FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 00:59   

Cytat:
Oczywiście, dlatego każdy mag wykonał swoją szatę sam. Gotówki i surowego materiału magicznego zaś mam więcej niż lodu... dosłownie.

Nie widzę by 5lvl maga byłoby stać na coś takiego. Ba, nawet 10lvl mag mógłby być z tego dumny. 15lvl mógłby się tym chełpić, a 20lvl taki item mógłby spasować.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:00   

Tak, zgadzam się. Ale to funduję im ja ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-01-2010, 01:02   

No ale bez przesady, wszystkiego ufundować się nie da. Jest chyba jakiś limit?


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 10-01-2010, 01:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 01:02   

Cytat:
Ysengrinn, niestety ale opis Zegarmistrza jest brutalny. Jest 225 statków i ni krzty więcej.


Zatem używam 200 spośród nich, zabierając na każdy średnio 300 ludzi i zamiast 50k, mam w Estagunie 60k. Jestem gotów na to pójść, jeżeli Costly przeedytuje swojego posta o przygotowaniach do Eur... o transformacji Untheru i Mulhorandu, uwzględniając, że w tym pierwszym nie zbudowaliście nic poza barakami dla biedoty, a w drugim panuje głód i totalny rozkład państwowości.

W przeciwnym razie twierdzę, że wysłałem 85 karawel i wszystko pomieściłem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:05   

Hmm... na skarby wszystkich (poza chyba 8) chromatyczych smoków Faerunu? Jakiś jest, ale ja do niego nie doszedłem...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 01:11   

Ysengrinn napisał/a:
W przeciwnym razie twierdzę, że wysłałem 85 karawel i wszystko pomieściłem.

Widzę odnoszenie się do argumentów... Taaa... Wyślij jedną - z "językowego" punktu widzenia też możesz pomieścić wszystko. A to, że nie ma w tym sensu jako odzwierciedlenia w świecie...?

O Twoim (nie)śmiesznym szantażu nawet nie będę się szerzej wypowiadał.

A jakbyś miał wątpliwości to powtórzę, ostatni raz - "Twoich" wyliczeń nie akceptuję i nie zaakceptuję w takiej formie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 01:14   

Daerian napisał/a:
Tak, zgadzam się. Ale to funduję im ja ;-)

Z gotówką macie krucho po stworzeniu klonów.
Liczenie:
100gp - 1 Punkt Życia (klona)
średnio klon ma 50-100 pż

Cena jednego klona:
100*(50-100gp)=5k-10kgp
Cena 100k klonów:
100.000*5k-10kgp=500.000k-1.000.000kgp
Czyli:
500.000.000-1.000.000.000gp wydaliście na to, a to jest 0.5-1 miliarda gp!

Dla porównania jeden potężny Galeon kosztuje 50.000gp tak więc za złoto z klonów mielibyście od 50k do 100k Galeonów!

Daerian, ja głęboko wierzę w bogactwo Thay, jednak tutaj nawet moja wiara staje się za płytka.

Ysengrinn, ale co Ty chcesz negocjować człowieku? Twój transport jest nie do przyjęcia. Ty tam nie wieziesz sardynek, ni niewolników, ale wojowników i żołnierzy z pełnym ekwipunkiem. To wszystko waży zajmuje miejsce i jeszcze trzeba przetransportować spore zapasy. Nie przewieziesz tymi statkami po 200 osób na jednostkę, a i 150 jest grubym przegięciem. Nie masz prawa żądać od nas nic w zamian.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:17   

Pragnąłbym zaprzeczyć - klony nas nic nie kosztowały. W Cytadeli mamy nieoprotestowane mythallary przecież...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 01:19   

Velg napisał/a:
Pragnąłbym zaprzeczyć - klony nas nic nie kosztowały. W Cytadeli mamy nieoprotestowane mythallary przecież...

Przepraszam, który Mythal jest tak potężny?

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:20   

kic napisał/a:
Z gotówką macie krucho po stworzeniu klonów.


Klony zostały stworzone całkowicie bez wydania kasy i PDeków. Pytał się już o to Caladan i mu to wytłumaczyliśmy z Velgiem. Całkowicie w zgodzie z zasadami fabularnymi i mechanicznymi FR.


kic napisał/a:

Daerian, ja głęboko wierzę w bogactwo Thay, jednak tutaj nawet moja wiara staje się za płytka.

