FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-01-2010, 23:20   

Po namyśle - jestem w stanie uznać zdobycie Cimbaru. Z następującymi uwagami:
- marynarka zostaje - bo niestety, ale z powyższych przyczyn nie możecie zgromadzić na tych wodach floty na tyle dużej, aby im zniszczyć statki.
- macie b. duże straty - co wynika głownie z tego, że musicie szturmować w naprawdę wielkim pośpiechu (i bez machin oblezniczych itd.), jeśli chcecie zdobyć miasto nim dotrę.

Deal?

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 23:23   

Widać nie za bardzo zrozumiałeś koncept Alta - Bractwo nie jest zainteresowane szturmowaniem Wolnego Miasta, od dłuższego czasu to tylko wy prowadzicie tego rodzaju "akcje". Ale na pewno podejmie działania, jeżeli w jego stronę wyruszy flota wojenna.

Jak usłyszę w tym queście jeszcze raz powoływanie się na "złe Bractwo", to ostrzegam, padnę z śmiechu - patrząc na to co się dzieje, to naprawdę, musimy teraz stanąć na głowie aby was dogonić.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-01-2010, 23:29   

Cytat:
Możesz już nie uwzględniać, swoimi działaniami zaprzeczyłeś wszystkim dotychczasowym ustaleniom. Gratuluje barbarzyńskiego zerwania negocjacji, postaramy się, aby wieści o tym poszły w świat.


Ależ nie mam pretensji, Lazarus przecież jest despotą i imperialistą...

Cytat:
Równie dobrze mogę odbijać piłeczkę - siły Ysena dokonały ekspansji na północ, kpiąc sobie jawnie z wstępnych warunków i doprowadzając do skandalu politycznego. Przypominam, zarzucasz nam ruchy w obrębie naszej krainy, tymczasem tu mamy do czynienia z działaniem o zupełnie innej randze.


Układ ograniczał graniczał Zegowi rozwój na północ w stronę i poza wielką rozpadlinę i nie ma tan nic o rozwoju na wschód, czy Królestwach Granicznych. Więc sorry Winnetou, chybiony argument.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 09-01-2010, 23:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 23:30   

Wyznaczał linie ograniczającą ekspansję. Linię ową wyznaczał pewien trakt handlowy. Wszystkie miejsca gdzie się przemieściłeś są za tą linią.

Już pomijam fakt, że i w twojej interpretacji to jest "Północny zachód" i "Północny wschód" - jeżeli pod tym argumentem zamierzałeś twierdzić, że to nie jest przemieszczanie się na "północ", to naprawdę nie mamy o czym gadać...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 09-01-2010, 23:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-01-2010, 23:31   

Khem, to obsadzanie miasta, które poprosiło mnie o pomoc i ochronę (w porozumieniu z jego władzami) jest działaniem łotrowskim? o_0 Bo Cię nie rozumiem. Poza tym - jestem wysoce zainteresowany, kto niby miałby kontrolować miasto. Thay? Ale ono tam wojsk właściwie nie ma...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 23:33   

Velg, ja to już mówiłem, ale powtórzę - jeżeli Cimbar porzuci niepodległość na twoją rzecz, choćby nieformalnie, to ja zamierzam prowadzić analogiczne działania w innych miejscach. Bo co jak co, ale takiego wykrzywiania dyplomacji akceptować nie mam zamiaru.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 23:42   

Velg, po pierwsze to przetransportowałeś 20k armię. Przy pomocy czego? Czyżbyś całą flotę przeniósł do Cimbaru? To i tak byłoby mało. Do tego w dodatku zrobiłeś to bez wcześniejszego uprzedzenia? Bez możliwości na reakcję.
Dlatego mówię, że jest to nierealne i nie do uznania przez nas.

Velg, to jak to było z tym dowódcą MACu w Vaście? Bo w ogóle nie wiem jak tam wygląda sytuacja. Skoro napisałeś, że tam był, to jednak coś tam kiedyś się zdarzyło. Wysyłałeś go za czasów jak prowadziłeś ten Quest po stronie MACu, czy jak?

Ysengrinn napisał/a:
Być może dotyczyło to jego starej floty. Obecnie mam dość okrętów by zmieścić na nich całe swoje wojsko z koniecznym zaopatrzeniem.

Nowa flota jest dwa razy mniejsza niż stara. Sam ją przyjąłeś, bowiem Zegarmistrz zaznaczył, że obcina ją o połowę, a Ty zgodziłeś się na nią cytując ją w rozpisce.

Tak więc nie, nie pomieścisz na tamtych statkach więcej niż 10k wojsk z zaopatrzeniem. Dlatego będziesz musiał to zmienić, albo latać swoją flotą 5x, pozostawiając swoich ludzi bez zapasów. Twój wybór.

PS.
Velg napisał/a:
ponieważ moja skromna osoba nie ma patriarszych zdolności do wieszczenia

Czy Ty mnie chcesz sprowokować? Wiesz ja tam zawsze jestem gotów. Wystarczy poprosić.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 23:44   

kic napisał/a:
Tak więc nie, nie pomieścisz na tamtych statkach więcej niż 10k wojsk z zaopatrzeniem. Dlatego będziesz musiał to zmienić, albo latać swoją flotą 5x, pozostawiając swoich ludzi bez zapasów.
Czy czytałeś może post w którym wyliczałem, ile może przewieźć flota Ysena?

