FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2009, 13:57   

Poszukuje znowu jakiegos ciekawego, niedluzacego sie anime. Obejrzalem niedawno:

to aru majutsu no index
Zero no tsukaima wszystkie czesci
Elfen Lied
Fate/Stay Night
Otome wa Boku ni Koishiteru
Spice and wolf, claymore.

Poszukuje ciekawej akcji/dobrej komedii/fantastyki a najlepiej jakby wszystko bylo razem :)
Nie trawie glupoty School rumble, ale cos podobnego moze byc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-06-2009, 16:28   

jak nie trawisz "głupoty" School Rumble to spróbuj School Days ;) joke :P

co do tytułów:
Busou Renkin
Claymore

Death Note
Full Metal Panic
Samurai Champloo

Tengen Toppa Gurren-Lagann
Shakugan no Shana
Code Geass
sporo jest tytułów nawiązujących do wymienionych przez Ciebie wymagań, zaraz pewnie posypią się kolejne, to tak kilka lepszych tytułów ode mnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 09-06-2009, 17:35   

Shans napisał/a:
akcji/dobrej komedii/fantastyki

Może Fullmetal Alchemist?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
GodBlessYou Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2009, 09:51   

Witam

Obejrzałem właśnie Bokura ga Ita. I mam chęć na obejrzenie podobnego anime, czyli romans/dramat, z elementem humoru ale bez durnych komedii, I żeby mi łezka w oku stanęła;). Oczywiście happy end musi być. I najlepiej jeżeli nie zabieraliby się do chodzenia ze sobą w 25 odcinku na 26...
Oglądałem już Kimi ga Nozogu Eien, Clannad, Kanon 2006, i wyżej wymienione Bokura ga Ita.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Istar
Gość
PostWysłany: 12-06-2009, 02:20   

Witam serdecznie!

Po kilku godzinach przekopytania się przez recenzje i próbie obejrzenia paru rzeczy na chybił trafił bez efektu zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w wybraniu serii Anime do obejrzenia.

Czego oczekuję od Anime:
-Wciągająca i rozbudowana fabuła!
-Liczne i interesujące postacie! (To co podobało mi się 12 lat temu w DBZ, 2 lata temu w Bleachu gdy zaczynałem styczność z anime, i teraz podobało mi się w Code Geass)
-Akcja
-Dramat

Mile widziane ale nie wymagane:
-Niejednoznaczność (czyli nie klasyczna walka dobra ze złem)
-Humor
-Wojna/Konflikt
-Romanse, przemoc etc nie wadzą mi.

Czego nie chcę widzieć:
-Irytującego bohatera głównego. (typu Kouta z EL lub Ichigo z Bleacha)
-Tasiemca. (typu One Piece...)
-Fabuła zbudowana epizodycznie, odcinki jako oderwane od siebie całości które dopiero na samym końcu się łączą (albo i nie...). (Niszczy to we mnie chęć oglądania Cowboya Beboba do końca...)
-Całości skupionej na jednej postaci bądź z punktu widzenia tylko jednej postaci. (Monster?)
-Fabuły na hiper-wrotkach, super kartach do gry lub tego typu rzeczach... (Air Gear? Yu Gi Oh?)

Realia dowolne, aczkolwiek nie przepadam za Mechami pomimo tego że moim anime nr 1 jest aktualnie Code Geass. Jak widzę mechy to mi się światełko ostrzegawcze zapala. Gundam 00 i NGE nie mogę coś strawić...

Obejrzane w całości bądź w części:
Code Geass +++
Elven Lied + (Chociaż niektórzy bohaterowie irytowali)
Berserk +
Cowboy Bebob +/- (połowa ale odrzuca mnie póki co epizodyczność :/)
Bleach +/- (kiedyś ok teraz już nie trawie, coś poważniejszego)
Trigun +/- (bohaterowie irytowali...)
Gungrave -
Ghost in the schell -
Naruto ---

Odpadają z różnych względów następujące anime: Fullmetal Alchemist, Gundam 00 (jakoś mnie odrzuca pomimo podobieństwa do CG) Death Note(zaspojlerowano mi całe anime), Neon Genesis Evangelion (Mechy...) - Jak widać próbowałem na siłe czegoś podobnego do CG, ale efekt mizerny, dlatego nie chce koniecznie podobnego anime raczej czegoś co również ma elementy mnie urzekające.

Myślę nad:
Legend of the Galactic Heroes - ale na razie nie mogę namierzyć.
Eureka Seven (ale znowu mechy?)
ale wolałbym uciec od maniakalnego poszukiwania klona Code Geass bo to nie daje rezulatatu tylko poszukać czegoś co urzeknie mnie na nowo.

