FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Nowe czasopismo o M&A?...

Najlepsze Polskie czasopismo o M&A to...
Kawaii
33%
 33%  [ 9 ]
Mangazyn
55%
 55%  [ 15 ]
Mangamix
11%
 11%  [ 3 ]
Anime+
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Wersja do druku
karniak Płeć:Kobieta
Palantka


Dołączyła: 20 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2006, 09:52   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie jestem ekspertem. Czy tysiąc złotych wystarczyłby na wypuszczenie własnej gazety?


Gazety pewnie nie, ale to ma być fanzin. Więc pewnie tak...

_________________
iie... iie! aaah.. yamete... dame.. dame desu yo! iie.. aaah.. sempai.. onegai yameteee kudasai..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4310149
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2006, 10:02   

Ja gratuluję Grisznakowi publikacji :) (mam nadzieję, że nie zrobią takiej literówki w twoim nicku jak zrobili na forum ==) A po komiksie na APC przedstawiającym pracę w redakcji nie jestem tego pewna.

I naprawdę jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać, bo pierwszego numeru zaprzyjaźnione siły nie zdobyły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2006, 10:11   

Ja mogę zobaczyć, ale to tylko jeśli będę na Negiconie. A to zależy w prostej linii od tego, czy uda mi się namówić Grisznaka, coby się mną tam zaopiekował. Bo sama nie idę - nic nie zrozumiem, dostanę migreny i się w ogóle zniechęcę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2006, 11:04   

Cytat:
Nie jestem ekspertem. Czy tysiąc złotych wystarczyłby na wypuszczenie własnej gazety?

Gazety na pewno nie, ale zina...na litość, budżet zina, jeśli się potrafi, można zamknąć w 100 zł. Kyaaaa ma zaś, wg. wstępnych wyliczeń, mieć budżet ok. 5000. Dodajm do tego, że "redakcja" jest chyba w całości niepełnoletnia.
Cytat:
Ja gratuluję Grisznakowi publikacji :) (mam nadzieję, że nie zrobią takiej literówki w twoim nicku jak zrobili na forum ==)

Dziękuję.Pierwszy numer był zabugowany literówkami, ufam, że w drugim będzie lepiej. Korektę robią dwukrotną, a ja sam przed wysłaniem tekstów przeczytałem, dałem do przeczytania i jeszcze przejechałem wordem. Więc w moich tekstach nie powinno być wpadek.
Cytat:
I naprawdę jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać, bo pierwszego numeru zaprzyjaźnione siły nie zdobyły.

Swój numer zdobyłem dośc przypadkowo, ale może i dobrze, że go nie macie, bo mógłby być swoistą antyreklamą.
Cytat:
Ja mogę zobaczyć, ale to tylko jeśli będę na Negiconie. A to zależy w prostej linii od tego, czy uda mi się namówić Grisznaka, coby się mną tam zaopiekował. Bo sama nie idę - nic nie zrozumiem, dostanę migreny i się w ogóle zniechęcę.

Przygarnij kropka?
Jasne, Grisznak być ork miła i przyjacielska, zaopiekować się chętna być.
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2006, 16:52   

Cytat:
Jasne, Grisznak być ork miła i przyjacielska, zaopiekować się chętna być.

Ave.... UCIEKAJ XD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2006, 10:27   

już mi się linka wrzucać nie chce, ale na acp pisze jak byk o... nowym czasopismie, który ujawni się w grudniu - tego roku. Ma trafić do empików, stron 100, kosztować będzie ok...10 zł.
zapowiada się obiecująco - żeby tylko do mojej miejscowości trafił ;_;
PS: a może ktoś wie, jakie wydawnictwo wydaje "Arigato"? Kawaii wydawał phoenix, czy coś takie...

