FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  K-ON!
Wersja do druku
Tsugoi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2009, 23:28   K-ON!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/77/K-On!_manga_volume_1_cover.jpg

Ogólnie, opowieść o dziewczynach, które chcą uratować szkolny "light music club", choć w praktyce nie potrafią grać na niczym. 2 kwietnia wyemitowano pierwszy odcinek, jak dla mnie must-see (nawet dlatego ze to od kyoto animation).

Po 1 odcinku może przynudzić, zobaczymy jak w 2 bedzie, mam nadzieje ze seria sie rozkręci :)


Zamieniono obrazek na odnośnik. Forum to nie imageboard. Nie stosujemy tu "zasady": w pierwszym poście stado obrazków i "co wy na to?".

IKa
Zua Biurokratka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2009, 09:18   

Ona ma Tritona Extreme!!! A gra tylko jednym palcem. Nie wiem co z dziewczynką, której co scenę wkładałem na usta "sweet bean bread" albo "dango", ale mam wrażenie że będzie grała na Gibsonie... Mam tylko nadzieję że ten nadmiar pieniędzy zostanie uzasadniony (w przypadku wiosła już wiadomo że tak będzie)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-04-2009, 12:11   

Trochę obawiam się brakiem jakichkolwiek postaci męskich. Kyo Ani przyzwyczaiło nas do innych rzeczy, ale warto spróbować czegoś nowego. Bohaterki są jak najbardziej w porządku, Yui też całkiem niezła i troszeczkę przypomina Fuko i Nagisę, ale nie czuję do niej niechęci czy coś. Zobaczymy jak akcja dalej się rozwinie. No i trzeba przyznać, że humor dość dobry, kilka razy nieźle sie uśmiałam i mam nadzieję, że im dalej tym lepiej.

Wam też wyjątkowo spodobał się ending? Animacja jest świetna i pomysł dobry.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-04-2009, 13:02   

Cytat:
Wam też wyjątkowo spodobał się ending?


Nie rozumiem co ludzie widzą w tej konwencji... Obraz przymulonej moe lolitki połączony z nagraniem zwyczajnej żywiołowej dziewczyny (zapewne seiyuu postaci używająca swojego normalnego głos). Podobne rozwiązanie było w openingu do Kannagi i tam też wyglądało to strasznie - równie dobrze dziecku mogliby podłożyć głos Rynkowskiego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-04-2009, 13:32   

Nie wiem Kannagi nie widziałam, jednak tutaj taki kontrast mi się spodobał. Ciekawie to wygląda. I jeszcze to, że ruch ust zdaje się nie pasować do słów w tle i to jak wyglądają gdy to "śpiewają". Taki kiepski playback, tutaj jakoś mi przypasował sprawił, że czymś się ten ending wyróżnia. I to raczej był zamierzony zabieg, a nie niedopracowanie twórców.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2009, 22:10   

Shizuku napisał/a:
Wam też wyjątkowo spodobał się ending? Animacja jest świetna i pomysł dobry.

Nie wiem jak innym, mnie bardzo :) Obejrzałam ostatnio kilka serii ze statycznymi endingami, na których oszczędzali, jak tylko się dało, więc taka stylizacja na teledysk to miła odmiana. W dodatku całość koncentruje się na basistce, którą polubiłam najbardziej z dziewczyn. Ładnie jej oczy animują no i te sukienki :D

Opening też nie jest zły, chociaż szczególnie muzycznie wolę ending. Nie podoba mi się głos seiyuu głównej niezdary w piosence - niewiele się różni od głosu, którym bohaterka piszczy w samym odcinku. Z drugiej strony, to, że w endingu seiyuu Mio śpiewa bardziej 'dorosłym' głosem w ogóle mi nie przeszkadza, wprost przeciwnie. No ale to już kwestia gustu.

