FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2010, 23:13   

Caladan napisał/a:
Chciałbym dodać, że Inferno jest spadkobiercą bogactw smoków, które znikły z racji tego, że był głównym dowódcą gadzich wojsk.
Podejrzewam, że każdy smok by głośno oprotestował taki pomysł. Zasadniczo, wśród smoków jest jeden sposób "dziedziczenia" bogactw - zwycięski smok dostaje skarby po pokonanym (o ile je znajdzie). W innych przypadkach, jeśli smok z jakichś powodów musiał swoje skarby zostawić, to mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem Dobra Porzuconego.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2010, 23:23   

Caladan napisał/a:

Chciałbym dodać, że Inferno jest spadkobiercą bogactw smoków

Inferno poleciał z innymi smokami.


Caladan napisał/a:
Przysięga przechodzi na te wszystkie smoki, które zostały.

Jaka znowu przysięga? Ja nic Twoim smokom nie przysięgałem, ani one mi. Jedynie powiedziałem, że albo będą leżeć cicho, albo stracą skarby - czyli zupełnie naturalny szantaż.

I powtarzam ponownie - nie zgadzam się na Twoje obecne próby zmiany przebiegu questa na miesiąc do tyłu dla Twojej wygody. Smoki poleciały, skarby zostały...

Nawiasem mówiąc, bogowie nie biorą udziału w queście bezpośrednio, bo tak się umówiliśmy. Swoją robotę wykonują nadal, ba, teoretycznie mogliby nawet wysłać avatary na teren MAC (bo bariera już nie istnieje). To, że tego nie robią nie wynika z tego, że cokolwiek im przeszkadza, tylko z naszej pozaquestowej umowy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-01-2010, 23:29   

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia, istotna, której nie omówiliśmy. Tym bardziej, że ani Ty, ani ja bezpośrednio o tym nie pisaliśmy w queście. Uthangol Pass ma jakieś, na moje oko, 35 mil długości w linii prostej, więc, powiedzmy, 40 mil samej drogi.
Ja, w swoim poście, domyślnie ustawiałem obserwatorów wzdłuż niej, a także wszerz, ale na południowym końcu tych gór granicznych (czyli, de facto południowych granic ziem kontrolowanych przez MAC). Jak rozumiem, Ysengrinn, Twoje wojsko wyładowało się właśnie tam - czyli na południowym krańcu Uthangol Pass?

Wprawdzie wydaje mi się, że jest to w domyśle, ale, dla pewności, lepiej się upewnić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2010, 23:44   

Nie, to raczej nie miałoby sensu - chodzi przecież o zajęcie pozycji dobrej do obrony. Przyjmuję, że eskadra wylądowała gdzieś pośrodku, mniej więcej w najwęższym miejscu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 00:20   

Bezimienny byłoby to dobro porzucone, gdyby nie byłoby żadnych smoków chromatycznych w Faerunie. Ta garstka jest w najbliższym stopniu spokrewniona z nimi i przysięga dotyka ich osobiście. Pod względem politycznym też należą się im, bo miały one przydzielony u mnie własny wspólny skarbiec. Złoto itd zostało z tamtąd "ukradzione".

Wzięłeś te skarby w imieniu pradawnej magii smoczej przysięgi. Gdyby nie było jej nie miałbyś szans wzięcia tych skarbów prosto z mojej twierdzy. Suma sumarum nie miałbyś teraz tych kosztowności od gadzin. Cała tamtejsza sytuacja byłaby straszną farsą.

Smoki chromatyczne, które zostały dopełniły swoje zobowiązania co do ciebie(stały sie neutralne i wyleciały od Caladana), ale nie oddałeś im ich wszystkich bogactw.

Za moich czasów smoki były mocno zhierarchizowane. Inferno stoi najwyżej w hierarchi i on będzie decydował jak podzielić skarby pomiędzy innymi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 00:43   

Caladan napisał/a:
Bezimienny byłoby to dobro porzucone, gdyby nie byłoby żadnych smoków chromatycznych w Faerunie. Ta garstka jest w najbliższym stopniu spokrewniona z nimi i przysięga dotyka ich osobiście. Pod względem politycznym też należą się im, bo miały one przydzielony u mnie własny wspólny skarbiec. Złoto itd zostało z tamtąd "ukradzione".
Bardzo mi przykro - pierwsze słyszę o takiej zasadzie. Trzeba ją było wprowadzać zanim zabrałeś z FR smoki.

Caladan napisał/a:
Za moich czasów smoki były mocno zhierarchizowane. Inferno stoi najwyżej w hierarchi i on będzie decydował jak podzielić skarby pomiędzy innymi.
Patrz wyżej. Dodatkowo - czy oznacza to, że Inferno jest jednym z tych dwóch chromatycznych smoków które nie są u mnie lub u Daera? (z tego co pamiętam, ustaliliśmy, że w FR zostało ich dziesięć - w tym 7 czerwonych jest u Daera, a Arveiturace u mnie). Mam też pewne podejrzenia kto może być tym drugim (choćby dlatego, że zauważyłbym to, że jeden z moich współpracowników nagle zniknął...)