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2006, 10:45   

Link do newsa o "ありがとう"

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2006, 19:58   

Przeczytałem dyskusję i wyciągnąłem wnioski:
1) Mam ochote udać się do redakcji Otaku i przyłączy się doń na pochybel pewnemu słoikowi.
2) 3000 egzemplarzy? Toż to paranoja!
3) Popis, który dała osoba, będąca prawdopodobnie członkiem redakcji, a zwłaszcza zdradzony przez nią stosunek do klijenta są dla mnie wspaniałą antyreklamą czasopisma. Chyba oszczędze 10 złotych.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 12:41   

Zegarmistrz napisał/a:
3) Popis, który dała osoba, będąca prawdopodobnie członkiem redakcji, a zwłaszcza zdradzony przez nią stosunek do klijenta są dla mnie wspaniałą antyreklamą czasopisma. Chyba oszczędze 10 złotych.


Prawda.Co to za wielki ekspert od marketingu, który w ten sposób zwraca się do ewentualnych przyszłych klientów? Na razie to wygląda, jakby tworzył kolejny fanzin, a nie profesjonalne czasopismo.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 13:47   

Najmądrzejszą moim zdaniem reakcją na kolejne rewelacje dotyczące nowych pism z zakresu m&a jest podejście nieco sceptyczne, bez większych oczekiwań ale bez negatywnego nastawienia na wstępie.
Uda im się?- bardzo dobrze, będziemy mieć mangowe czasopismo, może nawet kilka. Nie uda się?- mówi się trudno, ciężko się spodziewać żeby zaraz miało być różowo.
Nie podoba mi się postawa wydających te pisma- jakaś megalomania, zachwalanie towaru, który de facto jeszcze nie istnieje i ewidentne robienie z igieł wideł. Moim zdaniem naturalna jest ewolucja fanzinu albo portalu internetowego do samodzielnego pisma.. nawet "Kawaii" z tego co mi wiadomo ewoluowało z mangowego działu gdzieśtam.
Inicjatywa "no, robimy pismo mangowe" jest dobra, nie twierdzę że nie, ale zdecydowanie nie popieram robienia z tego wielkiego halo i rozdmuchiwania wydań, które od fanzinów będą różnić się nakładem i dostępnością w empikach.

Zegarmistrz napisał/a:
Popis, który dała osoba, będąca prawdopodobnie członkiem redakcji,

Ano tragedia. Zaczęło się rzetelnie, ale teksty w stylu "mogę powiedzieć dlaczego mam rację ale nie chce mi się" zbyt bardzo przypominają kaczyzm stosowany i pozwalają powątpiewać już nawet nie w stosunek do klienta (co swoją drogą) ale w to, czy piękne deklaracje i plany okażą się adekwatne do rzeczywistości. Szczerze wątpię.

*Cokolwiek* wyjdzie- chciałabym to przeczytać. Na własne oczy przekonać się co i jak. Pierwszy nr Otaku widziałam z daleka, więc błędy i literówki znam jedynie z mitologii :>

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2006, 19:04   

Zegarmistrz napisał/a:
3) Popis, który dała osoba, będąca prawdopodobnie członkiem redakcji, a zwłaszcza zdradzony przez nią stosunek do klijenta są dla mnie wspaniałą antyreklamą czasopisma. Chyba oszczędze 10 złotych.

Ja bardziej nei rozumiem zachowania koleżanki publikującej swoje wyliczenia. Co chciała tym osiągnąć? To tak jakbym napisał na forum kucharzy o zajebistym kotlecie który właśnie przyrządzam i zamierzam sprzedawać w mojej ekskluzywnej restauracji, a czytelnicy tego forum (choć juz zapewne niejednego kotleta jedli i moze nawet sami jakiegoś przygotowali) mi zaczęli wypisywać, że niemożliwe, żebym mięso z tak zajebistej krowy i najlepsze przyprawy (tylko Kamis;) skombinował tak, żeby mi się to opłacało sprzedać za tyle za ile chcę sprzedać. Przecież to chyba logiczne, że jak ktośchce cośwydać to chce, żeby mu się przynajmniej zwróciło i za tanio nie wyda, a nawet jeśli ma taki kaprys to co mi do tego, to nie moje pieniądze.

