FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-10-2009, 10:56   

Luz, sprawa już wyjaśniona :)
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2009, 11:30   

Cytat:
Na czym polega sojusz wojskowy. Na ochronie wspólnych interesów obu grup.


Wypowiem się jako wchodzący do gry przywódca Halruy.

Zaproponowane przez ciebie warunki są znacznie kożystniejsze dla twojego stronnictwa, niż Halruy. Dodatkowo wchodzące w jego skład siły (np. Shade) należą do stronnictw, z którymi Halrua raczej nie weszłaby w długoterminowy traktat. Halruanie nie tolerują nieodpowiedzialnego użycia magii (jakim jest w ich mniemaniu latająca, netherilska twierdza wypełniona nieumarłymi z planu cienia), są też raczej izolacjonistami. W prawdzie kieruje nimi raczej interes, niż ideologia, ale ten nie jest na tyle duży, by kontynuować taki traktat.

Po drugie: Halrua posiadająca populację w 2/3 złożoną z adeptów wtajemniczeń jest państwem zdecydowanie potężnym, samowystarczalnym i zdolnym samodzielnie strzec spójności swych granic oraz dobrobytu swych obywateli.

Po trzecie dalszy sojusz z istotą zdolną dla zabawy niszczyć miasta i wykorzystującą w tak podstępny sposób czary uważamy za niezgodny z długotrwałą tradycją Halruy, jej wkładem w kształtowanie kultury Faerunu i szkodliwy dla jej wizerunku na arenie międzynarodowej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-10-2009, 11:38   

O, w razie czego, w poprzednim poście opisalem posiłki dla Ciebie.

Jest to 300 naszych gwardzistów pod dowództwem Kitkary i 5000 dysydentow mulhorandzkp-untherskich, którzy woleli wcielenie do „ochotniczego" Legionu od banicji. Są do Twej całkowitej i wylacznej dyspozycji - oczywiście, o ile posiłki przyjmiesz.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-10-2009, 12:02   

A ja w tym miejscu muszę przypomnieć, iż mowa o korpusie ochotniczym, Bractwo formalnie nie sprawuje nad nim dowodzenia i nie poczuwa się do odpowiedzialności za jego działania.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2009, 12:09   

Dobra, trochę wyjaśnień.

Permanencja (czar) powoduje, że czar działa do momentu rozproszenia, nie w nieskończoność.
Nie pamiętam dokładnie, jak działa magia kręgów. Z tego, co pamiętam daje dodatkowe okienka na metamagię. Dzięki temu można używać w zasadzie dowolnych kombinacji, pod warunkiem, że ma się odpowiednio liczny i potężny krąg. Ja mam.

Podniesienie (metamagia) pozwala użyć czaru jako zaklęcie jako czar z wyższego poziomu. Podnosi to jego ST.
Bliźniaczy Czar (metamagia) podnosi poziom czaru (z tego, co pamiętam) o 4 komórki. Sprawia to, że zaklęcie zostaje dwukrotnie rzucone na cel. W wypadku większości zaklęć, które rzuca mój krąg wymusza to przerzucanie testów obrony na zasadzie Save or Die.
Łańcuchowy Czar (metamagia) zmienia czar (nawet działający tylko na jedną osobą) w łańcuch, podobny jak Łańcuch Błyskawic. Podnosi jednak koszt zaklęcia o 4 komórki.

Te atuty nie są przegięte, chyba, że używa się magii kręgu. Ja używam.

Reperkusja (czar) pozwala wyznaczyć jakiś czar i warunki jego uwolnienia. W chwili, gdy dochodzi do warunków, czar się uwalnia. W obecnej postaci ma za zadanie przywalić w tego, kto będzie zdejmował zaklęcie.

Owszem, większość z tego, o czym pisze to munchkinizm i powergamming, by nie powiedzieć: optymalizowanie postaci. Ale jesteśmy w Halrui! To najbardziej magiczne królestwo tego świata! Mogę więc mieć bandę potężnych magów! Zresztą, Thay może ich mieć potężniejszych!

Wszystkie użyte moce pochodzą z oficjalnych podręczników Wizards of the Coasts.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-10-2009, 12:28   

Ok, prosiłbym tylko bez dziesiecioosonowych armii - niezależnie od mechaniki, wpływ ich na bitwy był już tu omawiany. Oraz informuje, że pakerność jest także cechą magów z Nimbralu, Samarachu i Podziemnego Imaskaru.

