FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 83, 84, 85  Następny
  Użytkownicy Forum - Bany...
Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-01-2007, 19:02   

Odbierając pocztę forumową, wśród masy spamu znalazłem coś jeszcze:
Cytat:
---- Wiadomość Oryginalna ----
Od: forum@tanuki.pl
Do: Undisclosed-recipients:;
Data: 24 stycznia 2007 4:04
Temat: Powiadomienie o Odpowiedzi - Jakie anime obejrze? / Widziaem (...), co polecicie?

[standardowa formułka powiadomienia o nowym poście w temacie]

HUJ WAM W DUPE i tyle

Nadawca: VampirLord (nomed18@o2.pl)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-01-2007, 19:17   

To tyle, jeśli chodzi o kwestie słuszności czy też niesłuszności bana dla tego osobnika.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2007, 09:32   

Cytat:
Użytkownik został usunięty z forum za obraźliwe zachowanie, łamanie regulaminu oraz duplikowanie kont. Kolejna próba obejścia bana spowoduje powiadomienie providera internetu o łamaniu regulaminu usług internetowych.

Uzasadnienie bana dla ShadowLorda. Na razie (trochę złośliwie) jest założony tylko na nick, nie na IP.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-02-2007, 18:23   

DeadJoker właśnie zarobiła Osta za spamowanie w temacie Uniwersalny żołnierz i próby wykłócania się. Pierwszy post usunięty brzmiał mniej więcej:" manuał jet to część organów". Po mojej informacji, iż został usunięty post nie na temat, napisała kolejnego w tym temacie o treści: "Ale redakcja jest be".
Otrzymała osta za spamowanie.

Cytat:
Witam,

Kolejny post nie na temat w "Uniwersalnym żołnierzu" został usunięty jako spam i absolutnie nie na temat, a Użytkowniczka otrzymała ostrzeżenie za spamowanie.

Wszelkie sposoby podnoszenia kwestii, czy "Redakcja jest be", niesprawiedliwa, lub obrona, iż twoje obydwa posty były jak najbardziej na temat, który widnieje w pierwszym poście Azaga, a ostrzeżenie jest wystawione niesłusznie, rozstrzyga się przez PM, a nie na forum publicznym, zgodnie z punktem 15 Konstytucji Forum.

Jeśli masz zastrzeżenia do pracy Moderacji, skontaktuj się z Administratorem.

Ostrzeżenie automatycznie zostaje usunięte po 30 dniach.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-02-2007, 18:39   

Czy przypadkiem momentami troche nie przesadzamy?

Ja nie podważam tego, że te posty rzeczywiście sensu nie mają i zjawisko należy tępić, ale od razu ostem? Bo powiedzmy sobie szczerze: za takie wykroczenia ja w tym tygodniu powinienem dostać już ze trzy bany.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-02-2007, 18:48   

Jeśli Lila się nauczyła, to DJ tez powinna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2007, 10:48   

PM od Lili:
Cytat:

IKa napisał/a:
Usunięto post obraźliwy dla większości fanów fantasy (w tym także i dla mnie) i tak, wzięłam go osobiście do siebie. Jeśli to była ironia to wyjątkowo obraźliwa i nie trafiona.

Naucz sie czytac, nie ma slowa o wulgaryzmie!
IKa napisał/a:
Usunięto post obraźliwy dla większości fanów fantasy (w tym także i dla mnie) i tak, wzięłam go osobiście do siebie. Jeśli to była ironia to wyjątkowo obraźliwa i nie trafiona.

Do cholery Jaki Wulgaryzm? W polskim jezyku slowo odwłok nawet nie jest Wulgaryzmem! Ale slowet stwardzonym!

Chce, bys udowodnila mi, ze pierdniecie jest wulgaryzmem. Ze slownika Wulgaryzmow Polskich. Z Autorem i wydawnictwem. Jesli tak zrobisz, przeprosze cie... Nie bedzie problemu z ostem...

- Jesli nie, Powinnas zdjac Ostrzezenie, ktore jest postawione. Nie jest ono prawdziwe! Administracja powinna wiedziec co robi. A powtorzenie bylo celowe! A Nie na zlosc! Nie umiesz edytowac posta?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2007, 11:38   

Zostaw tą sprawę.

