FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Goxenul Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 17:49   

Mój problem jest nieco nietypowy - potrzebuję anime, które mógłbym oglądać z rodzicami :P Przyzwyczailiśmy się do oglądanie wieczorem jakichś seriali, a teraz, po oglądnięciu 320 odcinków Rodziny zastępczej potrzebujemy czegoś nowego ^^ Z siostrą mamy już trochę doświadczenia w anime, ale rodzice ani trochę, chociaż przynajmniej nie są uprzedzeni. Potrzebuję jakiejś lekkiej komedii, bez żadnych elementów poważnych, mechów, erotyki i takich innych rzeczy ^^ Ma być po prostu śmieszna i łatwa do oglądania. Coś polecicie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5921388
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-11-2009, 18:45   

Goxenul napisał/a:
Mój problem jest nieco nietypowy - potrzebuję anime, które mógłbym oglądać z rodzicami :P Przyzwyczailiśmy się do oglądanie wieczorem jakichś seriali, a teraz, po oglądnięciu 320 odcinków Rodziny zastępczej potrzebujemy czegoś nowego ^^ Z siostrą mamy już trochę doświadczenia w anime, ale rodzice ani trochę, chociaż przynajmniej nie są uprzedzeni. Potrzebuję jakiejś lekkiej komedii, bez żadnych elementów poważnych, mechów, erotyki i takich innych rzeczy ^^ Ma być po prostu śmieszna i łatwa do oglądania. Coś polecicie?


Będzie problem, biorąc pod uwagę japońskie podejście do erotyki. Wskazałbym na serie nakręcone na bazie mang Rumiko Takahashi - Ranma 1/2, Maison Ikkoku, Urusei Yatsura, jako chyba najbliższe twoim wymogom. Z nowymi będzie ten kłopot, że są zwykle wyładowane fanserwisem.
Powrót do góry
Canis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 18:49   

Rzeczywiście nietypowy problem. Rozumiem, że ma to być produkcja, która nie zrazi Twoich Rodziców, do gatunku? Nie wiem, czy to będzie Ci odpowiadać, ale podam kilka tytułów:

-Kanon (2006)
-Clannad
-K-ON!
-The Melancholy of Haruhi Suzumiya
-Toradora
-Chobits
-Ai Yori Aoshi

Większość to komedie romantyczne, z tym, że w dwóch ostatnich tytułach już występują szczątkowe ilości erotyki, ale w akceptowalnych ilościach. Poleciłbym Ci jeszcze 2 poniższe tytuły, ale to już mniej komedie, a bardziej produkcje przygodowe/fantasy.

-Fullmetal Alchemist
-Fate/Stay Night

Dopisek:
Może się mylę, ale w Ranma 1/2 występuje chyba trochę nagości :P


Ostatnio zmieniony przez Canis dnia 29-11-2009, 18:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 18:50   

Goxenul napisał/a:
Mój problem jest nieco nietypowy - potrzebuję anime, które mógłbym oglądać z rodzicami :P Przyzwyczailiśmy się do oglądanie wieczorem jakichś seriali, a teraz, po oglądnięciu 320 odcinków Rodziny zastępczej potrzebujemy czegoś nowego ^^ Z siostrą mamy już trochę doświadczenia w anime, ale rodzice ani trochę, chociaż przynajmniej nie są uprzedzeni. Potrzebuję jakiejś lekkiej komedii, bez żadnych elementów poważnych, mechów, erotyki i takich innych rzeczy ^^ Ma być po prostu śmieszna i łatwa do oglądania. Coś polecicie?

Azumanga Daioh
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-11-2009, 18:52   

Usunięto posty NIE dotyczące tematu - to się robi nudne. Ciekawe, ile razy jeszcze ktoś ominie Regulamin i pierwszy post w temacie, bo umiejętność czytania ze zrozumieniem zanikła?
Czy tak trudno zrozumieć, że pytać o to, czy "ktoś ma" TEŻ NIE WOLNO?
IKa - Zua Biurokratka.


Edit:

No wiecie co, ręce mi opadły... Cytuję:"Potrzebuję jakiejś lekkiej komedii, bez żadnych elementów poważnych, mechów, erotyki i takich innych rzeczy ^^
I teraz polecać haremówki, lub haremówki z erotyka nawet w szczątkowych ilościach, do oglądania rodzinnego jest... Powalający. Wiwat wspomniana zdolność do czytania ze zrozumieniem.

