FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 14:01   

Król Thazzar był władcą wszystkich smoków chromatycznych, czyli podmiotem politycznym.

Zacznijmy od początku:

Wysłany: 08-10-2009, 22:25
Prawdziwym bólem było jednak odejście wielu smoków - skarby nie mogły równać się z chęcią zachowania własnego życia (zwłaszcza, że Daerian przeznaczył całkiem ładny fundusz na rekompensaty odchodzącym smokom Caldana), zaś niewiele smoków mogło znieść myśl o służeniu komukolwiek, zwłaszcza obcemu przybyszowi.

Smoki tu nie przysięgały. Daerian chciał przekupić smoki. One zrobiły go w konia.

09-10-2009, 17:27
Smoki Chromatyczne odebrały rekompensatę, zgadzając się na warunki (nie)uczestniczenie w konflikcie i poprosiły od teleportowanie skarbów do określonych punktów. Zostały one zabezpieczone i przeniesione przez moich ludzi do skarbca pod etykieta zdobycze smoków Tamci nie podejrzewali za bardzo, że Smoki mogą zdradzić. Gady za bardzo nie ufały sojuszowi Daeriana. Bliżej im było do Bractwa Równowagi, mimo paru ich wad. Z tymi zachodnimi krainami zawsze mieli w przeszłości zatargi. Po wojnie można było wiele sie spodziewać po nich. Zresztą nie byli tchórzami i oferta obrażała dumę Smoków. Życie ich było cenne, ale chęć stworzenia Smoczego państwa i pozbycia się znienawidzonych dobrych smoków była silniejszą zakusą. Caladan obiecał bogactwa, profity i nowe ziemie. Pierwszą część umowy wypełnił na koszt swych wrogów. Bogactw nigdy nie jest za wiele. Zwłaszcza jak dostaje się za darmo. Smoki poleciały na południe przy okazji, spalając doszczętnie Athikatlę. Powróciły one do bazy, teleportując się za pomocą moich ludzi. Manipulatorzy znieśli ewentualne czary i smoki mogły cieszyć się swoimi bogactwami. Ich nigdy za wiele.

Smoki wzięły należności(warunki nie były złożone magiczna przysięgą), ale zostały u Caladana. W dalszym etapie questu nie były korzystane w celach militarnych.

23-10-2009, 22:14

"Tymczasem zaś Daerian zakończył wplatanie w węzły Faerunu magii związanej z dawnym smoczym prawem. Istnieją bowiem przysięgi i zwyczaje, wiążące nawet ową pradawną rasę. Jest coś, co jednoczy wszystkie smoki - skarb. Smoczy skarb jest największą świętością, nic więc dziwnego, że istnieją prawa z nim związane.
Normalna rzeczą dla smoków jest odbieranie sobie skarbów, walka o najpiękniejsze przedmioty i klejnoty... ale istnieje dla nich poświęcenie większe, niż jakakolwiek inna rasa jest w stanie sobie wyobrazić. Jest nim oddanie części skarbu w zamian za przysługę - opłata wielkiej wagi, związana z potężną magią, niemalże równie silną jak magia imion - bowiem skarb smoka jest częścią jego istoty. Zdarzały się przypadki, gdy łamano ową przysięgę, jednak takie smoki zawsze stawały się pariasami swej rasy... aż do dzisiaj. Za sprawa obcego, święte przymierza zostało pogwałcone. Jad sączony w ich uszy przez przybysza sprawił, że najbardziej ceniące swe skarby smoki złamały prawa."

Naraz pojawia się przysięga. Daerian nie dawno powiedział ,że był to szantaż.


25-10-2009, 23:44

........Smoki nie nadleciały i straciłem z większością z nich kontakt. Nie wróżyło to nic dobrego.

Daerian mówił przed chwilą, że był to szantaż.

Cytat:
Nie było żadnej przysięgi. Był zwykły, wredny i paskudny szantaż.


Naprawdę zrobił się bałagan.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 14:08   

Caladan - jeśli zwrócisz uwagę na post, zobaczysz, że przysięga o której piszesz i sam szantaż nie są ze sobą powiązane.
Innymi słowy - sprawy nie ma. Przykro mi to powiedzieć, ale cały problem oparty jest przez Twoje złe zrozumienie postu.
Możemy skończyć ten temat? Zgodziliśmy się na Twoje częściowe wsteczne zmodyfikowanie questa (pozostanie pewnej większej ilości smoków, tzn. nie wliczanie do pozostałych moich, oraz obecność Inferno), co i tak jest z naszej strony bardzo dużym ustępstwem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 14:21   

Tworzymy pseudomagiczny ring of three wishes – którego wytworzenie kosztuje 11k sz + duuużo XP (ale, że mythallar...). Używamy wishów, aby wykreować klejnoty warte 75k sz.