1) Doskonale widać, że dzielimy ludzi na równych i równiejszych. Dla przykłądu: ja mogę zrobić kłótnie z dziwowiskiem dla całej redakcji i nikt mnie za to nie ruszy, podczas, gdy osób z poza redakcji czepiamy się o byle bzdure.
2) Lila jak najbardziej ma powody, by czuć się pokrzywdzona swoim pierwszym ostem.
3) Reakcja tego typu (bunt, próba walki) na wyraz niesprawiedliwości ze strony opiekuna jest w tym wieku normalna. Próbuje więc pokazać, że to ona ma racje - zupełnie jak w podręczniku do dydaktyki. Od początku było wiadome, że to będzie musiało skończyć się banem.
4, 5, 6 i więcej) Sprawy do załatwienia w cztery oczy.

Reasumując: z tego nie da się wybrnąć z honorem. Możemy albo cofnąć osty, albo brnąć w to dalej. Obydwa rozwiązania są tak samo złe i tworzą niebezpieczne precedensy.

IMHO uważam, że ban dla Lili jest w większym stopniu naszą winą, niż jej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-02-2007, 11:50   

Zegarmistrz, nie do konca........ slowem ktorego uzyla bylo "pierdzielic", nie "pierdziec". A czepiamy sie nie tego ze go uzyla, a dlatego ze po wykasowaniu wkleila ponownie.

I obawiam sie, ze odnosnie calej sytuacji moge tylko sparafrazowac Avellane: "jezeli mamy miec jedna szczesliwa Lile i cala mase nieszczesliwej i sfrustrowanej moderacji, albo jedna nieszczesliwa Lile i tlumek szczesliwej moderacji, wybor nie jest zbyt trudny".
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2007, 12:02   

Bianca napisał/a:
Zegarmistrz, nie do konca........ slowem ktorego uzyla bylo "pierdzielic", nie "pierdziec".


Wiem.

Bianca napisał/a:
I obawiam sie, ze odnosnie calej sytuacji moge tylko sparafrazowac Avellane: "jezeli mamy miec jedna szczesliwa Lile i cala mase nieszczesliwej i sfrustrowanej moderacji, albo jedna nieszczesliwa Lile i tlumek szczesliwej moderacji, wybor nie jest zbyt trudny".


Problem w tym, że nieszczęśliwą Lile mamy NA WŁASNE ŻYCZENIE.

Dwa, że wolałbym, aby sprawy moderacji rozwiązywała jednak głównie moderacja.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-02-2007, 12:10   

Zegarmistrz napisał/a:
Problem w tym, że nieszczęśliwą Lile mamy NA WŁASNE ŻYCZENIE.

A drugi w tym, ze nieszczesliwa Lila (czyli taka z kompletem ostow) jest duzo mniej uciazliwa od Lili szczesliwej (czyli takiej bez)

Zegarmistrz napisał/a:
Dwa, że wolałbym, aby sprawy moderacji rozwiązywała jednak głównie moderacja.

A ja bym wolala zeby ktos, kto na forum bywa z doskoku i tak naprawde nigdy nie wie co sie dzieje (czytaj, od "moderacji" ma tylko nazwe i uprawnienia) nie probowal wmawiac tym co na nim siedza na biezaco (czytaj, dostaje im sie caly zwiazany z tym stres) ze maja zwidy i nieistniejace problemy. Bo to jest obrazliwe. Zarowno dla tej roboty ktora odwalaja (rowniez za ciebie) jak i dla nich jako osob.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2007, 12:16   

Pierwsze ostrzeżenie było za czepianie się jednej sprawy jak pijany płota i niereagowanie na żadne sygnały, że moderacja i administracja ma dość tematu. Uczciwie mówiąc, uważałam, że spełniło swoją funkcję (temat się skończył) i zamierzałam je zdjąć po tygodniu najdalej.

Drugie ostrzeżenie nie było za użycie ww. wulgaryzmu. Było za:
1. Użycie wulgaryzmu w poście skasowanym przez IKę - IKa napisała post wyjaśniający, dlaczego tamten został usunięty.
2. Użycie go ponownie w następnym poście, skasowanym przeze mnie - napisałam post wyjaśniający, dlaczego tamten został usunięty i zasugerowałam wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości przez PM.
3. Użycie go po raz trzeci w odpowiedzi na mój post - oczywiście na forum, nie na PM.

