FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Fanzin Houko
Wersja do druku
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 17:54   

Grisznak napisał/a:

Jeśli "redakcja" zapłaci wierszówkę, to bardzo chętnie.


Trochę dziwny komentarz ... nie wiem co na niego ci odpisać, ale wiem, że mogłeś napisać to inaczej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-01-2009, 17:56   

Czemu? Skoro zasugerowano, że krytykujący Houko mają doń sami coś napisać, to moja odpowiedź jest właśnie taka.
Powrót do góry
soo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 18:01   

Też bym tak odpowiedziała (zakładam, że zdanie odnosiło się również do mnie, jako że moja krytyka przedstawiała się dosyć obszernie...). Nieco niegrzeczne jest stwierdzenie "Tacy mądrzy, to sami coś napiszcie". Jedni są od pisania, drudzy od krytyki. Taka kolej rzeczy.


/ Dark, weszłam na stronę, ale nie widzę już opcji czytania online... czy to ja niedowidzę, czy cel zamierzony? Pytam, bo nie wiem, czy ściągać ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 18:05   

Flash odłożony został na bok, teraz tylko można ściągać...w najlepszej jakości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kr3t Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 18:40   

Jeśli ktoś poczuł się urażony moją wiadomością to najmocniej przepraszam – pisząc „przesadzoną” chodziło mi nie o tworzenie obszernych komentarzy ale o niejakie szukanie dziury w całym, czepiając się mało istotnych szczególików jak wydanie zinu jako plików .jpg – w mojej opinii, jako że rzadko czytam tego typu prace na komputerze, aktualne rozwiązanie jest wygodniejsze dla odbiorcy niż plik dokumentowy. Podobnie sprawa się przedstawia z doborem artykułów – mi on zupełnie nie przeszkadza (mimo że dwa tasiemce Bleach i Naruto można by rozbić na 2 ziny), wspominany pierwszy numer Otaku też zaprezentował 2 dobrze znane już w momencie jego wydawania produkcje – FMA i GITS’a. Podobnie traktuje argument: „Zacząłem od recenzji Elfen Lied i na niej skończyłem.” – bezcelowe jest wyrabianie sobie o czymś opinii na podstawie jednego (zgodzę się że potwornie napisanego) artykułu. To jak stwierdzenie po obejrzeniu pierwszego odcinku Trigun’a że anmie to ten jest świetną komedią której każdy odcinek rozbawi was do łez.

Pozdrawiam, i jeszcze raz proszę o wybaczenie wszystkich tych którzy poczuli się urażeni,
Kr3t
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-01-2009, 18:48   

Kr3t napisał/a:
wspominany pierwszy numer Otaku też zaprezentował 2 dobrze znane już w momencie jego wydawania produkcje – FMA i GITS’a.


Zapominasz o dwóch rzeczach:

Primo, pierwszy numer Otaku BYŁ potworny, ale w żaden sposób nie usprawiedliwia to słabości Houko.
Secundo, Otaku to pismo komercyjne, które z natury rzeczy trafia do większej liczby odbiorców niż zin. Trafia więc po części również do odbiorców nie znających do tej pory M&A. Profile zinów i pism komercyjnych są (czy też powinny być) zupełnie inne, gdyż mają różne (choć w części pokrywające się) grupy odbiorców.

Kr3t napisał/a:
w mojej opinii, jako że rzadko czytam tego typu prace na komputerze, aktualne rozwiązanie jest wygodniejsze dla odbiorcy niż plik dokumentowy.