Kosztu w galeonach zostaje nam maks. 293... Oczywiście, o ile chcecie się kłócić o przyklepanie - bo w sumie nie widzę, czemu to akurat tylko my mielibyśmy się prawidłami ekonomii przejmować.

Opis Cimbaru zmodyfikowany – enjoy. Nie chciałem wprowadzać do gry portali w enklawach, no ale skoro tak bardzo chcieliście...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-01-2010, 14:43   

Velg napisał/a:
Nie chciałem wprowadzać do gry portal

Mi to nawet odpowiada.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 16:03   

Daerian tamtym momencie bez zgody mojej skorzystałeś z Thazzara(NPC) bez uprzedniego dogadania się wcelu jego użycia. On był głównym decydentem u smoków. To tak jak ja skorzystałbym z Elministera dla własnego wydzimisia.

W twoim poście pisze, że refundujesz smokom kasę(od siebie) za neutralność. One je biorą i pojawia się ono w skarbcu smoków w mojej bazie. Przysięga(jest naprawdę wątpliwa, bo nie ma opisanych warunków tej umowy w pierwszym podanym poście) dotyczyła jedynie złota od ciebie wziętego, a nie całego bogactwa tych smoków(nie miałeś praw do ich skarbów). Smoki, które zgodziły się na neutralność mają jakiś od ciebie cząstkę skarbów.



Edit: Bezimienny na tym polega kulturalne granie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 16:16   

Caladan napisał/a:
Daerian tamtym momencie bez zgody mojej skorzystałeś z Thazzara(NPC) bez uprzedniego dogadania się wcelu jego użycia. On był głównym decydentem u smoków. To tak jak ja skorzystałbym z Elministera dla własnego wydzimisia.
A gdzie niby Daer korzystał z Tchazarra?

Caladan napisał/a:
W twoim poście pisze, że refundujesz smokom kasę(od siebie) za neutralność. One je biorą i pojawia się ono w skarbcu smoków w mojej bazie. Przysięga(jest naprawdę wątpliwa, bo nie ma opisanych warunków tej umowy w pierwszym podanym poście) dotyczyła jedynie złota od ciebie wziętego, a nie całego bogactwa tych smoków(nie miałeś praw do ich skarbów). Smoki, które zgodziły się na neutralność mają jakiś od ciebie cząstkę skarbów.
Owszem, tyle, że te smoki zaraz po wzięciu tych skarbów tą przysięgę złamały (miały od ciebie odejść, a nie odeszły) - to dało Daerowi możliwość skorzystania ze złamanej przez smokiprzysięgi i zabrania im ich skarbów (wliczając w to, oczywiście, to co wcześniej sam im dał). Co było opisane w poście do którego link dałem. Przypominam zresztą, że cała ta sprawa była wtedy dyskutowana między tobą a Daerem w komentarzach. Daer wyjaśniał wtedy bardzo dokładnie, jak to zrobił.
Przestań wyciągać dalej jakieś kolejne "pomysły" z rękawa i przyznaj, że po prostu wyciągając smoki z Faerunu (wbrew ich woli - jak sam stwierdziłeś), zapomniałeś, że ich skarby sa u Daera. Zdarza się. Na zmianę twoich akcji które dokonałeś tak dawno temu zgody nie będzie.

PS:
1.
Sylar napisał/a:
Pytam się o gotowość moich dzieł alchemicznych.
Jakich dział alchemicznych? Bo na zatwierdzonej rozpisce wojsk nie było żadnego.
2. Dlaczego niby miałbym atakować ruiny Dalelost?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 16:39   

Bezimienny:
1. Dzieł, nie dział.
2. Nie musisz. Ruiny zaatakują ciebie. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-01-2010, 16:44   

Bezimienny napisał/a:
Jakich dział alchemicznych?

