FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2007, 21:43   

Ubell Blatt V2, C9 - Jak zwykle ciekawie, zastanawia mnie co zrobi bohater jest nieprzewidywalny.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-11-2007, 12:20   

Zaczęłam Nodame Cantabile. Wciąga. Siedzę w pracy i czytam. Wiem że nie powinnam. Sumienie mnie gryzie ale... Niech mnie ktoś kopnie

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2007, 14:23   

Ósmy tom "Hellsinga". Całkiem niezłe.
Spoiler: pokaż / ukryj
Mamy tutaj dwie krótkie retrospekcje - jedną Maxwella i drugą samego Alucarda. Wychodzi na to, że Maxwell, mimo iż był zwierzchnikiem Andersona, był wcześniej jego podopiecznym...
I to chyba ostatni tom ze znanym nam Andersonem... I wciąż nie wiadomo, czy Walter rzeczywiście przystał do Milenium, czy raczej próbuje robić za "podwójnego agenta"... ^^
A Iscariote w wersji dziecięcej (strona 158) wygląda słodko ^^

A także pierwszy tom Slayersów ^^
Mając w końcu brakujący pierwszy tom, mogę się spokojnie zabierać za zbieranie reszty :D (w Empiku były od trzeciego tomu wzwyż ^_^).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2007, 15:57   

Ubell Blatt 3.1 - Fajny, całkiem akcja się rozwija lecz jest dość prosta do przewidzenia, ale za to Koinzel Wymiata.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-11-2007, 03:19   

Jest trzecia nad ranem a ja się właśnie szczerzę do monitora, żeby nie uszy to dookoła głowy. I mam szkło w oczach jak 14-latka nad jakimś tanim romansidłem.

Innymi słowy, skończyłam Magic Knight Rayearth.
Dawny fangirlizm + ogromny sentyment do tego tytuły + zakończenie ZNACZNIE lepsze niż w anime = *___*

I zielony bizon.
I Fuu się strasznie ładnie rumieni.
I lubimy takie zakończenia. Bardzo.

Bardziej konstruktywny komentarz może będzie jutro. Może.

Idę mruczeć.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sivii Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Lis 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2007, 19:54   ...

Berserk ch. 1-291
Spodziewałem się czegoś troche innego, ale manga zaskoczyła mnie pozytynie. Pierwsze trzy tomy ledwie dobre, dopiero dalej robi się napradę ciekawie.
Skończyło się na tym że przebrnełem przez całość w 4 dni ...
Seria ma w sobie to coś wciągającego że pomimo wszechobecnej brutalności i erotyki nie pozwala się od siebie oderwać (ale tak naprawdę - czego innego spodziewać się po Dark Fantasy?)
Jak widze zakończenia nie widać, nawet przy próbie maksymalnego skrócenia dłuości (bez urywania wątków) to wątpie żeby 15 tomów wystarczyło ...


Spoiler: pokaż / ukryj
A rozdział 83 ("Lost Chapter") Genialny ...


Fairy Tail ch. 1-63
Wygląda mi na typowy Shonen'owy tasiemiec w stylu One Piece (nawet postacie wyglądają podobnie). Takie lekkie, przyjemne w odbiorze, w sam raz aby się odstresować ...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4101202
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2007, 15:58   

Fairy Cube - trafiłem na to przypadkiem, szukając czegoś zupełnie innego, po czym od razu zauważyłem charakterystyczną kreskę Kaori Yuuki. Na razie się dopiero rozkręca, ale robi to bardzo dobrze.

Ubel Blatt - całkiem dobra przeciętna shonenówka fantasy, oparta o dość ciekawy pomysł. Czyta się łatwo i przyjemnie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2007, 19:44   

Shin Angyo Onshi 6,7,8 Volume - No cóż kreska jest na bardzo wysokim poziomie, Sando wyglada bosko, po za tym fabuła jest bardzo ciekawa, jedynie co mnie wkurza to ten mały szczurek z wąsami Bang Ja, o i humor jest kiepski, tak trochę nie pasuje. A tak po za tym to zamiast się uczyć na koło zmarnowałem dużo czasu.
Ubell 3.2 - Coraz fajniej, nic dodać nic ująć, a tak po za tym to Koinzel wymiata, i nie jest przeciętna jest genialna, no ale to moja skromna opinia

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr.Evil Płeć:Mężczyzna
czarno widzę


Dołączył: 08 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2007, 21:25   

Battle Angel Alita t.1-3

No, muszę powiedzieć: absolutnie fantastyczne!
O ile jeszcze pierwszy tom był przeciętny (no i połowę jego długości zajęła arcyefektowna walka: po co to?), to już dwa kolejne bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.
Przede wszystkim: jedna z lepszych wizji świata, z jakimi zetknęłem się w science fiction.
Jest groteskowo, jest brutalnie, ale na swój sposób... pięknie? tak, to dobre słowo. A jak to zostało wszystko narysowane! Cudo!
Po drugie: postaci. Na razie wprowadzono tylko dwie naprawdę istotne (Ido i Alita), ale są charakterystyczne, dobrze nakreślone, a zarazem dające się lubić.
A historia zawarta w drugim tomie szczerze mnie poruszyła. Naprawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2007, 22:57   

