FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 19:14   

Niedawno po obejrzeniu ''Death Note'' moje serce tak bardzo się zafascynowało tym anime, że postanowiłam sprawić sobie 4 tomy, które do tej pory ukazały się w j. polskim ^^ Na razie z braku czasu siedzę na początku pierwszego tomu, a dokładnie w 4 chapterze, ale w czerwcu wezmę się porządnie za czytanie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
środkowy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2008, 20:36   

Witam. Ja właśnie skończyłem czytać "Shadow star", jestem pod dosyć dużym wrażeniem, losy dziewczynki i jej niby pokemonowego stworka wydają się być kolejną dziecinną serią ale tylko do momentu gdy ginie pierwsza osoba. Mnóstwo brutalności, szczególnie rozdział "My eyes are the eyes of a victim; my hands are the hands of an assailant" naprawdę potrafi wprawić w lekki szok czytelnika. W porównaniu z miernym anime, sama manga naprawdę mi się spodobała, wybaczcie spoiler ale nie każda seria która zaczyna się od znalezienia sympatycznego stworka kończy się zagładą świata i śmiercią większości postaci. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kage Płeć:Kobieta
zaklepane seme


Dołączyła: 07 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2008, 09:19   

Aktualnie czytam w necie Naruto tom 17 po angielsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2008, 18:40   

Już powolutku kończę 4 tom Death Note (a już tuż, tuż ukaże się 5 tomik!).
Są to chyba jedne z moich ulubionych rozdziałów w DN.

Spoiler: pokaż / ukryj
...czyli pojawienie się drugiego Kiry (bardzo irytującej zresztą postaci), który nieźle namiesza w życiu Lighta ;)


Poza tym wygrzebałam dzisiaj w necie parę chapterów Code Geass. Są 3 wersje mangi o następujących tytułach:

- Hangyaku no Lelouch
- Knightmare of Nunnally
- Suzaku of the Counterattac

Anime jest świetne, więc mam nadzieję, że manga również mnie nie zawiedzie. Aczkolwiek po powierzchownym rzuceniu okiem, kreska może budzić pewne zastrzeżenia...

Spoiler: pokaż / ukryj
Postaci wyglądają zdecydowanie za młodo! >.>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sejuro Płeć:Mężczyzna
??????????


Dołączył: 06 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2008, 22:42   

Oprócz kolejnego (15) - notabene świetnego - tomu Edenu, jestem zachwycony kontynuacją Blame (Blame II). Dopiero pierwszy rozdział, ale jestem tym niesamowicie podekscytowany, zupełnie jak małe dziecko ;-)

_________________
every time you masturbate,
God is dead and you are alone in an uncaring universe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2008, 08:42   

Sejuro napisał/a:
Blame (Blame II). Dopiero pierwszy rozdział, ale jestem tym niesamowicie podekscytowany, zupełnie jak małe dziecko ;-)

I raczej więcej nie będzie. Manga była wydana w magazynie Mandala (Kodansha), a on wydawany jest w rocznych odstępach. Z drugiej strony... *drooooool* ...arty miażdżą (Mandala wydawana jest w kolorze).

Vinland Saga tom 6 - mmm... kolejny tom przygód wikingów. Widać, ze autor wyrabia się w wykorzystaniu stylu kreski jaki wygenerował dla Vinland Sagi (berserker Bjorn podczas szału narysowany jest w sposób wręcz genialny). A poza tym trochę historii ojca głownego bohatera, trochę filozofii (ale niezbyt natarczywej) i plottwist (zdecydowanie interesujący).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-05-2008, 10:46   

"After School" - czyli manga z dość oczywistego jak na mnie gatunku. Ciekawostką jest fakt, że odpowiedzialna jest za nią autorka "Suppli" i co więcej, muszę przyznać, że "After School" czytało się lepiej. Krótsza, bohaterki wydają się bardziej rzeczywiste nić to coś z "Suppli". Kreska dość podobna, aczkolwiek może ciut bardziej dopracowana. Generalnie całkiem dobra rzecz. Recenzja na tanuki manga wkrótce.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-05-2008, 14:13   

Urufu napisał/a:
Poza tym wygrzebałam dzisiaj w necie parę chapterów Code Geass. Są 3 wersje mangi o następujących tytułach:

- Hangyaku no Lelouch
- Knightmare of Nunnally
- Suzaku of the Counterattac

Anime jest świetne, więc mam nadzieję, że manga również mnie nie zawiedzie. Aczkolwiek po powierzchownym rzuceniu okiem, kreska może budzić pewne zastrzeżenia...