Ja polecam Inuyashę, całość Ghibli (mimo, że to filmy są, ale można zrobić seans dłuższy), oraz Nadię http://anime.tanuki.pl/strony/anime/219-fushigi-no-umi-no-nadia/rec/216.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alzeido Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 19:18   

Aha. Dziękuje za pomoc. Nie dość, że moje posty zostały skasowane za nic to jeszcze mnie wrabiasz w łamanie regulaminu. To NAPISZ!! w nim, że TEGO TEŻ NIE WOLNO ROBIĆ!!. Bo jak do tej pory nie złamałem żadego ptk. regulaminu oprócz utworzenia niewłaściwego tematu. Tak tak trudno zrozumieć, bo nigdzie tutaj nie pisze, że nie wolno to pytam! Dziękuję za taką pomoc, nara z tego forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4550862
Goxenul Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 19:19   

Faktycznie, niektóre propozycje... nie do końca trafne. Ja znam te popularne anime - gdyby to było takie proste, to bym nie pytał. Udało mi się znaleźć odpowiednie słowo, to anime powinno być CIEPŁE. Fabuła ciekawa może być, ale nie chodzi mi o nagłe zwroty akcji, dylematy moralne i takie inne. W sumie z tych popularniejszych, to przyszło mi do głowy Ouran High School Host Club - jakichś scen "nie dla rodziców" (:P) tam chyba nie ma, a humor jest i właśnie można to określić słowem ciepłe :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5921388
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-11-2009, 19:27   

W takim razie ponawiam propozycję z Rumiko - te produkcje są najbliższe temu określeniu. Dorzuciłbym jeszcze Minky Momo: Bridge over Dreams (jednoaktówka, ale prześliczna) czy Fancy Lala. Ma szanse ci pasować Midori no Hibi.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-11-2009, 19:49   

Hmm... Kilka przy wrzuceniu komedia+okruchy życia: Nodame Cantabile, Antique Bakery, Chi's sweet home, Rodzinka Yamadów, Sketchbook ~full color'S~, Kimagure Orange Road, Honey & Clover.

Dalej polecam Inuyashę, Ghibliki i Nadię :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-11-2009, 20:01   

Goxenul, gdybyś pytał o coś poważniejszego poleciał by monster lub Nana. Inujan rzeczywiście się nadaje, Ranma mniej bo gołe odcinki są . Takie ciepłe komediowe sa na pewno produkcje typu k-on, manabi streight lub mahoraba. Ovki Animation Runner Kuromi, Di Gi Charat mógł by być za ... Jeżeli nie boisz się absurdu Hare + Guu rozbawi do łez a gdy absurdu było by zbyt mało to już tylko exel saga. Genshiken nadaje się świetnie. Największy kontekst erotyczny to był chyba puyo pop. Hayate no gotoku bo długie. Mahou Shoujo Tai Arusu, Nanaka 6/17, Nana Seven of Seven, Nogizaka Haruka no Himitsu, Otome wa Boku ni Koishiteru, Potemayo, Rumiko Takahashi Anthology, Saber Marionette J itd, Sister Princess, Strawberry Marshmallow no i chyba starczy. Niestety poza Hayate no gotoku typowo sitcomowych nowych anime za dużo nie ma, bo ten schemat się wcześnie skończył.

Alzeido, skąd ta wrogość?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2009, 20:04   

@Goxenul
Będzie mały problem żeby znaleźć "lekką komedię", natomiast anime dla całej rodziny jest całkiem sporo. Właściwie wystarczy, że podam jeden link i będziesz miał w czym przebierać. Wszystkie produkcje pod szyldem World Masterpiece Theater powinny spełnić twoje kryteria. W ciemno mógłbym polecić ci te produkcje, które znam osobiści, tzn. "Rodzinę Trapów" (Trapp Ikka Monogatari), Romeo no Ai Sora, Perrine, 3000 Leagues in Search of Mother. Wszystkie te anime są zsubowane (przynajmniej częściowo), choć nie wiem jak to ma się z polskimi napisami (chyba, że angielski nie stanowi problemu dla rodziców). Znam jeszcze kilka innych tytułów z tej listy, ale głównie dzięki temu, że leciały kiedyś na TVP czy innych kanałach dlatego nie polecam innych, bo będzie problem z ich ściągnięciem.

