FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  M&A a rodzice
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2007, 11:08   

Grisznak napisał/a:
Ysen, ja moim rodzicom puściłem, bez żadnego przygotowania, kinówkę Uteny (a ta jest jeszcze bardziej odjechana niż Eva) i, o dziwo, całkiem się podobała.


Dobra, jedno pytanie: Ile wtedy miałeś lat?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2007, 11:46   

Zeg, to było kilka miesięcy temu.
Ysen - owszem, Utena ma jednak logikę, której Evie brak (aż się boję pisać te słowa, bo zraz tardzi naskoczą na mnie).
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2007, 12:40   

Grisznak napisał/a:
Zeg, to było kilka miesięcy temu.


Wiesz, jest jednak różnica między tobą, który ma lat 26, a osobą, która ma lat 16. Prawdopodobnie Ty, Ja oraz inne osoby bądź co bądź dorosłe musiałyby solidnie postarać się, żeby zniesmaczyć rodziny i - dopóki to, co puszczamy nie byłoby jakimś Yaoi Hard Tentacle-Rape Lolikon Hentaiem - to należytego wrażenia byśmy nie wywarli.

Natomiast parę razy widziałem akcje typu (cytując dosłownie): "Ja, żeby pokazać rodzicom, że Manga i Anime to nie są bajki dla dzieci puściłem im Elfen Lied".

Dla nieświadomych: pierwsza scena Elfen Lied zawiera gołego babiszcza, kilka scen mordów i jedno rozczłonkowanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby po czymś takim rodzice rzeczywiście uznali, że Manga i Anime to nie są filmy dla ICH dzieci.

Z dwojga złego lepsze są chyba kpiące uśmieszki niż kłótnia i szlaban.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 12:56   

dla rodziców to powstało studio Ghibli ;)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2007, 13:07   

Zależy jakich. Ja moim wolę serwować inne produkcje, niedawno obejrzeli "Belladonna of Sadness" a w międzyczasie kilka produkcji Makoto Shinkai. Natomiast owszem, generalnie na początek Ghibli jest najlepsze.
A to, że zaczęto właśnie wydawanie serii tychże filmów na dvd w Polsce za niezbyt wysokie pieniądze, to i spróbować warto.
Powrót do góry
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 13:30   

ja gdy zaczęli puszczać Bebopa na tvp kultura (za pierwszym razem), to zaaranzowałem wszystko tak by matka z babcią sobie obejrzały pierwszy odcinek. Niestety gdy nadeszła 17sta wolały teleeksperss xD

btw uwazacie, że Ergo Proxy można zapuścić jako pierwsze 'dorosłe' anime? ja sie do tego pomysłu przekonuję... świetna muzyka, klimat, i start tej serii wprost masakruje (tylko właśnie, czy to czasem zbyt dynamiczne/psychodeliczne nie będzie?). Szkoda, że z czasem akcja tak zwalnia...

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 13:45   

Z doświadczeń moich. Oczywiście dla 'widzów starszych' Studio Ghibli to jest pewniak, szczególnie, że można wybrać, co będzie bardziej pasowało. Ale poza tym zgadzam się z Grisznakiem, że niezły może być Shinkai, ja bym jeszcze dorzuciła na przykład Millenium Actress i pomyślała nad tytułami takimi jak Kino no Tabi czy Mushishi.

Ergo Proxy - z tego, co wiem o tej serii - może być wyborem ryzykownym. Znaczy, jeśli ktoś z rodziców jest fanem fantastyki, to może zadziałać. Ale poza tym jest chyba zbyt nierówne, mroczne i poplątane. Istnieje znacznie lepsza propozycja: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Jest wystarczająco zbliżone do "klasycznego" kina sensacyjnego, żeby nie zrażać nadmierną egzotyką, a jednocześnie jest to bardzo dobre anime. Miejscami brutalne, ale nie brutalne bez sensu, tylko w sposób uzasadniony akcją, nie dla dzieci, ale nie dla miłośników "krwawej jatki". Ja nakarmiłam ojca wydaniem IDG i na razie nie mogę się doprosić zwrotu mojego ślicznego boxa i kochanych płytek...

Dodatkowe atuty to właśnie to, że zostało wydane w Polsce, a poza tym - że ma bardzo dobry angielski dubbing. Proszę się nie krzywić, wielu osobom "łatwiej" jest zrozumieć intonację bohaterów, jeśli dialogi są po angielsku.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 13:52   

Cytat:
uwazacie, że Ergo Proxy można zapuścić jako pierwsze 'dorosłe' anime?

Średnio. Zależy od tego, jaki jest stopień wrażliwości odbiorcy na gadżety z sf i filmu sensacyjnego. Weź pod uwagę, że już w pierwszym odcinku są roboty, strzelanina i "fantastyczno - naukowe" miasto. Są osoby (szczególnie te, które za młodu czytywały Lema, Peteckiego czy Zajdla), którym to nie będzie przeszkadzać (czy wręcz się spodoba). Natomiast ci, którzy za sf i sensacją nie przepadają - odpadną, i to bardzo szybko.