Rozumiem, że wolisz mieć na dysku 28 plików w 1 folderze, niż jeden (w dodatku mniejszy) plik? Muszę Cię niestety poinformować, że jesteś mniejszością.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 10:21   

Cytat:
Zegarmistrz - też mam dysleksje i się nią nie broniłem ... Kompletnie nie rozumiem pojęcia przecinek ... co pewnie zauważycie w artykułach z podpisem : AUTOR : DARK ... ale nie wykorzystywałem tego faktu jako tania wymówka ... XF

No i?
Wiesz, ja mam dysleksję, dysortografię i jeszcze parę innych "dys...". Ale będąc młody siedziałem nad słownikami i ile tylko mogłem wkuwałem zasady ortograficzne. Pomogło? Nie wiem. Często mi się zdarza popełniać literówki, błędy ortograficzne za co przepraszam.
W tym momencie bronisz się swymi dolegliwościami. Powiem Ci, że po prostu wyłazi w tym momencie Twój leń. Weż słownik ortograficzny i zacznij się kuć. Żadne usprawiedliwienie, czego (chyba) jestem przykładem.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 11:35   

Ty chyba nie do końca przeczytałeś co napisałem... No ale whatever xF

Ogólnie naszła mi pewna myśl : Nie podoba się, to nie czytaj. Choć jest to miecz obusieczny, gdyż na tym tracimy czytelników xF. Ale te komentarze i dodawanie recenzji grisznaka wszędzie tak, by nikt już w to nie zaglądnął jest z lekka nie miłe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-01-2009, 11:49   

Czytelnia Tanuki i ACP to normalne miejsce na recenzje Grisznaka, jego teksty odnośnie fanzinów zwykle tam idą.

Mnie dziwi jedno - nikt Was nie jedzie ad personam, krytyka jest konstruktywna i odnosi się do tekstów, a Ty, Darku, zamiast zdać sobie sprawę, że chyba faktycznie coś jest nie tak, strzelasz fochy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 11:56   

Ja focha nie strzeliłem XF. Nie wiem o co ci teraz chodzi. A co do tekstu, to my dobrze wiedzieliśmy, że nie jest taki jaki powinien być, ale nie mamy w ekipie kogoś od korekty, a sami najwyraźniej poprawek nanosić nie umiemy. Jednakże nie strzeliliśmy focha i wydaliśmy wersję poprawioną...

Chciałem po prostu zauważyć, że jak drugi numer znowu będzie nie wypałem, to i tak znajdzie się ktoś kto będzie chciał to przeczytać. Choć nie powiem, że wolał bym zrobić to lepiej, a niż gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 12:03   

Recenzję wrzuciłem na acepa kilka godzin po tej tutaj. Po prostu acep wrzuca teksty z dużym opóźnieniem. A gdybyś zaglądał tu i tam, to wiedziałbyś, że teksty tego typu zwykle publikuję na obu portalach.
Zresztą, powinieneś być wdzięczny, to dla was zawsze dodatkowa reklama.
Powrót do góry
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 12:07   

No tka wdzięczny może i jestem, reklama też jest. Ale większość ludzi po przeczytaniu twojej opinii, wejdzie z nastawieniem negatywnym. A wiadomo, gdy człowiek nastawiony negatywnie, to i upartość dochodzi. A wtedy nastawienia nie zmienisz.

No ale cóż, trudno ^^. A jeśli chodzi o recenzję Tengen Toppa Gurren Lagann, to ja nie drążyłem czemu była podobna do tej z Tanuki, po prostu kazałem napisać ją od nowa - i taka też jest umieszczona w poprawionym wydaniu.

@EDIT

I żeby nie było problemów, to zmieniliśmy wszędzie z gazeta, na magazyn online.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 14:37   

Dark, twoje pismo ma dwa problemy.

1. Język pisania.
Wiem, że pisanie dłuższych tekstów proste nie jest. Sam zresztą się o tym przekonałem, pisząc recenzję mangi Rosario + Vampire. Tak długo jak nie macie doświadczenia (a pewnie znacznie dłużej), będziecie potrzebować pomocy osoby która nadaje się do przeprowadzania korekty. Skopiuj teksty na nośnik i poszukaj w szkole polonisty, który zgodziłby się przeprowadzić korektę. Poza tym zanim wydacie drugi numer przeprowadźcie poważną korektę pierwszego. Wykorzystajcie w tym celu ten temat i recenzję Grisznaka, które są wyliczanką błędów które popełniliście, więc będziecie wiedzieć co poprawić. W ciągu dwóch tygodni powinniście być w stanie zrobić drugie wydanie pierwszego numeru.

