FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-01-2010, 19:28   

Cytat:
Ehm, jak Ci to przeszkadza, to mogę zmienić to na Galery. Naprawdę mi to nie przeszkadza.


Będę dźwięczny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 21:11   

kic napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
a 10 dział na statek to już kompletna przesada.

Wątpię. Statki z jedną, dwiema armatami to żart. Ale ok, niech będzie średnia po 2-3 armaty na krzyż. To tak 450 dział łącznie. Z tym, że po prostu część z nich będzie bez, a reszta po 4-10 armat.

Resztę armat (350 sztuk), tworzy 0.5k przodek i jaszczy tworzących oddział artylerii.

PS. Całą armię powinienem uzupełnić dziś przed północą.
Jeżeli nie ma już innych wątpliwości, to jesteśmy za odblokowaniem tematu.
Zasadniczo, ja chciałbym wiedzieć skąd wam się te armaty w ilościach hurtowych wzięły - bo nie widziałem, byście je kupowali. Zwłaszcza, że jedynym źródłem prochu dymnego jest Lantan. No i jestem pewien, że przed waszym przybyciem na Morzu Spadających Gwiazd, statki z armatami stanowiły nie tyle mniejszość, co ewenement.

...to właśnie z powodu niskiej popularności broni palnych moja armia w nie nie jest wyposażona.
Pominę już kwestię tego, że działa z FR wyglądają raczej tak - ew. mogą mieć koła do poruszania się, ale raczej do strzelania się je zdejmuje i całą skrzynię klinuje w ziemi. Te ze statków wyglądają niewiele lepiej.

Z drugiej strony, jeśli uznamy że armaty były na tyle dobre i popularne, byście mieli ich tak duży zestaw, to i ja sobie jakieś dopiszę.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 22:07   

Velg napisał/a:
Cóż, zapytam się jeszcze - armaty są zwyczajne? (znaczy, na proch dymny, a nie magię)

Eee... a gdzieś pytał po raz pierwszy?
W takie, jakie uzbrojony jest Faerun. Co za różnica? Powiedzmy, że to nie są armaty magiczne, bo i takich nie ma w Faerunie?

Bezimienny napisał/a:
Pominę już kwestię tego, że działa z FR wyglądają raczej tak - ew. mogą mieć koła do poruszania się, ale raczej do strzelania się je zdejmuje i całą skrzynię klinuje w ziemi. Te ze statków wyglądają niewiele lepiej.

Możesz to jakoś potwierdzić, czy to są jedynie Twoje domysły?

Bezimienny napisał/a:
Z drugiej strony, jeśli uznamy że armaty były na tyle dobre i popularne, byście mieli ich tak duży zestaw, to i ja sobie jakieś dopiszę.

Są na tyle popularne, by siły Halruii liczyły je w tysiącach. To już coś mówi samo z siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-01-2010, 22:14   

kic napisał/a:
bo i takich nie ma w Faerunie?

Thayan bombard jest... O niczym innym mi nie wiadomo.

kic napisał/a:
Są na tyle popularne, by siły Halruii liczyły je w tysiącach. To już coś mówi samo z siebie.

Siły Halruy przez połowę questu je kupowały - więc to trochę inna sprawa, przy całych moich zastrzeżeniach do ich liczebności (które nie są ważne - przynajmniej jeśli Zeg ich nie wyładuje), niż w przypadku MACu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2010, 22:25   

kic napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Z drugiej strony, jeśli uznamy że armaty były na tyle dobre i popularne, byście mieli ich tak duży zestaw, to i ja sobie jakieś dopiszę.

Są na tyle popularne, by siły Halruii liczyły je w tysiącach. To już coś mówi samo z siebie.

Po pierwsze: liczba armat w armii Halruii została zgodnie z twoją sugestią ograniczona do 500. Rozumiem, że powinniśmy się z tego wycofać?
Po drugie: Halruaa kupowała armaty od dawna. MAC ich nie kupował - a jedynym masowym wytwórcą armat (i, co znacznie istotniejsze - prochu) jest Lantan.

Co do poziomu technologicznego armat - W trakcie podboju Maztiki jakieś kilkanaście lat przed wydarzeniami w queście Złoty Legion sprowadził ze sobą oddziały z nowością - bronią palną. Używały one arkebuzów. To chyba powinno jasno wskazać, na jakim poziomie broń palna znajduje się obecnie. Od tego czasu nastąpił pewien rozwój, oczywiście, ale głównie w dziedzinie broni ręcznej.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-01-2010, 22:41   

No nic chciałbym podziękować Zegarmistrzowi za grę, na pewno dzięki niemu ta kampania zrobiła się o wiele ciekawsza. No i Witam cię Ysen i powodzenia ci życzę.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:21   

Dodam jedno uzupełnienie do naszej armii - w kompleksie Kościoła Praworządności znajdują się także żołnierze Zakonu Nieba. Liczebność tego oddziału szacowana była na 10 k, tytułem strat z walk i perturbacji organizacyjnych od tej liczby odejmuje 10% stanu. Zabrakło ich w poprzedniej rozpisce w wyniku nieuwagi.