Chyba przewrażliwiony się robisz, nic dziwnego ja już też tak mam :)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 17:22   

Sylar napisał/a:
2. Nie musisz. Ruiny zaatakują ciebie. ;)
A nie nie, owszem, zaatakuję skoro mnie tak ładnie zapraszasz - ale pytam się, bo TY pisałeś że ciebie atakuję z wszystkich stron, a jako żywo moje wojska się tam jeszcze nie wybrały.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sylar Płeć:Mężczyzna
Poszukujący Prawdy


Dołączył: 11 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 17:34   

Bezimienny napisał/a:
Sylar napisał/a:
2. Nie musisz. Ruiny zaatakują ciebie. ;)
A nie nie, owszem, zaatakuję skoro mnie tak ładnie zapraszasz - ale pytam się, bo TY pisałeś że ciebie atakuję z wszystkich stron, a jako żywo moje wojska się tam jeszcze nie wybrały.

Atakują, czyli są w trakcie natarcia. Swoją drogą jesteś w trakcie ofensywy odkąd przeszedłeś rzekę. Nie mówię o danym momencie, ale ogólnie o sytuacji i nie odnosiło to się wyłącznie do ruin, ale do całego Sespech. Choć chyba zbyt ogólnie to ująłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 18:09   

Mogę się was zapytać, na ile dni oceniacie wasze manewry w tym rejonie? Bom bardzo ciekaw... (znaczy - to nie złośliwość)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2010, 18:32   

Czerwie są w Murghomie...? I tak - widzimy ichnie kropki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-01-2010, 18:38   

Nie twierdzę, że nie widzicie. Tylko radzę je dobrze policzyć, żeby nie było potem zgrzytów.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-01-2010, 18:55   

... A jak mówiliśmy Costlemu, że damy radę wygrać tę wojnę odpowiadając tylko na Wasze działania i wykorzystując błędy to nie wierzył. Cóż, bywa...

Ewakuacja ludności Innarlith to był tak głupi pomysł, że po prostu nie mogłem tego nie wykorzystać, tym bardziej, że wysłałem tam najbardziej narwanego ze swoich wodzów. Gdyby ktoś miał wątpliwości co do przebiegu bitwy mogę wyjaśnić m.in. czemu jazda, nawet ciężka, ssie jeśli zmieszać jej szeregi. Przede wszystkim jednak nikt mi nie wytłumaczy, że kolumna uchodźców byłaby w stanie uciec lekkiej jeździe, chyba, że byłaby już po drugiej stronie Nagaflow (co byłoby absurdem, bo musieliby wyruszyć na długo przed początkiem ofensywy).

W Innarlith pozostało jakieś 5k piechoty, reszta (15k) maszeruje za kawalerią.

EDIT = post zmodyfikowany pod naciskiem moich sojuszników którym bardziej zależy na PR-ze.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 19:18   

Wymienieni w moim poście magowie Runy udają zwykłych magów i występują pod przybranymi imionami - tych imion nie podaję, bo nie chce mi się ich wymyślać.
Na Ormath poszło 160 tys wojska Tethyrskiego, w tym większość kawalerii. Lheshay "oblega" 40 tys (trudno nazwać obleganiem przygotowania do ataku na miasto które jest praktycznie niebronione), a 10 tys zabezpiecza ich tak na godzinę marszu w dół drogi do Murpeth.

Westgate zostało zaatakowane przez 10 tys sahuaginów (i 15 kapłanek), 5 tys koalinthów, 10 abolethów (nie wyjdą z portu, i pewnie znikną gdy tylko walki się od wody wystarczająco oddalą), 3 morkothów (jak wyżej), jednego krakena (jak wyżej) i jednego smokożółwia - ten ostatni wykorzystywany do eliminacji większych grup oporu. Dodatkowo wylądowało tam około 30-ki malenti (ale te unikają walki).

Biorąc pod uwagę fakt, ze z moich wyliczeń wynika, że i to miasto jest praktycznie niebronione, sądzę że nie będę miał problemu z jego zajęciem.

PS: walka w lesie ankh mogła oczywiście wyglądać nieco inaczej, ale od momentu w którym te wojska zostały wykryte i tak już nie miały szans - tak naprawdę, jak by nie zaatakowały to i tak zostałyby otoczone i zniszczone, a strat zadałyby pewnie mniej.

PS2: a do tego mrocznego czegoś się ustosunkuję, gdy zobaczę czy i jak epickie to jest.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 11-01-2010, 20:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 128 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group