Dla mnie bardziej 'niefajne' jest wypowiadanie się o czymś o czym się za przeproszeniem gówno wie (bo przecież najlepiej dany projekt znają sami twórcy, a nie jakaś dziewczyna, która miała jakiśtam kontakt z rynkiem wydawniczym. Ma jakąś wiedzę na temat rynku i fajnie, ale jednak bardziej ufam ludziom zaangażowanym w dany projekt niż osobom postronnym).

chise napisał/a:
*Cokolwiek* wyjdzie- chciałabym to przeczytać. Na własne oczy przekonać się co i jak. Pierwszy nr Otaku widziałam z daleka, więc błędy i literówki znam jedynie z mitologii :>
Widziałem skany (lol). Najbardzij raziły mnie plamy pustego miejsca (zła długość tekstu lub za mało grafiki) i momentami złe justowanie. Samych artykułow nie czytałem zbyt wnikliwie bo wygląda to na zasadzie: 'Weźmy najbardziej znane mangi/anime i wrzućmy ich recenzje do numeru'. Nie wiem czy chce mi się brnąć w kolejną recenzję Naruto, GITSa czy FMA. Przeczytałem za to teksty okołomangowe i szczerze mówiac nie rzuciły mnie na kolana. Historia mangi w Polsce OK (choć można było to zrobić dużo lepiej), reszta zdecydowanie mniej fascynująca.

Sam projekt 'Arigato' wyglada ciekawie. Z tego co oyu pisze na ACPie wygląda na pismo głównie o m&a i do tego o innych rzeczach też, czyli jest szansa na coś dla 'normalnych ludzi, którzy tylko interesują się mangą', a nie tylko dla najbardziej hardkorowych mangowców, ale i tak wszystko okaże się w grudniu. Tak czy inaczej bardziej optymistycznie to wygląda niż Otaku czy Kyaa.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-10-2006, 11:12   

Dembol napisał/a:

1) Dla mnie bardziej 'niefajne' jest wypowiadanie się o czymś o czym się za przeproszeniem gówno wie (bo przecież najlepiej dany projekt znają sami twórcy, a nie jakaś dziewczyna, która miała jakiśtam kontakt z rynkiem wydawniczym. Ma jakąś wiedzę na temat rynku i fajnie, ale jednak bardziej ufam ludziom zaangażowanym w dany projekt niż osobom postronnym).


Wiesz, gdybyśmy mieli dyskutować tylko o rzeczach, na których się znamy, to by nawet pogadać o pogodzie by się nie dało.

Nie mniej jednak OSTATNIMI osobami, którym zaufałbym co do wyliczeń i szans realizacji jakiegokolwiek projektu są jego załoganci. Widziałem już kilka fanowskich inicjatyw i naprawdę, ostatnim, co tam można się spodziewać, to ludzi, którzy mają choćby blade wyobrażenie tego, co robią.

Spójrzmy chociarz na wyżej wymienionego: Po co mu strona? Po co mu forum?

Zupełnie nie wiem, po diabła Mu miejsce, gdzie ludzie mogliby kupować Jego produkt z pominięciem marży sklepowej, tudzież darmowe narzędzie badania rynku?

Po co Mu też rozmawiać z ludźmi? Po co Mu reklama? Przecież ACP jest (tak na oko) odwiedzany przez 100k unikalnych użytkowników w miesiącu. Gdyby przekonał do zakupu swojego towaru choć 1% z nich sprzedałby 1/3 planowanego nakładu.

Dla mnie nie brzmi to obiecująco. Ludzie z Otaku są w najgorszym razie niekompetentni. Ten facet natomiast to w najlepszym razie kolejny partyzant.

2) Prosiłbym jednak nie przeklinać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 16-10-2006, 11:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-10-2006, 11:16   

Ja bym powiedziala, ze chodzi nie o tresc a o forme. Bo "przepraszam, ale nie podam wyliczen bo to poufna informacja komercyjna, ale uwierz mi, oplaci nam sie" bylaby duzo bardziej uprzejma czy zrozumiala od tej szopki ktora gosc zrobil
Powrót do góry
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-10-2006, 12:07   