Detal techniczny - dla ułatwienia póki co kwestie organizacyjne odkładamy na bok i dalej nazywamy ten oddział Zakonem Nieba, po prostu aby uniknąć pomyłek.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-01-2010, 23:23   

O? Kto niby ją oszacował na 10k? Ja ich do Faerunu 500 czy 1000 wziąłem...

W każdym razie - rozumiecie, że takie posiłki z rękawa spowodują, że przypomnę sobie, co jeszcze czytałem o Thay?

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 06-01-2010, 23:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:24   

Taka liczebność oddziału zapisana jest w dziale NPC.

Prawdą jest, że w ruchach wojskowych opisałeś używaniu mniejszej ilości, ale oddział ten (zgodnie z jego opisem) stacjonuje w Kościele Praworządności, z tego dość logicznie wynika, że reszta tam była.

I nie są to "posiłki z rękawa", nie wiem dlaczego oddział nie był opisany w rozpisce kica, gdybyśmy ten brak zauważyli już po wznowieniu questa, to nie pisalibyśmy o tym. Po prostu teraz ktoś zwrócił uwagę na brak oddziału, który wcześniej w queście był opisany.

W końcu przerwa jest najlepszym momentem na korektę błędów.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 06-01-2010, 23:30, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-01-2010, 23:25   

... i obejmuje ich komandorie na terenie większości imperium - które pono ma ambicje dużo większe aniżeli mały Faerun.

Edit:

Ok, w takim przypadku prosiłbym o wstrzymanie się z otwarciem - muszę oszacować, ile
żywiołaków ognia mogę wydębić w ramach umowy zulkirów z Kossuthem (zawartej przez nich już dawno) i ile powinienem mieć artylerii thayskiej i wyprodukowanej w Shou... Bądź co bądź wszystko wskazuje na to, że mamy najwięcej tej artylerii...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:33   

Velg, to jest szantaż. Mówimy o oddziale, który wcześniej był opisany w queście, nie wziął się znikąd. Jest opisany w dziale NPC i był w aktywnym użyciu. Jednak w queście dawno nie był wspominany. Pewnie dlatego pamięć o nim znikła. Na szczęście ktoś zauważył brak zanim przerwa się zakończyła, możemy więc uzupełnić błąd bez mieszania w rozgrywce.

To co teraz robisz ty, to właśnie tworzenie oddziałów z rękawa. I zdecydowanie nie podoba mi się fakt, że próbujesz to usprawiedliwiać naszą korektą.

Velg napisał/a:
... i obejmuje ich komandorie na terenie większości imperium - które pono ma ambicje dużo większe aniżeli mały Faerun.


I byłbym wdzięczny za rozwinięcie tej wypowiedzi.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-01-2010, 23:36   

Ściągając całość tego, co figurowało jako główne siły latające, zadajesz kłam swoim poprzednim wypowiedziom. Środki, które tu podejmujesz, zdecydowanie nie mieszczą się w kategoriach „rozprawy z lokalnym watażką”, jak nazwałeś Daeriana.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:38   

Ja ich nie "ściągam". Po prostu Zakon Nieba stacjonuje w Kościele Praworządności. Figuruje to bezpośrednio w jego opisie. Sam ten opis wykonałeś, masz więc tego świadomość.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:41   

Jeżeli chodzi o "Zakon Nieba", to sądziłem, że odszedł wraz z Tobą. Nikt mnie o tym nie informował, aż do teraz. Więc jeżeli są jakieś pretensję, to do mnie. Jednak skoro mamy taką możliwość, to nie widzę powodów czemu mielibyśmy z tego nie skorzystać.

Korekta co do dział:
100 dział na statkach.
100 odzyskanych.
Bezimienny, czy pasuję Ci ta liczba?

EDIT:
Kościół Praworządności jeszcze nie został spisany. Właśnie to robię.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 23:44   

Zanim zaczną się uwagi, to z góry wyjaśnienie - Kościół Praworządności jest przede wszystkim stolicą i centrum Bractwa, a nie bronią. Choć dysponuje potężnymi środkami do własnej obrony, to nie jest to ciągle broń i nie będzie na pewno pokazywać się na liniach frontu, a o ile to możliwe też nie w strefach gdzie sytuacja byłaby dla niego groźna.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 110 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group