FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  Anime: Wpływanie na naszą podświadomość
Wersja do druku
Kamikaze Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Bydgoszcz
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2007, 17:24   

hmm...jakie anime mi styrało psychikę??Miałem przygodę rok temu, ze po obejrzeniu "Chobits" rzuciłem moja dziewczynę...hehe...no, ale potem sie jakoś ułożyło.Przed tym jak zacząłem oglądać anime, pamiętam, ze zawsze zachowywałem sie jak dzieciak...całe szczęście sie to zmieniło, bo zawsze jak skończę jakieś anime i akurat w nim, bohater w jakiś sposób mi zaimponował, to probuje go naśladować...i tak mi sie chyba mój charakter wyrobił.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6049603
jedi webster Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 16:35   

Fate/Stay night. Po tym anime cały czas myślę o płynącym czasie i żeby go nie zmarnować. Po za tym ciągle chodzą mi pogłowie błędy z przeszłości których już nie mogę naprawić.

Niby nic ale jak wyłapie sie przesłanie płynące w tej animce potrafi mocno zmienić pogląd na świat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hachiko Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 22:49   

Ostatnio Nana. Sprawiła że zrobiłam spory przegląd życia dotychczasowego. Swietnie narysowane, świetnie zrobione, niesamowita narracja, sytuacje w których śmiech i emocje i tak nie przezwyciężają ogólnego smutku historii. Dla mnie niesamowite jak bez super mocy, sztuk walki i nierealnych swiatow - mozna stworzyc historie pelna dynamizmu. Jestem pod wrazeniem, zwłaszcza początkowych i końcowych scen zawierających narrację Nany i Hachi. Mam ochotę zrobić z nich książeczkę z tekstem na każdy dzień.

Ps. Przy okazji witam - to moj pierwszy post ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-12-2007, 20:17   

Haruhi Suzumiya no Yuutsu - anime, które wpłynęło na mój światopogląd. Dzięki niemu zacząłem patrzeć na wiele rzeczy z dystanu, bardziej obiektywnie oceniać otoczenie. CUT robi swoje. Kto wie? Może jednak Bóg wcale nie jest tak odległy, jak się nam wydaje? Może przechadza się wśród nas?

Kolejny tytuł: Elfen Lied. Po pierwsze opening, mam słabośc do łaciny... Ech... Po obejrzeniu całej serii, w której humor przeplatał się z przemocą i romantycznością w cały czas zmieniających się porcjach, miałem ochotę po prostu kogos zabić, jakby to było... takie proste...


Usunięto wulgaryzm na podstawie punktu 6. Konstytucji Forum.
Cytat:
6. Wulgaryzmy, także w formie zniekształconej lub zamaskowanej, są na Forum Tanuki niedopuszczalne. Ich stałe używanie może spowodować sankcje ze strony moderacji.
Na przyszłość radzę się powstrzymać od słownictwa tego typu.

Miłego dnia
IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2007, 20:52   

"Welcome to the NHK" pokazało mi co robi z człowiekiem przesiadywanie tylko w domu.
Wlepianie oczu tylko w monitor lub telewizor i wyobrażanie sobie Bóg wie czego...
Najbardziej podobały mi sie postaci które były tak podobne do nas - zwykłych ludzi - to naprawdę przemawia do człeka.
Po obejrzeniu całej serii częściej wychodzę na zewnątrz.
Wystrzegam sie bycia hikimori jak ognia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 24-12-2007, 23:24   

To nie będę pierwsza osobą,która wspomni o Death Note!!:)to anime ma coś w sobie,muzyka,tematyka-na dodatek u mnie włączył sie mimo wszystko szacunek dla geniuszu głównego bohatera,to jego hmm powolne samounicestwienie człowieczeństwa?chyba jestem nienormalna bo mi to czasami imponowało,zresztą przystojny geniusz,takie rzeczy na mnie działają,mam nadzieje że oddałam słowami coś co cięzko w sumie oddać
i jeszcze bardzo podziałało na mnie Ouran High School,cięzko było mi po skończeniu oglądania serii wieść normalne życie,więc wieczorami po powrocie do domu pierwszym krokiem było włączenie ulubionych momentów,po prostu tak fajni bohaterowie..
ostatnie:"5 cm na sekundę"- po obejrzeniu filmu ponad przez 2 tygodnie każdego wieczora oglądałam końcówke,a dokładnie mówiac ostatni song po kilka razy

dzięki anime można przeżyc naprawdę fajne emocje,momentami zaskakującymi dla nas samych

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Yuusuke Płeć:Mężczyzna
Kocham Futabe Kutsuki


Dołączył: 25 Gru 2007
Skąd: Kanenone Gauken
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2007, 20:40   

Jeśli chodzi o mnie to po Obejżenie całej serii Onegai Teacher i Onegai Twins, niemogłem spać (zwłaszcza przez ten 1 tytuł) Wspaniałe Anime, które dotarło głęboko do mojej podświadomości. Kolejnym wspaniałym anime które wywarło na mnie duży wpływ jest Green Green. Zacząłem sie zastanawiać nad życiem w takiej szkole i byłem zainteresowany znalezieniem podobnej. Nie mogłem się skupić myśląc o jednej postaci z tego Anime. (Futaba Kutsuki) Zachęcam do oglądania tego Anime.