Wdzięczny będe za wszelkie sugestie, koniecznie z uzasadnieniem dlaczego akurat to a nie inne anime ma szansę pasować do moich kryteriów. Samych tytułów to przewinęło mi się przed oczami masę, między innymi czytają 50 stron do tyłu tego tematu co tylko zwiększyło mętlik w głowie.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-06-2009, 07:12   

Twoja zagwostka idealnie pasuje do Gurren lagann. Co prawda są tam mechy skradzione przeciwnikowi lub nie ale całość nawet mnie , totalnemu przeciwnikowi mechów , podobała się jak diabli. W tym anime kwestia tych dobrych i tych złych chwilami odbiega od schematu ale to widać dopiero w połowie. Humor i nabijanie się z ecchi też jest :]. No i genialna muzyka.

Eureka też jest niezła jednak już nie tak bardzo. Tutaj mamy schemat totalnego nieudacznika który po 48 odcinkach zostaje nagle bohaterem ostatniej akcji. Jest tu głęboki wątek psychologiczny pomiędzy dwójką głównych bohaterów. I stado mechów które jak nie padają po jednym strzale to niszczą setki wrogów. No ale z drugiej strony świetna ścieżka dźwiękowa z utworem storywriter na czele.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 08:53   

Istar z wytycznych które podałeś, pomyślałam że te serie mogą Ci się spodobać.

Juuni Kokki Główna bohaterka może nie jest zbyt interesująca na początku, ale przechodzi sporą przemianę. Jest konflikt, jest ciekawy świat przedstawiany z perspektywy na pewno więcej niż jednej osoby. Wady: brak porządnego zakończenia, seria w pewnym momencie porostu się urywa.

Baccano! Sporo postaci i sporo akcji. Spełnia właściwie wszystkie twoje wymagania.

Bokurano Dramat z rozbudowanym gronem bohaterów.

Cytat:
-Całości skupionej na jednej postaci bądź z punktu widzenia tylko jednej postaci. (Monster?)

no nie do końca Tenma owszem jest głównym bohaterem i to najczęściej z jego punktu widzenia obserwujemy wydarzenia, ale przedstawiane są one także z punktu widzenia innych postaci na przykład: Niny, Johana, Grimmera etc. Nie bój się, w Monsterze występuje wielonarracyjność.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 12:45   

Istar napisał/a:
-Fabuła zbudowana epizodycznie, odcinki jako oderwane od siebie całości które dopiero na samym końcu się łączą (albo i nie...). (Niszczy to we mnie chęć oglądania Cowboya Beboba do końca...)

Lain napisał/a:
Baccano! Sporo postaci i sporo akcji. Spełnia właściwie wszystkie twoje wymagania.

Co jak co, ale Baccano jest wybitnie rozerwany i składa się dopiero na koniec. Co nie zmienia faktu, że faktycznie - reszte wymagań raczej spełnia. Też go polecam, mimo dosyć dziwnie przedstawionej fabuły. Nie jest to długie anime (13 epów + 3 ova), więc zniesiesz to ;).

Istar, ja ci przykładowo polecam Higurashi no Naku Koro ni, bo skoro spodobał ci się Elfen Lied, a hektolitry krwi nie odstraszyły, to Higurashi także powinno ci podejść ;). Świetny klimat, ciekawa fabuła, postacie... są. Tyle, że Higurashi także jest rozerwany, ale warto się przełamać i obejrzeć ;). Niech cię tylko nie zwiedzie ta kolorowa kreska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-06-2009, 15:56   

Waaagh! napisał/a:
Co jak co, ale Baccano jest wybitnie rozerwany i składa się dopiero na koniec

Higurashi jest rozerwane i w ogóle się nie składa, więc tym bardziej nie pasuje :) A Baccano nie ma konstrukcji epizodycznej, po prostu zaburzono chronologię i akcja jest pokazywana z punktu widzenia wielu postaci (co akurat w tym wypadku przemawia jeszcze bardziej za tą serią) - będzie idealne. Dorzuciłbym jeszcze Bounen no Xamdou (spełnia wszystkie wymagania) i Macross Frontier - o ile przełknie się mechy i specyficzną potraktowanie muzyki w tej serii (j-pop wygrywa bitwy, dosłownie!).

