FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 02:34   

Hmm... Cromartie High School? Ostrzegam, tam TYLKO główny bohater myśli, reszta to głupki, które uwielbiają się naparzać. :P
Pierwszą z brzegu bym mógł polecić Utenę, choć nie wiadomo, czy Ci się tego typu anime spodoba. Lepiej powiedz, w czym gustujesz, będzie łatwiej o wybór. :)

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-08-2009, 02:58   

Cóż, o to chodzi że nie ma czegoś w czym nie gustuję :). Jedynie na yaoi patrzę ze zgorszeniem, ale nigdy nie widziałem żadnego tytułu z tym wyróżnikiem, więc nie wiem tak naprawdę co o tym myśleć. Utenę chciałem swojego czasu obejrzeć, więc jeśli już o niej wspomniałeś to chętnie się za nią w najbliższym czasie zabiorę. A jeśli już mam ograniczyć wybór, to wolałbym aby nie wymieniać komedii.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 10:10   

No cuż ... w większości poważniejszych produkcji bohaterowie "myślą"
tępe pustaki są głównie w komediach/haremówkach ;)

Więc nadal nie bardzo wiadomo co ci polecać.
Ma to być bardziej dramat ? Przygodowy ? SF ? Fantasy ? Romans ?

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-08-2009, 11:32   

Ja bym zapytał jeszcze inaczej.
Czy po tym myśleniu bohatera ty też masz zacząć ostro myśleć "o czym ten wariak gada"(in a good way) , czy po jego rozmyśleniach powiesz "nie chce mi się nawet o tym myśleć"?
Bywają takie poważnie myślące anime w których głupi bohater jest coraz mądrzejszy i z dnia na dzień więcej mówi (sensownie) ale reszta obsady regularnie sprowadza go do poziomu podłogi. Takim tytułem jest tutaj ghost hunt. Główna bohaterka jest "normalną licealistką" która zadaje się ze stadem przemądrzałych spirytualistów. W rezultacie sama jest w tym coraz lepsza. Dodatkowo komentuje całe anime z perspektywy i poziomu normalnego człowieka w dość naturalny sposób. Taka realna spontaniczność nie typowo animowska schematyczna spontaniczność.(dodam że dubingowana wersja wypada pod tym względem lepiej niż można to sobie wyobrazić)
Ale bywają takie anime w których myślenie bohatera na dość wysokim poziomie może doprowadzić widza do bólu głowy. Takim przykładem może być spiral. Tam mimo dość inteligentnej obsady wszyscy zachowują się jak inteligentne zombi z iq powyżej 300 i ani widza ani otoczenie nie jest w stanie nadążyć. (dubbing lub BARDZO dobre suby z przetrawionym wstępnie sensem, tłumaczenia "wprost" nie polecam)
Mamy też przykłady ukrytego myślenia czyli takiego które wychodzi na jaw dopiero w czynach, nie słyszymy myśli. Jedynym dowodem głębokich przemyśleń są monologi na osobności, dialogi kluczowych bohaterów i niektóre czynności. Tutaj można wyróżnić haibane renmei (reki) i asatte no houkou (shoko). W tych tytułach ludzie zachowują się chyba najbardziej naturalnie lub najmniej schematycznie bo to nie to samo.

W zasadzie każde nie ecchi zawiera bohaterów myślących w jakiś sposób ale im tytuł poważniejszy tym myślenie bardziej przypomina prawdziwe. Głupi bohaterowie też mogą być ciekawi (kamina w gurren ladann)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-08-2009, 16:31   

kokodin napisał/a:
Mamy też przykłady ukrytego myślenia czyli takiego które wychodzi na jaw dopiero w czynach, nie słyszymy myśli. Jedynym dowodem głębokich przemyśleń są monologi na osobności, dialogi kluczowych bohaterów i niektóre czynności. Tutaj można wyróżnić haibane renmei (reki) i asatte no houkou (shoko). W tych tytułach ludzie zachowują się chyba najbardziej naturalnie lub najmniej schematycznie bo to nie to samo.


Właśnie o coś takiego mi chodzi.

Cytat:
Więc nadal nie bardzo wiadomo co ci polecać.
Ma to być bardziej dramat ? Przygodowy ? SF ? Fantasy ? Romans ?


Jeśli już to najchętniej widziany dramat.

