FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 15:13   

Bezimienny napisał/a:

Wychodzi, że Ysen bez problemu może przewieźć swoimi 225 karawelami wojsko w dwóch rzutach, a w jednym jeśli się ścisną.

Owszem, dwa rzuty są już do przyjęcia. Aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że zajmie to trzy razy więcej czasu (przewóz nr 1, powrót, przewóz nr 2). Biorąc pod uwagę, że jeden rzut zająłby jakieś 2-3 dni, przetransportowanie wszystkich 50tys. żołnierzy zajmie jakieś 7-8 dni (czasu miejscowego).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 15:30   

Velg napisał/a:
PS. Z jakiego kapelusza wyciagneto akcje propagandowa?


Z moich postów - te tereny objęte były referendum, jeżeli nie pamiętasz.

Pytaniem na które chce uzyskać odpowiedź jest przede wszystkim kwestia waszej kontroli nad Sojuszem Lordów.

No i kurcze, Velg - nie twórz reali z kosmosu. Bractwo nie ma żadnych układów z Złotym Varem, ani innym podmiotem uczestniczącym w wojnie lokalnej. Opisałem odpowiedzi jakie uzyskaliśmy na apel o wsparcie. Najbardziej oczywiste odpowiedzi jakie mogliśmy dostać, to w ogóle nie podlega chyba dyskusji. Nie przypominam sobie natomiast opisania jakiejś odpowiedzi - zresztą, nie możemy poprzeć roszczeń obu państw na raz, pomijając już fakt, że zapowiedzieliśmy wcześniej, że bronimy praw Durparu.

Nie mogę ogarniać nie wiadomo czego w obrębie jednego postu, rozwiązanie dla tego znajdzie się dalej. Co prawda scenariusz na to jest już od dawna zaplanowany, ale jest pewien obręb rzeczy jakie robię w jednym poście i tego nie przekraczam.

Tak czy inaczej, na przyszłość - nie twórz nam układów z kosmosu, nie jesteśmy w żaden sposób związani z Złotym Varem.

I podstawa - proch nie jest produkowany, tylko sprowadzany.

Kwestia zapasów - w przeciwieństwie do postaci Bezimiennego czy Daeriana, które pojawiły się tutaj niemalże z kaprysu i nagle, my tu przyszliśmy po przygotowaniach, w ramach zorganizowanego planu. Mamy za sobą zaplecze na standardy Faerunowe kosmiczne, bo i reprezentujemy organizacje od Faerunu dużo większą. MAC to organizacja o konkretnym charakterze i możliwościach, reprezentującą kilkunastu graczy. A przede wszystkim, reprezentująca konkretny profil fabularny, stanowiąca symulacje imperium, czym różni się od innych organizacji. W sposób oczywisty mamy zaplecze nieporównywalne do innych podmiotów.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 15:42   

Oh? Nie były - poddane było Królestwo Chessentii BEZ Cimbaru.

O? Ze Złotego Varu? Z jego wojną domową, min. dwoma królami itd.? Ciekaw jestem, który lokalny władyka odebrał pismo...

A Sojusz Lordow był już walkowany i do dyskusji nie wracam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 15:47   

Fei - nie obchodzi mnie co jest dla Ciebie do przyjęcia jeżeli nie ma poparcia w faktach, a te przytoczył Bezimienny. Co nie zmienia faktu, że zmieniłem posta - inwazja liczy obecnie 30 tys. ludzi. To z nawiązką wystarczy do podporządkowania Estagunu, a zarówno żołnierze jak i okręty przydadzą mi się gdzie indziej.

Cytat:
A co do rozmieszczenia floty - zauważ, że lokalizacja tel floty była tylko w rozpisce która została przez was oprotestowana w całości. ja naprawdę nie wiem, gdzie Zeg wyciął tą połowę statków - biorąc pod uwagę jego potrzeby, założenie że zrobił to równomiernie jest sporo naciągane.


... Trzeba było tak od razu!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 15:52   

Costly napisał/a:

Kwestia zapasów - w przeciwieństwie do postaci Bezimiennego czy Daeriana, które pojawiły się tutaj niemalże z kaprysu i nagle

Thay ma ilość zapasów na lata żywienia całej ludności bez zbiorów. tak, prawie dosłownie w ten sposób jest to popisane w podręczniku ;-) Czasami paranoja się przydaje...