Co do statków latających: zacytuję starą wypowiedź Zega z tego tematu
Cytat:
Przy założeniu, że to są karawele mogę używając małego klucza (np. 5 okrętów) przerzucić nawet i tysiąc żołnierzy w jednym kursie bez żadnego problemu. Pojedyncza karawela może przetransportować do 200 ton ładunku. Zakładając, że jeden żołnierz to jedna tona wychodzi tysiąc (faktycznie mógłbym pewnie przewieźć i z 5 razy więcej)
Innymi słowy pięć większych okrętów latających może przewieźć tysiąc żołnierzy, a 90 takich okrętów 18 tysięcy wojska (a faktycznie, nawet wliczając zapasy, tak 2-3 razy więcej)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-01-2010, 23:58   

Costly - przepraszam, masz rację, informacje o rokowaniach porozrzucane są po setce różnych mediów i można się w tym pogubić. Zupełnie nie wiedziałem o wstępnych warunkach owego traktatu.

Tyle tylko, że właśnie... traktatu nie zawarto. Gdybym złamał traktat owszem, byłoby to potężne naruszenie standardów dyplomacji, ale dopóki niczego nie podpisałem nikogo to nie będzie obchodzić. Ot, zmieniła się sytuacja i zerwałem pertraktacje pokojowe z państwem z którym i tak byłem na granicy wojny, doprawdy wielkie halo.

Cytat:
Nowa flota jest dwa razy mniejsza niż stara. Sam ją przyjąłeś, bowiem Zegarmistrz zaznaczył, że obcina ją o połowę, a Ty zgodziłeś się na nią cytując ją w rozpisce.


Stara w znaczeniu "przed budową nowych statków", nie w znaczeniu "przed poprawką błędu rachunkowego". Sam przyklepywałeś ile ludzi można przewieźć jedną karawelą to teraz sobie to pomnóż przez 450 i dodaj do tego 500 o połowę mniejszych jednostek.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 10-01-2010, 00:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 00:04   

Costly - ależ ja się nie obrażę... Jeśli oczywiście zrobię w tych miejscach to, co MAC w Cimbarze. Ujawniliście tam swą naturę - i, na tyle na ile rozumiem, był to jedyny sens takowego działania.

Zresztą, akurat narzekania na nadużycia dyplomatyczne nie rozumiem.  Zawarliście umowę ze Złotym Varem, co jest niemożliwe ze względów technicznych.

Alt - płynie to, co tam umiesciłem minus armia, milicja, NPCe (którzy się teleportują - poza Aeronem, który jest miejscowy), ochroniarze enklawy i 30 CC (którzy po prostu są w tamtejszej enklawie)

Oczywiście - pamiętać należy, że z zachodu na wschód płynę wokół własnych wybrzeży, toteż cel floty widać będzie dość późno. Jestem gotów to uznać - o ile oczywiście MAC zrezygnuje z głosznia w komentarzach wersji o jakowymś przejęciu miasta czy nadużyciu dyplomacji. 

kic - jestem rozczarowany, że nie doceniasz okrętów desantowych gnomów, które jak byk stoją w naszej rozpisce... W każdym razie - tak, jest to cała flota. W ostateczności, to mogę wynająć okręty „na jeden rejs”.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 00:09   

Bezimienny napisał/a:
Innymi słowy pięć większych okrętów latających może przewieźć tysiąc żołnierzy, a 90 takich okrętów 18 tysięcy wojska (a faktycznie, nawet wliczając zapasy, tak 2-3 razy więcej)

Chciałbym widzieć tych 600 ludzi na jednej karaweli, mających na niej do pokonania wcale niemałą odległość...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 00:11   

Bezimienny, na Wielkim Morzu jest 225 statków, zgodnie z opisem Zegarmistrza. Pisał też, że są to karawele, czyli statki zdolne przenieść od 50 do 200 ton. Tak więc średnio będzie to 100t. Dodaj do tego 50 osobową załogę. Czyli tak naprawdę jeden statek może przewozić średnio 50 żołnierzy, co jest zgodne z opisem Zegarmistrza dotyczącego floty.

Tak więc 225*50 = 11250 = 11.25k

No więc powiedzmy, że zabrałby się na 4 razy. Będzie to taki prezent od nas.
Dalej mnie to jednak nie przekonuje, że było to 50k żołnierzy.

Velg, ah zapomniałem o tym dodatku (tak na pograniczu spytam się. Jak się one tam znalazły?). Nie, nie musisz wynajmować nic. Teraz rozumiem jak to przetransportowałeś. Jednak dalej istnieje kwestia dotycząca braku reakcji z naszej strony, która jest nie do przyjęcia. Możesz to zmienić, że zacząłeś płynąć, a nie że już dopłynąłeś.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 00:11   

Przepraszam, co proponujecie we sprawie Cinbaru? Bo Velg pisze dość dużo ugodowych propozycji, Wy natomiast ciągle jesteście na nie.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 10-01-2010, 00:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-01-2010, 00:12   

Fei Wang Reed napisał/a:
Chciałbym widzieć tych 600 ludzi na jednej karaweli, mających na niej do pokonania wcale niemałą odległość

Na pewno byłby to dość ciekawy widok :)
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 00:13   

Jeszcze jedna uwaga - Bezimienny słusznie zwrócił uwagę, że pertraktacje pokojowe były tajne, więc... O tym, że złamałem wstępne warunki wiecie tylko Wy, ale nie macie żadnych dowodów.

... Zresztą kogo to obchodzi? Praktycznie cały Faerun i tak jest już uwikłany w tę woj

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 119 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group