10k łuczników
(Jungle Fighters - jednostki rangerów z Tashalaru i Thindolu, specjalnie wyszkolone do walk w tym rejonie geograficznym)

Thindol
60k: 5k jungle fighters, 15k łuczników, 35k lekkiej piechoty, 5k lekkiej kawalerii

Chult
50k wojowników o prymitywnym uzbrojeniu
w tej liczbie jakichś 100 szamanów

5k wojowników jaszczurczych ras.
w tym 15 szamanów

Lapaliiya:
60k: (40k lekka piechota, 20k łucznicy)

Tharsult:
Jakieś 10k lekkiej piechoty (w tym 2.5k łuczników)

Królestwa graniczne:
10k lekkiej piechoty z włóczniami

Shaar:
25k Gnolli
250 gnollich szamanów (wyznawcy Yeenoghu)
15 przyzwanych przez szamanów podległych yeenoghu demonów

8k konnych nomadów
2k lekkiej piechoty

Great Rift:
60k ciężkozbrojnych krasnoludów - wojsko wysokiej jakości
14k Stalowych Tarcz - elitarny korpus krasnoludzki
2.5k Podniebnych Obrońców (korpus "Młoty Pokoju - Peacehammers")
dodatkowo 10k mobilizacji - krasnoludy z toporami
oraz jakieś 3000 wojsk inżynieryjnych
100 krasnoludzkich kapłanów (głównie Moradina)

Flota
450 karawel, z czego 150 opancerzonych
500 mniejszych okrętów

80 okrętów latających wielkości karaweli
80 mniejszych statków latających (rozmiaru dhow i pinas)

W sumie: 85k+15k+50k+2.5k +40k+44.5k+60k+50k+5k+60k+10k+10k+35k+86.5k = 553.5k

Zasadniczo rozpiska jest (iluzorycznie) większa. Obliczając poprzednią nie wliczaliśmy w jej skład Jaszczuroludzi. Walnęliśmy się też sporo na naszą niekorzyść w trakcie wyliczania Niziołków.

Rozmieszczenie: 150k wojsk pełni funkcje garnizonowe, 100k wojsk w okolicach półwyspu Chult, 50k wojsk w Królestwach Granicznych, reszta w Great Rift (z wysuniętym garnizonem w Hardcastle)

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 20:18   

Potwierdzam wypowiedź Velga. Zaznaczę też, że zgodnie z umową między graczami jest to komplet smoków, jakimi dysponujemy.
Czy mogę uznać naszą armię za uzgodnioną?

PS: Coraz bardziej skłaniam się do tego, abyśmy potem te armie gdzieś zawiesili - albo w kolejnym wątku, albo w NPCach, bo znalezienie ich kilka dni po publikacji wymaga już solidnego kopania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 20:20   

kic napisał/a:
Wspaniale. Ogłaszam ogólną do-mobilizacji armii. Widzę, że możemy skorzystać z dużo bardziej zaawansowanej technologi i co ważniejsze, więcej sztuk broni palnej. Mamy jej duży niedobór. Zważywszy, że Halruaa przeżywa kryzys finansowy, a i tak uzbraja się w najnowsze technologie.

A to przeoczyłem... Well, nie - choćby dlatego, że nie macie skąd jej wziąć. Oczywiście, resztki waszych zwolenników-gnomów stoją przy was murem - niemniej, nie mają one zaplecza potrzebnego do wyprodukowania broni palnej. A Lantan niestety broń sprzedaje, owszem... Ale sprzedaje jedynie państwom powiązanym w jakiś sposób z SEF.

PS. I mam nadzieję, że całe to oświadczenie jest anachronizmem i nie jest już w mocy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 20:33   

kic napisał/a:
Wspaniale. Ogłaszam ogólną do-mobilizacji armii. Widzę, że możemy skorzystać z dużo bardziej zaawansowanej technologi i co ważniejsze, więcej sztuk broni palnej. Mamy jej duży niedobór.
Wydaje mi się, że obecnie wrzucona armia Zega powinna już być akceptowalna - właściwie wszystkie warunki wcześniej uzgadniane z wami spełnia, z wyjątkiem liczby latających statków (ale z drugiej strony zostało z jej rozpiski wycięte trochę rzeczy których nie oprotestowaliście - i to w ilościach które moim zdaniem te statki równoważą).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 20:52   

Chodzi mi o armię klonów. One są pod wpływem Mamidła?(Tak nazywa się chyba ten czar po polsku). Czy przypadkiem nie ma ograniczenia czasowego. Jego działanie nie jest pernametne, ale długie. W DnD 3,5 nieco pozmieniało się . W Neverwinter 2 był czar Shadow Silmulacrum 9 poziomu i miał ograniczenia czasowe.

