FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-09-2009, 11:12   

Trzeba wziąść pod uwagę, że moja siły są jeszcze mniejsze niż Daeriana(w obecnej chwili). Nie wliczam NPC. Po moim nastepnym poście siły bedą bardziej zaktualizowane.

Sama moja organizacja:

Draxy:
12 Elitarnych Draxów
77 Mistrzowskich Draxów
110 Zwykłych Draxów

Draconi:
20 Czarodzicieli
20 Manipulatorów energii
20 Arcysztukmistrzów
10 Bajarzy
18 Duszoszyderców

3999 Mobilnej piechoty Krwawej Pięści

76 szkarłątnych Płaszczy

60 Smoków z Brygady Smoczej Zagłady

Genetyczne i nekromanckie potworki
Umbrołaki 500
pyłowych orków 100

Pomroki
500 Shadovarów(30 zmodyfikowanych)
4000 żołnierzy
3000 Krinth
100 agentów

Chromatyczne smoki 300

Szamaragdowa Enklawa i sojusznicy:
500 Druidów
35 wzgórzowe olbrzymy
1000 Amazonek
Krasnoludy z Turmishu 550

Machiny oblęznicze:
25 Totemów Ciemności: Pchłaniaja Światło z otoczenia.
10 Wielkich Onagerów(Automatyka)- Wystrzeliwują gwożdziane kule. Wybuch powoduje wylecenie nanotechnologcznych ostrych szpilek z Gwiezdnego metalu z duża szybkością, które potrafią przechodzić przez bariery energetyczne.
5 Burzycieli prawdy- Antyenergetyczne działa, które niszczą strukturę magiczną i energetyczną danej rzeczy. Dezaktywacja energii.
30 Transportowych Kryształów Ross- Transport i magazyn dla dusz( każdy bierze 50 dusz zabitych wrogów)
10 podrasowanych spodków(lepsze widzenia i skanowanie , diabelski całun, możliwość zmiany pogody)

Armia Krawej Pięsci ma dostep do Muszkietów( rozwój technologiczny świata wzrósł)

Plus jednostki dodatkowe.


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 13-09-2009, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2009, 12:15   

Caladan - ale Ty masz siły zupełnie innego typu. Masz smoki, umbrołaki itd. - a taki smok jak na moje to 150 ludzi jest warty... Czyli sama Brygada Smoczej Zagłady w regularnej bitwie warta jest 9000 moich ludzi. Z kolei smoków chromatycznych jest więcej - warte są pewno ok. 30k ludzi. Przy regularnej bitwie.

Właśnie - przy regularnej bitwie, bo śmiem twierdzić, że poza regularną bitwą to potencjał mobilnych i silnych smoków jest jeszcze większy.

Tak samo z siłami Daera - ów teraz może stanąć do walki z regularną armią MAC (ona się raczej nie powiększy). Będzie minimalnie słabszy w polu... Minimalnie. Ale potencjał „poza" polem jego armia ma bardzo wysoki. Tak, wbrew pozorom znacznie większy niż malaugrimowie (ten ich złoty błysk w oczach... jak kilku mi złapano, to demaskowanie następnych pójdzie jak z płatka :/) czy skrytobójca Loko (kogo mam niby zabijać? Większości postaci na tyle ważnych by śmierć jednego coś zmieniła to NPC)...

Toteż siłą rzeczy, żeby móc coś zdziałać bez superelitarnych sił, muszę mieć ich trochę więcej liczbowo.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-09-2009, 12:31   

Zapomniałem, że jestem Zergiem pod płasczem Prottossa.

Na poważnie.
Daerian fakt wszystko zależy jak mocno bedzie to wszystko zniszczone. Faerun mocno zniszczony zacząłby się mi zwracać coś okolicach 2 tysiący lat.

Może zrobimy taki motyw, że nie bierzemy całego Faerunu do swojego konfliktu.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2009, 15:04   

Zaś odnośnie skali questa i rozmiarów armii - akurat tym Bractwo MAC nie ma powodu się przejmować. A czemu? Choćby, jak zauważył Daerian, możemy mieć bardzo duże straty. Niemniej, to nie są NASZE straty.

Słówko wprowadzenia - od pewnego czasu patrzę na nasze działania jako na coś w typie wojny trzydziestoletniej. Mnogość państewek biorących udział sprzyja takim porównaniom - podobnie jak mobilizowanie armii na nieznaną wcześniej skalę (nooo... może poza przypadkiem Tuigańskiej Hordy), wielkie straty ludnościowe itd. Niemniej, w przypadku sił Melior Absque Chrisma wspólna z wojną trzydziestoletnią jest przecież głównie doktryna Gustawa Adolfa i Wallensteina - czyli przerzucenie ciężaru wojny na ziemię okupowane. Już teraz wystarczy spojrzeć na moje armie, żeby zdać sobie sprawę, że w chwili obecnej "rdzenne" wojsko Bractwa stanowi mniejszość. Większa część została zwerbowana w Faerunie i jest utrzymywana za pieniądze ZK (np. zrabowane ze skarbców Mulhorandu, z funduszy Sempharu i Murghom, tudzież z pieniędzy untherskich). Owszem, na początku wojny poczyniliśmy całkiem pokaźny wkład finansowy - ale teraz "Wojna żywi wojnę" całkiem nieźle opisuje obecny stan rzeczy.

