FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Lato 2012
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-07-2012, 11:05   

Co w tym śmiesznego? Pierwszy sezon miał całkiem sensowną fabułę.

Horizon II - pierwszy ep sponsoruje radosna nawalanka i cyrkowa obsada - Anglia próbuje wystawić jeszcze bardziej pojechaną reprezentację, niż Japonia, o ile to w ogóle możliwe. Czarny tańczący poeta-atleta, wysuszony tenisista, personifikacja otyłości. A Szekspir była kobietą, meganekko na dokładkę.

I finał: "uważaj, on jest autorem!" :D Zapowiada się równie radośnie co pierwsza seria. Może nawet bardziej efektownie.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 11:13   

JJ, o ile pamiętam żeś dropnął sezon 1 :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-07-2012, 11:25   

Yup, bo pierwsze odcinki ssały jak odkurzacz elctrolux z turbodoładowaniem. Takoż, budowanie settingu to była kompletna amatorszczyzna.

Niemniej od czwartego epka seria daje radę, jak potem do niej wróciłem to obejrzałem całość w jeden dzień.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 22:11   

JJ napisał/a:
Co w tym śmiesznego? Pierwszy sezon miał całkiem sensowną fabułę.

Chciało mi się sprawdzić, co jest po tym 3 epizodzie. I nie, nadal widzę to samo. Jedyne co się zmieniło, to fakt, ze teraz mamy jakichś antagonistów.

S II - żadnych zmian.

Muv-Luv Alternative 2 - ostatnim razem taką rzeźnię zrobili w Ga-Rei Zero. W każdym razie ze szkolnego życia raczej nici. Drop canceled.

La storia della Arcana Famiglia 2 - brak nawalanki. Jest źle, bardzo źle.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-07-2012, 23:18   

Dobra mnie dobiła pierwsza zmiana, dajcie jej okulary i mamy kolejną kuragehime.
Zwracam honor i przyznaje się do błędu, patrzyłam na bakterie (chyba) nie na dziewczynki :P Widocznie trafili w mój inny gust i design pomyliłem z inną serią. (albo skupiłem się na napisach, bo czytałem je dosyć uważnie tym razem, nie wiem nawet dlaczego)
Niech się te upały skończą, bo człowiek głupieje i nie wie co mówi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-07-2012, 13:08   

Wczoraj obmacany batch nowości.

Koi to Senkyo to Chocolate
Miłość, Wybory i Czekolada?
Brzmi jak film o powstaniu ruchu Palikota... :3 Zaczynamy od morderstwa, a potem powrót do szkoły. Do klubu zajmującego się obżeraniem przekąskami za pieniądze budżetowe... do licha, znów brzmi znajomo >:3
A poza tym, yay, magiczne białe chmury umoralniające! Ale dlaczego tylko catgirl assets?
Meh.

Kono Naka ni Hitori Imouto ga Iru
Kolejna haremówka. Tym razem MC do szkoły zostaje posłany wyłącznie w celu założenia haremu, errm, ohajtania się... zostaje nawet wyposażony w ustronne gniazdko, po czym wrzucony w stadko harpii z wieścią, że wśród nich "ukrywa" się przyrodnia siostrzyczka. Cóż, eroge, nic dodac nic ująć.
Meh.

Sword Art Online
O... a to jest ciekawe. Taki bardziej poważny wariant Accel World.
I kolejny szalony naukowiec, tym razem szczery, który wprost stwierdza że stworzył grę z której NIE DA się uciec, bo chciał stworzyć świat i zostać jego bogiem >:D
Zakficzałem radośnie na scence kiedy ujawniono "prawdziwe" twarze graczy, i nagle zamias wianuszka panienek na ekranie została jedna, i wianuszek salarymanów, zaś miejsce bishonena zajęła panienka.
Na mur oglądam dalej.

Rinne no Lagrange
Yaaaay, we all welcome back our MARU overlords!

Swoją drogą, "drugie odcinki" letnich nowości przerzuciłem do "co oglądacie", a sporą dyskusję o Moyashimonie do tematu o tej serii.
Proponuję tutaj trzymać się pierwszych wrażeń i opinii o nowościach, a z ciągiem dalszym oglądania iść do "co oglądacie" albo zakładać dla serii temat w Alfabecie.
Inaczej tutaj zrobi nam się niepotrzebny klon "co oglądacie".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2012, 16:31   

Szczerze mówiąc, trochę słaby ten sezon, szczególnie na tle poprzedniego.