Poza tym dorzucę jeszcze Future Boy Conana (choć akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie na pewno określiłbym to anime jako ciepłe), Tajemnicze Złote Miasta (choć bardzo możliwe, że rodzice to oglądali) i Kemono no Souja Erin (a jakże). Z ryzykownych tytułów zaproponowałbym Hime-chan's Ribbon (jedyny odrzucający element tutaj to "magical girl theme", ale poza tym to świetna komedia dla całej rodziny) i Hikaru no Go (choć tutaj pewnie by odpadli, też w życiu nie uwierzyłbym, że anime o go może być ciekawe).

Tak na marginesie, przypomniało mi się jedno świetne anime z dzieciństwa - "Pani Łyżeczka", szkoda, że nigdzie nie można go dostać.

Kokodin, wydaje mi się, że nie do końca o takie produkcje, które podałeś chodziło Goxenulowi. Anime Ranma jest monotonne, schematyczne i głupie (IMO of course), poza tym ma dość kontrowersyjny motyw (transseksualizm?). K-on, Mahoraba, itp. to też raczej takie głupawe produkcje z loli-chara designem (co mnie osobiście odrzuca już na starcie). Di Gi Charat to w ogóle anime z kosmosu jest, w życiu nie poleciłbym go nikomu. Hare+Guu choć rzeczywiście ciekawe, zabawne i raczej ciepłe chyba jest zbyt absurdalne jednak (choć chyba i tak jest to jeden z lepszych typów jakie podałeś). Excel Saga tak samo jak Di Gi Charat nadaje się tylko dla wybranych, Genshiken raczej mógłby zrazić rodziców do anime albo wystraszyć, że z ich dziećmi może zdarzyć się coś podobnego. Poza tym nei jest to anime, które można łatwo docenić jeśli jest się początkującym "animeżercą". Mahou Shoujo Tai Arusu ma bardzo unikatowy "klimat" i nastrój i trudno powiedzieć czy byłaby to produkcja, która mogłaby zainteresować starszych widzów. IMO jest trochę ponura (i chyba tylko entuzjazm Arusu ratuje to anime od bycia posępnym) i daleka od bycia ciepłą. Saber Marinette J zaś to przecież androidy + haremówka, czyli dokładne przeciwieństwo tego co chciał Goxenul. Reszty zbytnio nie znam więc siedzę cicho.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
StałyBywalec
Gość
PostWysłany: 30-11-2009, 23:16   

Witam.

Chociaż nie jestem zarejestrowany ale temat i ogólnie forum tanuki przeglądam blisko pół roku, znalazłem tu wieeeele ciekawych anime ale jedno zaintrygowało mnie szczególnie a mianowicie Blood+ i tu moja prośba czy istnieje anime choć troche podobne do tego tytułu, wiem że to trudne ale może się coś znajdzie.

Z góry dziękuję za pomoc.
StałyBywalec
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-12-2009, 00:46   

Napisz po krótce co najbardziej ma być podobne, bo za podobne można brać wszystkie produkcje bones. Można też wyszczególnić wampiry, współczesność i dość ponury charakter.
Tak więc na początek soul eater lub monster ale dla wampirów ciężko znaleźć coś w podobnym guście. Sprecyzujesz , będziemy szukać lepiej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZOZOL
Gość
PostWysłany: 01-12-2009, 15:16   

A ja chciałbym anime piękne. Nie chodzi mi o kreskę ale o ogół. Może być trochę dramatu, ale nie musi. Romantyzmu może być trochę więcej, ale też nie musi. Coś bardziej może o rodzinie. Czyli np. chłopak rodzinę stracił, zamknął się w sobie, ale kogoś poznał i znalazł nową rodzinę czy przyjaciół. Coś w ten deseń. I jak wspomniałem wcześniej anime piękne, takie żeby można było "uronić łezkę".
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-12-2009, 15:21   

Dość podobny tematycznie powinien byc Vampire Hunted D: Bloodlust, ale to kinówka tylko.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 139 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group