FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Nowe czasopismo o M&A?...

Najlepsze Polskie czasopismo o M&A to...
Kawaii
33%
 33%  [ 9 ]
Mangazyn
55%
 55%  [ 15 ]
Mangamix
11%
 11%  [ 3 ]
Anime+
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Wersja do druku
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2006, 20:16   Nowe czasopismo o M&A?...

co prawda w Polsce zainteresowanie M&A jest tragiczne, ale gdyby miała wyjść nowa gazeta o tejże tematyce, co powinna zawierać? jaka powinna być?
moje kryteria:
okładka: matowa, sztywna. od czasu do czasu powinny się na niej znaleźć japońskie buźki np piosenkarzy.
środek: masa recenzji, i artykuły typu "życiorys mangaki" na przykład. I moze gdzieś na początku gazety, taki wstęp dla niewiedzących co to manga i anime(tego w Polsce chmara...). no i brak Pokemonów i tego typu.
dodatki: płyty CD, mini komiksy, itp, idt.
macie jakieś pomysły, jak powinna taka gazetka wyglądać? ruszcie główką:)
(aha, mały offtop: nie wiem, czy wiecie, ale na stronie www.manga.pl można ściągnąć czasopismo o M&A- czyli od otaku, dla otaku:)

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2006, 20:43   

Dałaś opis podobny wg mnie do Mangazynu :]. W sumie dobry przepis.

Co do ankiety, to zaznaczyłbym Kawaii (to stare) i Mangazyn. A powód jest prosty - redakcja. Mr Jedi i cała reszta byli niezastąpieni, przerzuciłem się więc "z kwiatka na kwiatek" razem z nimi, a raczej za nimi.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 09-07-2006, 20:50   

Mnie jakoś nie brakuje mangowego czasopisma na polskim rynku. Internet dosatrcza mi wszystkich niezbędnych informacji. A kasę, którą bym na nie wydawała, mogę przeznaczyć na mangi.
Zaznaczyłam 'Mangazyn' (mimo, że wykupiłam roczną prenumeratę i zostałam bez pieniędzy i gazety). Miał dużo w miarę różnorodnych artykułów i felietonów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2006, 21:00   

Dida napisał/a:
wykupiłam roczną prenumeratę i zostałam bez pieniędzy i gazety)

Same here, dostałem tylko jeden albo dwa numery ^^. No i z ta kasą i netem racja, chociaż zawsze druk to druk :]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-07-2006, 21:17   

Nawet mi nie przypominajcie... I jeszcze te ledwo ukrywane pretensje Jedi'ia do fanów, że pozwolili zbankrutować, po tym jak zainwestowali w mnóstwo idiotycznych rzeczy i to już, teraz, zaraz...

Mangamixu nie znam, Kawaii nowe było nie dla mnie, stare jak się okazuje miało recenzje na poziomie dużo niższym niż te, które sam piszę. Anime + też nie adresowane do mnie, bo nie jestem fanem subkultury hiphopu, do której było chyba adresowane.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-07-2006, 21:22   

Wykonanie takiej gazety byłoby naprawdę trudne. Głównie dlatego, że do tej pory wszystkie czasopisma były (niestety) głównie czasopismami fanowskimi. W dzisiejszych czasach zjadła by je konkurencja. Niestety internet potężnym medium jest, a w nim stron fanowskich przezentujących wysoki poziom jest sporo - jak nie polskich to zagranicznych. Strony te niestety dają za darmo to, za co pismo kazałoby płacić.

Pismo takie musiałoby wspiąć się poziom wyżej od tego, co udało się do tej pory, zebrać naprawdę profesjonalny zespół, zaskoczyć dodatkami i ogólnie wymiatać. Musiałoby zrobić coś, co nie byłoby możliwe do powtórzenia chałupniczymi metodami.

