FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 21:55   

Nie,nie,nie,nie,nie wybacz Caladanie. Smoki jeszcze przełknę pal sześć Io? I caaała reszta bogów? Jeszcze rozumiem Silvanusa i spółkę ale cały pantenon?
To tak jakby wszyscy umówili się że okładamy się na drewniane miecze a ty wyciągasz laserowy egzemplarz. Czy mam ci przypomnieć co to oznacza?
Wybrańcy Mystry przestają być groźni bo bogini zwyczajnie zabierze im moc.
Sojusz z Lyloth oznacza że większość Podmroku (ach te drowy) pójdzie za tobą.
Itp. itd. mógłbym wymieniać. to oczywiście oznacza że reszta Torilu ci się nie postawi. Finito null,koniec równie dobrze możemy skończyć quest.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:05   

Błąd napisałem że bogowie nie moga za bardzo działać, ale nie są ślepi. Sam do nich przyszedłem i zaoferowałem ofertę. Nadal nic nie wiem o MAC-u, ani Ryaldzie.

Roar miał dużo dni na negocjacje. po to przyszedłem do tego świata. Nie walczyć, ale miec korzyści ekonomiczne.

Inna sprawa przeczytaj punkt 7
"Obie strony nie wtrącają się w swoje sprawy nie związane z umową"

Inna sprawa bogowie boją się kolejnego Czasu Kłopotów. Jak nastapi jakieś poważne zagrożenie dla istnienia Faerunu. Wtedy mam działać, ale bez Boskiej pomocy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:11   

Cóż to inna sprawa ale imo. Na twoim miejscu bym się przyczaił i poczekał aż my i Daerian się pozarzynamy a dopiero zbiera łupy. A jak napisałeś wszystkich to znaczy że Io/Ao też.
A dla niego za przeproszeniem co to jest czas kłopotów? Pstryk i po problemie. Jedyne ograniczenie to takie czy zrobi coś czy nie. Jedziemy dalej Fearun to Toril. Asgorath siedzi sobie i rządzi Aldebertem.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:19   

Wszyscy Deity. Thazzar był takim samym prezentem jak smoki Tiamat i Bahamuta dla Daeriana. Jednorazowa pomoc.

Jeszcze zastanawiam się czy nie dać jednego punktu: Moi Magowie nie moga uczyć bez zgody bogów istot z Faerunu9 nie wlicza sie 30 shadovarów, któzy należa już do mojej organizacji), ale moga robić proste eksperymenty. Żadnych mega dracoliszy nie bedzie, mimo że mam Daurgolotha, tamtego duchowego smoka i Rasta.
jakies jeszcze zastrzeżenia

Lord Ao może zrobic z nami wszystkim, co zechce. Jego poziom jest sumą nas wszystkich do potęgi n-tej. Taki niewidzialny i całkowicie niekontrolowany NPC MG.

Czas kłopotów
http://gameexe.pl/Historia-Zapomnianych-Krain-a56.html

Przypominam o zastrzykach anty Dragonrage Mythal itd.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:26   

Ughhh nie chodzi mi o samych bogów pal licho jednocz się z nimi ale o konsekwencje z tym związane.
Przykład wiele smoków jest związanych z wiadomym kultem jak to wyjaśnisz?
Dalej taki Daerian (a właściwie NPC z nim związani) nie może wcale z tobą walczyć. Jego sojusznicy mają związane ręce. Nie sądzę że bogowie związani z tobą nie szepnęliby kilka słów swoim kapłanom. To oznacza że taki Daerian (dodatkowo tubylec) ręki na ciebie podnieś nie może ot tak. MAC się nie liczy bo jesteśmy Alieny i heretycy :D.
Pal licho masz cały wybór villanów w całym Torilu, ale ciągle w mojej opinii bogowie to chwyt (bolesny) poniżej pasa.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:37   

Jestem otwarty na propozycje. Szczerze nie widze złego w pojawieniu sie kolejnego Boga. Wchodża i wychodza. konflikt pomiędzy mną i Daerianem ich nie obchodzi, jezeli nie bedziemy stanowiło zagrożenia niszczcielskiego dla Faerunu. Tak samo nie obchodzi mnie kwestia czy jakiś bóg zostaje zabity, albo zdradzony.

