FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Exalted
Wersja do druku
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2009, 16:06   Exalted


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:27, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-04-2009, 16:39   

O, dobra wiadomość. Wreszcie się dowiem czym się Zeg tak ekscytuje.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-04-2009, 16:44   

Nie dowiesz się, bo to tylko podstawka... Czyli bez zasad dla kung-fu fanów burzuma, biseksołaków, mechów i innych smaczków.

Jednak przeczytać warto, bo to 400 stron naprawdę niezłego systemu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2009, 17:43   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 01:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-04-2009, 21:31   

Arioch napisał/a:
chociaż dla kolekcjonerów i ludzi lubiących czytać podręczniki dla samego czytania to prawdziwa gratka, bo dużo książek, dużo stron, dużo literek i się błyszczy.


Dokładnie... Dla mnie akurat jest to kluczowa zaleta systemu.

Kolejna rzecz, jaka mi się podobała to możliwości wcielenia się w postać półboskiego króla - bohatera pokroju Gilgamesza, Agamnemona, bohaterów Romansu Trzech Królestw czy innej, podobnej opowieści. Postać posiadającą nie tylko moc prania po pysku, ale też władzę, własne królestwo, wojsko, a nawet swoją sektę. Trzecia rzecz to natomiast bardzo duży intrygancko - polityczny potencjał gry.

Arioch napisał/a:
W Exalted liczą się mocne koncepcje (czyli właśnie kung-fu, biseksołaki, mechy i inne smaczki), które można podsumować dosłownie na kilku stronach. Reszta zabawy to twórcza interpretacja grupy.


Wiesz, dla mnie to kolejna zaleta. Lubię mieć wolność i poczucie, że to, co kupiłem jest teraz moje, a nie pożyczone jakiegoś Wicka czy Grenwooda. Bo na przykład tym, co mnie zrażało w L5R czy dużej części settingów do Dungeons and Dragons było wrażenie obecności swoistego "mentalnego DRM". Nie ważne, co zrobi mój bohater, gdy linetime pójdzie do przodu i tak okaże się, że świat uratował Elminster / Bayushi Jakiśtaki...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 20:56   

Usunąłem posty dotyczące podejścia do grania w Exalted. Nie na temat, nic z nich nie wynikało, i właściwie nie wiadomo było, czego dotyczyła dyskusja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-04-2009, 21:00   

Panowie, po pierwsze, offtopiczycie straszliwie. Dyskusja już dawno nie dotyczy Exalted, zeszła na ogólne rozważania na temat tzw. uniwersaliów RPG. Po drugie, stanowczo za dużo tu wycieczek osobistych, wyrywania zdań z kontekstu i inszych zagrywek poniżej pasa.

Proszę o NATYCHMIASTOWY powrót do właściwego tematu. Ponadto proszę o zaprzestanie wypowiadania się na temat "jedynych i słusznych" stylów gry. Bo do ciężkiego diabła, mam prawo grać jak mi się podoba i żaden domorosły "znawca" RPG nie będzie mi tego zabraniał.

W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionych wskazówek, delikwenci powinni 1. obawiać się o los swoich jajników 2. pogodzić się z czerwonym paseczkiem pod nickiem.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 10:20   

Hmm... Jako recenzent Exalted (oczywiście PL edycji) czekam na jego premierę... Ale na dużo nie liczę (pewnie dlatego, że nam Wydawcę osobiści...).

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 12:47   

de99ial napisał/a:
Hmm... Jako recenzent Exalted (oczywiście PL edycji) czekam na jego premierę... Ale na dużo nie liczę (pewnie dlatego, że nam Wydawcę osobiści...).


Ja się o polskiej wersji nie wypowiadam właśnie z tego powodu. Chciałbym mieć możliwość przyjazdu do Lublina na Falkon i nie dostania po ryju.

Mnie osobiście ciekawi, jak system zostanie odebrany w Polsce. Szczerze mówiąc takiej gry jeszcze w naszym kraju nie mieliśmy. Jednak podejrzewam, że produkt zostanie zignorowany. Większość potencjalnych klientów nie kupi gry gdyż jak zwykle zawiedzie sprzedaż i marketing. Reszta zignoruje grę poddając się popularnej generalizacji uznającej, że "to coś na podstawie jakiejś gry z Japonii, w którą nigdy nie grałem".

Swoją drogą: jeśli będziesz miał dostęp do polskiej podstawki, to czy zgodziłbyś się napisać jej reckę na Tanuka? Teoretycznie ja to chciałem recenzować, z tym, że ja dysponuje tylko wersją angielską więc chętnie przekaże komuś ten zaszczyt.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 13:25   

Zegarmistrz napisał/a:
de99ial napisał/a:
Hmm... Jako recenzent Exalted (oczywiście PL edycji) czekam na jego premierę... Ale na dużo nie liczę (pewnie dlatego, że nam Wydawcę osobiści...).