Może wymienię coś co pomoże:
Haibane Renmei
Death Note
Bokurano
Cossette
Cowboy Bebop
Darker Than BLACK
i (gdyby nie główni bohaterowie) Nana i Beck.
W dwóch ostatnich debilizm głównych bohaterów jest przyćmiewany przez motłoch innych świetnych postaci.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-08-2009, 17:36   

Najlepszym przykładem na w miarę nową serię z myślącym głównym bohaterem jest zdecydowanie Toaru Majutsu no Index.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-08-2009, 18:37   

Bounen no Xamdou miało całą galerię ciekawych i niegłupich postaci. Jeśli choidzi o fajnego głównego, to z nowszych serii do polecenia nadaje się do choćby Eden of the East czy obie serie Natsume Yuujinchou. Inną serią która przychodzi mi na myśl w związku z hasłem "ciekawi główni bohaterowie" jest Monster - przy czym tutaj najważniejszy jest tak naprawdę Główny Zły, a jego osobowość i motywy odkrywamy raczej powoli. Poza tym konstrukcja głównego bohatera i kilku postaci pobocznych (podobnie zresztą jest w Natsume) opiera się na przekonaniu, że istnieją ludzi po prostu z natury dobrzy - wielbicieli mhroku, gotyku i tym podobnego badziewia to może odrzucić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 18:43   

5 Centimeters per Second & reszta od tego autora

Ergo Proxy
Fantastic Children
Grave of the Fireflies
Gunslinger Girl
Hundred Stories
Mushishi
Kara no Kyoukai
Seirei no Moribito
Shingetsutan Tsukihime
Witch Hunter Robin
Serial Experiments Lain

Millennium Actress
Perfect Blue
Paprika

Paradise Kiss (coś jak NANA - imo troche lepiej jest tu z tymi głównymi bohaterami)

To tak wstępnie - pewnie i tak większość widziałeś ;) (na początku miałem ci porponować to co teraz wypisałeś, więc .. )
Jeszcze troche przemysle i w razie czego coś wywale/dodam do listy

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
buka
Gość
PostWysłany: 16-08-2009, 20:23   

Mógłby mnie ktoś poratować i polecić jakąś śmieszną komedię. Typ nie ważny (byle nie shoujo :P), śmieszą mnie przeróżne rzeczy, najczęściej jakieś szablonowe/bezsensowne żarty :). Skrócona lista obejrzanych tytułów:

Cromartie High school
School rumble
Hayate no Gotoku
Overdrive
Nasu- suitcase...
FLCL
różne haremówki :D

Skrócona lista tytułów, które mi nie podeszły:
Tengen toppa...
Ouran
różne haremówki :P

Sorki, jeżeli przekręciłem gdzieś tytuł.
Powrót do góry
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 20:38   

Azumanga Daioh
Lucky Star (tylko przebrnij przez pierwsze odcinki ;) )
Sayonara Zetsubou Sensei
Excel Saga
Abenobashi Mahou Shoutengai

zobacz też Jungle wa Itsumo Hare nochi Guu - osobiście nie przypadło mi to do gustu

Z wyróżnieniem trzech pierwszych ;]

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 21:17   

polecam:

Excel Saga - klasyka, humor porownywalny z FLCL
Dragon Half - zdecydowanie za krótkie, ale bawi do łez
Full Metal Panic? Fumoffu - niektorzy uważają pierwszy sezon Full Metal Panic! za dobrą komedie - a tutaj masz sam humor praktycznie...
Golden Boy - jak nie odstrasza erotyka to tutaj całkiem nieźle można się pośmiać - dla mnie dużo lepsze Ecchi niż chociażby Green Green

plus, może nie strictle komedie ale raczej z przewagą humoru nad akcją:

Genshiken - świat otaku ze wszystkimi jego dziwactwami
Great Teacher Onizuka - wielu ludzi odrzuca grafika, dla mnie raczej tworzy dobry klimat z resztą

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
mrc120 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 22:18   Anime w styli Love hina

Witam. Jestem po 5 obejrzeniu super według mnie Anime Love hina jest to naprawdę według mnie wspaniałe anime i tu pytanie znacie może jakieś podobne anime jakie tu jest komedia z elementami romantyki. bardzo bym podziękował za wmiare dopasowany do mnie tytuł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-08-2009, 22:21   

Primo, secundo (+ToraDora!).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2009, 22:34   

Loko napisał/a:
Jeśli już to najchętniej widziany dramat.

Ostatnio zapomniany tytuł, który bardzo długo był uznawany (niebezpodstawnie!) za najlepsze anime na różnych liczących się w internecie listach - Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen (4 OVA zwane również Samurai X). Chyba nadal najlepsze anime samurajskie.
Drugim tytułem, który chciałem polecić jest również mało polecany tytuł (głównie dlatego, że trudno jest je sklasyfikować) - Planetes. Jest to anime z serii "okruchy życia" z elementami komedii i s-f (aczkolwiek bez mechów, kosmicznych bitw itp. bzdur). Anime dość bliskie ludzkich spraw.
Trzeci tytuł jest polecany często jako bardzo dobre anime fantasy - czyli 12 Kingdoms.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-08-2009, 23:08   

podobne może być Ichigo 100% (ale nie jestem pewien...)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 97 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group