I mam nadzieję, że twierdzenia, że 2/3 Halruy to adepci, nie traktujesz dosłownie. :p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2009, 12:46   

Velg napisał/a:

I mam nadzieję, że twierdzenia, że 2/3 Halruy to adepci, nie traktujesz dosłownie. :p


Prawdopodobnie tacy z nich adepci, że znają 3 czary 0-poziomowe na krzyż.

Velg napisał/a:
Ok, prosiłbym tylko bez dziesiecioosonowych armii - niezależnie od mechaniki, wpływ ich na bitwy był już tu omawiany.


Ok. Greater Wish też obiecuję nie używać... Podobnie, jak nie użyję Teleportation Without Error, Ice Age, Apocalypse from the Sky i tym podobnych.

Jak widzicie w portretach: moja banda składa się z luźnego sojuszu karierowiczów, fanatyków, popaprańców, nacjonalistów i populistów, którzy dorwali się do władzy korzystając z niezadowolenia społecznego. Ot, taka zbieranina, jak za PiSu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-10-2009, 17:34   

Hejka Zeg miło cię widzieć. Co ja moge powiedziec WOW zrobiliście mnie w konia. Dla większego realizmu wrzucam tego posta.

Łupieżców od dłuższego czasu chciałem się pozbyć. Obecnie one są 4 ugrupowaniem i interesy są zbieżne z innymi graczami. Nikt ich nie lubi.

Smoki Chromatyczne są złe, więc uczciwość z ich strony bardzo ciężko. Jednorazowy skarb jest pikusiem. Lepsze są długofalowe zyski.

Harluaa -czar dominacja na króla dla własnych korzyści- jest zła. Zwłaszcza jak ktoś patrzy z boku. Zebrałem Harluańczyków około 40 tys, oraz ród Kirksonów, którzy wszyscy mieli zdolności magiczne na dosyć przyzwoitym poziomie, oraz byli zwolennikami nowego porządku. Będzie to 7% procent osób, które coś potrafią czarować.

Drowy zawsze miały swoje własne interesy i dziwił mnie fakt, że są z toba jeszcze. Babki nie lubią jak faceci u nich za bardzo rządzą i nie dbają o dom. Z drowami nie mam kontaktów politycznych. Są powiedzmy sojusznikami łupieżców.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-10-2009, 18:09   

Troszkę nie wspomniałem w poście, ale Zalathorn to oczywiście król Halruy.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-10-2009, 18:22   

Poprawne imie jest Zalathorm. Strasznie się to myli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-10-2009, 18:32   

Dom Baenre jest zależny od Domu Shae'verth i rządzi dzięki jego dobrej woli - wydarzenia te opisane są w Queście Paladyńskim, gdzie doszło do wielkiej walki domów. W wyniku której Baenre zostali prawie zlikwidowani.
Dom Shae'verth nie nie znajduje się w Podmroku, jego przedstawiciele uciekliby portalami, zamykając je za sobą.
Nie widzę problemów, ale przerób post, aby dostosować go do tych faktów.
Armię drowów pozbawioną obecnie przynależności zachowuję.

PS: Bregani są opłacani przeze mnie o wiele lepiej, niż mogą im zaoferować pozostałe domu, oraz są bardzo zainteresowani w powierzchni - więc nawet jeśli udają przed resztą drowów, nadal współpracują ze mną.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Daerian dnia 09-10-2009, 18:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-10-2009, 18:39   

Cytat:
Poprawne imie jest Zalathorm. Strasznie się to myli.


W takim razie wybaczcie, jednak sens posta jest ten sam. Poza tym fakt, myli się jak cholera.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2009, 19:02   

Cytat:
Nie trzeba było czekać długo na ataki magiczne Harluaańczyków Starego Porządku, który dosięgały latającej twierdzy Shade, ale po udoskonaleniach Bractwa nic za bardzo nie robiły.


Co to było i dlaczego nic o tym nie wiem?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2009, 19:27   

Costly napisał/a:
Odnośnie postaci wypisanych w dziale Portrety przez Zegarmistrza - czy WSZYSTKIE te postacie są awatarami gracza...?


Nie, tylko Lazarus. Reszta to NPC robiące za mój krąg.

Zaklęcie Natłuszczenia Posadzki sprawia, że dowolna powierzchnia pokrywa się tłuszczem i traci przyczepność. Nie można po niej chodzić, chyba, że z dużą ostrożnością.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-10-2009, 19:33   

Usunąłem już ten komentarz, gdyż postacie zostały przeniesione do działu dla NPC.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group