FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  M&A a rodzice
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 21-09-2007, 10:00   

No i dochodzimy do sedna sprawy - kazdy rodzic jest inny, a na dodatek wiekszosc z nas ma ich dwóch, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Na jednych podziała taka metoda, na innych lepiej nie eksperymentowac, a inni nie zaakceptuja i kropka. Moi na przykład ucinaja kazda dyskusje, bo uwazają, ze zawsze wiedza lepiej i zawsze trudno im obalic moje argumenty, wchodzi w gre ambicja, podtrzymanie swojego autorytetu i... koniec dyskusji. Ale na szczescie są tolerancyjni, choc z ich punktu widzenia pewnie to marnowanie czasu, obca wschodnia kultura i dziwne dzwieki płynące z mojego pokoju ;-) Dlatego mimo, ze nie lubie bardzo, gdy przychodzi moja mama i ja ogladam anime, a ona cos w tym samym czasie do mnie mówi, nie irytuje sie i staram nie rzucac nagle do myszki, by zatrzymać film.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-09-2007, 23:09   

Hmmm jesli chodzi o moje przekonywanie rodzicow, to raczej mi to nie wyszlo. Tacie probowalam pokazac krwawe momenty X, czy Bleacha, ale leciotko mnie wysmial, wiec dalam spokoj. Mamie czasami opowiadam, ze cos fajnego widzialam i jakimis anegdotkami ja zasypuje. Najczesciej patrzy na mnie z politowaniem. Kiedu indziej po prostu milczy, ale wtedy czuje, ze chyba trafilam z tematem. Oczywiscie nie przyzna sie, ale dla mnie to juz jest dobry znak;D.
Jesli chodzi o wpychanie tomikow i plytek to dlugo tego nie robilam, bo mialam lekka manie, ze mi pogubia i zniszcza(mam uraz od kiedy kolezanka zniszczyla mi plyty z filmami ze studia Ghilbi;/). Teraz juz mi przeszlo. Wczesniej dawalam komu sie dalo, ale odpuscilam jak widzialam, ze im to nie pasuje. Teraz jesli ktos poprosi, albo powie, ze sie interesuje M&A to mu dam kilka tomow i plytek na probe. Doswiadczenia ucza;D.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Macikk Płeć:Mężczyzna
Vampiere's Bloodlust


Dołączył: 16 Paź 2007
Skąd: Białystok
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2007, 21:12   

Heh osobiście znam ten ból, moja mama dostaje szału każdego dnia gdy tylko widzi mnie przy komputerze oglądającego "głupawe bajeczki" jak to Ona mówi, ale ja nic nie poradzę na to, że te bajeczki są bardziej interesujące niż szkoła i poświęcam im znacznie więcej czasu. Fakt nie długo matura bo już za 7 miesięcy praktycznie, a ja zamiast brać się za robotę to za coraz to nowe anime się biorę. Najbardziej wciągają mnie komedie romantyczne i serie przygodowe. Powodzenia wszystkim fanom anime i ich rodzicom...!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4761417
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2007, 21:53   

Macikk napisał/a:
moja mama dostaje szału każdego dnia gdy tylko widzi mnie przy komputerze oglądającego "głupawe bajeczki" jak to Ona mówi, ale ja nic nie poradzę na to, że te bajeczki są bardziej interesujące niż szkoła i poświęcam im znacznie więcej czasu. Fakt nie długo matura bo już za 7 miesięcy praktycznie, a ja zamiast brać się za robotę to za coraz to nowe anime się biorę.

Wiesz, ja jej się nie dziwię...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2007, 17:53   

hmmmm w moim wypadku mamie to wszystko jedno
(tzn. mowi ze juz za dorosly na takie bzdury jestem ale nic z tym nie robi),
ale ojciec to zupelnie inna gadka, ilekroc widzi ze ogladam anime od razu
kaze mi to wylaczyc grozi karami itp., albo po prostu zajmuje mi na sile
kompa pod pretekstem pracy (taaa sluchanie muzyki to praca).
Tylko ostatnio cos lzej jest, bo teraz jak widzi ze ogladam to robi glupawa mine,
po ktorym nastepuje pytanie "co tu sie oglada?", bierze co mial brac i sobie idzie
skad ta nagla zmiana? nie mam pojecia.