Dlatego też nic nie przeszkadza nam patrzeć na sytuację w Krainach jako na jednorazową inwestycję - w postaci ok. 75k żołnierza i pewnej ilości pieniędzy. U podstaw tej inwestycji leży założenie, że Krainom bardziej zależy na powstrzymaniu hekatobomby swoich ziomków aniżeli nam. Jesteśmy też przekonani, że wobec dużych strat stronie przeciwnej obrzydnie wojna - i poparcie społeczne dla militarystów u władzy się zmniejszy. Co za tym idzie - presja społeczna (i możliwe zamieszki) zmuszą władców do ustępstw wobec Bractwa... lub do kontrolowania poddanych żelazną ręką i konstrukcji systemów ustrojowych ala Kościół Bane'a - co byłoby równe w ich przypadku wylaniu dziecka z kąpielą (bo po cóż innego, jak nie o uniknięcie takiej sytuacji, walczą niektórzy z bohaterów Krain?).

Oczywiście, jesteśmy również świadomi, że ludzie, których zasobami będziemy walczyć, również będą mieli dość owej wojny. My jednak mamy tą przewagę, że w naszym przypadku wprowadzając system kontroli społeczeństwa nie wylewamy swych dzieci razem z kąpielą.

Reasumując - mobilizowanie dużych armii w przypadku Bractwa jest o tyle sensowne, że:
1) praktycznie nic nas to nie kosztuje.
2) walczymy korzystając z zasobów Zapomnianych Krain - które wedle założeń powinny chcieć uniknąć takiej hekatobomby i ustąpić, kończąc ową wojnę.



Od siebie dodam, że koniec questa widzę następująco - następuje wielka bitwa, po której nikomu nie opłaca się walczyć dalej. Siły obu stron nie zostają ostatecznie zniszczone, lecz:
1) MAC straci dostatecznie dużo sił, żeby armie w FR wystarczyły jedynie do defensywy zajętych już terenów. W świetle nieekonomiczności ściągania armii spoza FR ma do wyboru - albo zgodzić się na pewne warunki, albo opróżnić zajęte ziemie z ludzi.
2) Federacja Dobra straci dostatecznie wielu ludzi, aby obrzydł jej wszelki interwencjonalizm. Przeto, ma do wyboru - kontynuować wojnę (przy nastrojach grożących rebeliami) albo wycofać się.
3) Caladan uświadamia sobie, że wielokrotnie przekroczył budżet na misję. Przeto, ma do wyboru - łatać z trudem deficyt lub zgodzić się na pewne warunki.

I tyle - czyli zwykły koniec wojny przez nieekonomiczność dalszych działań ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-09-2009, 16:33   

Prośba do Caladana:
Ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak się z tobą skontaktować proszę byś napisał w swoim poście o wiadomości ode mnie. Reszta w moim ostatnim poście...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-09-2009, 16:45   

Z mojego woja jednostkowo wychodzi, że korzystam 2,5% łącznych sił mojej własnej organizacji.
Z łącznej liczby mojej armii w Faerunie wynosi 30% sił. Nie licze smoków chromatycznych.

Nie jest żle.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-09-2009, 17:28   

Costly napisał/a:
Czy ta rozgrywka naprawdę musi sprowadzać się do "ja chce xxx mięsa armatniego"? Kreatywność mile widziana...

A niech się bawią jak chcą. Cost pamiętaj o poście ;>

Caladan, jeśli można to uwzględnij prośbę Sasayaki.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2009, 22:18   

Choroba, moja wina. Mam sprawę do Caladana...
Przez cały czas czytałem o smokach chromatycznych, a myślałem o Gem Dragons. W związku z tym mamy problem... zgodnie z wcześniejszym określeniem w queście moja postać ma już od dłuższego czasu sojusz (czy raczej wymuszenie) na Tiamat, co oddaje jej pod rozkazy smoki chromatyczne. Jestem gotów się z tego wycofać (dług zostaje spłacony, więc smoki są zwolnione) i podzielić z Tobą smoki chromatyczne, aby nie kontynuować problemów. Podział jaki proponuję, jest dość prosty - chciałbym tylko Czerwone (z powodów dość oczywistych jak sądzę - jest to, nie ukrywając, jedna z moich ulubionych ras Faerunu i zależy mi na niej z powodów sentymentalnych...

