FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Anime: Wpływanie na naszą podświadomość
Wersja do druku
Kapitan_Kutra_R Płeć:Mężczyzna
Król Dorszy


Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Małż 13
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2007, 23:39   

To zdradzę jeszcze sekret, że tak naprawdę to pomijająć Gigi i Daimosy to Maieczke spaczyłem Lodossami. Odkąd kazałem jej nie spać w nocy tylko na Canal+ oglądać coś w jej mózgu się poprzestawiało i Jaka_Jest_Sami_Dobrze_Wiecie.

A od siebie dodam, że z "poważnych" anime najbardziej mnie wessał Ninja Scroll. Już nigdy się to nie powtórzyło tak jak z tym anime.

_________________
Zapatista Army of National Liberation
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2007, 18:49   

Na moją podświadomość wpłynęły wyżej wymienione Yattamany, Zorra, Daimosy i Królestwa Kalendarzy. Od tej pory mam spaczoną osobowość psychotyczną ze skłonnościami do depresji maniakalnej, ale mam nadzieję, że mnie tu zaakceptujecie, ponieważ jestem na tym forum całkiem nowa.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Spike_CB Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krosno Odrz
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2007, 23:17   LOL

Dla mnie oczywiście Cowboy Bebop. Cały czas marzy mi się niebieski garnitur z żółtą koszulą , fryzura to pół biedy. Czasem jeszcze potrafię zdzielić kumpla po plechach kataną z gąbki po ogladnienieciu Rurouni Kenshina. To tak w skrócie na szybkiego co mi przyszło na myśl. Pozdro dla ludzi uzależnionych od anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ayashi Płeć:Kobieta
I'm your angel


Dołączyła: 15 Lut 2007
Skąd: Wawusia
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2007, 19:25   

A na moją podświadomość zadziałał DB. Tak tak... oglądałam to z 2 lata temu ale nadal śni mi się że umiem latać , walcze używając ka me ha me ha i inne bajery. No i jeszcze Yattaman... nie wiem dlaczego mama pozwalała mi to oglądać jak byłam mała... : )

_________________
,,You're only using me as an escape
becouse that's the easiest
way not get hurt"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2007, 12:23   

Na początek chcę ci pogratulować Crofesima wspaniały post nic dodać nic ująć chętnie bym go tu skopiował i tylko pozmieniał kilka tytułów ale nie będę robił plagiatu :P

Pierwsze moje styki z anime to "Capitan Tsubasa" I "Sailor Moon" Niebardzo pamiętam czy jakoś wpłyneły na moje życie bo już z tamtych czasów mało co pamiętam :)

Następnie Było DB i .... (post wyżej)


herok napisał/a:
Hmm.. to jest to wyprac mozgi dzieciakom takimi anime jak bleach,naruto,dragon ball


tutaj trafiony zatopiony :) ale to są te anime które raczej wpływają na mnie pozytywnie duża dawka Humoru aż chce się żyć :D

Crofesima napisał/a:
A ostatnia grupa to Obsesje Dołujące. Czyli po oglądnięciu danej serii miałam pewną... może nie 'depresję', ale momentami łapałam tzw. 'zwiechy' i miałam naprawdę parszywy humor. Można nawet powiedzieć, że nie miałam chęci do życia (ale to zabrzmiało poważnie... chyba z letka przesadziłam). I nie wynikały one bynajmniej ze smutnych zakończeń czy czegoś! Broń Boże. Po prostu coś się działo złego z moją psychiką. Tak było choćby po całym NGE, a szczególnie po the End of Evangelion i po Haibane Renmei.
Efekt - letki dołek.
(NIE CIERPIĘ tego słowa. Ale inaczej nazwać tego nie mogę.)


No kolejny tekst wyciągnięty prawie że z mojej głowy :P

I do tego typu animek zalicze:

-Elfen Lied - po anime typu db i spółka to oglądając to anime byłem lekko w szoku.