Pytanie ode mnie - chętnie zobaczyłbym teraz serię w klimacie zbliżonym do NHK ni Youkoso - trochę dramatu, trochę komedii, specyficzne, gorzkie poczucie humoru, przemyślane i w miarę wiarygodne postaci, realizm (a raczej brak elementów fantastycznych), do tego mile widziana dobra, będąca istotną częścią całej koncepcji muzyka. Co polecicie?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Istar
Gość
PostWysłany: 12-06-2009, 16:42   

Bardzo dziękuje za sugestie! Szczególnie z tego powodu, że anime które wymieniliście były mi nieznane i bardzo ciekawe umotywowaliście dlaczego te a nie inne.

W pierwszej kolejności sprawdze Boccano! bo jest krótkie i ta epizodyczność może mnie nie zdąży zrazić zresztą padła sugestia że to tylko zaburzona chronologia. :)
Potem zerkne na Gurren legann i Bounen no Xamdou.

Po obejrzeniu pierwszych 3-4 odcinków każdej z tych serii zdecyduje które z nich chce obejrzeć w całości. Dziękuje i pozdrawiam!
Powrót do góry
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 16:51   

JJ napisał/a:
A Baccano nie ma konstrukcji epizodycznej, po prostu zaburzono chronologię i akcja jest pokazywana z punktu widzenia wielu postaci (co akurat w tym wypadku przemawia jeszcze bardziej za tą serią) - będzie idealne.


Nie ma konstrukcji epizodycznej, nie jest też chronologiczne i to powoduje, że jest rozerwane. W efekcie znamy wynik, a nie znamy przyczyn.

Spoiler: pokaż / ukryj
Przykładowo już w pierwszym odcinku widać, kto przeżył zadyme w pociągu, gdy o tej zadymie jeszcze nie było mowy.

Dlatego dopiero pod koniec można sobie tą historie poskładać do kupy, gdy ma się już wszystkie fragmenty. I takie coś ja rozumiem za anime 'rozerwane' ;). Epizodyczna konstrukcja to inna para kaloszy. W Higurashi jest podobnie, bo wiele spraw można zrozumieć dopiero, gdy pozna się całość. Żeby daleko nie szukać:

Spoiler: pokaż / ukryj
Pierwsze odcinki, gdzie Rena i Mion 'niby' chcą zabić Głównego Bohatera (nie pamietam imienia ;)). Bez wiedzy na temat tego całego syndromu hinamizawy (z drugiego sezonu), nikt by się nie domyslił, że to jednak głowny bohater miał schizy ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-06-2009, 17:30   

Waaagh! napisał/a:
Epizodyczna konstrukcja to inna para kaloszy.

Ale o tej właśnie parze kaloszy pisał pytający :)

Dobra, żeby moja prośba się nie zgubiła w odpowiedziach na poprzednie pytanie, powtórzę:

JJ napisał/a:
chętnie zobaczyłbym teraz serię w klimacie zbliżonym do NHK ni Youkoso - trochę dramatu, trochę komedii, specyficzne, gorzkie poczucie humoru, przemyślane i w miarę wiarygodne postaci, realizm (a raczej brak elementów fantastycznych), do tego mile widziana dobra, będąca istotną częścią całej koncepcji muzyka. Co polecicie?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 12-06-2009, 20:52   

Co by Ci można JJ polecić - trudna sprawa, bo NHK jak dla mnie jest jedyne i niepowtarzalne. Połączniem dramatu, komedii, humoru i wiarygodnych postaci może być np. "Honey and Clover" albo też "Nana" - z zastrzeżeniem, że może strasznie gorzkiego humoru tam nie uraczysz, ale za to można sobie posłuchać świetnej muzyki ("Paradise Kiss" bardzo podobna sprawa jak Nana). Ale "Genshiken" będzie jak znalazł! Specyficzna komedia w specyficznym klimacie z bardzo nietuzinkowymi bohaterami. Tyle ode mnie - ten ostatni tytuł powinnien chyba najbardziej odpowiadać wymaganiom.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 21:27   

Od siebie mogę dodać jeszcze Hataraki Man.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gościu
Gość
PostWysłany: 13-06-2009, 13:30   

Witam:P Znacie może jakies anime podobne do Wolf and Spice? Najlepiej jakby wątek romantyczny był troche bardziej rozbudowany. Nie zależy mi na tym aby był tam jakiś watek związane z handlem. Niech po prostu akcja tej serii bedzie sie rozgrywać w przeszłosci, tzn nie mam na mysli epoki kamienia łupanego tylko tak jak w Spice and Wolf- wiek XVI, cos kolo tego.

Dzieki z góry:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 74 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group