Jak dla mnie to tak:

- Sword Art Online, ale to wiedziałem od dawna

Dam szansę:

- Natsuyuki Rendezvous,
- Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi.

I być może jeszcze: Tari Tari

No chyba, że coś będzie brylowało w ocenach po kilku odcinkach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 09-07-2012, 17:46   

Cytat:
Rinne no Lagrange
Yaaaay, we all welcome back our MARU overlords!

Wiedziałem iż na liście letniej czegoś mi brakowało, ha!
Mam pięć, sześć serii w logu. Czasu nie styknie, coś czuję.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2012, 18:53   

Joshiraku 1- cute girls doing cute things. W wypadku cute things chodzi przede wszystkim o gadanie. Bo wedle pojawiającej się w czasie show formułki gadanina panienek uwypukla "cute". Nie spodziewałem się po serii cudów, bo przeczytałem kiedyś z trzy rozdziały mangi nim dropłem. Jaki jet plus tej serii? Jest potencjalnie rozwojowa. Nie widać tego po kresce, ale scenariusz mangi robiony jest przez Kōjiego Kumetę (Sayonara Zetsubou Sensei). Tym samym nie mamy totalnej nudy, ale jak już wspominałem również żadnej rewelacji. Na nadmiar komedii nie narzekam w tym sezonie, więc pewnie sprawdzę...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2012, 22:45   

Sword Art Online
W zasadzie nie mam nic do dodania, więc tylko napiszę że seria stanowczo zostaje.
PS: wielkie brawa dla recenzentów z ANN, którzy założyli jakie słabe punkty i nielogiczności seria będzie mieć i przegapili wyraźnie, jak autorzy rozprawili się z tymi plotholami na starcie.

Muv-Luv 2 odcinek
Jatka i rzeźnia. Seria ciekawa, zostaje do oglądania stanowczo.

Kokoro Connect
Seria zabawna, bohaterowie weseli, a dowcipy sugerują Seitokai Yakuindomo w nieco gorszym wydaniu... zobaczymy, może być ciekawe :D

Joshiraku
Podziękuję. Lubię gadane filmy (Jak Dwunastu Gniewnych Ludzi), ale to jest po prostu kolejne nudne moe girls nr 153. A dowcipy o tym, że jest się ekranizowanym nie pasują wszędzie :P

Dog Days S2
Wiewiórki XD A poza tym seria zapowiada się równie dobrze i fazowo, jak poprzednia. Bohaterowie nadal mają ten sam urok. I nie mogę się doczekać jak wysoko bohater rozwinął "harem management skills" - będą mu potrzebne, jak Becky otrząśnie się z pierwszego szoku...

Hagure Yuusha no Estetica

Z jednej strony to wyraźnie będzie haremówka z dużym stężeniem ecchi,z drugiej - pomysł na świat jest obiecujący, a bohater zaczyna na poziomie doświadczonego bohatera i ma jak na razie wyraźną manierę badassa. Są więc szanse, że będzie dobrze (drugie Daimanou?)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2012, 01:05   

Daerian napisał/a:
PS: wielkie brawa dla recenzentów z ANN, którzy założyli jakie słabe punkty i nielogiczności seria będzie mieć i przegapili wyraźnie, jak autorzy rozprawili się z tymi plotholami na starcie.

Możesz rozwinąć? Albo jestem ślepy albo myślimy o innych niejasnościach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ravel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2012, 13:44   

Horizon 2
Czyli radosnej nawalanki ciąg dalszy. Do walki przyłącza się Brytania, a główny bohater dalej jest najbardziej bezużyteczną postacią w serii. Będzie co oglądać.