Pytanie, ile razy należałoby się jeszcze w ten sposób bawić? Ewentualnie mogłam zaczekać na IKę albo Mai, które w tej sytuacji pewnie też wstawiłyby ostrzeżenie.

Trzecie ostrzeżenie było za powyższą PM, tudzież "na ochłonięcie" dla panny Lili. Jeśli nawymyśla mi znowu, założę bana, bo jako żywo nie wiem, dlaczego młody wiek miałby zwalniać z wymogów kulturalnego zachowania.

Przypominam, że nie po raz pierwszy ma miejsce taka sytuacja - podobnie było z ostami Lunara - kiedy każde przewinienie z osobna jeszcze nie jest takie straszne, a ktoś ma nagle zakaz pisania na forum. Wtedy doszliśmy do wniosku, że nie można nie dawać ostrzeżenia, które się jasno należy, tylko w imię tego, że "ale przecież on wtedy nie będzie mógł pisać". Ostrzeżenie stanowi sygnał, że coś jest nie tak. Osoba, która ma jedno albo dwa ostrzeżenia, powinna zacząć się zachowywać tak, żeby nie dawać powodu do przydzielenia kolejnego - i taki jest ich sens!

Notabene: czy nie warto by tu założyć tematu specjalnie na korespondencję moderatorów z userami? Chodzi mi oczywiście o sprawy tylko moderacyjne, tam nie powinno być jakichś strasznych tajemnic. Żeby w razie czego każdy moderator był zorientowany, o co chodzi i co użyszkodnik już od kogoś usłyszał - i raz, nie dublował roboty, a dwa, nie dał sobie wcisnąć ewentualnego kitu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2007, 13:05   

Avellana napisał/a:
Pierwsze ostrzeżenie było za czepianie się jednej sprawy jak pijany płota i niereagowanie na żadne sygnały, że moderacja i administracja ma dość tematu. Uczciwie mówiąc, uważałam, że spełniło swoją funkcję (temat się skończył) i zamierzałam je zdjąć po tygodniu najdalej.


Przepraszam. Nieprawidłowo oceniłem twoją motywacje. Nadal uważam, że nasze podejście do części użytkowników jest błędne.

Cytat:
Notabene: czy nie warto by tu założyć tematu specjalnie na korespondencję moderatorów z userami? Chodzi mi oczywiście o sprawy tylko moderacyjne, tam nie powinno być jakichś strasznych tajemnic.


Uważam, że to krok w dobrym kierunku.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-02-2007, 14:11   

Gwoli wyjaśnienia (właśnie wróciłam z pracy):

Lila napisała "Władca Pierdzieli", post został usunięty, zostało napisane powyższe wyjaśnienie. NIE dostała ode mnie osta. Po prostu usunęłam posta, uważając, że wyjaśnienie powyższe wystarczy.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pierdziel
pierdziel wulg. «o starym mężczyźnie»

Jak widać niektórym to nie wystarcza. Co do podejścia do użytkowników - przykro mi, ale należy niektórych z nich nauczyć czytać ze zrozumieniem, bo jak widać niektórzy lubią omijać regulamin lub nie czytają go wcale uważając za egzotyczny dodatek.

Temat by się przydał.

Ten temat zaś uważam za zamknięty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-02-2007, 16:40   

Avellana napisał/a:
Notabene: czy nie warto by tu założyć tematu specjalnie na korespondencję moderatorów z userami? Chodzi mi oczywiście o sprawy tylko moderacyjne, tam nie powinno być jakichś strasznych tajemnic. Żeby w razie czego każdy moderator był zorientowany, o co chodzi i co użyszkodnik już od kogoś usłyszał - i raz, nie dublował roboty, a dwa, nie dał sobie wcisnąć ewentualnego kitu.

Zgadzam się.
Sądzę że moderacja powinna działać razem i informować się, vide przypadek achievera który ewidentnie coś dziwnego kombinował.
Inna rzecz że można to też umieszczać w TYM wątku...
IKa napisał/a:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pierdziel
pierdziel wulg. «o starym mężczyźnie»
A do Lili o tym napisałyście?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 85 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 83, 84, 85  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group