FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2010, 21:44   

Beelzebub , przyjemna bijatyka połączona z komedią pomyłek, z bardzo, bardzo złym głównym bohaterem, tak złym że został ojcem przyszłego Króla Demonów... smaczne i nie słone ;)

Witch Hunter - manhwa która na swój sposób przypomina mi odrobinkę D.Gray-mana, przede wszystkim ze względu na głównego bohatera. Zasadniczo typowy shounen, chociaż chyba nieco bardziej krwawy niż przewiduje standard. Przyjemne postaci, zacna kreska i ciekawe uniwersum przyciągnęły moją uwagę, niestety - są znaczne obsuwy w publikacji kolejnych rozdziałów. Najnowszy jaki znalazłem to chapter 46, który pojawił się już jakieś 2 miesiące temu. Mimo to zachęcam do przeczytania.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-03-2010, 22:08   

Ja sobie niedawno ogladnołem 3x3. Ovki były fajne ale urwane (Buuu ja kce kontynuacje, nakazuje Bones 3x3 eyes tv !!!) Postanowiłem wiec przeczytać to dalej. No ale jako, że jestem człowiekiem drobiazgowym, przeczytałem wszystko od początku by porównać różnice. Obecnie po 2 dniach lektury skończyłem 19 tomów :] W życiu się nie spodziewałem, że będę czytać taką mangę. Być może najwięcej do gadania miał tutaj specyficzny dubbing anglojęzyczny. Sposób wypowiedzenia zdania "He's my slave" lub wrzaski jednego kiutnego "przyjaciela" (bardzo podobne do nagrania pt. "słoneczko" , które kiedyś nagrałem z siostrą jako karę dla brata za ciągle włączone dźwięki w komunikatorze w laptopie :P ) , po prostu mnie oczarowały. Ale manga jest kompletnie inna. Owszem potwory są te same, ale nawet nazwy niektórych postaci są inne, nie wspominając już o samych wydarzeniach. Opowieść jest na tyle niespodziewanie absurdalnie głupia, a za razem genialna, że aż nie dałem rady przestać. Potwór "je i śpi" z rozdwojeniem jaźni i trzecim okiem :] , nieśmiertelne super zombi magik, brzydki wąż zmienimy w piękna księżniczkę i całe masy potworów . No po prostu taki miks postaci , że ja w życiu bym nie pomyślał by to przeczytać. Niemniej jednak przykuwa do siebie strasznie. Nie polecam ludziom z mała ilością wolnego czasu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2010, 11:06   

Właśnie czytam Vinland Saga. Bardzo shonen, dużo bohaterów powalających całe oddziały wroga jednym mrugnięciem i sprowadzających wojny do bicia się między sobą, podczas gdy reszta wojska stoi i podziwia. Ale ładnie całkiem narysowana, z dbałością o detale, czyta się szybko i potrafi zainteresować historią Skandynawii. A jeden z drugoplanowych bohaterów jest wnukiem Mieszka I ;)

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2010, 17:28   

Nie taki znowu drugoplanowy ;)

Blueberry - Western w najlepszym wydaniu. Są Indianie, napady na pociągi, rewolwerowcy, szeryfowie i bandyci czyli wszystko czego trzeba. Do tego piękne pejzaże i rysunki Moebiusa.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Lucyfer Płeć:Mężczyzna
Fallen Angel

Dołączył: 14 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2010, 13:13   

Dembol napisał/a:
Blueberry - Western w najlepszym wydaniu. Są Indianie, napady na pociągi, rewolwerowcy, szeryfowie i bandyci czyli wszystko czego trzeba. Do tego piękne pejzaże i rysunki Moebiusa.

Tru. Kapitalny komiks, nie podoba mi się tylko to, że Egmont tak żongluje albumami w wydaniu zbiorczym. Wolałbym, żeby wydali wszystkie historie jakie się ukazały (w tym te wydane w Polsce przez inne wydawnictwo), w kolejności chronologicznej.
No, ale lepszy rydz niż nic.
W kwietniu zrobię sobie prezent urodzinowy w postaci drugiego tomu zbiorczego "Bluberry"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lolika Płeć:Kobieta
Wariatka .


Dołączyła: 04 Kwi 2010
Skąd: Dublin , Irlandia .
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2010, 14:57   

Ostatnio zainteresowała mnie manga Vampire Knight. Widziałam anime już dawno, natomiast nigdy nie przeczytałam mangi. Dopiero co zaczęłam i jak na razie anime i manga się idealnie pokrywają wydarzeniami, to lubię.
Mangę czytam online po angielsku.

_________________
I'll also show you a sweet dream
next night .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
627758
Visenna Płeć:Kobieta
Dziecko Bhaala


Dołączyła: 03 Kwi 2010
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 22:35   

Aktualnie czytam Legend, aczkolwiek ostatnio zaczęłam też powracać do Kaczora Donalda...takie duże dziecko ze mnie.