Sword Art Online
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Wcześniej o fabule SAO nie wiedziałem nic, więc był to taki szczał w ciemno, ale opłacało się. Pierwszy odcinek bardzo mi się podobał. Główny bohater zapowiada się obiecująco, mam nadzieje, że go nie zepsują zbytnim emoceniem.
Sytuacja, w której znaleźli się gracze, wygląda interesująco(z punktu widzenia oglądającego oczywiście), będą zapewne musieli się jakoś zorganizować aby przetrwać, ciekawi mnie jak to zostanie rozwinięte. Zastanawia mnie też ilu ludzi stwierdzi, że wolą jednak żyć w tym świecie i nie spieszy im się do ukończenia gry.
Czyli jak na razie mam duże oczekiwania co do tej serii i mam nadzieje, że się zbytnio nie rozczaruje.

Muv-Luv 1-2
Jako że miałem tylko dwie serie do oglądania w tym sezonie to wziąłem z ciekawości się i za to. Zaczęło się dość niewinnie, szkolne życie, przygotowywanie młodych dziewczyn do walki z złymi kosmitami, prawie taki Gunbuster. No ale przyszła BETA i zjadła większość postaci. Będę oglądać dalej, może wyjdzie z tego coś ciekawego.
Swoją drogą po 2 odcinku BETA skojarzyła mi się z zergami. Może więc oni też mają swojego Overmainda.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-07-2012, 16:31   

Gumi napisał/a:

Możesz rozwinąć? Albo jestem ślepy albo myślimy o innych niejasnościach.

O tym, jakim to plotholem jest fakt, że ludzie podłączeni do hełmów mają przeżyć bez odżywiania i opieki przez miesiące gry. Twórca gry wprost powiedział, że powiadomił rząd, oraz były ładnie ujęcia w wiadomościach na żółtą taśmę, jaką odgrodzono dom Kirito. Innymi słowy, nic prostszego niż zabrać ich do szpitali...


Ravel napisał/a:
Swoją drogą po 2 odcinku BETA skojarzyła mi się z zergami. Może więc oni też mają swojego Overmainda.

Zergi, BETA, Tyranidzi... to wszystko zapewne w dużej mierze wzorowane na Kawalerii Kosmosu jest (muszę w końcu gdzieś tę książkę dorwać).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-07-2012, 17:00   

Daerian napisał/a:

O tym, jakim to plotholem jest fakt, że ludzie podłączeni do hełmów mają przeżyć bez odżywiania i opieki przez miesiące gry. Twórca gry wprost powiedział, że powiadomił rząd, oraz były ładnie ujęcia w wiadomościach na żółtą taśmę, jaką odgrodzono dom Kirito. Innymi słowy, nic prostszego niż zabrać ich do szpitali...

Chorych w stanie śpiączki szpitale potrafią utrzymać w ich warzywnym stanie życia, więc w tym ja akurat nie widziałem problemu (choć po ew. happy endzie w grze pewnie graczy i tak czeka dalsze życie na rencie inwalidzkiej ze względu na ogólną niewydolność organizmu). Mnie póki co trudniej jest przymknąć oko na coś innego.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nawet jeśli nie dałoby się w żaden sposób przycisnąć terrorysty zabijającego swym sprzętem kolejnych spośród 10 tys. zakładników, to mając do dyspozycji 200 hełmów (ściągniętych z głów graczy przez nieostrożne rodziny), powinny ruszyć prace nad metodami odłączenia wewnętrznego zasilania. 2 tysiące zgonów w czasie pierwszego miesiąca powinny uświadomić ludziom, że ryzyko pozostawiania takiej "bomby zegarowej" na głowie gracza jest zbyt duże, a w końcu nie mamy do czynienia z technologią obcych.

Chyba że to rządowy projekt dania prztyczka w nos NEET-om ;)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-07-2012, 17:04   

Tych hełmów chyba ogólnie jest nawet więcej fm - bo były wcześniej używane do innych gier.
Spoiler: pokaż / ukryj
I owszem, o tym też myślałem, ale tu można założyć, że po prostu na nic nie wpadli - albo boja się, że jak zaczną ludzi masowo odłączać, to główny zły naciśnie guzik i ubije resztę...
To jest logiczna uwaga (mnie np. ciekawi na ile
Spoiler: pokaż / ukryj
wystarcza tego wewnętrznego zasilania hełmu i czy nie można by go wyładować i wtedy ludziom z głowy zdjąć bezpiecznie
, natomiast na ANN czepiali się czegoś właśnie wyjaśnionego ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group