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2009, 14:56   

Moja mama zbiera GiTSy, oglądała "Spirited Away" i mam zamiar obejrzeć z nią Uteną the Movie. A niech wie, a co!

Shizuku napisał/a:
Teraz jesli ktos poprosi, albo powie, ze sie interesuje M&A to mu dam kilka tomow i plytek na probe.

Hm - miałam odpalić Mamutowi (ja tak nazywam swoją rodzicielkę, z czego owa rodzicielka zbytnio szczęśliwa nie jest) tomy Sailorek, ostatnio nawet próbowałam Utenę, ale niestety jest zajęta (No jasne, ma zwolnienie, może siedzieć cały dzień na łóżku i oglądać telewizję, but ona jest zajęta. Typowe.
Cóż. Dotąd oglądałam anime z wyłączonymi głośnikami, ale potem włączyłam i na Ouranie siedziałam w kwiczałam. No dobra, sama chciała - moja wina, ze w się drą podczas pojedynków? (terapia wstrząsowa górą!)

ka_tka napisał/a:
jeśli dla kogoś mamy nieciekawe hobby, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że zdania nie zmieni.

Owszem, tyle że w moim przypadku wolą przyjść i "Ooo, masz anime, znowu te japońskie głupoty..." niż odejść i zostawić, twierdząc, że jak dziwna to omijać szerokim łukiem. Przynajmniej miałabym z głowy tłumacznie, że pomiędzy ANIME a MANGĄ jest taka tycia, tycia różnica. +_+''
U mnie ostatnio na informatyce zagadnął kolega i spytał, czy Dragon Ball to manga (czas na spokojne tłumaczenie). Muszę przyznać, że byłam lekko szoknięta, ale też dobrze, że nie wszyscy krytykują...

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-05-2009, 19:13   

Na moim strychu leży Dragon Ball 10 tomów, więc chyba mogłaś to potwierdzić. Kiedy je kupowałam to chciałam reklamować, bo wybrakowane (czarno-białe)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 21-05-2009, 20:43   

Jakieś dwa miesiące temu po raz pierwszy zaserwowałam mamie coś animowanego. Musiałam siłą wlec ją przed komputer ("nie, nie, ja już chcę iść spać" - była dopiero 21), posadzić, zrobić herbatki i włączyć pięciominutową, czarno-białą krótkometrażówkę Makoto Shinkaia pt. "She and Her Cat". Sceptyczna mina powoli spełzła z twarzy. Sukces! Była całkiem zaskoczona, że coś takiego to jest właśnie anime. Potem chodziła jeszcze przez godzinę, powtarzając, że nigdy jeszcze nie widziała czegoś takiego i że, w sumie, to całkiem interesująca forma. Nawet podyskutowałyśmy sobie trochę o szczególikach, przesłaniu i formie przekazu. Więcej do tematu nie wracam. Może z czasem, gdyby pojawiło sie coś jeszcze co chciałabym jej zaserwować. A usadziłam ją przed ekranem, głównie z tego powodu, że ostatnio zaczęła alergicznie reagować na wszelkie m&a. Może myślała, że już mi przeszło, albo że jestem w trzeciej klasie gimnazjum i powinnam się uczyć, albo (tu najgorsze podejrzenie) - poszperała w moich plikach i odkryła coś meeeega obciachowego (np. obejrzane do około dziesiątego odcinka, ale tkwiące przez chwilę na komputerze La Corda?). Nie wiem. Ale od czasu "She and Her Cat" jest sto razy lepiej.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2009, 22:01   

Jakiś czas temu na AXN oglądałam Honey&Clover. Po kilku minutach oglądania moja mama ostentacyjnie wyszła, mówiąc coś na temat języka, który jest okropny i że drą się jak w tej głupiej Czarodziejce z Księżyca. Swoją drogą, długo będzie mi się jeszcze obrywać za to, że w dzieciństwie nie przepuściłam ani jednego odcinka.
Reakcje mojego taty były o wiele bardziej złożone. Co więcej zaczął komentować i zadawać dużo pytań. Na przykład z udawanym zaskoczeniem stwierdził, że w Japonii, co druga dziewczyna to błękitnooka, blondynka. Z radością zauważył, że musi płynąć w nich słowiańska krew, bo tyle piją. Przy scenach komediowych natomiast pytał czy oni muszą tak krzyczeć. Generalnie nie takiej reakcji oczekiwałam, ale cóż mój tato rzadko kiedy jest poważny (choć tutaj zapaliło się światełko nadziei, bo rozbawiły go niektóre gagi).
Tak, że podsumowując moim rodzicom zupełnie wisi co oglądam.