Jeśli natomiast idziemy rzeczywiście w armię, to spróbuję jutro oszacować jakoś oddziały z poszczególnych siedzib...

Sigismund naprawdę przejął się sytuacją (w razie jakiegoś badania magicznego zostanie wykryta troska o władcę, chęć dowiedzenia się o zamachu i jego prowodyrach, oraz chęć uzdrowienia niewiasty), oraz był bardzo zaciekawiony dziwna osobniczką - trochę się jej przyjrzał. To, co mogła powiedzieć, pozostawiam w gestii Velga i samej zainteresowanej, uzgodnijcie i napiszcie proszę ;-).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-09-2009, 23:30   

Uhh a ja chciałbym coś ci wytknąć Daerianie.
Czerwone jak wszyscy wiemy to wielcy ehem indywidualiści i za przeproszeniem myślę że taki np. Klauth miałby w nosie powiązania gatunkowe/ pół gatunkowe z tobą, tym bardziej że z twojego portretu wynika na to że twój papa to był taki smoczy Drizzt :D. Jedziemy dalej jak ty byś chciał trzymać w jednym sojuszu/ armii złote i czerwone? Toż to by się pozabijały bez niczyjej pomocy a reszta sojuszu( no może poza drowami ale tu chodzi jak coś to tylko o biznes ) też miłością do nich nie pała gdyż niektóre tuzy mają długą karierę w paleniu tego i owego. Na prawdę nie wieżę że Paladyni Tyra by walczyli ramię w ramie(skrzydło,łapę whatever) z Inferno.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2009, 23:50   

Karel - problem tkwi w tym, że z jakiś powodów brałem wcześniej te smoki, z obydwu stron... i wtedy nikt nie protestował.
Jest tak, gdyż jeśli o mnie chodzi (a nie postać), to w Faerunie są trzy rzeczy, które darzę wielkim sentymentem: smoki (przede wszystkim Czerwone), Thay i drowy... i dlatego bardzo mi na nich zależy. Nie jest to logika, to jest czysta uczuciowość ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-09-2009, 23:59   

Daerian - właśnie przesądziłeś przewrót i reizolację na Evermeet :P (a co, naprawdę lubię te wyspy :D I jak nie mogę ich mieć, to przynajmniej nie dam ich populacji ginąć w głupiej wojnie Torilu ;P) I wbrew pozorom, nawet wiem, jak to zrobić bez większych idiotyzmów :P

Mi z kolei można będzie niedługo odebrać terytorium Lantanu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2009, 00:09   

Mam wrażenie, że teraz każdy z nas będzie chciał bronić tego, na czym mu zależy.... proponuje powoli zmierzać ku końcowi (prywatnie jestem przeciwny wielkiej bitwie).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2009, 00:15   

Bitwa bitwą ale ja questu bez pojedynku sobie nie wyobrażam ( może jestem hiper aktywny). W najgorszym wypadku Io naciśnie reset.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-09-2009, 00:41   

Oh, pojedynek zapewne będzie. Who's wanna fight with us? :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2009, 09:18   

Przyjmijmy, że się zgodziłbym. Odejście Czerwonych smoków mocno osłabiłoby moje lotnictwo i baze naukowa. Czerwone smoki jak chodzi o wielkość są chyba po Złotych. Thazzar jest też Czerwonym Smokiem(Tiamat), więc musiałbym jego oddać, czyli masz znowu dostęp do wszystkich odcienii tych bestii. Kolejna rzecz, że zaczełem bardziej pogłebiac swoja wiedze na temat złych smoków. Musiałbym zmieniac znacznie taktykę. Wczesniej omawialismy, że twoje metaliczne, a moje chromatyczne. Uwielbiam wszystkie smoki. Nie ważne jaki kolor, ale zgodziłem sie na taki podział. Balans sił istnieje. Pamietaj, że odebrałeś mi Turmish, Westagate i Cormyr. Nawet nie pisnełem żadnego słowka o jakiejś nikczemności z twojej strony. Straciłem dobrą bazę wypadową.
Plus to co powiedział Karel, ale w mniejszym stopniu.

Po tamtym moim poście obie strony zgodziły się na podział. Zgodziłem sie. aby nie brać wszystkich smoków, a mógłbym. Tiamat i Bahamut nie maja nic do gadania.

Lubię te tereny, które wziełeś do sojuszu. Mam ochotę pograć Baldura jeszcze raz.

Ja tez jestem Czerwono-Czarnym półsmokiem

Suma sumarum muszę odmówić twoją prośbę. Dawno temu odmówiłeś współpracę. Tu chodzi o moje interesy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group