Ja się o polskiej wersji nie wypowiadam właśnie z tego powodu. Chciałbym mieć możliwość przyjazdu do Lublina na Falkon i nie dostania po ryju.


:D

Chciałbym zobaczyć jak Quendi próbuje natrzaskać mnie po ryju :D


Zegarmistrz napisał/a:

Mnie osobiście ciekawi, jak system zostanie odebrany w Polsce. Szczerze mówiąc takiej gry jeszcze w naszym kraju nie mieliśmy. Jednak podejrzewam, że produkt zostanie zignorowany. Większość potencjalnych klientów nie kupi gry gdyż jak zwykle zawiedzie sprzedaż i marketing. Reszta zignoruje grę poddając się popularnej generalizacji uznającej, że "to coś na podstawie jakiejś gry z Japonii, w którą nigdy nie grałem".


Hmm... Zastanawia mnie - nie żebym był jakimś czarnowidzącym wizjonerem - ale na ile niepopularność tego systemu będzie wynikać z jego specyfiki a na ile z nieudolnego marketingu?

Zegarmistrz napisał/a:

Swoją drogą: jeśli będziesz miał dostęp do polskiej podstawki, to czy zgodziłbyś się napisać jej reckę na Tanuka? Teoretycznie ja to chciałem recenzować, z tym, że ja dysponuje tylko wersją angielską więc chętnie przekaże komuś ten zaszczyt.


Hmm... Cóż reckę będę pisał na potrzeby Rebel Timesa i jeżeli Sting - czyli naczelny - nie będzie miał nic przeciwko to będzie można umieścić ją na Tanuku z odpowiednią adnotacją i linkiem.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 13:56   

de99ial napisał/a:
Hmm... Cóż reckę będę pisał na potrzeby Rebel Timesa i jeżeli Sting - czyli naczelny - nie będzie miał nic przeciwko to będzie można umieścić ją na Tanuku z odpowiednią adnotacją i linkiem.


Eeeee... Nie wiem, czy nie wolałbym to zrobić samemu. Rebel Times jest dość specyficznym wydawnictwem. Większość tekstów jest przynajmniej bardzo dobra, ale nie wiem, czy jakiś idiota nie uznałby, że robimy reklame Rebelowi.

de99ial napisał/a:
Hmm... Zastanawia mnie - nie żebym był jakimś czarnowidzącym wizjonerem - ale na ile niepopularność tego systemu będzie wynikać z jego specyfiki a na ile z nieudolnego marketingu?


Przyczyny klęski będą leżeć w 90% po stronie kiepskiego marketingu i w 10% po stronie niepopularnej konwencji. Po prostu w Polsce mało kto o Exalted słyszał. Pozostała garstka natomiast otarła się o pogłoski, z których wynikało, że to takie Final Fantasy tylko głupsze.

Post będę jeszcze edytował i trochę rozbuduje, tylko wrócę z pracy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 15:03   

Zegarmistrz napisał/a:
de99ial napisał/a:
Hmm... Cóż reckę będę pisał na potrzeby Rebel Timesa i jeżeli Sting - czyli naczelny - nie będzie miał nic przeciwko to będzie można umieścić ją na Tanuku z odpowiednią adnotacją i linkiem.


Eeeee... Nie wiem, czy nie wolałbym to zrobić samemu. Rebel Times jest dość specyficznym wydawnictwem. Większość tekstów jest przynajmniej bardzo dobra, ale nie wiem, czy jakiś idiota nie uznałby, że robimy reklame Rebelowi.


Wiesz właściwie nie byłoby kłopotu gdyby Tanuk rozpoczął współpracę z RT. Generalnie Rebel Times to fakt publikacja sponsorowana ale zawierająca recenzje - uczciwe - produktów, które w Rebelu można kupić. IMO nikt nikogo do zakupów na siłę nie zmusza a jak coś chcesz - masz recki w RT aby o tym poczytać.

Zegarmistrz napisał/a:

de99ial napisał/a:
Hmm... Zastanawia mnie - nie żebym był jakimś czarnowidzącym wizjonerem - ale na ile niepopularność tego systemu będzie wynikać z jego specyfiki a na ile z nieudolnego marketingu?


Przyczyny klęski będą leżeć w 90% po stronie kiepskiego marketingu i w 10% po stronie niepopularnej konwencji. Po prostu w Polsce mało kto o Exalted słyszał. Pozostała garstka natomiast otarła się o pogłoski, z których wynikało, że to takie Final Fantasy tylko głupsze.

Post będę jeszcze edytował i trochę rozbuduje, tylko wrócę z pracy.


Nie przesądzajmy - póki co nie wróżmy, że faktycznie będzie klapa - może mimo wszystko będzie to sukces? Póki co reklama kuleje, prezentacja kuleje, termin premiery był "na 100%" już kilka razy...

Co do fanów - wbrew pozorom sporo osób zna Exalted ale z obcojęzycznej publikacji - Ci raczej nie sięgną po PL. Ale może zachęci dużą ilość ludzi nowych? Zobaczymy...

