FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  M&A a rodzice
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-09-2007, 12:29   

Cytat:

Matka? Nie ma nic przeciwko, jak kupię coś nowego to pokażę, klipki obejrzy, muzyki posłucha, ale tylko tyle.


Ja tam mysle ze to juz dobrze. Jak se cos kupuje to chowam, zeby nie wysluchiwac afery, ze kase wydaje i marnuje. Nie sadze, ze moglabym ja przytrzymac przy jakims klipie dluzej niz 2 sekundy.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Kogut Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2007, 12:32   

nie wiem po co starym pokazywac te anime i namawiac do ogladania strata czasu

_________________
hentai.xxx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-09-2007, 12:57   

Cytat:
nie wiem po co starym pokazywac te anime i namawiac do ogladania strata czasu


Podobnie, jak interpunkcja?

Wiesz, niektórzy chcieliby mieć dobry kontakt z rodzicami, których kochają i móc porozmawiać o swoim hobby, a nie tylko o klasówkach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2007, 14:01   

U mnie reakcje są podzielone na dwa fronty: pozorna obojętność i nastawienie negatywne. Do tego pierwszego należy tata, który w sumie wogóle się nie wypowiada na temat mojego hobby, choć raz jak się na mnie zdenerwował to powiedział, że to delikatnie mówiąc "niepoważne". ^^'
Ja na to oczywiście, że wszystko zależy od tytułu anime, że są mniej, bardziej i zupełnie poważne. Dyskusja na szczęście nie była specjalnie długa, ale mam mały żal do taty. Myślę, że akurat jemu mogłyby się spodobać (kto wie, może tego akurat się boi?;P).

Moja mama i siostra zaś, należą do frontu drugiego - mianowicie twierdzą, że to po prostu bzdury. Moja rodzicielka dodatkowo twierdzi, że (podobnie jak u Melmothii) odciąga mnie to hobby od nauki. ^^' Ponadto moja mama nie toleruje wszelkich "udziwnień" w filmach czy książkach czyt. elementów fantastycznych (co dziwne książka "Czekolada" bardzo jej się podobała, a tam magia jest... ),przez co w sumie od razu odpada oglądanie z nią anime.
A moja kochana siostrzyczka również stale odmawia oglądania ze mną anime, nawet jakiś fajnych komedii romatycznych. Jedyne co moja rodzinka z anime czerpie to chyba muzykę (choć w sumie słuchają jej nie wiedząc, że to jest z "japońskich bajek")

A w sumie faktycznie, dlaczego chciałabym z nimi jakieś anime obejrzeć? Po prostu chciałabym się z nimi podzielić tym, co mi sprawia przyjemność. Pokazać im, że to wcale nie jest bdzura i móc z nimi pogadać o moim hobby, bez stresu, że zaraz zostanę "potępiona".;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2007, 15:35   

Co do moich rodziców to nigdy nie miałam problemów. Za starych dobrych czasów RTL 7, Polsatu itp po prostu twierdzili że "oglądam bajki", a jak dotarło do nich co oglądam to byłam już pełnoletnia

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Xeros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Wrz 2007
Skąd: Mysłowice
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 16:44   

Moi rodzice z kolei sami oglądają anime i nawet orientują się w tytułach i innych sprawach. Bardzo mnie zdziwiła sytuacja kiedy byłem wraz z nimi w jakiejś wyporzyczalni dvd, nagle moja mama woła do ekspedientki "Hej, macie jakieś dobre anime w tej stercie śmieci ?? Domyślcie się jak zareagowałem.

_________________
It's something unpredictable, but in the end it's right.
I hope you had the time of your life
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2007, 17:19   

moi nie lubią, ale tez nie negują. Wiedza jak bardzo to lubie, więc gdy wypatrzą w programie tv czy coś leci czy, że jest w sklepie coś nowego , odrazu dają znać :)

nie mam za bardzo żadnego tytułu na dvd żeby ich przekonac poprostu, czas najwyższy mononoke hime kupić.