Spoiler: pokaż / ukryj

Postaci wyglądają zdecydowanie za młodo! >.>

Też miałam takie wrażenie. Ogólnie kreska mnie odrzuciła, strasznie zeszpecili te postaci. Historia też przedstawiona jest inaczej i jakoś mi się to niespodobało. Jednak przyzwyczajenie robi swoje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-06-2008, 17:44   

Przeczytane "Kobiety". Sześć krótkich historyjek w klimacie bardzo zbliżonym do wydanego niegdyś przez Waneko świetnego "Jeża". Można by też potraktować ten tytuł jako kontynuację wydanej niegdyś w Polsce "Onny". Tam mieliśmy opowieści z czasów feudalnych, tu - z lat 70. Gdzie jest różnica? Tam kobieta niekoniecznie była bohaterką, natomiast była spiritus movens. Tu jest dokładnie na odwrót - postacią centralną może być mężczyzna, ale głównymi bohaterkami są jednak kobiety.

Te historie to raczej gorzkie i niezbyt optymistyczne opowieści. Mamy tu staczanie się człowieka, jego tragedie, cynizm i wyrachowanie. Mało tu pozytywnego przekazu czy optymizmu, ale takie było chyba założenie autora.
Powrót do góry
Tranki Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2008, 19:25   

aktualnie czytam Count Cain. I na bieżąco Nane.

_________________
dear santa, please bring me ten thousand cakes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2008, 23:53   

Dzisiaj przeczytałam Angel Sanctuary tom 1, po polsku. Ogólnie manga zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, więc chyba sięgnę po dalsze tomy. Bardzo podoba mi się tłumaczenie, szczególnie gwara demonów. Często w dialogach pojawia się słownictwo kolokwialne, dlatego czyta się lekko, przyjemnie. Kreska stoi na bardzo wysokim poziomie, postaci aż zachwycają dopracowanymi detalami. Fabuła również mi przypasowała, czyli jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2008, 14:00   

Cały czas czytam EDEN oraz ostatnio wróciłem do BERSERKA. Tytuły miażdżą swoim klimatem, rysunkiem i fabułą. Po prostu miód.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2008, 01:59   

Ostatnio nie miałem czego czytać, więc zabrałem się za przejrzenie raw'ów (w celu wsmakowania się w arty). Dzięki temu dowiedziałem się między innymi, że Eden sie skończył.

Ale bardziej przykół mój wzrok Hiroki Samura ze swoim Mieczem Nieśmiertelnego (stanąłem trochę za 22 tomem RAW'ów):

Spoiler: pokaż / ukryj
No więc tak... COŚ NIESAMOWITEGO. Nie będę zdradzał fabuły tak do końca, bo to nie ma sensu. Wymienię tylko ważniejsze fakty. Manji traci rękę. Co czyni go drugim jednorękim szermierzem w BotI. Hagimura traci oko. Wygląda świetnie w swojej przepasce. Po stracie kochanego oka postanawia zrobić porzadek z Itto-ryu raz na zawsze i do tego Mugai-ryu nie wystarczy. Do gry wchodzą służby specjalne szogunatu. Poznamy zatem oddział straży przybocznej kagimury (składający się z różnych indywiduów. Najlepszy jest przypominający wikinga olbrzym posługujący się dwoma gigantycznymi tasakami.). Prywatny oddział kobiet-shinobi (wojowniczka i dwie dziewczyny zajmujące się wywiadem). Do tego dochodzi Itto-ryu, gdzie gigantyczne wrażenie wywołuje facet, który posługuje się mieczem wielkości człowieka (i nie jest to Berserkowy oguras, ale dobrze przemyślana katana). No i mamy długo oczekiwany powrót Shiry. Jest jeszcze bardziej szalony, a brak rąk wydaje mu się w niczym nie przeszkadzać. Zaczyna się polowanie, w którym nie wiadomo, kto jest myśliwym, a kto ofiarą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-07-2008, 10:55   

Nightmare of Nunnally (chaptery 1,2)

Zgadzam sie z Urufu-postacie wyglądają na młodsze niż w anime, a przynajmniej na niższe. W dodatku widać różnice w rysunku. O ile Nunnally jest oddana bardzo dobrze, ba wyładniała w mandze; o tyle kilka postaci, jak np. Sayoko, zaledwie siebie przypomina. Zrezygnowano z clampowej kreski, co oceniam na plus - bohaterowie wreszcie nie wyglądają jak wieszaki na ubrania. Zwiększono ilość fanserwisu (głównie pantsu, którego nie było w anime) , w szczególności w wykonaniu Nunnally (to pewnie dlatego wyładniała XD), jednak nie wybija sie on na pierwszy plan.

W sumie, pomimo dziur w fabule i historii ustępującej tej z anime, jest to całkiem ciekawa i warta przeczytania wariacja na temat CG, choć docenią ją głównie fani.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-07-2008, 11:39   

School Rumble 283. Ostatni rozdział, człowiek spodziewał się definitywnego zakończenia, a tu guzik - za około miesiąc rusza School Rumble Z...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group