FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Fanzin Houko
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 16:35   

Cytat:
Co do polonisty - jako pierwszoklasista będę miał problem, z nakłonieniem nauczyciela do pomocy. Nie dość, że mój nauczyciel sprawdza nasze sprawdziany i prace pisemne przez co najmniej miesiąc, to jeszcze mam mu dokładać własne teksty, które są o tematyce, której kompletnie nie zna ?

Nauczyciel, jeśli nie jest kompletnym draniem i leniem, na pewno znajdzie czas dla ucznia, jeśli ten przyjdzie z czymś takim. Do mojej matki nie raz uczniowie przynosili swoje opowiadania, wiersze, teksty. Naprawdę, nie ma się czego wstydzić. Wiecej, podłapiesz zapewne u polonisty plusa, bo skoro zobaczy, że jego uczeń robi sam "pismo", to będzie miał o takim delikwencie dużo lepsze zdanie.
Oczywiście, nie ma sensu dawać nauczycielowi recenzji "Green Green" czy jakichś hentajów, bo wiadomo, jak zareaguje. Ale normalną recenzję powinien ci przeczytać i pomóc. Pamiętaj, aby nie traktować tego też jako coś ciągłego - jeśli będziesz co tydzień belfra zarzucał nowym tekstem, to będzie miał pełne prawo powiedzieć - "Nie mam czasu".
Przejdź na dół
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 16:57   

Hmm no nic spróbuje, jak nawet się zgodzi, to jest tak jak Grisznak mówi. Co za dużo to nie zdrowo.

Więc najprawdopodobniej poproszę o pomoc przy drugim numerze, by nie męczyć już tego pierwszego.

@Edit

Ogólnie zastanowiłem się nad pewną rzeczą. Bo ten temat jest trochę żywy i zastanawiam się, czy to dla tego, że aż takie dno. Czy może chcecie jakoś dać szanse temu zinowi. -.- Nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 17:00   

Skoro z tobą rozmawiamy, dajemy ci rady - to chyba jasne. Przecież napisałem w ostatnim akapicie recenzji, że was nie skreślam.
Powrót do góry
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 17:16   

No nic, na razie by pójść na przód, wdrążyłem zasadę, że artykuł nie przejdzie dalej, jeśli nie zostanie poddany korekcie przez autora, a następnie przez 2 innych redaktorów/pomocników. Jak na razie musi to starczyć, póki nie mamy nikogo porządnego, sory w ogóle nikogo nie mamy od korekty.

+ Spróbuje to z tym nauczycielem, ale nie wiem jak ja bym się czuł, jak by mi uczeń przyniósł 15 stron A4 do poprawki ;P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 17:23   

Toć nie przynoś wszystkich na raz! Jeden, dwa, a potem patrz co poprawił i ucz się.
Powrót do góry
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 17:32   

No wiem wiem xD Się zobaczy. Ogólnie mógł bym tu zrobić jakiś nabór na stanowisko korekcji w gazetce ?

Jak tak, to jak myślicie, który dział do tego jest najodpowiedniejszy ? XD

Czy może starczy, że tu to napisze ...

// Tak ogólnie, to szukamy kogoś od korekcji xF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-01-2009, 17:43   

Ogólnie owszem, wystarczy że tu napiszesz. Nie zdziw się jednak jeśli nie zobaczysz tłumu chętnych - ludzie wolą raczej pisać do znanych, a przynajmniej reprezentujących trochę wyższy poziom periodyków. Ja również (choć pisać dopiero niedawno zacząłem) - z dwóch powodów: po pierwsze więcej osób to przeczyta, a po drugie fajniej zobaczyć swój tekst w uznanym portalu/zinie/piśmie. Na twoim miejscu skupiłbym się na podniesieniu jakości drugiego numeru - jeśli wyjdzie dobrze, to dostanie pozytywną recenzję, która prawdopodobnie zawiśnie na Czytelni Tanuki i anime.com.pl - dostaniesz wtedy darmową reklamę i ludzie sami powinni zacząć się zgłaszać.

Poza tym wam potrzeba nie tyle korekty (bo z interpunkcją i ortografią aż tak źle nie jest), co redakcji - a z tym dużo ciężej. Co nie zmienia faktu, że jeśli wydacie DOBRY drugi numer (naprawdę, nie spieszcie się, bo jeśli drugi numer nie wykaże poprawy, to mało kto sięgnie po trzeci, czy go zrecenzuje), to ktoś powinien do was przyjść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2009, 15:37   

Witam, wbiłem się pożegnać. Właśnie padłem ofiarą ataku hakerskiego. Mój e-mail, konto hostingowe, forum i stronka zostały skasowane ... (Jedynie stronka w tej chwili jeszcze istnieje).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-01-2009, 15:46   

Dark napisał/a:
Witam, wbiłem się pożegnać. Właśnie padłem ofiarą ataku hakerskiego. Mój e-mail, konto hostingowe, forum i stronka zostały skasowane ... (Jedynie stronka w tej chwili jeszcze istnieje).