P.S Anime typu Elfen Lied wcale do mnie nie trafiają, uważam je za denne i nudne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10200419
SkyBot Płeć:Mężczyzna
Commander Naofumi


Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Siedlisko całego ZŁA tego Świata
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2008, 14:52   

a na mnie anime wpływają tak baaardzo ze względu na fakt iż na Hyper puszczają tylko jeden odcinek dziennie. Jakież to było frustrujące gdy nagle w najbardziej niepożądanym momencie FMA przytrafiał się koniec odcinka. I weź tu sobie czekaj 23 godziny i 37 minut do następnego. A już w ogóle nie wspomnę ile to tam bohaterów naubijali, i nic dziwnego wtedy że cały następny dzień przygaszony chodziłem.

hmm... dzięki temu tematowi uzyskałem dostęp do moich wspomnień. Już zupełnie zapomniałem że kiedyś, w odległej przeszłości, u zarania dziejów (w czasie gdy wszelka materia dopiero zaczynała się kształtować) sie oglądało Sailor Moon i Yattaman i taka podnieta była że hej! Aż żal d**ę ściska ja sobie pomyślę że taki byłem biedny i nieuświadomiony, że to nie taka zwykła znowu bajka a coś o wiele wspanialszego-Anime to brzmi dumnie!
ale kończę bo offtop robie. :p

niechaj aura inspiracji zawsze będzie z wami!

_________________
Jeśli jesteś zbyt słaby by się zabić, nie jesteś godzien by żyć. Zabij się!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6927672
Pell Płeć:Mężczyzna
The Windcatcher


Dołączył: 03 Mar 2008
Skąd: Bieszczady
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2008, 20:27   

Mnie osobiście cała seria "Berserk" wbiła w fotel, trwale zostawiając ślad w pamięci [a także sygnaturce i avatarze, jak widać ;^)]. Nigdy wcześniej nie sądziłem, że mogę się AŻ TAK przywiązać do bohaterów i ich osobowości, za co do dziś podziwiam scenarzystów. Po obejrzeniu ostatniego odcinka jeszcze przez minutę gapiłem się w czarny ekran z nadzieją, że coś jeszcze może się stanie, że coś się wyjaśni. Nie stało się. Nie wyjaśniło. Zostawiono mnie sam na sam z dziesiątkami możliwych scenariuszy, jakie zaczęły się kłębić w mojej głowie, z domysłami na temat ewentualnego zakończenia, z wszystkim tym, czego nie widziałem aż do ostatniego odcinka. Długo jeszcze starałem się dojść do siebie po tej serii i, koniec końców, wydaje mi się, że już nigdy nie dojdę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9351849
Muhomorniczy Płeć:Mężczyzna
..


Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2008, 17:58   

miało być o podświadomości a zaczynając od założyciela wątku jest o wrażeniu na świadomości,z chlubnymi wyjątkami
mie to na podświadomość działa pewien rodzaj bohaterek ,strasznie mnie denerwuje gdy są niedoceniane przez inny rodzaj bohaterów
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2008, 16:56   

Anime, które już chyba na zawsze zmieniło moje podejście do życia to Great Teacher Onizuka, poprostu niemalże zaczełem naśladywać Onizuke w wiekszosci sytuacji ^^. Pewien wpływ miał też Rurouni Kenshin. Anime to (szczególnie OVA) zostawiło blizne w mojej pamięci. Jest także dużo anime które poprostu mocno sie zagłębiły w pamięcim, takie jak Fushigi Yuugi i Slayers.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2008, 00:38   

Jest parę takich tytulików, głównie z gatunku romansu :). Chwilowo takie oglądam. Myself; Yourself - po obejrzeniu ostatnich odcinków nie mogłem uwierzyć w to, dopiero nazajutrz otrząsłem się z tego :D. Ach, ten dramatyzm :). Green Green, Onegai Teacher, Onegai Twins (ciekawe i przezabawne komedyjki ecchi :D) I's pure, Ichigo 100%. Sporo innych, które są jeszcze w pamięci, ale nie będę wypisywał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2008, 08:11   

Haibane Renmei - Po prostu bardzo nastrojowe i refleksyjne anime. Można by rzec, że całokształt to jedno wielkie przesłanie. Spokorniałem, poziom mojej empatii wzrósł - w dodatku zauważyłem jak bardzo niektórzy potrafią siebie ranić - niekoniecznie fizycznie.

Fate Stay Night - A raczej główny bohater - Shirou Emiya - który nie zważając na konsekwencję bardziej dbał o innych niż o samego siebie, ratując nawet inne ludzkie życia własnym kosztem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group