Czym jest Bractwo : Z gruntu rzeczy Bractwo Równowagi jest nastawione na ekspansję ekonomiczną. Nie ingerują w kulturę i religię danych światów. Z jej działalności między innymi żyją mieszkańcy Czarnej Twierdzy.
prosto z profilu Organizacji

Jestem skłonny na pewien czas nie ignerowac w wasze konflikty. Oczywiście jak zajdzie potrzeba wejde do akcji. Jestem otwarty na dyplomatyczne audencje.

Nie bede przez ten czas brał nowych sojuszników.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2009, 22:42   

A mnie interesuje tylko jedna kwestia - kto niby będzie egzekwował postanowienia, karał szmuglerów itd.?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2009, 22:42   

rozpraszając ich magiczną moc tych potężniejszych(osobista miecz Daeriana i Ryalda, żeby nie było) - właśnie zniszczyłeś siebie, okolicę i zabiłeś wszystkich poza Daerianem. Przykro mi.
Ten miecz jest wykuty z pustki astralnej, stąd zresztą jego nazwa. Zniszczenie kontrującej go siły magicznej nie spowoduje jego zamiany w czarny kawałek metalu, tylko natychmiastowy wzrost tworzącej go nicości. Która wciągnie w Ocean Chaosu (samą LoN) wszystko w okolicy. Wolałbym więc, abyś przemyślał to działanie.

Pomijając ten drobny fakt, dla mnie założenie Twojego całkowitego sojuszu ze wszystkimi bogami jest przesadne i w praktyce kończy całość questa, gdyż nikt inny nie ma praktycznie żadnej możliwości reakcji na Twoją działalność. Szczególnie ja, gdyż zgodnie z takimi założeniami (Twoja pełna akceptacja przez bóstwa - czyli praktycznie Toril) powinienem automatycznie również Cię zaakceptować.
Całkowicie zgadzam się z Karelem - są pewne ograniczenia.

Nie wspominając już o tym, że z czysto mechanicznego (pomijając przegięcie tej sytuacji) punktu widzenia, nie przekonują mnie też twierdzenia o tym, jak to dobrzy bogowie wybaczyli Ci nagle śmierć dziesiątek tysięcy ludzi w zamian za "naprawę" szkód. Oraz, że "ot tak sobie" nagle uznali Cię za jedynego dostawcę spoza tego świata godnego tej działalności. Ano o tym, ze nagle "w ciemno" związali się geass z osobnikiem, o którym nic nie wiedzą.
A już tym bardziej nie uwierzę, że chociażby Shar i Mystra, Lolth i Corellian Loretharian i cała masa innych bogów doszła w tak krótkim czasie do porozumienia między sobą, po to, aby ułatwić Ci działalność handlową.
Poza tym... skoro ciągle osłaniasz się ekspansją ekonomiczna, jak się ma do niej zalanie tsunami iw upuszczenie zarazy na samym początku twojej działalności, bo mówiąc szczerze, to pytanie nurtuje mnie już od dawna.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 08-09-2009, 22:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:47   

Jeżeli twoim celem była tylko ekspansja ekonomiczna to na diabła całe to czajenie się?
I Tsunami i militaryzm?Otwarte podejście byłoby skuteczniejsze. Wykańczanie konkurencji(MACu)? Jeżeli tak to byś miał po swojej stronie i bogów i Daerina (tymczasowo). Kupczenie nie polega na strzelaniu tylko na sprzedaży spluw innym. jak już chcaiłbyś się z jakimś bogiem sprzymierzać to polecam Mouqola czy Waukeena.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"


Ostatnio zmieniony przez Karel dnia 08-09-2009, 22:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:47   

Smoki bronią interesów oby dwóch stron. Dopóki jestem uczciwy. Mam z nimi sojusz. Pomroki ze mna współpracują. Są moimi przedstawicielami w tym świecie. Zamian pomagam im przekształcania ich ziem na bardziej urodzajny typ.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2009, 22:50   

Dopisałem kilka słów do swojego posta - tak na wszelki wypadek, aby nie uciekły w szybko nabierającej tempa dyskusji.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:50   

Tsunami był atakiem prewencyjny w celu osłabienia przybyszy z innego świata.
Moja organizacja jest militarna, bo inaczej przestałaby istnieć w moim świecie.