Osobiście chciałbym, żeby takie pismo zawierało głównie wielkie ilości tekstu, fachowego, może nawet suchego (lubię humor, lecz tylko naturalny, nie cierpię natomiast silenia się na młodzieżowy luz przez osoby, które młodzież ostatnio widziały podczas swojej matury), krytycznego tekstu. Wszelkie CD, obrazki, komiksy, fanfiction o członkach redakcji mogą sobie być pod warunkiem, że nie przesłonią tekstu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2006, 08:53   

Ysengrinn napisał/a:
Anime + też nie adresowane do mnie, bo nie jestem fanem subkultury hiphopu, do której było chyba adresowane.

A+ duzo zreszta czerpalo z Mangazynu...Prawie kalka,chociaz papier i recki na duzo nizszym poziomie niestety.Mimo wszystko szkoda ze po jednym numerze upadlo-mogli sie jeszcze rozkrecic.

BOReK napisał/a:
Dida napisał/a:
wykupiłam roczną prenumeratę i zostałam bez pieniędzy i gazety)

Same here, dostałem tylko jeden albo dwa numery ^^. No i z ta kasą i netem racja, chociaż zawsze druk to druk :]

Ta,dobrze ze nie zamowilam prenumeraty ;O
Ysengrinn napisał/a:
Nawet mi nie przypominajcie... I jeszcze te ledwo ukrywane pretensje Jedi'ia do fanów, że pozwolili zbankrutować, po tym jak zainwestowali w mnóstwo idiotycznych rzeczy i to już, teraz, zaraz...

Moim zdaniem Jedi za szybko wszystko rozkrecil.Ledwo sie Mangazyn ukazal,a juz dodatki,sklepik netowy,i jeszcze anime na DVD(pomijam juz fakt,ze Arjuna to kila...)Nic dziwnego,ze to tak szybko polecialo..Szkoda,bo dobra gazetka,naprawde:(

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-07-2006, 09:02   

Cytat:
Ledwo sie Mangazyn ukazal,a juz dodatki,sklepik netowy,i jeszcze anime na DVD(pomijam juz fakt,ze Arjuna to kila...)


Jeszcze przeszli z cyklu dwu- na jednomięsięczny i wprowadzili pełny kolor. W sytuacji, gdy gazeta nigdy nie wyszła ze strat bardzo inteligentne. A Arjunę pomijam milczeniem, autentyczna porażka...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2006, 09:23   

Martita napisał/a:
(aha, mały offtop: nie wiem, czy wiecie, ale na stronie www.manga.pl można ściągnąć czasopismo o M&A- czyli od otaku, dla otaku:)


Którego kolejny numer grom go wie kiedy się ukaże XD Póki co Naczelny spierdzielił (czyli ja!) no i jakoś reszta ludzi nie może się zebrać do kupy, żeby coś napisać/sprawdzić. Działają tylko dwie osoby, które napisały już sporo ciekawych artykułów (np. mega recenzja Nany <- coś dla Yumegari dla porównania jak Ona by to oceniła XD)

co do samego pisma to w sumie bardziej takie artykuły opisujące dużą ilość dobrych anime w wybranej koncepcji niż recenzja, bo jak wiadomo te mogą być różne. Różnego rodzaju felietony, bo potrafią być zabawne, a do tego nie samą mangą człowiek żyje i trzeba jakoś czasami nie patrzeć tylko i wyłącznie na recenzje. Do tego jak teraz patrzę to we wszelkich pismach właśnie recenzje były ostatnią rzeczą na którą patrzyłem... Bardziej mnie pbchodziły newsy/ciekawostki/nowe anime itp itd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
lukim Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lip 2006
Skąd: Nowy Tomyśl/Poznań
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2006, 20:06   

Jak dla mnie Mangazyn i stare Kawaii wymiatało było wszystko co trzeba ... Tzn. można było się czepiać poziomu niektórych recenzji no , ale cóż i tak byli najlepsi... z tym nowym Kawaii moge co najwyżej pujść do kibla i podetrzeć sobie tyłek jak mi papieru zabraknie ehh ale jakoś nie brakuje mi pisma o takiej tematyce ponieważ mam neta :P

_________________
...internet nie zapomina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 15:25   

uwaga! ważne!
mam nadzieję, że nie peszę... i że to jest PRAWDZIWA wiadomość!
http://anime.com.pl/news.php?id=vTydaFTg

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-07-2006, 18:25   

Ano... etto... sceptyzm otacza mnie jako świetlista aureola...