Na chwilę obecną jestem raczej sceptykiem... Ale nie życzę Quendiemu źle.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2009, 20:54   

Cytat:
Nie przesądzajmy - póki co nie wróżmy, że faktycznie będzie klapa - może mimo wszystko będzie to sukces? Póki co reklama kuleje, prezentacja kuleje, termin premiery był "na 100%" już kilka raz


Cóż, kości zostały rzucone. Teraz czekamy, aż przestaną się toczyć i będzie wiadomo, czy wynik przewyższył Stopień Trudności. Wbrew pozorom może jeszcze się okazać, że to nie będzie porażka. Szkoda jednak, że nikt nie zadbał, by rzucić czary zapewniające dodatnie modyfikatory do tego typu rzutów.

Co do konwencji. Uczciwie mówiąc widziałem 2 polskie artykuły o Exalted:
- recenzje podstawki na Poltergeiście, w której autor zlekceważył rozdział Charms, Combos and Sorcerry (prawie 1/4 książki), de facto decydujący o tym systemie
- recenzje w Magii i Mieczu, w której autor narzekał, że jak na WoD system jest mało mroczny
Obie były bardzo kiepskie i średnio dotyczyły tego, czym Exalted jest.

Dodatkowo na forach pokutuje opinia, że Exalted to gra bardzo przypominająca konwencją Final Fantasy, zawierająca limity i wielkie miecze... Jest ona częściowo uzasadniona lecz nie oddaje całej prawdy. Jeśli mimo to ludzie zechcą kupić ten system, to mogą się do niego przekonać. Exalted to chyba najbogatszy system, jaki widziałem. Dużo zależy od składu drużyny oraz Mistrza Gry. Jeśli prowadzimy śmiertelnikom lub heroicznym śmiertelnikom system nie będzie się specjalnie różnił od Warhammera czy (w tym drugim przypadku) Earthdawna. Gra Exalted to kilka różnych gatunków anime (turniejówka, schonenówka, mecha, Dragonball), epickie sagi ala Iliada czy Odyseja, klasyczne fantasy, mitologia, a nawet intrygi polityczne na poziomie całych królestw i horror wewnętrzny. Tak duża gra ma wielkie szanse się spodobać...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-04-2009, 10:11   

Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
Nie przesądzajmy - póki co nie wróżmy, że faktycznie będzie klapa - może mimo wszystko będzie to sukces? Póki co reklama kuleje, prezentacja kuleje, termin premiery był "na 100%" już kilka raz


Cóż, kości zostały rzucone. Teraz czekamy, aż przestaną się toczyć i będzie wiadomo, czy wynik przewyższył Stopień Trudności. Wbrew pozorom może jeszcze się okazać, że to nie będzie porażka. Szkoda jednak, że nikt nie zadbał, by rzucić czary zapewniające dodatnie modyfikatory do tego typu rzutów.

Co do konwencji. Uczciwie mówiąc widziałem 2 polskie artykuły o Exalted:
- recenzje podstawki na Poltergeiście, w której autor zlekceważył rozdział Charms, Combos and Sorcerry (prawie 1/4 książki), de facto decydujący o tym systemie
- recenzje w Magii i Mieczu, w której autor narzekał, że jak na WoD system jest mało mroczny
Obie były bardzo kiepskie i średnio dotyczyły tego, czym Exalted jest.

Dodatkowo na forach pokutuje opinia, że Exalted to gra bardzo przypominająca konwencją Final Fantasy, zawierająca limity i wielkie miecze... Jest ona częściowo uzasadniona lecz nie oddaje całej prawdy. Jeśli mimo to ludzie zechcą kupić ten system, to mogą się do niego przekonać. Exalted to chyba najbogatszy system, jaki widziałem. Dużo zależy od składu drużyny oraz Mistrza Gry. Jeśli prowadzimy śmiertelnikom lub heroicznym śmiertelnikom system nie będzie się specjalnie różnił od Warhammera czy (w tym drugim przypadku) Earthdawna. Gra Exalted to kilka różnych gatunków anime (turniejówka, schonenówka, mecha, Dragonball), epickie sagi ala Iliada czy Odyseja, klasyczne fantasy, mitologia, a nawet intrygi polityczne na poziomie całych królestw i horror wewnętrzny. Tak duża gra ma wielkie szanse się spodobać...


Dlatego Exalted może liczyć na solidną reckę na łamach RT - nie odpuszczam, zawsze się przykładam, testuję itd. To ważne aby powiedzieć uczciwie o produkcie, aby go opisać rzetelnie, rzucić kilka pomysłów. Nie po łebkach i bez zrozumienia (bo wspominane przez Ciebie recki właśnie tym się cechują - osoby piszące nie wiedziały o czym piszą).

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-04-2009, 15:13   

To nie jest temat o recenzjach. ŁYP. Nie oftopiczyć.

IKa-Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group