-Erementar gerad - piękna przygoda, walka w obronie kobiety i dojrzewanie do miłości :)
aż łezka się w oku kręci szkoda że tak mało odcinków tylko na 1 dzień.
-Innocent Venus - tutaj miałem największego doła :D po prostu nie mogłem oglądnąć
3 ostatnich odcinków jak ktoś chce wiedzieć dlaczego nie to oglądnie.
-Crest of the stars - tu ciężko mi coś napisać jestem na razie na bieżąco i ciężko mi coś
z siebie wydusić :)


Uzupełniająco dodam, że jakby to napisała Crofesima obsesja dołująca jest mi niezmiernie potrzebna na studiach jest to niesamowity mózgo wstrzymywacz pozwalający bezstresowo olać nauke :) (jeżeli niemożna nauczyć się na egzamin to po co się nim przejmować lepiej mieć go w d...)

Crofesima napisał/a:
i tutaj po prostu muszę się przyznać, że jedną z moich Obsesji było Naruto ._. cóż, trochę mi wstyd, ale nie będę tego ukrywać! Ot co. Ale możecie mi wybaczyć tą małą plamę na honorze - w końcu była to jedna z moich pierwszych ŚWIADOMIE oglądniętych animek. I nadal mam do niej sentyment, ot co!
Chociaż chyba większą Obsesję miałam na punkcie Bleach'a. Uh oh.
A co się będę z tym ukrywać! Kiedyś trza to z siebie wyrzucić.


Hmm a czego tu się wstydzić :/ Oglądam naruto od 198 odcinka i teraz zaczołem na JetX od początku i ogląda się go naprawde przyjemnie chociaż jest to troche dziecinne momentami i żenujące. Ale większe nadzieje wiąże z serią Shippuuden po oglądnięciu 2 odcinków jestem mile zaskoczony. A co do bleacha hmm.. ogląda się przyjemnie chociaż te potwory które tam są potworne :P

Kończąc napisze tylko że ujściem obsesji są gry ,głównie na psp typu DB i bleach oraz różne inne rpg.

Crofesima[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2007, 20:26   

Spike_CB napisał/a:
Cały czas marzy mi się niebieski garnitur z żółtą koszulą

Zapomniałeś o ciemnoczerwonym krawacie. Szukałem takich ciuchów i nie znalazłem, ale ja cienki w zakupach jestem :]. Potem jedno zrozumiałem z Bebopa - trzeba być sobą i kreować własny styl, tym bardziej że jest to o wiele prostssze ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zennos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2006
Skąd: nicosc
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2007, 06:18   

Jesli chodzi o mnie,to wiekszosc anime,ktore ogladalem zdecydowanie wplynelo na mnie ale tylko chwilowo,a szczegolnie podczas snow,co prawda 3/4 z nich obojetnie czy ogladalem blood+ czy variable geo to byly hentajowe sny xD
Poza tym zazwyczaj po obejrzeniu dobrej serii,chodze przygnebiony przez kilka dni(poniewaz nie ma juz wiecej odcinkow:[ )
Ewentualnie zdarzylo mi sie kilka razy miec nawijki typowe dla pewnych postaci(calkowicie nieswiadomie) :) poza tym zdaje sie byc zdrowy :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 19-02-2007, 21:36   

Ostatno pooglądałam sobie trochę AMV-ek z Chrno Crusade i postanowiłam wyszczegulnić to anime, na liście Anime Co Psychikę Krzywią <podkreśla dwukrotnie różowym markerem>, ponieważ choć mineło już trochę czasu odkąd oglądałam serię, to wciąż niektóre sceny wywołują u mnie niepowstrzymane łzy.
Cieszyć się, czy nie? Z tego, że odcinek 24 wraz z epilogiem prawdopodobnie zostanie we mnie na zawsze. Zresztą oglądanie tego odcinka zaowocowało kilkoma dniami apatji połączonymi z długimi godzinami słuchania w kółko Saionara Solitaire

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JatoJA
Gość
PostWysłany: 20-02-2007, 19:28   