Nawet jeśli będzie toto w stylu końców Kawaii, dostępne jak Anime+ i zejdzie równie szybko co Mangazyn, to miło będzie toto chociaż przejrzeć. Ale daleko jestem od kupowania, sztampa mnie nie zadowoli.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2006, 20:59   

Przynajmniej znowu będzie się cośdziało na ACPie. Flame'y nt. Mangazynu i Kawaii zawsze były najzabawniejsze. Jak wyjdzie to kupię na spróbowanie. Te 5zł mogę poświęcić.

Jak powinno wyglądać pismo idealne? Nie tak jak wyglądały poprzednie u nas wydawane. :)
Na pewno o sile takiego pisma będą stanowiły teksty nie będące recenzjami. Felietony, reportaże, ciekawe artykuły o różnych rzeczach to jest to czego większosć fanów będzie oczekiwała od takiego czasopisma. Do tego kilka recenzji z prawdziwego zdarzenia (czyli, nie takie "a oglądnąłem se serie to strzele se recenzyjkę") z zagłębieniem się w tytuł, wyszukaniem jakichś fajnych informacji na jego temat, które niekoniecznie mogą być dostępne zwykłym internautom. Najlepiej gdyby do każdej recenzji podchodził entuzjasta danego tytułu (albo przynajmniej autor miał kontakt z takimi co w dobie internetu nie jest problemem), który o danym tytule wie więcej niż zwykli ludzie. Do tego recenzje powinny być krytyczne i określać wartość danego tytułu, a nie sam fakt jego istnienia i opowiadać o czym jest. Oceny punktowe bardzo wskazane.
Do tego informacje o tym co się dzieje w obecnej chwili w mangowym półświatku w naszym kraju (nowości, krótkie info o wydanych tomikach i płytach DVD).
Ewentualnie kilka stron o azjatyckiej muzyce i kinematografii, ale tworzone przez kogoś kto na w/w sięrzeczywiście zna. Fajnie byłoby zwerbować do tego kogoś pokroju dr Kletowskiego z UJ (mam nadzieje, że nie walnałem się w nazwisku), który prowadzi co jakiś czas w Krakowie wieczory z filmami azjatyckimi/anime.
Fajnie byłoby do tego dołaczyć co numer jedną albo dwie recenzje komiksów niejapońskich, żeby mangowcom pokazać, że poza Japonią też jest dużo fajnych rzeczy.

Czyli w skrócie to co staramy się realizować w fanzinie manga.pl :) ale nie do końca nam wychodzi przez to, że własnie brakuje nam odpowiednich ludzi, którzy chcieli by się swoją wiedzą podzielić. Nie, żebym się kogoś czepiał, bo sam nie jestem 'tytanem pracy' (a tak właściwie to jestem zpuełnym jego zaprzeczeniem), ale gdyby zebrać naprawdę dobrze działający kolektyw to mogłoby być dużo lepiej niż jest, a już napewno bliżej do ideału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2006, 08:36   

http://karniak.com/index.php?itemid=436 - i komu tu teraz wierzyć ?
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 09:01   

Dembol napisał/a:
Najlepiej gdyby do każdej recenzji podchodził entuzjasta danego tytułu (albo przynajmniej autor miał kontakt z takimi co w dobie internetu nie jest problemem),

Tu może być problem z krytycznym podejściem do tytułu, niemniej to drugie rozwiązanie jest już niezłe :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group