Szkoda tylko, że zaczęłam czytać Legend od drugiego tomu. Za cholerę nie mogłam znaleźć pierwszego tomu, nigdzie. Mogę przeczytać w sieci, ale to już nie będzie to samo :p

_________________
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10305365
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 22:56   

Zabrałem się właśnie za One piece więc czeka mnie duuuuuużo czytania. Jednocześnie kończę Black Cat.

_________________
Nie kroczę ku światłu i nie wchodzę w noc
Stojąc na rozdrożu widzę najwięcej
I wszystko mogę objąć wzrokiem
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 11:43   

Ja na dobrą sprawe dopiero nie dawno zacząłem swoją prawdziwą przygode z mangą. Fakt wcześniej zdarzało się przeczytać jakiegoś "detektywa jeża" tudzież "Micheal'a", ale na tym koniec.
Ostatnio zainteresowałem się mangą na poważnie więc teraz siedze zaczytany w "klasykach" pokroju Naruto/Bleach/One Piece przy czym staram się czytać mangi anime które obejrzałęm przez co lista jest długa i szeroka.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-04-2010, 22:30   

KissXsis - czekam na kolejne rozdziały dostępne w czarnej dziurze internetu (aktualnie 36 rozdział).

Hanaukyo Maid Tai - tak samo jak wyżej (aktualnie 35 rozdział).

Kanokon - 25 rozdział

To Love Ru -ok 65 rozdziału.

Initial D - ok 80 rozdziału...

te wszystkie tytuły czekają na kolejną lekcję systemów operacyjnych...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-05-2010, 22:16   

Vampire Knight, tomik 2 - Jezuniu, jakie to nędzne. Fabuła zupełnie się nie klei, główna bohaterka jest w zasadzie manekinem, mhroczny łowca wampiurów wychodzi na postać humorystyczną (i byłby naprawdę udanym wtrętem komediowym gdyby nie nieodparte wrażenie, że komediowość tej postaci jest czymś niezamierzonym przez autorkę). Po pierwszym tomie liczyłem, że to się rozwinie. Tutaj zaś wręcz przeciwnie - zwija się. Do tego kiepski rysunek i jakieś chaotyczne, ledwo ze sobą połączone opowiastki, gdzie bohaterów można rozróżnić głównie po kolorze mundurka. Lubię shojo. Lubię dobre shojo. Badziewnego shojo nie lubię.
Powrót do góry
nika88 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2010, 12:50   

Aktualnie czytam Ouran High School Host Club tom 1. Zobaczymy ile tomów przetrwam, bo anime obejrzałam jak na razie 5 odcinków i stoję... Byłam ciekawa czy manga różni się czym od anime, ale jakoś mi ona nie leży...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2010, 13:06   

Gakuen Alice rozpocząłem. Jestem obecnie na tomie 6. I powiem, że fajna manga. Super moce, szkoła i przygody. Lubię takie klimaty :). Dużo ciekawych pomysłów na Alice i ich moce. Póki co- brnę dalej :).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2010, 14:26   

Hellsing, 10-ty tom. W końcu koniec :) .

Spoiler: pokaż / ukryj
Major okazuje się być robotem, który twierdzi, że jest człowiekiem z racji posiadania wolnej woli (pal diabli, że ta wolna wola ograniczyła się do chęci zabicia Alucarda).


[edit: 06.06.2010 godzina 11:45]
Bleach, tom 2.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zakończenie wątku z papugą. Poza tym pojawiają się nowe postacie - głównie Kon (jeszcze przed umieszczeniem w pluszowym lwie, może to będzie w kolejnym tomie). Jedna z koleżanek Orihime ma wyraźnie yuristyczne zacięcie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2010, 23:21   

Prunus girl rozdziały 1-11
Na pierwszy rzut oka manga zapowiadała się na niesztampową komedię szkolną (tak wiem, że to sprzeczność, ale o tym później), a to dzięki głównej bohaterce - Aikawie, która twierdzi że jest chłopakiem. Czyżby gender bender lub yaoi? A figa! Pomimo wszystko ten wątek wygląda na mocno naciągany, choćby dlatego że już w drugim rozdziale bohaterka pojawia się w kostiumie kąpielowym, zza którego nic nie dyndało... A co poza tym? Mamy jeszcze głównego bohatera - Makiego, który nie jest ofermą (a wręcz przeciwnie), ale w zamian za to wpada przez cały czas w kłopoty z powodu Aikawy. Poza tym pojawia się zaledwie kilka innych postaci, ale w większości trudno uznać je za ciekawe - ot, przyjaciółka z dzieciństwa i lesbijka w jednej osobie, kilka dziewczyn które można scharakteryzować jednym słowem - moe, oraz kolega - zboczeniec. Fabuła też wypada średnio z powodu epizodyczności i sztampy, a kreska pomimo że początkowo wygląda dobrze, z czasem się psuje. Ogólnie nie jest źle, bo tytuł może się spodobać fanom komedii szkolnych i yuri, ale zabrakło mi w niej czegoś co nie pozwoliłoby się od niej oderwać.