Jeżeli nawet:
Stworzenie takiej ilości klonów potrzebne jest 100k * 100 exp( na stworzenie klonów z 1 pz)= 10 mln exp. Stworzenie takiej armi klonów naprawdę degeneruje magów Daeriana. Na stworzenie jednego takiego typa potrzeba 12 godzin. Względnie jeden mag tworzy 1 klona dziennie. Czy ilość tych klonów nie jest za duża. W dodatku jest to domena Shadow daleka sercu twoich sojuszników.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 20:56   

Caladan napisał/a:
Stworzenie takiej ilości klonów potrzebne jest 100k * 100 exp( na stworzenie klonów z 1 pz)= 10 mln exp. Stworzenie takiej armi klonów naprawdę degeneruje magów Daeriana. Na stworzenie jednego takiego typa potrzeba 12 godzin. Względnie jeden mag tworzy 1 klona dziennie. Czy ilość tych klonów nie jest za duża. W dodatku jest to domena Shadow daleka sercu twoich sojuszników.

Ale to jest zwykłe simulakrum...

... i nie, XPki nas nie degenerują. Ale dostrzeżenie, co właściwie zrobiliśmy, że nas nie degenerują, jest już up to you.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 21:00   

Simulacrum nie ma ograniczeń czasowych. Jest to zaklęcie 7 poziomu.
Shadow Simulacrum pomimo intensywnych poszukiwań nie udało mi się znaleźć nigdzie w oficjalnych dodatkach, sądzę więc, że jest to jedynie wymysł Bioware dla wzmocnienia magów.

Caladan napisał/a:
W dodatku jest to domena Shadow daleka sercu twoich sojuszników.

Nie, to nie jest zaklęcie Shadow Weave. To Shadow - podtyp szkoły Illusion, całkowicie normalny pod tym względem - tak samo jak inne zaklęcia tego podtypu, m.in. iluzje zaklęć ofensywnych. Równie dobrze fireball można uznać za negatywny, bo może odebrać życie ludzkie ;-)

Caladan napisał/a:
Czy ilość tych klonów nie jest za duża.

Klony zostały już omówione i wyjaśnione przed zmianami w armii, ale dla spokoju - są one tworzone od dawna, na warunkach przemysłowych, przy wyspecjalizowanych laboratoriach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 21:06   

Mam rozumieć, że zachowują się jak zwykła projekcja duplikatu z ograniczeniami czasowymi zależny od poziomu rzuconego maga bez żadnych hiperwypaśnych niespodzianek.


Edit; Zega armia jest oki według mnie.

p.s Taśmowo je robicie, czyli mag, rzuca mamidło, a ten następny mamidło, dochądzac do mamidła rzucającego projekcję duplikatu, aż do wyczerpania możliwości klonowania. wiesz o co mi chodzi. Pewnie grałeś w Baldursa. Dużo magów potrzeba do tego z wysokim poziomem, aby stworzyć 100k klonów.

p.s 2 Velg nudzi ci się:)


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 05-01-2010, 21:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 21:10   

Caladan napisał/a:
Mam rozumieć, że zachowują się jak zwykła projekcja duplikatu z ograniczeniami czasowymi zależny od poziomu rzuconego maga bez żadnych hiperwypaśnych niespodzianek.

Nie wiem, skąd wzięły ci się ograniczenia czasowe w tym czarze...


Caladan napisał/a:
Edit; Zega armia jest oki

Pardon, ale chciałbym wiedzieć, czy mówisz w imieniu MACu - bo w queście zdarzyło się niepokojąco dużo wystąpień typu Żeligowski, a ja naprawdę chciałbym wiedzieć, jak do Twoich zastrzeżeń podchodzić.

Edit: Nie bardziej niż Tobie - poza tym, simulacrum, nie mamidło... I zapewniam, że to JEST możliwe przy wydajności Cytadeli.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 21:28   

Dobrze... Panowie, jeśli są jeszcze jakieś istotne zastrzeżenia w sprawie armii, to proszę się streszczać :) Chętnie już bym odblokowała tego questa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-01-2010, 22:02   

Velg napisał/a:
kic napisał/a:
Wspaniale. Ogłaszam ogólną do-mobilizacji armii. Widzę, że możemy skorzystać z dużo bardziej zaawansowanej technologi i co ważniejsze, więcej sztuk broni palnej. Mamy jej duży niedobór. Zważywszy, że Halruaa przeżywa kryzys finansowy, a i tak uzbraja się w najnowsze technologie.

A to przeoczyłem... Well, nie - choćby dlatego, że nie macie skąd jej wziąć. Oczywiście, resztki waszych zwolenników-gnomów stoją przy was murem - niemniej, nie mają one zaplecza potrzebnego do wyprodukowania broni palnej. A Lantan niestety broń sprzedaje, owszem... Ale sprzedaje jedynie państwom powiązanym w jakiś sposób z SEF.


Może i nie mamy wielkiej bazy inżynieryjno-technicznej w Faerun, ale od pewnego czasu w Bractwie działa Instytut Techniki (czy tam Technologii, nazwy jeszcze nie znormalizowałem, jako jej "szef"), który choć w tym dość krótkim czasie może nie zdołał na zbyt szeroką skalę wypracować i eksploatować wyższych technologii, to jednak drobne, eksperymentalne wynalazki może zechcieć wypróbować na polach walki. (Dlatego z tej strony niczego specjalnie wyszukanego spodziewać się nie należy, ale ot, np. trochę dodatkowego prochu na pewno się znajdzie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2010, 22:05   

A gdzie je wyprodukujesz?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 108 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group