Costly napisał/a:
No i kurcze, Velg - nie twórz reali z kosmosu. Bractwo nie ma żadnych układów z Złotym Varem, ani innym podmiotem uczestniczącym w wojnie lokalnej. Opisałem odpowiedzi jakie uzyskaliśmy na apel o wsparcie.

Velg napisał/a:
O? Ze Złotego Varu? Z jego wojną domową, min. dwoma królami itd.? Ciekaw jestem, który lokalny władyka odebrał pismo...

Może ja przypomnę (bo mam wrażenie, że nie czytałeś questa), że po zamachach jakie tam przeprowadził Loko te okolice są pogrążone w potężnej wojnie domowej i nie tylko...


Fei Wang Reed napisał/a:

Owszem, dwa rzuty są już do przyjęcia. Aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że zajmie to trzy razy więcej czasu (przewóz nr 1, powrót, przewóz nr 2). Biorąc pod uwagę, że jeden rzut zająłby jakieś 2-3 dni, przetransportowanie wszystkich 50tys. żołnierzy zajmie jakieś 7-8 dni (czasu miejscowego).

Nie będę mówił za Ysena, ale i połowa tej armii wystarczy do zastraszenia miejscowych.


Costly napisał/a:

Pytaniem na które chce uzyskać odpowiedź jest przede wszystkim kwestia waszej kontroli nad Sojuszem Lordów.

Omówione już kilkanaście razy. I ja bym chciał zaznaczyć, że "kontrola" nie jest właściwym słowem, to jest SOJUSZ.


Sprawa strojów - ależ proszę bardzo, mogę je osłabić - tak samo jak Wy powinniście zmniejszyć skalę zmian w Mulholarandzie, ponieważ taka skala o jakiej mówicie nie jest możliwa. Również zakres zmian ekonomicznych jakie wprowadziliście został zrealizowany po otworzeniu questa, nie mówiliście o nich bowiem wcześniej.
W skrócie - deal?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 15:59   

Ysengrinn napisał/a:
Fei - nie obchodzi mnie co jest dla Ciebie do przyjęcia jeżeli nie ma poparcia w faktach, a te przytoczył Bezimienny.

Naprawdę? Zabawne. Nie wgłębiając się w podręczniki, na podstawie zwykłych oczywistych faktów doszedłem do podobnej ładowności co Bezimienny. I jak tak sobie przypominam Twoje tutaj posty, to chyba akurat Tobie brakowało rzeczowych argumentów...

Daerian, jeśli uwikłani są w wojnę i mają niewiele wojska do obrony, to oczywiste jest, że wystarczy "tylko" połowa z tego. Co do tego nie mam większych wątpliwości. Nie znaczy to jednak, że różnicy między połową a całością nie ma.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 16:21   

Fei Wang Reed napisał/a:

Daerian, jeśli uwikłani są w wojnę i mają niewiele wojska do obrony, to oczywiste jest, że wystarczy "tylko" połowa z tego.

Nic, ja tylko nie wiem po co się kłócić, czy Ysen dowiezie to jednym czy dwoma transportami, skoro i tak nic to nie zmieni fabularnie... bo i druga rata będzie na długo przed Wami.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-01-2010, 16:30   

Daerian napisał/a:
Nic, ja tylko nie wiem po co się kłócić, czy Ysen dowiezie to jednym czy dwoma transportami

To jest bardzo istotne, czy dowiezie to wszystko dwoma transportami, czy jednym. Jak sobie wszytko wyjaśnimy i wrócimy do pisania postów w kampanii to zobaczysz co miałem na myśli.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2010, 17:00   

Altruista napisał/a:
Daerian napisał/a:
Nic, ja tylko nie wiem po co się kłócić, czy Ysen dowiezie to jednym czy dwoma transportami

To jest bardzo istotne, czy dowiezie to wszystko dwoma transportami, czy jednym. Jak sobie wszytko wyjaśnimy i wrócimy do pisania postów w kampanii to zobaczysz co miałem na myśli.
Czy to jest właściwy moment, by nadmienić, że Daer ze swojej puli smoków 30 mi wypożyczył do Durparu?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 17:18   

Może ja powtórzę, że żadnej drugiej raty nie będzie, żeby potem nie było "ale"...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 17:43   

Bezimienny napisał/a:
Czy to jest właściwy moment, by nadmienić, że Daer ze swojej puli smoków 30 mi wypożyczył do Durparu?

