FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 10:53   

Costly napisał do mnie PMkę:
Cytat:
Mam pewien problem z zrozumieniem egzekwowania na forum regulaminu. Co by lepiej zrozumieć jakimi ścieżkami odbywa się takowa klasyfikacja różnych wypowiedzi jako obraźliwe, a nie obraźliwe to chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego przykładu.

Wczoraj upomniany warnem został użytkownik Norrc. Wypowiedz miała miejsce w temacie "Elfen Lied - Anime". Cytując: "Ja bym tam zabrał... Często takie okazje się nie zdarzają... ;>", w odpowiedzi na pytanie kto wziął by do domu nagą dziewczynę. Choć potem dodano do tego szerszy kontekst, jak i wypowiedź prostowano, to i tak została upomniana.

Teraz z kolei inny przykład. Wypowiedź użytkownika Grisznaka z tematu "Kobiety w Wojsku": "Ysen, wierzysz, że jakichś brudasów z Iraku, Afagnistanu lub Somalii tego rodzaju niuanse by obchodziły?". Użytkownik nie został upomniany.

Zastanawia mnie czym różniły się obie sytuacje, skoro jedna zasłużyła na upomnienie, a druga nie. W przypadku Norrca aluzja mogła kogoś zniesmaczyć i warn mnie nie dziwił by, gdyby nie kontekst innych wypowiedzi na forum (za przykładem przytoczonej), gdzie niektórzy potrafią być obraźliwi wobec innych w bezpośredni sposób i nie spotyka się to z reakcją.

Nie jest moim celem dyskutowanie, czy ktoś powinien dostać/mieć zdjętego warna, nie mi się o tym wypowiadać bo i nie dotyczą mnie obie sytuacje bezpośrednio. Chciałbym po prostu poznać interpretacje obu zdarzeń, aby móc swobodniej poruszać się w obrębie zasad wyznaczanych przez forum.


Poza sprostowaniem odnośnie powodów, dla których Norrc dostał ostrzeżenie, mam ochotę mu odpisać że osty dostaje się głównie po uważaniu, bez jakiegoś szczególnego planu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 11:00   

No więc pierwsze nieporozumienie jest takie, że oczywiście nie za to Norka dostała osta, tylko za "dowciapy" pseudoreligijne. Temat o kobietach w wojsku swoją drogą jest po prostu na tyle idiotyczny (szczególnie po wypowiedziach Zenona), że aż nieszkodliwy... Więc jest pod obserwacją, ale na razie nie interweniujemy.

Zamiast odpisywać, że osty są po uważaniu, należy odpisać coś innego. Że w całej historii forum nie zdarzyło się, żeby jakiś użytkownik został ostrzeżony za to, że zachowuje się kulturalnie i jest dobrze wychowany. Więc naprawdę niewiele trzeba, żeby się po forum poruszać "bezpiecznie" :>

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-05-2009, 11:05   

A tak naprawdę, to Nornicy należy się drugi, za nieumiejętność znalezienia przycisku PM i publiczne wykłócanie się...

A ostrzeznie Norek dostał za:
"Kolego, więcej wyobraźni. Miliardy ludzi na świecie wierzy w zdolniachę co po wodzie chodził i robił za wskrzeszarkę. "

I to mu proszę WYRAŹNIE napisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 11:09   

Cytat:
w całej historii forum nie zdarzyło się, żeby jakiś użytkownik został ostrzeżony za to, że zachowuje się kulturalnie i jest dobrze wychowany

Jasne, tak właśnie odpiszę. Wyjaśnię też, za co Norrc dostał ostrzeżenie. Odnośnie drugiego osta dla Norrca - z tego co widzę, w temacie pyta się tylko, kto się na niego poskarżył. Proponuję wyrzucić jego posta do spamu, udzielić mu odpowiedzi PMką że takich informacji nie przekazujemy, i na tym zakończyć (chyba, żeby dalej się rzucał na forum, to wtedy ost).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-05-2009, 11:14   

W takim razie rzucaj, żeby nie było, że się tylko jedna modka na niego uwzięła :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 11:18   

Ok, działam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2009, 11:20   

Norrcowi najlepiej byłoby wytłumaczyć, że moderacja to dorośli i dojrzali ludzie, więc raczej nie ostują użytkowników dla samego wlepiania ostów...

Swoją drogą, czy ktoś mógłby tycnąć Gambolputty, żeby zmieniła avka?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-05-2009, 11:35   

Jest tycnięta.
A Norka przecież i tak jest "the banned one" więc usilnie stara się zapracować na to :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-05-2009, 15:53   

Ja mam pytanie - czy nie należałby tycnąć szanownego towarzystwa MACowego o chlanie w każdym temacie Multiświatowym, w którym się pojawią? Karel zaczyna właśnie w Kitsune...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-05-2009, 16:25   

Moim zdaniem - nie. To tylko wyrabia im złą opinię, nie nam. Poza tym, to jednak pełnoletni ludzie. Póki nie zaczną dragować, można patrzeć na to z przymrużeniem oka.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-05-2009, 21:34   

Moim zdaniem również nie. Bez przesady, jeśli ich to bawi, to proszę bardzo, potem będą mieli kaca i będą cierrrrrpieć ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2009, 17:46   

Za post:
http://forum.tanuki.pl/tematy40/4934.htm#190739
Pan tatankamunakoda
dostał PMkę ode mnie o następującej treści:

Cytat:
Dzień dobry,

Niniejszym informujemy że Pana/Pani post zamieszczony w wątku:

Forum Tanuki » :: Inne ::.. » Użytkownicy » Centrum Konwentowe:

został zarchiwizowany wraz z identyfikującymi Pana/Panią informacjami (konto forum, adres e-mail, wykorzystywane adresy IP) na potrzeby programu STOP! Pedofilom realizowanego przez fundację Kidprotect.pl.

Działanie to zostało wykonane automatycznie na podstawie analizy zawartości Pana/Pani postu przez udostępnione nam oprogramowanie.

Zgromadzony materiał jest przesyłany do specjalistów programu raz w miesiącu.

Więcej informacji o programie pod adresem: http://www.stoppedofilom.pl/

Niniejsza wiadomość została wygenerowana automatycznie, próby odpowiadania na nią nie gwarantują kontaktu z Administracją serwisu Tanuki.pl.


Wiem.
Jestem wredny.
:3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 17:48   

Jesteś ZUY... Ale nie powiem, należało mu się za czystą i niewymuszoną głupotę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-06-2009, 17:53   

Wrrrrrrrredny i ZUY :3
A osobnik jest kretyn ==' /me opadły i tak opadnięte macki na tego posta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-06-2009, 18:17   

Kretyn nie opisuje tego czym... to coś jest, ale powstrzymam się od dokładniejszego epitetu. Tak czy siak to jeden z etatowych "szamanów", obok Achiego i Muchomorka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group