2. Podejście.
Zabraliście się do zrobienia czegoś co praktycznie przekracza wasze możliwości. Zrobiliście od podstaw stronę internetową i zin, poświęcając swój czas i wysiłek. To jednak za mało żeby dobrze ocenić wasz zin. Nie możecie sobie pozwolić na słowa:
Dark napisał/a:
No tka wdzięczny może i jestem, reklama też jest. Ale większość ludzi po przeczytaniu twojej opinii, wejdzie z nastawieniem negatywnym.

Dark napisał/a:
Nie podoba się, to nie czytaj.

Dark napisał/a:
Dobra odechciało mi się. Gratuluje.

W ten sposób psujesz opinię o sobie i "Houko", która nie jest zbyt dobra po pierwszym numerze. Mówiąc inaczej - trzeba zacisnąć zęby i wykrzesać z siebie pokłady pokory.
Powrót do góry
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 14:55   

Cain, ale tak zwane "perełki", wymienione przez Grisznak'a zostały poprawione co do jednej. Dodatkowo wszystkie inne zostały od nowa przeczytane i poprawione na tyle, ile umieliśmy.

A co do 3 cytowanych moich wypowiedzi.

Pierwsza - no ja uważam, że to jest prawda. Ale tak czy siak ludzie wchodzą.

Druga - no przecież nikogo nie zmuszamy...

Trzecia - No najwyraźniej zmieniłem szybko zdanie, jak łatwo zauważyć, gdyż wyszło wydanie poprawione.

Co do polonisty
- jako pierwszoklasista będę miał problem, z nakłonieniem nauczyciela do pomocy. Nie dość, że mój nauczyciel sprawdza nasze sprawdziany i prace pisemne przez co najmniej miesiąc, to jeszcze mam mu dokładać własne teksty, które są o tematyce, której kompletnie nie zna ?

A innych nauczycieli od J.Pol kompletnie nie znam ...

A wiem, jak chciałem w gimnazjum by nauczyciel mi w 3 klasie pomógł z poprawkami i skończyło się na tym, że sam poprawiałem.

@EDIT 2

Co do ponownego wydania pierwszego numeru za 2 tygodnie. To raczej trzeciego wydania już nie będzie. Wolimy pracować nad kolejnym i postarać się zrobić lepsze... (Do tego najbardziej potrzebujemy kogoś od korekty xD, choć jak sami się postaramy, to chociaż głupich zdań unikniemy.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-01-2009, 16:26   

Dark napisał/a:
jako pierwszoklasista będę miał problem, z nakłonieniem nauczyciela do pomocy.

Nauczyciel ZAWSZE POMOŻE, JEŻELI WIDZI, ŻE UCZEŃ CHCE WYJŚĆ Z JAKĄŚ INICJATYWĄ. Na tyle, ile bedzie mógł, ile bedzie miał czasu (obecnie zbliża się czas matur, więc może to być nieco kłopotliwe, ale raczej nie z niechęci belfra, tylko z sytuacji). W odatku nie tylko przeprowadzi korektę, ale i poprawi treść pod względem merytorycznym. To moze się tak wydawać, że najchętniej każdy by Cię posadził, ale z doświadczenia wiem, że pomoże chętnie.
Dark napisał/a:
Nie dość, że mój nauczyciel sprawdza nasze sprawdziany i prace pisemne przez co najmniej miesiąc, to jeszcze mam mu dokładać własne teksty, które są o tematyce, której kompletnie nie zna ?

A tylko jeden jest polonista w szkole? Ja po porady chodzę do nauczycielki, która mnie nie uczy. Była ostatnio tylko do półrocza na zastępstwie, ale to wszystko.

Dark napisał/a:
A innych nauczycieli od J.Pol kompletnie nie znam ...

No to poznaj. Zorientuj się, czy w szkole są jakieś koła literackie. Takie miejsca są najlepsze, do poznawania grona pedagogicznego. Popytaj swojego nauczyciela, czy by mógł pomóc, a jeżeli by nie mógł, to zapytaj się, czy mógłby cię skontaktować z innymi polonistami ze szkoły.


GL&HF

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group