A jeśli chodzi o sam odcinek, to nie spodziewałam się zbyt wiele, więc oglądało się przyjemnie. Wprawdzie jak już kilka osób zauważyło, Yui momentami przypomina Nagisę, ale denerwuje mnie o wiele mniej. Może dlatego, że przy całej swojej słodyczy i niezdarności, nie jest apatyczna, a właśnie to mnie najbardziej irytowało w Nagisie. Z drugiej strony, kiedy nie przypomina Nagisy, niebezpiecznie zbliża się do Fuuko... Nie wiem, co gorsze. Miałam też ochotę udusić perkusistkę, ta się z wydaje się być nieco normalniejszą Minorin. Do panienki z dobrego domu od klawiszy nie mam większych zastrzeżeń, może poza brwiami... fuj xD Moją faworytką jest jak już wspomniałam basistka, chyba najbardziej normalna z nich wszystkich. Ogólnie jeśli chodzi o typy postaci, mam luźne skojarzenia z Lucky Star, ale to akurat było nieuniknione. Basistka z oczu i relacji z hiperaktywną perkusistką przypomina mi trochę Kagami ;)

Fabularnie było nudnawo. Kilka razy się uśmiechnęłam, nic mi poważnie nie zazgrzytało. Zdziwiła mnie trochę
Spoiler: pokaż / ukryj
relatywnie spokojna reakcja perkusistki na wiadomość od nauczycielki, że do klubu zgłosiła się wreszcie czwarta osoba. Spodziewałam się szalonego wybuchu radości, a tu nic.
Jakoś nie pasowała mi do jej wcześniejszych zachowań. Za to scena w fast foodzie i wyznanie jasnowłosej było urocze :)

Podsumowując, średnie w sympatyczny sposób. A że krótkie, słodkie i ładnie zrobione, będę oglądać dalej jako przerywnik między innymi seriami.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-04-2009, 16:39   

aliaren napisał/a:
Do panienki z dobrego domu od klawiszy nie mam większych zastrzeżeń, może poza brwiami... fuj xD


Czemu to mnie właśnie w niej urzekło, takie osobliwe to. Pasuje jej, nawet ośmielę się powiedzieć. I scena w fast foodzie też mi się spodobała, na początku nie wiedziałam o co jej chodzi, a potem taka pocieszna i urocza się zrobiła^_^

aliaren napisał/a:
W dodatku całość koncentruje się na basistce, którą polubiłam najbardziej z dziewczyn. Ładnie jej oczy animują no i te sukienki :D

Ja też najbardziej lubię basistkę, fajna jest, ładna i ogólnie sprawia sympatyczne wrażenie.

Ps. Wy też zauważyliście te przewijające się figurki żłówki i zająców w tle? Element wystroju, czy później nabierze to głębszego sensu?xD Wiem doszukuję się cudów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 16:22   

Nic specjalnego.
Duże natężenie kawaii, ale na razie nie mam wobec tego anime zbyt dużych oczekiwań.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2009, 12:57   

02

Kawaii odcinek o niczym. A moja basistka zupełnie inna, niż się spodziewałam ;_; Ja rozumiem, że nieśmiałość jest słodka i moe, ale mogli ją opchnąć Mugi. Chociaż część. Yui coraz bardziej mnie irytuje, jej roztrzepanie chwilami graniczy z autyzmem. Dla równowagi perkusistka znormalniała, więc ogólnie wszystko w porządku. Z całego odcinka zapamiętałam głównie liczenie chmur jako chorobę zawodową :D

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2009, 13:19   

Jak to o niczym? Taki Lucky Star był bardziej o niczym niż to, a jednak się spodobał ;). Yui jest taka głupia, że ogląda się ją jak jakiegoś pociesznego zwierzaka w Zoo, dodatkowo jej wyobrażenie o czterorękim człowieku zniszczyło mnie doszczętnie. Ogólnie Yui strasznie przypomina mi Tsukase z Lucky Star. Swoją drogą 'choroba zawodowa' też była świetna ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2009, 13:31   

Lucky Star z założenia miało być o niczym, tu w teorii motywem przewodnim jest zespół rockowy :) A dziewczyny więcej czasu poświęcały jedzeniu słodyczy, niż czemukolwiek innemu, o graniu nie wspominając. Nie żebym spodziewała się dużo więcej... Ale skoro seria ma mieć tylko 13 odcinków, zaczynam się zastanawiać, czy one w tym trzynastym cokolwiek zagrają.