Nie przypominam sobie, by coś takiego miało miejsce w queście, więc na razie to te wypożyczenie jest teoretyczne i w takich kategoriach można je na razie traktować. Natomiast między Daerianem a Durparem leżą ziemie MAC, więc rozumiem, że przez nie te smoki tam polecą (bo chyba nie drogą okrężną?). W linii prostej jest to jakieś 1,5-2,0 tys. mil (2,4-3,2 tys. km). Ile czasu może im ten lot planowo zająć?

Ysengrinn napisał/a:
Może ja powtórzę, że żadnej drugiej raty nie będzie, żeby potem nie było "ale"...

Wersja ostateczna: wysłałeś swoimi statkami (w liczbie 200, 225, czy tam ile ich miałeś) 30tys. żołnierzy. W jednym rzucie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 18:05   

Fei Wang Reed napisał/a:

Nie przypominam sobie, by coś takiego miało miejsce w queście, więc na razie to te wypożyczenie jest teoretyczne i w takich kategoriach można je na razie traktować. Natomiast między Daerianem a Durparem leżą ziemie MAC, więc rozumiem, że przez nie te smoki tam polecą (bo chyba nie drogą okrężną?). W linii prostej jest to jakieś 1,5-2,0 tys. mil (2,4-3,2 tys. km). Ile czasu może im ten lot planowo zająć?



Jakieś 6 sekund, jeśli Bezimienny da im szczegółowy opis i zdejmie blokady. Przypominam, że DnD-kowe smoki rzucają czary jak Sorcererzy.

http://www.d20srd.org/srd/spells/teleport.htm#

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 18:14   

Nie orientuję się specjalnie w magii Fearun, aczkolwiek widzę, że niezbędny jest wysoki poziom rzucającego (15-20 poziom), a także znajomość miejsca przeznaczenia... W każdym razie kwestię magii zostawiam komu innemu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 18:21   

Wybacz, moja wina. To będzie jakieś 2 minuty, uwzględniając przesiadkę na trasie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2010, 18:27   

Fei Wang Reed napisał/a:
Bezimienny napisał/a:
Czy to jest właściwy moment, by nadmienić, że Daer ze swojej puli smoków 30 mi wypożyczył do Durparu?

Nie przypominam sobie, by coś takiego miało miejsce w queście, więc na razie to te wypożyczenie jest teoretyczne i w takich kategoriach można je na razie traktować. Natomiast między Daerianem a Durparem leżą ziemie MAC, więc rozumiem, że przez nie te smoki tam polecą (bo chyba nie drogą okrężną?). W linii prostej jest to jakieś 1,5-2,0 tys. mil (2,4-3,2 tys. km). Ile czasu może im ten lot planowo zająć?
Zgodnie ze znalezionymi przeze mnie informacjami normalna prędkość długotrwałwgo (wielodniowego - wliczając odpoczynki co kilka dni) lotu u smoka wynosi średnio 200 do 300 mil dziennie, więc dziesięć dni zakładając że będą lecieć ostrożnie i starać się pozostać niezauważonymi. Oczywiście, brązowe, srebrne i złote mogą po prostu polecieć do Sakkors, zmienić postać na ludzką i skoczyć na skróty, Księżycowym Zwierciadłem. Część pozostałych ma pewnie zdolności magiczne pozwalające na samodzielną teleportację. Pozostałe, oczywiście, mogą po prostu poprosić jakiegoś Czerwonego maga (albo mnie) o bezpośrednią teleportację. Dla 10 obiektów można to przeprowadzić - choć ze względu na rozmiary smoków prawdopodobnie wymagało by to kręgu albo teleportacji epickiej.
Dlatego można uznać, że dotarcie pierwszej 20-ce zajmie mniej niż dzień, a pozostałe 10 będę teleportował epicko jednego dziennie przez kolejnych 10 dni.
Btw - to chyba również wyjaśnia ile będzie szła do Durparu Kitkara (około 900-1000 mil) i Caladan (jakieś 1200-1300 mil).

w zupełnie innej sprawie:
Biorąc pod uwagę, co się będzie działo w najbliższych postach moich i Ysena, prosiłbym Sylara o podanie w jakiś bardziej sprecyzowany sposób lokacji swoich sił. Chciałbym uniknąć oskarżeń o to, że atakuję siły tam gdzie ich nie ma, lub przechodzę bez problemu tam, gdzie powinna być silna obrona.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 123 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group