-ogólnie to dla nich kolejna pasja, i wierzą, że z niej wyrosnę (tak samo wierzą ciągle że mi gyr i sport przejdą ;] )

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Pablock Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2007, 18:47   

A moich to wlasciwie nie interesuje co robie. Jak gdzies przy okazji mamuśce wspomnialem, to stwierdzila, ze przynajmniej angielski sie w ten sposob cwiczy. A o samym hobby oczywiscie nic xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-09-2007, 23:34   

Mama... ignoruje fakt, że oglądam filmy animowane w wieku, kiedy, według niej, powinnam już zakończyć ten rozdział poznawania kinematografii. Starsza siostra oglądnęła "Cat Returns" ze studia Ghibli i bardzo jej się podobało. Nawet prosiła żeby ściągnąć jej Spirited Away, ale na tym poprzestało, bo dalej nie może się zebrać żeby to oglądnąć. Zaczęcam i zachęcam, bo w końcu nie na darmo dostał oskara, ale... To chyba jest pewiem sposób robienia mi na złość. hihihi. Ale nikt w mojej rodzinie się nie interesuje M&Ai raczej nie zamierza. Nie mam też żadnych znajomych którzy interesowaliby się tym czym ja się zajmuję. Jestem osamotniona i pozostaje mi tylko to forum...

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-09-2007, 08:40   

Z siostra mam tak samo. Zaczela ogladac Evangeliona i bardzo jej sie podobalo, ale tuz przed finalem, przestala ogladac. Nie moge jej zmusic by znowu sie za to wziela. Ze studia Ghilbi nic nie ruszyla, ale musze ja jakos przekonac. Ona jest z tych co moga zaczac, ale z koncvzeniem to juz trudniej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2007, 09:28   

Ehm... Może jednak rozsądniej byłoby ją na początek zapoznać z mniej odjechanymi tytułami? Ludzie, których się zza winkla wali Evangelionem, zazwyczaj doznają spaczenia i albo czują wstręt do wszelkiego anime, albo stają się fanatykami i wrogom Evy, prawdziwym i wyimaginowanym, podrzynają gardła w zaułkach. ZWŁASZCZA po obejrzeniu dwóch ostatnich odcinków i End of Evangelion. Na pewno chcesz takiego losu dla swej siostry?

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 17-09-2007, 09:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 09:38   

te dwa pycho-odcinki EVY to nawet fana anime doprowadzają do zwrotów posiłku i miny, o takiej: o____O'

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Pablock Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 10:27   

Tak naprawde kazdemu moze spodobac sie co innego, kwestia gustu. Wiec ciezko jest powiedziec "lepiej pokaz jej/jemu to a nie tamto, bo jest bardziej takie niz tak". Ale czy tak czy siak Evangeliona na pierwszy ogien bym nie rzucal - to jedyne anime po ktorym obejrzeniu mialem ochote zmienic hobby --'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2007, 10:32   

Ysengrinn napisał/a:
Ehm... Może jednak rozsądniej byłoby ją na początek zapoznać z mniej odjechanymi tytułami? Ludzie, których się zza winkla wali Evangelionem, zazwyczaj doznają spaczenia i albo czują wstręt do wszelkiego anime, albo stają się fanatykami i wrogom Evy, prawdziwym i wyimaginowanym, podrzynają gardła w zaułkach. ZWŁASZCZA po obejrzeniu dwóch ostatnich odcinków i End of Evangelion. Na pewno chcesz takiego losu dla swej siostry?

Ysen, ja moim rodzicom puściłem, bez żadnego przygotowania, kinówkę Uteny (a ta jest jeszcze bardziej odjechana niż Eva) i, o dziwo, całkiem się podobała.
Choć fakt, dzieciakom lepiej takich serii nie puszczać, ostatnio na forum Otaku pojawił się typowy Evotard i zamęczał nas stwierdzeniami typu "Evangelion to nowa geneza bibli"(za oryginałem). Z drugiej strony, zawsze można młodziakowi puścić Naruto i stworzyć Narutarda.

Wniosek końcowy - trzymajmy zdrowych ludzi od tego japońskiego cholerstwa jak najdalej.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2007, 11:55   

Cytat:
Ysen, ja moim rodzicom puściłem, bez żadnego przygotowania, kinówkę Uteny (a ta jest jeszcze bardziej odjechana niż Eva) i, o dziwo, całkiem się podobała


Jak sam zauważyłeś słowo "rodzice" jest tu kluczowe. Zresztą z tego co słyszałem, to Utena w swojej psychodelii jest jednak dużo bardziej dorzeczna i pozbierana, podczas gdy w Evangelionie to więcej przeszkadza niż pomaga.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group