Nie znoszę Tsukasy, może dlatego Yui mnie tak irytuje. Też widzę podobieństwo xD Liczyłam z kolei, że Mio będzie bardziej Kagami przypominała, a tu nic z tego.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2009, 16:45   

Nie wiem dlaczemu ciągle w przypadku K-ON, który już w założeniu miał nie mieć z tym nic wspólnego, słyszę o Lucky Star, aczkolwiek akcja przed piosenką na początku trzeciego odcinka była bardzo w klimatach.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2009, 08:38   

demiCanadian napisał/a:
Nie wiem dlaczemu ciągle w przypadku K-ON, który już w założeniu miał nie mieć z tym nic wspólnego, słyszę o Lucky Star, aczkolwiek akcja przed piosenką na początku trzeciego odcinka była bardzo w klimatach.

Hm, serie mimo wszystko mają ze sobą sporo wspólnego, w końcu konwencja mniej więcej taka sama: cztery_moe_dziewuszki_i_jeszcze_wiele_innych_moe_dziewuszek_oraz_zero_chłopów .

Póki co mi się podoba, nie nastawiam się na nie wiadomo co i jestem bardzo zadowolony z tego co KyoAni robi: bohaterki są bardzo sympatyczne i mimo że niespecjalnie oryginalne to z każdym odcinkiem sprawiają wrażenie coraz ciekawszych postaci, moją faworytką jest oczywiście Mio, która mnie od razu oczarowała :)

Kreska całkiem ładna, nie jest to oczywiście coś na poziomie tego co można było zobaczyć na przykład w kanonie, czy innym clannadzie, nie mniej jednak jak na tego typu produkcje poziom całkiem wysoki. Projekty postaci jakoś nie zachwycały z początku, ale teraz oglądając bardzo mi się podobają.

Opening w porządku, natomiast ending od razu mi się spodobał. Zarówno ze względu na piosenkę jak i wykonanie, które jest niewątpliwie bardzo ciekawe. Ładnie wykonany, dobry pomysł z tym zespołem, ciekawe stroje, no i podobają mi się te(nie mogę znaleźć słowa aby to nazwać ^^)... no w każdym razie te stopklatki ukazujące bohaterkę i jej profesję.

Hm, tylko czemu Yui ma Les Paul'a a ja nie mam? ;f

No i jak tak myślę to jeszcze chyba nie widziałem faceta tam :<

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2009, 11:25   

Facet był! Nawet się popłakał!

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 18-04-2009, 15:07   

To chyba najnudniejsza seria jaką ostatnio oglądałam. Nie myślcie sobie, ja bardzo lubię takie ciepłe, nastrojowe obyczajówki, jestem fanką Honey and Clover. Nie potrzebuję stada Tragicznych Przeszłość, walk i przemów. Ale tutaj NIE DZIEJE SIĘ NIC. Nawet gagi nie są jakoś miażdżace, a interakcje między bohaterami w ogóle się nie zmieniają. Wątek zespołu muzycznego raczkuje, a to już trzy odcinki i króciutka seria. Byłoby to jeszcze całkiem przyjemne, gdyby nie nudne i pozbawione polotu charaktery głównych bohaterek. I jednak trochę sztucznie to wypada gdy po świecie chodzą same moe dziewuszki. Przydałby się ktoś płci męskiej, tak dla ożywienia galerii postaci. Nie kocham KyoAni i tej ich puszystej kreski. Animacja jak zwykle ładna, żywa, widać budżet, ale te dziecięce łapki i buźki działają mi na nerwy.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group