Na pierwszy ogień najlepiej jednak rzucać coś neutralnego pod względem cudowności. O produkcjach Studia Ghibli była już mowa (i można Oskarem epatować). Możesz też popatrzeć za filmami czysto obyczajowymi (np. Umi Ga Kikoeru), albo takimi, w których fantastyki jest bardzo mało (np. Patlabor). Unikaj tasiemców - często "zasadnicza" akcja pojawia się w nich np. w połowie serii, a rodzic najprawdopodobniej nie dotrwa do tego momentu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-09-2007, 15:59   

Ysengrinn napisał/a:
Ehm... Może jednak rozsądniej byłoby ją na początek zapoznać z mniej odjechanymi tytułami? Ludzie, których się zza winkla wali Evangelionem, zazwyczaj doznają spaczenia i albo czują wstręt do wszelkiego anime, albo stają się fanatykami i wrogom Evy, prawdziwym i wyimaginowanym, podrzynają gardła w zaułkach. ZWŁASZCZA po obejrzeniu dwóch ostatnich odcinków i End of Evangelion. Na pewno chcesz takiego losu dla swej siostry?


Ona SAMA obejrzala gdzies pierwszy odcinek i wiedzac, ze mam poprosila mnie o nastepne. Ma zreszta 19 lat , lubi takie klimaty i chce zastanowic sie nad czyms po obejrzeniu czegokolwiek. To seria wrecz idealna dla niej, a jak oceni to po finale i filmie, napisze pozniej;D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-09-2007, 16:29   

Nawet nie wiecie jakbym chciała przynieść z wypożyczalni kinówkę Uteny, zrobić popcorn, siąść jak człowiek przed TV i obejrzeć z Rodzicami po czym podyskutować w spokoju...

Jak już wspomniałam na razie udało mi się Ich zainteresować jedynie Lady Oscar(i tak sukces), niestety chwile wcześniej miała miejsce fatalna akcja z FMA, która mało co nie skończyła się konfiskatą komputera:( Teraz mam układ- mogę oglądać o ile Oni tego nie widzą- w praktyce oznacza to odtwarzanie na komputerze, słuchawki na uszach i brak jakichkolwiek rozmów na ten temat. Jednak tu widać przebłyski nowego- Rodzice zapytali sie mnie ostatnio, czy to nowa kreskówka (chodziło o "Bleach") jest odpowiednia dla mojej Siostry. Siostra jest na razie w fazie fascynacji Naruto, ale odkąd nauczyłam ją wyszukiwać napisy zabrała się za moją kolekcję( zablokowałam jedynie Oniisama E i Utenę- IMHO lepiej obejrzeć je bliżej 20 niż 10)-jestem wiec dobrej myśli

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Shinigami-san Płeć:Kobieta
Straszny Pan Morderca


Dołączyła: 03 Maj 2007
Skąd: Poznań/Inowrocław
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 17-09-2007, 16:45   

Moja mama wciąż krzyczy: nie robisz nic innego tylko anime oglądasz! Znowu twoje rysunki sie walają po domu! powinnaś sie uczyć a nie malować jakieś rysunki
I tak na okrągło. Teraz już nawet nie mówie kiedy i ile anime oglądam, lepiej zostawić ją w słodkiej nieświadomości. I zawsze mam przed kompem pełno książek ze niby sie ucze. Na szczęście nie ma już tak dużo afer o anime ktore przeskzadza w nauce jak teraz

_________________
"Nie jesteś zły. Jesteś po prostu źle ubrany"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1097863
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2007, 16:59   

Cytat:
( zablokowałam jedynie Oniisama E i Utenę- IMHO lepiej obejrzeć je bliżej 20 niż 10)-jestem wiec dobrej myśli

Raczej tak, jeszcze sie zachwyci i bah!, kolejna fanatyczka homo mang is born. Po takie tytuły lepiej sięgać w określonym wieku.
Powrót do góry
Negatyv Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 17:53   

Cytat:
Moja mama wciąż krzyczy: nie robisz nic innego tylko anime oglądasz!
U mnie jest identycznie. ;d Praktycznie całe wakacje przesiedziałem przed kompem oglądając anime i w międzyczasie czytając kolejne tomy mang. Teraz zaczęła się szkoła, ale wielkej zmiany nie ma. Prawie cały wolny czas poświęcam mandze i anime. xd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2007, 19:23   

Mam pytanie do osób uczących się, których rodzice czepiają się, że oglądają anime - jakie macie oceny w szkole? Bo jeśli niezbyt dobre, to szczerze mówiąc nie dziwię się Waszym rodzicom, sam pewnie zareagowałbym podobnie, obojętnie, czy byłoby to oglądanie anime, czy zbieranie znaczków.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2007, 19:29   

Naukę i oglądanie anime można jakoś połączyć, ale nie jest to w pełni satysfakcjonujące. Wystarczy właściwa organizacja czasu, no i nieprzesadzenie w ilości. Osobiście w ciągu tygodnia oglądam 1-2 odcinki dziennie, w weekend ta liczba nieznacznie rośnie. Na więcej zdroworozsądkowo nie ma czasu..:( Mam w zwyczaju siadać przed kompem zaraz po obiedzie i często do pokoju wpada babcia z tekstem: "Znowu te bajki oglądasz? Pouczyłabyś się trochę!". Nie rusza ich fakt, że do domu przynoszę bardzo dobre oceny. Mam się uczyć 24h. Grr.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group