Zwróć uwagę, że w spuściźnie questowej Caladan, zabierając smoki chromatyczne z Faerunu zostawił mi ich skarby (które zabrałem i je tym szantażowałem) oraz stwierdził, że smoki nie mogą już nigdy wrócić do Faerunu w związku z jego dziwną magią (czy może przez kilkaset lat? Trochę to się zmieniało). W związku z tym gotówki to ja mam pewnie na wykupienie połowy Faerunu...

kic napisał/a:

Przepraszam, który Mythal jest tak potężny?

Nie mythal. Mythallar. To coś innego.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 10-01-2010, 01:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:21   

Mythallar, nie mythal.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 01:26   

Cytat:
Ysengrinn, ale co Ty chcesz negocjować człowieku? Twój transport jest nie do przyjęcia.
[...]
Nie masz prawa żądać od nas nic w zamian.


Dokładnie to samo mogę powiedzieć o tym, co próbujecie przepchnąć w Mulhorandzie. I jest to mój ostateczny argument w tej dyskusji.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 10-01-2010, 02:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:44   

BTW:

kic napisał/a:

Z gotówką macie krucho po stworzeniu klonów.
Liczenie:
100gp - 1 Punkt Życia (klona)
średnio klon ma 50-100 pż

Cena jednego klona:
100*(50-100gp)=5k-10kgp
Cena 100k klonów:
100.000*5k-10kgp=500.000k-1.000.000kgp
Czyli:
500.000.000-1.000.000.000gp wydaliście na to, a to jest 0.5-1 miliarda gp!

Dla porównania jeden potężny Galeon kosztuje 50.000gp tak więc za złoto z klonów mielibyście od 50k do 100k Galeonów!

Wydawało mi się, że 1.000.000.000 : 50.000 = 10^9 : ( 5 * 10^4) = 10^5 / 5 = 2 * 10^4 = 20k. Czyli maks. 20k - nie wiem, skąd się 100k wzięło...

Poza tym, HD oznacza KW, nie PW. Ergo - koszt nie będzie wyższy aniżeli 1k sz (przypadek 100 pw). Wtedy, mamy 10 krotnie niższy koszt (od założenia 10k). I galeonów będzie 2k...

PS. Co i tak nie ma znaczenia - mamy mythallary.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 01:56   

Dokładnie. 100 gp za hit points to kosztuje ewentualna naprawa.
Cytat:

A complex process requiring at least 24 hours, 100 gp per hit point, and a fully equipped magical laboratory can repair damage to a simulacrum.


Cytat:
Material Component
The spell is cast over the rough snow or ice form, and some piece of the creature to be duplicated (hair, nail, or the like) must be placed inside the snow or ice. Additionally, the spell requires powdered ruby worth 100 gp per HD of the simulacrum to be created.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 03:05   

Ysengrinn napisał/a:
Dokładnie to samo mogę powiedzieć o tym co próbujecie przepchnąć w Mulhorandzie. I jest to mój ostateczny argument w tej dyskusji.

Czyli nie masz w ogóle argumentów.
Pragnąłbym jednak rozdzielić pewne fakty. Sprawa Twojej floty rozpatrzmy osobno, do sytuacji w Mulhorandzie. Tą drugą kwestię zostawiam Molinie do wytłumaczenia.

Wracając do Twojej floty.
Tak więc popraw ten zapis, że nie robisz tego na raz. Musiałbyś 4x kursować aby przewieść wszystkich ludzi. Dolicz jeszcze czas na przeładunek i kto wie, może zdążysz się wyrobić przed naszym przybyciem...


Velg, pomyliłem się w liczeniu na galeony (zapomniałem podzielić przez 5). Ogólna jednak kwota się nie zmienia. No oczywiście poza KW zmniejsza tą kwotę dziesięciokrotnie, a więc będzie to:
50.000.000-100.000.000gp to i tak dalej sporo (1k-2k Galeonów).

Cytat:
the mythallars allowed arcanists to create quasimagical items without draining their lifeforce.

Piszę tu tylko o wykorzystaniu sił życiowych. Nic nie jest wspomniane o kosztach surowców.

Daerian, nie kojarzę za bardzo sytuacji smoków. Wspomniałeś nie raz, że szantażujesz smoki. Znaczy się, że one wspomagają Cię wbrew swojej woli? Słuchają Cię, bo masz ich skarby w swoich rękach? I tylko dlatego to robią?

PS. Nie radzę Ci w takim razie wydawać ich skarbów. Smoki tego nie zdzierżą.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 121 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group