FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Donovan Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 19:59   

Możecie polecić coś podobnego do Macross Frontier? Mechy, Space Opera.

_________________
Zaproszenia na Lockerz. Pisać na PW !!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-08-2009, 20:11   

Macrossa nie widziałam, ale spróbuj Mugen no Ryvius.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
24hanime
Gość
PostWysłany: 20-08-2009, 20:57   

Moglibyście mi polecić anime w którym główny bohater lub jeden z głównych ma zasłonięte jedno oko coś w stylu Kuroshitsuji, Rental Magica lub Tsubasa Chronicle. Za pomoc stokrotne dzięki.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-08-2009, 20:58   

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1288-uchuu-kaizoku-captain-harlock/rec/1332 - proszę bardzo ;>
Powrót do góry
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 21:09   

Czas na ponowienie mojego pytania/prośby; skoro zostało ono pogrzebane żywcem ; ) heh.

Hmm.. zastanawiam się czy znalazłoby się anime podobne do Slam Dunk? / wiem, że mamy kilka ciekawszych tytułów sportowych, ale sęk w tym, że szukam czegoś co ukazywałoby w pełni życie bohaterów jako atletów, jak i normalnych nastolatków na co dzień, w połączeniu z lekką komedią i dramatem kiedy zaszłaby taka potrzeba.. Zatem, znalazłoby się coś takiego? realnego? ; )

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 21:18   

Zbyt wiele anime sportowych nie widziałam, ale do wymagań idealnie pasuje mi Piłka w grze

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-08-2009, 23:00   

Teraz ja. Szukam anime z bardzo dobrym, angielskim dubbingiem. Proszę o podanie co najmniej kilku tytułów.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-08-2009, 23:45   

Widziałem tyle anime z angielskim dubem, że można je policzyć na palcach jednej ręki - ale z tych nielicznych na plus zapisałbym Eureke Seven. Choć czy to już "bardzo dobry" dubbing, to nie gwarantuje...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-08-2009, 00:28   

Generalnie kinówki Ghibli mają szczęście do dubów, a poza tym jeszcze przykładowo Armitage III (Kiefer Sutherland w głównej roli), Cowboy Bebop i Trigun.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-08-2009, 00:28   

Ghost in the Shell SAC - jeden z najlepszych dubbów, jakie miałam okazję słyszeć. Obejrzane w całości po angielsku, brzmiało jak porządny serial sensacyjny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-08-2009, 01:10   

Dla młodego przyjaciela poszukującego jednookich wojowników polecam dwie serie jubei-chan. Co prawda "jednookość" głównej bohaterki ogranicza się do scen walki i unika ona tego jak ognia, to jednak sam fakt użycia przepaski na oko jako symbolu samurajskiej siły jest tak niedorzeczny że warto to zobaczyć.