Jakie ograniczenia proponujecie.

zmieniam to co powiedział Daerian
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 22:56   

Powiem tak jako że już zacząłeś z Pomrokami to jedz dalej ze złoczyńcami z Torliu. Masz całą kolekcję zbierz ich wszystkich! Pomoc od Silvanusa i spółki z Greenpeace całkowicie zrozumiała w świetle wcześniejszych postów. Co do smoków Thchazzar ok ale tak jak napisałem metaliczne nie pójdą za tobą a w gem dragonach musisz wybierać ale wybrniesz z tego myślę. Ogólnie imo sytuacja powinna wyglądać tak:
- Daerian - dobry Toril.
- Caladan - zły Toril.
- MAC radzi sobie sam.
Postacie do sojuszy powinny być dobierane z wklejonej przez Velga na stronie 11 w tym temacie listy epików.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-09-2009, 23:00   

Jest to jakieś rozwiązanie.

Rozumiem Daerian że rzucił coś Czarnego na Cytadele.

Zmiany:
pozbycie się -Bractwo staje się jedynym pośrednikiem handlowym pomiędzy Multiświatami, ale Bogowie mają ostateczną decyzję czy dany towar będzie wprowadzony do ich świata.
pozbycie się -Bractwo staje się jedynym pośrednikiem handlowym pomiędzy Multiświatami, ale Bogowie mają ostateczną decyzję czy dany towar będzie wprowadzony do ich świata.

pozbycie się -Bractwo jest zmuszone wyjawić tajemnice produkcji towarów Faerunczykom, ale nie mogą oni sprzedawać tych dóbr Bractwie, nie więcej niż za 5% wartości produkcyjnej. Jednakże dostają oni z produkcji 40% zysku z ich sprzedaży w innych światach.
pozbycie się -Sprzedawane towary z technologii Bractwa innym światom tego Multiświata są objęte 10% podatkiem od Kreatorów, czytaj Bractwa, ale pod warunkiem, że będą dokonywane przy obecności przedstawiciela z Bractwa.

pozbycie się - Bractwo może w ramach wolnego handlu produkować w Faerunie tylko te rzeczy, które są zgodne z ówczesnym stanem technologiczny i magicznym świata.
pozbycie się -Sprzedawane towary z technologii Bractwa innym światom tego Multiświata są objęte 10% podatkiem od Kreatorów, czytaj Bractwa, ale pod warunkiem, że będą dokonywane przy obecności przedstawiciela z Bractwa.

pozbycie się- Bractwo może w ramach wolnego handlu produkować w Faerunie tylko te rzeczy, które są zgodne z ówczesnym stanem technologiczny i magicznym świata.

Zostaje tylko Thazzar(Asgorath i inni smoczy bogowie oprócz Bahamuta) i ugoda z złymi bogami, oraz bogami Natury.


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 08-09-2009, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2009, 23:06   

Ja tylko skomentuję, że smoki (metaliczne), drowy i Thay są moje. Drowy i smoki ze względów oczywistych ;-), Thay zaczęła przemianę w czwartoedycyjną wersję Czerwonych Magów. Reszta złych mnie nie interesuje...
Propozycja Karela jest moim zdaniem dobra i prawdę mówiąc pasuje mi do wizji questa jaką miałem.
Daerian na razie zablokował całość systemu podróży międzywymiarowej w okolicy Cytadeli. Z wyjątkiem własnych mocy oczywiście. Choć teraz jak się domyślasz myślę nad kontrą do twoich działań, co na pewno oznaczać będzie kolejne użycie mocy mojej postaci, gdyż wysoko postawiłeś poprzeczkę.
Ze smoczych bogów... póki jest Asgorath, w zasadzie powinny być wszystkie smocze bóstwa. Bardzo proszę o zostawienie tej części w spokoju... dodatkowo, cześć smoczych bogów (chociażby Garyx) raczej nie nadaje się do prowadzenia pertraktacji.
Thazzar może być, natomiast chciałbym prosić o przedyskutowanie sprawy Dragonrage - prywatne, wolałbym wykluczyć z questa wielkie wydarzenia Faerunu o zakresie globalnym, gdyż inaczej już za chwile musimy się liczyć ze Spellplague, a to nie będzie przyjemne.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 08-09-2009, 23:14, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group