Trace tomy 1-4
Zaskakująco udany koreański komiks sieciowy, którego akcja dzieje się w alternatywnym świecie, który musi sobie radzić ze zjawiskiem mutacji wśród ludzi powodującymi nabycie nadludzkich zdolności, oraz z potworami zwanymi Trouble. Tytuł ma dobrze skonstruowany i logiczny świat, chwilami koślawą, ale ładną kreskę, oraz potrafi zaskoczyć świeżymi pomysłami. Kłopot w tym, że rozdźwięk pomiędzy kolejnymi tomami jest bardzo duży. Pierwszy koncentruje się na Trace ukrywającym swoje zdolności przed otoczeniem, a jednocześnie wykorzystującym je by chronić swoich bliskich, drugi opowiada odrębną historię dojrzałego mężczyzny, który musi stawić czoło własnej mutacji, a trzeci wydawał się zapychaczem, gdyż skoncentrował się na pewnej drugoplanowej postaci, ale w pełni nadrobił to znakomitą fabułą. Dopiero czwarty tom łączy i kontynuuje wątki z poprzednich tomów i pomimo paru nieudanych pomysłów (strój królika, inflacja mocy) jest naprawdę niezły.

Solanin całość
Kolejna bardzo dobra pozycja od Hanami, której tematem jest wkraczanie w dorosłość i poszukiwanie celu życia. Nie prezentuje niestety, aż tak wysokiego poziomu jak Paradise Kiss, ale i tak sprawiła na mnie spore wrażenie. No i te dynamiczne, oraz pełne emocji sceny w których zespół gra na swoich instrumentach - genialne.

Dwie poduszki
Zbiór oneshotów w nietypowej oprawie graficznej, wzorowanej na drzeworytach japońskich i kibyoushi. Fabularnie komiks prezentuje się dobrze i nie nuży. W dodatku wbrew pozorom jest mniej hermetyczny od Księgi Wiatru i nie sądzę by ktokolwiek miał problemy z jego zrozumieniem, choć w pełni docenią go jedynie osoby orientujące się w sztuce japońskiej, a w szczególności w twórczości Hokusaia (np. strona tytułowa "Obietnicy" to oryginalnie "Taniec sługi" z trzeciego tomu "Mangi" z 1815 roku).

Beautiful people
Dziwny tomik. Poszczególne opowiadanka czytało mi się błyskawicznie, choć szczerze mówiąc zasługą tego był fakt że nie bardzo było na czym zawiesić wzrok, gdyż ani kreska, ani dialogi trudno nazwać porywającymi. Natomiast po przeczytaniu naszło mnie dziwne i podstawowe przemyślenie - o czym właściwie to miało być? Żadnego piękna w tej mandze nie znalazłem, w przeciwieństwie do sztampy której było o wiele więcej niż da się zaakceptować. Wniosek - to najmniej udana manga Hanami, spośród wszystkich które przeczytałem.

Naruto 1-16
Postanowiłem sobie przypomnieć pierwsze tomy i przy okazji sprawdzić jakość wydania JPF'u. Akcja chwilami koszmarnie się wlecze, główna trójka bohaterów jest antypatyczna, a część technik jest dziwna i naciągana, ale czytało mi się szybko i przyjemnie. W dodatku tłumaczenie jest naprawdę dobre, choć zdaje sobie sprawę że wielu osobom przeszkadza brak tych fajnych nieprzetłumaczonych nazw ze skanlacji, ale osobiście za nimi nie tęsknię. W dodatku spodobał mi się patent z marginesem od strony grzbietu, który dotąd widziałem chyba tylko w mangach Verticala, dzięki czemu fragmenty rysunków nie gubią się pomiędzy stronami.

Demon Ororon całość
Pierwsze wrażenie - łee, ale to brzydkie. Postacie wyglądają jak kościotrupy i prawie wszystkie mają identyczne, kościste twarze z silnie zarysowanym podbródkiem. W praktyce oznacza to, że rozróżnia się je po fryzurze i tym co mówią, co nie jest zbyt łatwe. Natomiast fabularnie jest to trochę biedniejsze Angel Sanctuary, z tym jednak że brak wątków yaoi. Dodatkowo część sytuacji, oraz zachowanie się niektórych postaci są co najmniej lekko naciągane. Natomiast bardzo podobał mi się ciężki klimat i dramatyzm przedstawionej historii o miłość dziewczyny do demona. Ogólnie jest to dobry tytuł, ale brzydki sposób rysowania postaci pewnie zniechęci do niego wiele osób.

Nearly
Zaskakująco udane, eksperymentalne doujinshi. Pozycja obowiązkowa dla fanów Death Note i osób zainteresowanych "polskimi mangami". Dodatkowy plus za ciekawą, zeszytową formę wydania.

DN Trickstar
Kolejne doujinshi od Studia JG. Zeszyt składa się z dwóch krótkich yaoiców, o średnim poziomie wykonania. Tak, wiem że nie jestem grupą docelową tego tytułu, ale naprawdę nie znalazłem w tym komiksie niczego ciekawego, a dhramaty L i Lighta były raczej groteskowe. W dodatku kilkakrotnie trafiłem na rzucające się w oczy literówki, co przy małej objętości zeszytu jest trochę dziwne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group