FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-01-2010, 20:14   

Ouran High School Host Club
FLCL
Abenobashi Mahou Shotengai
Azumanga Daioh

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2010, 21:28   

Zibek1 napisał/a:
Szukam jakiejś masakrycznie dobrej komedii, najlepsze jakie znacie. Naoglądałem się ostatnio krwawych serii z walką i chcę trochę odetchnąć od tego gatunku.
Z komedii widziałem tylko Seto no Hanayome, i całkiem mi się podobało.


To zależy co lubisz, ale według mnie School Rumble jest najlepsza a także Full Metal Fumoffu, Midori no Hibi, przez połowę odcinków ciekawe jest anime pt. Chobits. Nie wiem czy lubisz ecchi, ale green green jak oglądałem gdy byłem w gimnazjum bardzo mi się podobało :d Ewentualnie możesz złapać się za Toradorę. Jak chcesz zobaczyć w ciekawy sposób pokazane perypetie dzieci z podstawówki polecam Kyou no Go no Ni.

Zdecydowanie odradzam Azumanga Daioh, Zero no Tsukaimę, Princess Lover, Love Hina, Maria Holic. Oczywiście znajdzie się wiele obrońców Love Hina i Azumangi, ale moim zdaniem słabe. Kiedyś jak szukałem dobrej komedii to tutaj posłużyłem się recką i złapałem się za tytuł Melancholia Haruhi Suzumiyi nie nie wiem czemu komedia skoro nie śmieszy więc też odradzam.

PS: Jak mogłem zapomnieć Ouran High School Host Club też ciekawe jest ;)

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.


Ostatnio zmieniony przez s3shir0 dnia 04-01-2010, 21:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2010, 21:29   

Zibek1, bezapelacyjnie hare + guu. Oprócz tego Yamato Nadeshiko Shichi Henge i Kyoran Kazoku Nikki. Reszta (naprawdę dobrych) już chyba była.

s3shir0, co ty p... owiesz? Nie zgodzę się z tym, że odradzone przez ciebie tytuły , są niegodne uwagi. Mnie osobiście odrzuca od Seto no Hanayome i green green (po chobits miałem psychicznego kaca), chociaż chwalą. Każdy ma inny gust. Azumanga jest powolnym rozpływającym się tytułem, do "kojenia nerwów" i jest całkiem zabawna z perspektywy osoby dorosłej. Powiem nawet, że dla mnie za krótka.
Suzumiya jak naj bardziej komedia , ale z perspektywy Kyona. Na zasadzie kontrastu. Nie każdy to jednak rozumie i trzeba to uszanować (więc nikt nikogo nie zmusza).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2010, 21:50   

Cytat:
A także jakiej serii w której są mechy ale przedstawione realistycznie a nie jak robociki z wiecącymi oczkami wywijające mieczami w przestrzeni kosmicznej (gundamy :) ).

Full Metal Panic! przecież.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 00:44   

kokodin napisał/a:
s3shir0, co ty p... owiesz? Nie zgodzę się z tym, że odradzone przez ciebie tytuły , są niegodne uwagi.


To jest moja opinia więc nie ma co się oburzać i nie mam zamiaru zmieniać Tobie opinii ani się kłócić bo z autopsji wiem, że o gustach się nie rozmawia, bo to nie ma najmniejszego sensu tylko temat się rozjedzie. Temat ma pomóc więc może źle zrobiłem, że odradziłem, bo wszystko zależy od gustu.

Jak preferuje humor tak jak ja (sytuacyjny oparty na nieporozumieniach) to nie znajdzie moim zdaniem lepszego anime niż School Rumble. Poza tym lubię jak humor jest debilny, że aż śmieszny.

Podsumowując jak lubisz taki humor jak ja polecam na początek: School Rumble, Full Metal Panic Fumoffu, Midori no Hibi. Później całą resztę, którą poleciłem.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 01:42   

Zibek, polecam Lucky Star - co prawda LS jest dość specyficznym tytułem, który się kocha albo nienawidzi, ale ja osobiście bardzo sobie chwalę to anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2010, 02:21   

Ja też nie miałem zamiaru się kłócić, jedynie lekko skorygować obiektywność stwierdzenia.
Moja dawka humory była zdecydowanie groteskowa, absurdalna, sprzecznościowa. Polecone przeze mnie tytuły mają bardzo ostry humor, często pokryty grubą warstwą sprzecznego lub wyolbrzymionego obrazu. Mogą na pierwszy rzut oka opychać i nie każdemu smakować. Tu trzeba wgryźć się w opowieść. Każde jest jednak niepowtarzalnie śmieszne, bo każde w inny sposób (nie licząc drobnego szczegółu łączącego te serie, szalonych kobiet w pierwszym planie). Powinienem pewnie jeszcze dodać dragon half-a. Ale jest za krótki. Ze staroci świetne jest jeszcze nuku nuku ova i tv (dash jest mniej komediowe). Flcl które może pogrzebać czaszkę pod stołem lub paniponi dash czyli kolejny powiew kobiecej dzikości + królik z kotem i automat do napojów. Nie należy przy tym zapomnieć o miss ichijo festival.
Poza standardy wyrywa się też Vandread. Z jednym małym szczegółem. To jest pół komedia / harem / idiotyzm a miejscami mecha / shounen / drama.
Z humoru toporem siekanego niestety wiele nie polecę, to zostawiam innym.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 10:36   

szukam czegoś podobnego do Toradora!, szkolne żeby było
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 13:06   