Co do sprawy dubbingu angielskiego to tu będzie problem bo nie każda dobrość jest wymierna. Każdy lubi inne walory wokalne i to nie jest nowość.
Niemniej jednak kilka tytułów których angielska wersja się wyróżnia, z okazji jej jakości, istnieje:
Przede wszystkim ghost hunt (horror, mystery) - do czasu usłyszenia Moniki Real w ostatnim rozdziale można powiedzieć że wyszedł całkiem spontanicznie i wprost wzorcowo. Większość głosów jest niepowtarzalna w innych seriach co dodaje na oryginalności a gra aktorska stoi na przyzwoitym+ poziomie. Jeżeli nie wiesz "co to jest Monica Real" to bierz ten tytuł na pierwszy ogień bo nawet jej nie zauważysz.
Po drugie największe nagromadzenie gwiazdek engduba które pomimo tego wyszło przyzwoicie+ to paniponi dash (komedia). Powtórzę się ale tu jest aż za dużo gwiazdek i mimo tego wyszło to całkiem naturalnie. Może dlatego że większość z nich gra w trochę bardziej swoich tonacjach naturalnych niż zazwyczaj . Poza tym ta blond mądrala musiała mieć taki głos , jej lektorka po prostu popłynęła na emocjach i wyjątkowo nie piszczała jak to zwykle z nią bywa.(i tak sobie wyobrażam jej prawdziwy charakter) Oprócz tego dwie główne role są obsadzone "jednorazowymi" lektorkami co znacząco podnosi jakość.
Kolejny ciekawy dubbing znajdziemy w Vandread-ach.(space opera,harem) (jakość jak większość dubów seriali od gonzo) Znowu mamy do czynienia z szeroką obsadą. Usłyszymy to ponad 20 z hakiem różnych niepowtórzonych głosów. I znowu blondynki królują. (tak wybrzydzająco-kokietujących kobiet aż strach się bać) Jednak głosy głównej czwórki pilotów po prostu ścinają z nóg trafnością doboru. A i sam łysy admirał ... cudeńko. Co prawda w drugim sezonie Misty psuje trochę ogólny obraz ale jak się nie zna lektorki to nie przeszkadza, no i niema jej zbyt dużo. No i Esra może wkurzać jak się widziało dub mahoromaticka bo to taka duża Mahoro z zamkniętymi oczami.
Kolejny ciekawszy dub jest w gurren lagann(akcja, mecha, postapokaliptyczne) "just who the hell do you think i am". Całe anime jest fajne ale jak Nia zacznie mówić "Simon" w swój specyficzny sposób to aż się robi ciepło w środku. Nie wiem jak ona to robi. Znowu mało powtórzeń o ile jakieś są i ciekawie dobrany charadesign.
Ze starszych mogę polecić chrypiącą Nuku Nuku(zwłaszcza ova tv jest troche gorsze) i latające slayersy czyli lost univesce. O ile pierwsze jest przyzwoite to drugie jest tak schrzanione że aż cudowne.
Hellsing ma fajny zalatujący angielską flegmą dubbing. Jigoku Shoujo też bardzo fajny dub.
Melancholy of Haruhi Suzumiya wypada całkiem ciekawie. Dalej nie chce mi się opisywać więc mała lista i ide spać.
Saber Marionette J i j to x (j again jest skopane)
Samurai Champloo
Solty Rei (ale gwiazdki mogą już kłuć w uszy)
Tsukuyomi -Moon Phase-
Wolf's Rain
Azumanga Daioh (też raczej zanim zrazimy się do "świętej trójki" duberek)
Black Lagoon
Ergo Proxy
Figure 17
Last Exile
Mahoromatic
Mahou Shoujo Tai Arusu

No i chyba tyle na początek :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2009, 09:19   

Yumegari napisał/a:
Zbyt wiele anime sportowych nie widziałam, ale do wymagań idealnie pasuje mi Piłka w grze


Widziałem.. ; ) podam i inne tytuły które pamiętam & widziałem z gatunku sportowego.
ADS, Suzuka, Hungry Heart - Wild Striker, Slam Dunk, Hajime no Ippo, Hajime no Ippo New Challenger, Air Gear, Major, Cross Game (oczywiście w trakcie), One Outs, Whistle!, Hikaru No Go, Over Drive, Eyeshield 21.

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Zakonka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Sie 2009
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2009, 18:30   

Hej.
Poszukuje naprawdę dobrego anime. Takiego, które by całkowicie mnie zawojowało. Co do gatunku, jestem otwarta na każdą propozycję. Obejrzałam już: Bleach, Naruto, Fushigi yuugi, FMP,FMA, Chobits, Vampire knight, Slayers, GTO, Death Note.
Chodzi o to, że chciałabym się i pośmiać i popłakać.Trochę strachu też by mi nie zaszkodziło;)
Więc czekam na propozycję..........;}

_________________
"Tak wiele mniejszych smutków kryje się w poważnych problemach"G.G.Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4367359
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 21-08-2009, 18:38   

Proszę bardzo: NANA

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 21-08-2009, 18:39   

Może Ouran High School Host Club? Nie słyszałam jeszcze kogoś kto by się o tym wyrażał niepochlebnie...
No i może coś z Kyoto Animation: Kanon, Air, Clannad- trochę więcej do płaczu ale i pośmiać się można.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 99 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group