Zasadniczo - jeśli Inferno chce twierdzić, że jest właścicielem tych skarbów, ma do tego prawo - wystarczy tylko że (zgodnie z tradycją) pokona Daeriana w walce i zagarnie jego "jaskinię" dla siebie. Będzie wtedy właścicielem tych skarbów, tak długo, aż jemu ktoś ich nie odbierze.

A jeśli ktoś ma być władcą smoków chromatycznych w Faerunie, to z pewnością nie będzie to Inferno - ciągle żyje przecież ich prawdziwa królowa, Tiamat.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 10:43   

1) Daerian nie jest czystej krwi smokiem
2) Daerian nie jest Caladanistą
3) Daerian był po drugiej stronie barykady i przysięga z umowy na niego inaczej działa.(opisywałem juz wcześniej). Za neutralność smoków chromatycznych miał zwrócić im wszystkie skarby co do joty.
4) Inferno zgodnie z tradycją mógłby je odzyskać, ale przysięga neutralności obowiązuje go nadal. Tak samo inne smoki chromatyczne. Jego sytuacja jest patetyczna, a Daerian nie jest w ciekawej sytuacji.
5) Była mowa o smokach chromatycznych Caladana(one straciły swoje bogactwa), a nie prastare żmijce Daeriana(one nalezały do niego), ani smoki metaliczne.
6) Tiamat jest królową smoków chromatycznych ,a zarazem ich Boginią. Gdyby nie umowa graczy ona miałaby największe prawa do decydowania o skarbie.
7) 2-3 smoki chromatycznych Caladana nie dotyczy przysięga o skarby, bo ich tam nie było. Red Rage, smoczek Bezimiennego, oraz taka jedna smoczyca( coś na G).
8) Daerian nie może rozproszyć tej przysięgi, bo sam złamałby stare prawo smoków.
9) Bezimienny nie ja skorzystałem w tym przypadku Pradawnej Smoczej Przysiegi,która jest równie silna jak Magia Imion. Korzystanie z takich sił ma swoje konsekwencje.
10) Zniknięcie smoków jest spowodowane z zderzeniem dwóch silnych przysięg. Ta grupa, która została zgodziła się na neutralność zgodnie z umową. Teraz czekają na wypełnienie zobowiązania Daeriana.

Na samym poczatku było 300 smoków chromatycznych Caladana.
Straciłem 19 podczas jednej bitwy. 270 smoków znikło z Faerunu. Zostało 10 byłych smoków Caladana. Balagos zginął podczas jednej batalii. Matematycznie wszystko się zgadza.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 11:14   

Caladan napisał/a:
4) Inferno zgodnie z tradycją mógłby je odzyskać, ale przysięga neutralności obowiązuje go nadal. Tak samo inne smoki chromatyczne. Jego sytuacja jest patetyczna, a Daerian nie jest w ciekawej sytuacji.
Jaką tradycją? Żadna tradycja pozwalająca jednemu smokowi zarządzać skarbami innych NIE ISTNIEJE.
Te smoki które nadal pozostają w Faerunie mają oczywiście prawo do własnych skarbów - ale przecież nie o nich mówimy, tylko o skarbach tych 270 które ten świat opuściły.

Ponieważ smoki te zdecydowały się:
a) opuścić ten świat
b) nigdy nie wracać (sam to stwierdziłeś)
c) zostawiły skarby tu - nigdy się po nie nie zgłosiły
oznacza to, że skarby te porzuciły. teraz nie są już one ich własnością, a własnością ich znalazcy - czyli Daeriana. Co oznacza oczywiście, że jakiekolwiek Pradawne Smocze Przysięgi nie mają już znaczenia, bo Daerian korzysta z własnych, znalezionych skarbów.

Caladan napisał/a:
6) Tiamat jest królową smoków chromatycznych ,a zarazem ich Boginią. Gdyby nie umowa graczy ona miałaby największe prawa do decydowania o skarbie.
Jak już mówiłem - nawet ona nie miałaby żadnych specjalnych praw, bo tradycje na które się powołujesz są wyssane z palca.

Przestań wymyślać jakieś "tradycje", "prawa" i "zasady", które nie mają żadnego podparcia ani w kanonie FR, ani w queście (musiałyby być wprowadzone przed zniknięciem smoków, by mogły mieć jakiekolwiek znaczenie).

PS: Do Sylara (ponieważ nie mam nadal pojęcia czy i czego bronisz, a kolejny post mam już bliski ukończenia):
Jeśli w Priapurl i Elversulcie nie ma jakichś znaczących sił (poważne - powyżej 6-7 tys garnizonu miejskiego w każdym z tych miast, albo jakieś zgrupowanie typu 10k+ w rejonie) to możesz założyć że moje siły (20k) z Estingu ruszają na wschód na Priapurl - które to miasto w następnym poście zacznę zdobywać lub zdobędę w zależności od przebywających tam sił.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 12:33   

Bezimienny, ale ty coś gadałeś o tradycji pojedynku. Jedynie do tego nawiązałem. Czasem mam wrażenie, że sami nie wiecie co piszecie, a potem innych czepiacie się.