Tak jak pisałem wyżej, skoro Toradora jest komedią szkolną to polecam trzy tytuły, które poleciłem post wyżej:

s3shir0 napisał/a:
Podsumowując jak lubisz taki humor jak ja polecam na początek: School Rumble, Full Metal Panic Fumoffu, Midori no Hibi. Później całą resztę, którą poleciłem.


PS: Poza tym Toradora na początku podobnie zaczyna się jak SR więc był mały plagiacik ;p

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2010, 18:03   

Tak s3shir0, wątek Tenmy i Harimy jest generalnie podobny. Ale zauważ że cała konwencja jest zupełnie inna. School rumble to parodia komedii romantycznej, nawet jedna z pierwszych udanych jakie widziałem. Ale Toradora to już poważna komedia z głębszym wątkiem uczuciowym. Tutaj bardziej pasuje osakańska żyrafa z osłem czyli Lovely complex. Jesteś trochę nadgorliwym fanem :].

Stała prośba, zakładajcie listingi, nawet niedbałe. Będzie łatwiej nie zdublować tytułów i ogólnie łatwiej coś upolować na takiej podstawie..

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 18:35   

Chodziło mi tylko ten krótki motyw w pierwszym odcinku nie porównywałbym obu tytułów bo są o czym innym (o tym o czym wspomniałeś). Jak już Toradora jest podobna do Zero na Tsukaimy ze względu na bohaterki co ciekawe ta sama seiyuu podkłada im głos i myślę, że kawał dobrej roboty zrobiła.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Tonislaw Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 00:30   

Witam, pisałem już w tym wątku i dostałem odpowiedź z wieloma propozycjami anime, ale to było dawno i może jestem głupi, ale nie potrafię tego znaleźć, a na przeglądanie 155 stron niestety nie mam czasu. Tak więc jak będziecie łaskawi: szukam anime z dobrą fabuła i dobrymi postaciami (jak każdy chyba), nie mam jakichś konkretnych potrzeb ale wiem czego nie chce:
- szkoły, nastolatków, dzieci (chyba że nastolatkowie a`la Darker than Black czy Code Geass)
- różu, pieseczków, ciasteczek, słodkich lal
- najlepiej bez mechów (choć Tengen toppa cos tam lungen było niezłe)
- nudy, mozolnie rozwijającej się akcji

Co oglądałem: Darket than Black, Berserker, Code Geass, Death Note, Trigun, Cowboy Bebop, Wolf`s Rain, NGE, TEngen cos tam, Hellsing, Basilisk, Ninja scroll, Last Exile, mononoke, Noir, witch hunter robin, wszystkie z RTL7 i dużo innych którch nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Najlepiej mi podchodzi mroczny klimat (Berserker, Darker than Black) choć jak już pisałem tematyka może być najróżniejsza byleby anime wciągało i miało porządną fabułe. Pomoże ktos?;)
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 01:03   

Tonislaw, Michiko to Hatchin, Baccano!, albo coś na dłuższy seans - Monster. A skoro widziałeś Mononoke, to możesz także pokusić się na Ayakashi ~ Japanese Classic Horror.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-01-2010, 01:13   

Szybkie przypomnienie "jak szukać" swoich postów.
Klikamy na szukaj, wybieramy wyszukiwanie zaawansowane.
Tam wpisujemy w drugiej rubryce nick i zmieniamy tryb wyszukiwania "Pokaż wyniki jako:" z "tematy" na "posty".
Po kliknięciu przycisku szukaj otrzymujemy listę postów wraz z zawartością i tematem w którym są. Kliknięcie dużej nazwy tematu przeniesie nas na jego początek. Natomiast kliknięcie małej nazwy tematu przeniesie nas dokładnie tam gdzie znajduje się wyszukany post i jego odpowiedzi :].
Tonislasw, pod koniec lutego zeszłego roku dostałeś chyba najwięcej tytułów :]
Tengen topa coś tam lagann :] (gurren?)
Ode mnie Ghost hunt, Vandread (mimo że też nie lubię mechów) hell girl od 4 odcinka :] Witch hunter Robin. A z super słodkich k-on i potemayo.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 01:32   

Hmm, no to też walnę offtopową random uwagę odnośnie szukania swoich postów: wchodzisz w swój profil (ikonka pod postem/podpisem), potem w "Znajdź wszystkie posty..." i włala. Jeśli ma się ich kilka/kilkanaście na koncie, to jest to najszybszy sposób.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 153 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group