A mnie stosunek ayu do czytelniczki nie razi bo wyraźnie dostrzegam w tym przypadku smuggleryzm, który CDA wyszedł na zdrowie. A poza tym nie widzę sensu pouczać wydawców w temacie kosztów wydania tytułu, w końcu co ta dziewczyna może o tym wiedzieć. Powinna sama przewidzieć że jako odpowiedź dostanie coś w ten deseń.
Bianca napisał/a:
Bo "przepraszam, ale nie podam wyliczen bo to poufna informacja komercyjna, ale uwierz mi, oplaci nam sie" bylaby duzo bardziej uprzejma czy zrozumiala od tej szopki ktora gosc zrobil

I nudna jak flaki z olejem. Nie zawsze nieskalana grzeczność popłaca. Czasami lekko ironiczna wypowiedź znajduje dużo większy odzew.
Zegarmistrz napisał/a:
Ludzie z Otaku są w najgorszym razie niekompetentni. Ten facet Natomiast to w najlepszym razie kolejny partyzant

Nawet jeśli, to opłacalność jest ich prywatną sprawą i figę komu do tego. Mnie tam nonszalancja oyu się podoba. I wiem że wielu innym ludziom też.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2006, 16:12   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie mniej jednak OSTATNIMI osobami, którym zaufałbym co do wyliczeń i szans realizacji jakiegokolwiek projektu są jego załoganci. Widziałem już kilka fanowskich inicjatyw i naprawdę, ostatnim, co tam można się spodziewać, to ludzi, którzy mają choćby blade wyobrażenie tego, co robią.

To wróć do newsa i przeczytaj go i komentrze jeszcze raz. To nie jakaś banda oszołomów (no dobra, to niekoniecznie, ale nie wygląda mi to na bandę nastolatków robiacych zina) tylko ludzi, którzy współpracowali już z redakcjami wcześniejszych mangowych periodyków (nie żeby to robiło z nich guru, emanujących wiedzą i mądrością, ale doświadczenie zawsze się przydaje). Oczywiście można ich nie lubieć, ale przynajmniej sprawiają wrażenie ludzi wiedzących co robią.
Zegarmistrz napisał/a:
Spójrzmy chociarz na wyżej wymienionego: Po co mu strona? Po co mu forum?

Chociaż
Fora zazwyczaj niczemu nie służą i wszystkie są takie same. Po co nam kolejne? Poza tym i tak na każdym pojawi się temat o nowej gazetce, a reszta opinii będzie na ACPie.
Co do strony:
oyu napisał/a:
jak bedzie gotowe uruchomiy strone, ktora tak naparwde bedzie tylko sklepem, gdzie pismo bedzie mozna kupic,

Zegarmistrz napisał/a:
Przecież ACP jest (tak na oko) odwiedzany przez 100k unikalnych użytkowników w miesiącu.
LOL. Zupełnie mnie rozwaliłeś. 100k to oni mogą mieć odwiedzin, bo tylu unikalnych userów to w całym fandomie nie ma.
Cytat:
Ludzie z Otaku są w najgorszym razie niekompetentni.

Heh. Jak dla mnie są śmieszni i żałośni. Zapowiadają nowe pismo dostępne w sklepach komiksowych, internecie (15zł z przesyłką, ROTFL) i Empikach, a dostaje zina dostępnego jedynie na konwencie i to w wersji bez korekty. Planowany dodruk pierwszego numeru 'po korekcie' nie wypalił. Jak dla mnie to wyczerpuje liczbę dopuszczalnych wpadek na 10 lat istnienia jakiegokolwiek pisma (nie wspominajac o mizerii w kwestii zawartości zina). Może drugi numer będzie lepszy, ale po takim starcie nie jestem przekonany co do sensu całego przedsięwzięcia. Zanim coś się zapowie warto byłoby zadbać, żeby było jak sięmówi. Cytując opinie o meczach naszej reprezentacji (a przynajmniej większości z nich): "Miało być wspaniale, a wyszło jak zwykle". Drugi numer przejrzę w Empiku.

LunarBird napisał/a:
Mnie tam nonszalancja oyu się podoba. I wiem że wielu innym ludziom też.
Koniec świata się zbliża. Zgadzam się z LB. ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group