Czy coś sie tu przypadkiem nie trzyma kupy? oO
I pytanie - będziesz robił dalej zina? Bo przez te parę dni raczej wielu materiałów nie straciłeś, nie? Wiary w siebie i samozaparcia trochę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2009, 16:13   

No właśnie odechciało mi się wszystkiego. Pół roku pracy nad stroną internetową... Najgorszy jest e-mail. We wtorek postaram się odzyskać konto hostingowe i dam znać czy tworzymy dalej zina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-01-2009, 16:47   

Nie miałeś kopii zapasowej strony? Porządne formy hostingowe wykonują kopię offsite zwykle raz dziennie (dzięki temu mogę spać bez obaw że ktoś zrobi Tanukowi krzywdę). Najlepiej zadzwoń do usługodawcy i postaraj się szybko wyjaśnić sprawę.

Najwyraźniej ktoś poznał twoje hasło, innego wytłumaczenia nie widzę. Sam dla bezpieczeństwa mam kilka zestawów a do serwerów są losowe, które przechowuję w tym - http://keepas.sf.net/ (sam program ma hasło którego nigdzie indziej nie używam).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2009, 20:34   

Ja osobiście kopie robię rzadko, ale firma robi codziennie. Teraz tylko muszę do nich zadzwonić + nie pracują w weekendy ... I jak by jeszcze mieli mnie dobić, to pracują od 9 do 16. A ja w tych godzinach w szkole jestem.

No ale postaram się wszystko przywrócić z dnia dzisiejszego rano.

+ Możesz rozwinąć ten pomysł z losowymi hasłami i tą stronką keepas.sf.net ?

Co do znajomych - no raczej było by trudno ...

Co najdziwniejsze, jak sprawdziłem log czynności forum, to ip które ostatnio wchodziło na moje konto, było takie samo jak użytkownika na stronie. A mianowicie był to admin konkurencyjnego forum o grze Naruto-Arena.

Ot taka ciekawostka :
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-01-2009, 20:53   

Dark napisał/a:
Ja osobiście kopie robię rzadko, ale firma robi codziennie. Teraz tylko muszę do nich zadzwonić + nie pracują w weekendy ... I jak by jeszcze mieli mnie dobić, to pracują od 9 do 16. A ja w tych godzinach w szkole jestem.

Napisz do admina serwera, ktoś musi się tym opiekować 24/7. W najgorszym wypadku w szkole idź w jakieś ciche miejsce i zadzwoń.

Dark napisał/a:
+ Możesz rozwinąć ten pomysł z losowymi hasłami i tą stronką keepas.sf.net ?

Tamta strona leży, tu masz inny adres - http://keepass.info/
To program do przechowywania haseł, wpisujesz w nim hasła do poszczególnych stron a dostęp do jego bazy danych jest zabezpieczony hasłem i opcjonalnie kluczem prywatnym zapisanym w pliku np. na pendrive'ie.
Z losowymi hasłami chodzi mi o to że zamiast hasła będącego jakimś słowem bierzesz jakąś losową sekwencję liter i cyfr - tylko znowu nie należy przeginać i zapisywać tych haseł na kartkach bo wtedy mija się to z celem.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-02-2009, 13:47   

Ja nie widzę innej opcji, jak zgłosić to organom ścigania. Jezeli masz IP tego pana, to raczej spac spokojnie nie może. Przynajmnije ja bym się nie patyczkował. Nawet, jeżeli to portal konkurencyjny, to i tak posunięcia tego typu sa nie fair.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2009, 16:30   

Slova myślisz, że na prawdę opłaca mi się mieszać w to wszystko? Wydaje mi się, że to będzie za dużo zachodu. A hasło poznał dzięki zcrackowaniu mojego hasła na ich forum w md5. Na nieszczęście na e-mail'u i ich forum miałem to samo hasło. Co zrobiłem idiotycznie i nie wiem czemu tak zrobiłem.

A co do bazy danych to najprawdopodobniej jutro ją przywrócę i będzie cofka do soboty. Ogólnie dzięki, że się zainteresowaliście moim problemem :). Najbardziej mi szkoda 2 artykułów które napisałem rano w sobotę, a szukanie materiałów zajęło mi 3 godziny + pisanie.

Ale chociaż tyle szczęścia w nieszczęściu, że to odzyskam haha XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group