Witam ostatnio zastanawia mnie czy istnieją jakieś ciekawe długie i pokręcone romansidła powiązane z crossdresingiem lub innymi dziwnymi sprawami.
Czytałem co najmniej 2 ciekawe mangi z tego gatunku
Pretty face
Hanazakari no Kimitachie
(było jeszcze parę anime :])
No i teraz zastanawia mnie czy istnieją jeszcze jakieś inne ciekawe tytułu konspiracyjne :D
Te 2 mangi uważam za świetne szczególnie Pretty face bo jak można pomylić obcego faceta z własna bliźniaczką która uciekła z domu ]:-> jak ktoś nie czytał polecam jak ktoś zna coś podobnego czekam na podpowiedź.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nakago Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Lis 2007
Skąd: okolice Poznania
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2007, 23:51   

A pewnie, że znam, sporo tego jest. Osobiście najbardziej lubię "W Juliet" Emury, 14 tomów pełnych świetnych bohaterów, problemów rodzinnych i zagwozdek, jak ukryć prawdziwą tożsamość tej jednej osoby przed całą resztą. Wszystko na tle szkolnego kółka teatralnego z dość oryginalnym zazwyczaj podejściem do 'klasycznego' repertuaru. W dodatku podoba mi się kreska. Dla mnie: miodzio. Obecnie wychodzi druga seria, jednak nie wiem, o czym dokładnie jest.

"Mint na Bokura" Wataru Yoshizumi zaczęłam kiedyś czytać, ale dość szybko mi minęło. Przeszłam może jeden tom, na pewno nie wszystkie 6. Mimo to uważam, że jest dość ciekawe, choć do mangi Emury się IMHO nie umywa.

Ostatnie, co mi przychodzi do głowy, 9-tomowe "Power!!" Shizuru Seino (wydane w USA jako "Girl Got Game"), jest trochę nietypowe, jako że jest to sportowe shoujo. O koszykówce, co jest jeszcze mniej typowe (sportowe shoujo zwykle dotyczą siatkówki lub innych, bardziej 'babskich' sportów, jak gimnastyka artystyczna czy łyżwiarstwo figurowe). To przeczytałam całe; niezłe połączenie sportu z romansem, choć oba wątki w raczej mało realistycznym wydaniu. Drugie ramię trójkąta (chyba nieodzowna dawka matematyki w shoujo :-P) naprawdę wymiata, jego podejście do ludzi... - to trzeba samemu 'zobaczyć'.


EDIT
Zapomniałam o chyba najlepszej pozycji tego 'nurtu', tyle, że trochę nietypowej: "Ouran Koko Host Club". Przeczytaj, obejrzyj i baw się dobrze :-D.

_________________
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle


Ostatnio zmieniony przez Nakago dnia 10-12-2007, 18:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2007, 11:14   

Z mniej znanych jeszcze

Operation Liberate Men (manhwa autorstwa Mi Ra Lee - nie mam pojęcia jaki jest orginalny tytuł) - fantasy dziejące się w świecie gdzie role mężczyzn i kobiet są odwrócone (główna bohaterka która trafia do tego świata zostaje na starcie, ze względu na sposób bycia i wygląd wzięta za mężczyznę, a potem z wielu względów nie próbuje "naprawić" tej pomyłki).

i względnie nowa seria Uwasa no Midori-Kun - kolejna sportowa (piłka nożna zdaje się) z modelem "bohaterka w szkole tylko dla chłopców."

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2007, 12:16   

"Pierwsza Brygada 1: Warszawski pacjent" - świetny komiks z naszego lokalnego podwórka. Najfajniejszy jest we wszystkim pomysł na przedstawienie alternatywnej wersji historii Polski z początku wieku z wykorzystaniem bohaterów lektur szkolnych (Staś Tarkowski i Kali) i prawdziwych postaci (Józef Piłsudzki), a wszystko podane w steampunkowej konwencji. To wszystko świetne wydane (kreda, twarda oprawa). Niestety z trochę odstraszającą ceną. Szkoda, że pierwszy zeszyt ma tylko 48 stron. Chciałoby się więcej. Warto wspomnieć, że posiada naprawdę pomysłową stronę internetową: www.1brygada.com

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-12-2007, 13:42   

OMG, Kali z brodą i dredami... W empikach sprzedają to cudo?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-12-2007, 14:27   

Kojarzy mi się bardzo mocno z "Ligą Niezwykłych Dżentelmenów". Ale to pozytywne skojarzenie. Jeśli będzie u mnie dostępne i cena nie będzie aż tak straszna, to pewnie kupię.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group