-w moim przypadku najbardziej na psyche wjechał mi Evangelion, złożoność i chęć ogarnięcia całości tej serii spowodowało ze przez tydzień przespałem jakieś 3 godziny i oglądałem anime razem z EoE non-stop... pierwsze poważne anime
-potem długo były serie które nie tak straszliwie na mnie oddziaływały, choć mi sie podobały to po prostu nie były tak naładowane jak evangelion
-niedawno nadszedł FLCL ze studia Gainax, który swoim `kretynizmem` i `bezsensem` mnie oczarował zawsze kochałem sie w rzeczach absurdalnych no i tak zaczęły sie boje poszukiwania skutera Vesta do zakupu :]
-Ergo Proxy też mnie wciągnęło swoim sucho-mroczno-szaro-czarnym klimatem
-Ayakashi TCJH mnie przerażał a kot moich sąsiadów przyprawia mnie od tamtego czasu o dreszcze
-muzyka z Bebopa zmieniła moje zainteresowania muzyczne i otworzyła mnie na świat muzyki
-no i nie liczę oczywiście setek hentaii które wypaczyły zapewne moją sexualność w pewnym stopniu ;P
Powrót do góry
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2007, 22:28   

momoko powinnaś pisać recenzje :P Odrazu jak przeczytałem twój post zachciało mi się oglądać Chrno Crusade szkoda tylko że go nie posiadam :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 21-02-2007, 19:19   

Grygus napisał/a:
momoko powinnaś pisać recenzje :P Odrazu jak przeczytałem twój post zachciało mi się oglądać Chrno Crusade szkoda tylko że go nie posiadam :/

Dzięki, bardzo mi miło^^.
Ja zresztą też nie posiadam tej serii, tylko udało mi się ją pożyczyć. Obejrzałam całość trzy razy i oddałam. Do dziś zdaża mi się tęsknić...
Nie wiem, czy Chrno Crusade można zaliczyć do najleprzych anime tego gatunku, nie znam się na tym w takim stopniu. Mogę mówić tylko o moch subiektywnych odczuciach, a one są no, dość intensywne.Gorąco polecam tę serie, choć radzę ci zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświadczonego niż ja :3.

Pisać recenzji zdecydowanie nie powinnam, bo pomijając fakt, że chyba nikt o zdrowych zmysłach by mi tego nie zlecił^^, mój styl pisania wciąż się kształtuje, czego rezultatem jest usuwanie i przeredagowywanie opowiadań sprzed tygodnia.
Dlatego wolę nie publikować swoich prac i przeważnie tego nie robię.

Przepraszam, trochę offtopicznie wyszło...

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grygus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2007, 20:08   

momoko napisał/a:
Nie wiem, czy Chrno Crusade można zaliczyć do najleprzych anime tego gatunku, nie znam się na tym w takim stopniu. Mogę mówić tylko o moch subiektywnych odczuciach, a one są no, dość intensywne.Gorąco polecam tę serie, choć radzę ci zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświadczonego niż ja :3.



I o to chodzi dlatego podoba mi się twoja wypowiedź bo piszesz o odczuciach. Ja też jestem początkujący w tych tematach ale zauważyłem że bardziej doświadczeni piszą mało ciekawie a już na pewno nie zachęcają do obejrzenia anime, oni za dużo już widzieli i zbyt krytycznie oceniają anime które dla mnie może być hitem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3171957
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-02-2007, 20:13   

momoko napisał/a:
Ostatno pooglądałam sobie trochę AMV-ek z Chrno Crusade i postanowiłam wyszczegulnić to anime, na liście Anime Co Psychikę Krzywią


Cóż, ja mogę tylko dodać, że właśnie pod wpływem Chrno Crusade Lila właśnie siedzi w klasztorze w Nowym Jorku i modli się za nas wszystkich ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-02-2007, 20:39   

Mamusia jest w Nowym Jorku? Czemu ja zawsze dowiaduję się jako ostatnia? Kiedy wróci? ups.. offtopic wyszedł.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ganossa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2007, 19:20   

Najbardziej psycha mi siadła po maratonie z Berserkiem. Po nim świat już nigdy nie był taki sam. Tym większe na mnie wywarł wrażenie że było to moje pierwsze poważne anime po Sailor Moon i tym co leciało w ogólnodostępnej TV. W rypaniu psychy dorównał mu dopiero End of Evangelion pare lat później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group