Smoki chromatyczne przysięgły jako rasa i podmiot polityczny, a nie pojedyńcze podmioty. Całe tamto złoto było skarbem wszystkich smoków. On zgodnie z zaprzysiężoną umową oddaje cały skarbiec za ich neutralność. Nie może być tak, że ma neutralność smoków i ich skarby. Do tej pory Daerian nie dotrzymuje umowy.

Smoki te nie z własnej woli opuściły ten świat, a powody czemu nie mogą przybyć do tego świata jest kolidacja dwóch przysięg. Tamte 11(jeden nie żyje) smoków zostało zwolnione z mojej przysięgi i tylko dzięki temu są one w tym świecie, ale umowa zawarta nadal obowiązuje.

Jeżeli nie było magii przysięgi(innej obcej ignerencji na terenie mojej dawnej bazy nie widzę) nie ma Daerian smoczego skarbca, oraz stracił krocie pięniedzy na rzecz caladanistów. Sprawa wtedy jest zakończona.

edit: Bezimienny czy przypadkiem nie powinneś przeczekać na reakcję Sylara?
edit 2: Może wrzucę swój post dzisiaj.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 12:57   

Caladan napisał/a:
Zostało 10 byłych smoków Caladana


Nie, zostało 10 smoków chromatycznych. Było to pisane wiele razy.

Caladan napisał/a:
On zgodnie z zaprzysiężoną umową oddaje cały skarbiec za ich neutralność.

Nie było żadnej przysięgi. Był zwykły, wredny i paskudny szantaż.


Caladan napisał/a:
Do tej pory Daerian nie dotrzymuje umowy

Cóż, skoro smoki sobie poleciały, mam ich skarby. Brak kogokolwiek, komu mógłbym je zwrócić, więc... choć samotny Inferno może swoje nawet odzyskać, chyba ich jeszcze nie wydałem ;p

Bezimienny napisał/a:
Zasadniczo - jeśli Inferno chce twierdzić, że jest właścicielem tych skarbów, ma do tego prawo - wystarczy tylko że (zgodnie z tradycją) pokona Daeriana w walce i zagarnie jego "jaskinię" dla siebie.

Zapraszam ^^

Caladan napisał/a:

Za moich czasów smoki były mocno zhierarchizowane. Inferno stoi najwyżej w hierarchi i on będzie decydował jak podzielić skarby pomiędzy innymi.

Ponownie zapraszam, wystarczy że przyjdzie ;-)

Caladan napisał/a:
szans wzięcia tych skarbów prosto z mojej twierdzy.

Caladan napisał/a:
bo miały one przydzielony u mnie własny wspólny skarbiec

Brak potwierdzenia w queście. Pomijam już fakt, że ŻADEN chromatyczny smok nie oddałby skarbu do jakiegoś "wspólnego skarbca". W skrócie - zabrałem je z jaskiń.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 13:05   

Caladan napisał/a:
Smoki chromatyczne przysięgły jako rasa i podmiot polityczny, a nie pojedyńcze podmioty. Całe tamto złoto było skarbem wszystkich smoków. On zgodnie z zaprzysiężoną umową oddaje cały skarbiec za ich neutralność.
Wybacz, ale z tego co zrozumiałem, Daer szantażował skarbami każdego smoka z osobna. Nie było mowy o jakichkolwiek układach z "podmiotem politycznym".

Caladan napisał/a:
Smoki te nie z własnej woli opuściły ten świat
Wobec tego te co musiały ten świat opuścić, pewnie zgłoszą się do Caladana po rekompensatę - bo przecież straciły te skarby z jego winy. Będą pewnie bardzo, ale to bardzo niezadowolone - ale nie na Daeriana, a na tego kto ich wbrew ich woli wyciągnął z Faerunu bez możliwości powrotu.

Caladan napisał/a:
edit: Bezimienny czy przypadkiem nie powinneś przeczekać na reakcję Sylara?
Zamierzam się dostosować do ogólnej szybkości questa, ale nie będę wstrzymywał swych wojsk przecież tylko dlatego, że generał jednej z armii gdzieś zaspał...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 11-01-2010, 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 13:05   

Daerianie powiedz mi jak sposobem zdobyłeś cały skarbiec smoków?


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 11-01-2010, 13:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 13:08   

Z ich skarbców. Wszystkich jakie były.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 13:13   

Gdzie one były?

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 13:28   

Caladan: masz tu post Daeriana. Wynika z niego jasno, że
a) Daerian zdobył skarby wszystkich smoków które sprzymierzyły się z tobą - nie ważne, gdzie się znajdowały w danym momencie.
b) sam nie został związany żadną przysięgą
Efekt końcowy jest ten sam: smoki które zostały w FR mogą się do Daera zgłaszać po swoje skarby, a te które odleciały z tobą (i te które zginęły, tak btw) nie mają takiej możliwości, więc Daer może tamtymi skarbami swobodnie dysponować.
Swoją drogą, jak już mówiłem, te 270 smoków będzie naprawdę wściekłe na kogoś kto je wyciągnął z tego świata bez ich skarbów.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 127 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group