Aha, a jeśli chodzi o mangę to tato próbował mi kiedyś zaimponować swoją wiedzą na jej temat. Była ona oczywiście znikoma, ale i tak miło z jego strony. Był słodki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
inverse Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2009, 22:29   

Cytat:
o znów oglądasz te bajki, masz 19 lat i nadal to robisz. Kiedy ty wreszcie dorośniesz?

rodzice inna epoka, cieszcie się ze wy tacy dla swoich dzieci nie będziecie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-05-2009, 22:33   

inverse napisał/a:
Cytat:
o znów oglądasz te bajki, masz 19 lat i nadal to robisz. Kiedy ty wreszcie dorośniesz?

rodzice inna epoka, cieszcie się ze wy tacy dla swoich dzieci nie będziecie :)

Nie?
Szczerze, poznawszy to całe japońskie dziadostwo od podszewki, będę wiedział, przed czym dziecko chronić. A jak usłyszę, że w rozmowie ze znajomymi używa takich słów jak "hentai", "lolikon" czy "shota", to wiedział będę jak zareagować, zanim robić wielkie oczy i zastanawiać sie, o czym mówią.
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-05-2009, 09:05   

Dokładnie:) Z ręką na sercu: czy uzalający sie w tym temacie pozwoliliby 12 letnim dzieciom zachwycać się Elfen Lied?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2009, 10:01   

Pani wyżej nie uchroniła przed tym faktem własnej siostry. ;]
Moja mama cały czas się martwi, co takiago się dzieje z jej dzieckiem. Uważa, że się uwsteczniam. :P Najpierw oglądałem japońskie bajki dla dzieci (bo animacja musi być dla dzieci - a sama się śmiała przy Simpsonach, gdy emitowani byli na TVP1...). Odpuściła mi, jak pokazałem jej CB na TVP Kultura. Tata mnie poprosił nawet, abym mu nagrał na płytę OST z tego anime. :P
Obecnie uczepiła się "gierek z lat siedemdziesiątych, w które nikt przy zdrowych zmysłach nie gra" (a sama tak się zna na grach, że szok - raz dla zwały ustrzeliła jedną kaczkę w Duck Hunt; jak ją wyśmiał pies, to się na gry obraziła :P ). Bez przesady, nie zamierzam kupić sobie Atari 2600...
Tacy już są rodzice - czepiają się byle pierdół. Jedyne, co można to po prostu uszanować ich troskę skierowaną w naszym kierunku.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2009, 12:11   

Cytat:
Dokładnie:) Z ręką na sercu: czy uzalający sie w tym temacie pozwoliliby 12 letnim dzieciom zachwycać się Elfen Lied?

To zależy od dziecka. Ja grałem we Franko the Crazy Revenge i wyrywałem kręgosłupy w Mortal Kombat w tym wieku. Jeśli moje dziecko w wieku 12 lat będzie tak samo mądrym dzieckiem jak ja to czemu nie. Chociaż Elfen Lied i tak bym nie pozwalał potomstwu oglądać. Jeszcze się spodoba i będę miał dziecko ze zrąbanymi poglądami nt. co jest dobrym anime, a co nie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2009, 12:15   

Eire napisał/a:
Na moim strychu leży Dragon Ball 10 tomów, więc chyba mogłaś to potwierdzić. Kiedy je kupowałam to chciałam reklamować, bo wybrakowane (czarno-białe)

Ale ja potwierdziąłm. Co do drugiego, Kolezanki sie dziwiły, kiedy zaczęłam sie śmiać jak wariatka po tym, jak mi powiedziały, że widziały kolorowa mangę O.o

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group