FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
HUBERT
Gość
PostWysłany: 02-06-2010, 09:49   

Siemka ! Dopiero zacząłem moją przygodę z anime i nie wiem zbytnio co napisać. Oglądałem OMAMORI HIMARI i bardzo mi się spodobało. Szukam czegoś w tym stylu, harem, ecchi, komedia, magia i jakieś dziewczyny z kocimi uszkami.
Przejdź na dół
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2010, 11:52   

HUBERT, kocich (i nie tylko) uszek pod dostatkiem w Macademi Wasshoi!. Bardzo dobra komedia (a przynajmniej pierwsza jej część), jest to jednak parodia, sporo tu odniesień, także do innych anime. No i trzeba uważac na ocenzurowaną wersję, podobno nie wartą uwagi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2010, 14:32   

Hubert

Rosario to vampire pewnie równiez ci przypadnie do gustu. Nie oglądałam omamori ale Rosario z pewnościa będzie pasować, jeśli lubisz czarownice i wampirzyce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-06-2010, 15:36   

Hmm, a ja dla odmiany poszukuję czegoś z yakuzą w roli głównej. Najlepiej żeby był to klasyczny kryminał, sensacja bez wątków nadprzyrodzonych. W każdym razie nie chodzi mi o pojedynczego przestępcę, a grupę zorganizowaną. Byłoby miło gdyby oprócz mafii anime miało też fabułę, nie polegającą tylko na strzelaninach i mordobiciu. Istnieje w ogóle coś takiego?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2010, 20:29   

moshi_moshi hmm może Kaze no Yojimbo? Porządna fabuła nieco nawiązująca do filmu Akiry Kurosawy o tym samym tytule.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-06-2010, 20:31   

To akurat mam zaczęte i muszę skończyć. Bardzo dobra seria.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2010, 20:45   

Bo tak sobie myślę a "Monster"? Na podstawie mangi Urasawy?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-06-2010, 20:53   

Hmm, mam to w planach, ale na tę chwilę chyba nie do końca o to mi chodzi. Nie tyle interesują mnie morderstwa czy łapanie przestępców, co przedstawienia samej mafii.

PS Serii nie widziałam, więc mogę się mylić, ale tu chyba mamy do czynienia raczej z pojedynkiem jeden na jednego?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-06-2010, 21:04   

Black Lagoon, tam masz kilka różnych mafii i kilka różnych wątków fabularnych (łuki fabularne są stosunkowo krótkie, czasem wręcz jednoodcinkowe), niektóre całkiem fajne. Pojawia się między innymi Yakuza jeżeli o nich konkretnie Ci chodzi. Ogólnie polecam, acz musisz się nastawić na dużo strzelania :D

W samym Monsterze przewijają się też gangsterzy i nieco większy spisek, ale tak naprawdę to teatr w którym najjaśniej błyszczą soliści ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2010, 21:07   

Hmm, tak masz rację. To nie do końca... Wiesz co tak sobie jeszcze spojrzałam, znalazłam recenzję" Baccano", serii nie znam, ale może właśnie to? Bo dalej już nasuwają mi się tytuły już z pogranicza supernatural, jak chociażby Mouryou no Hako. Hmm hmm no ciężko znaleźć coś stricte kryminalnego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-06-2010, 22:04   

Black Lagoon w tym kontekście odradzam - choć organizacje pasujące do tego opisu tam są, to nie ma to nic wspólnego z kryminałem, to jest czystej wody seria akcji. Z gatunku "Co to 50 uzbrojonych chłopa dla jednego bohatera".

Ogółem, moshi, nie ma szans na anime, które zajmie się przedstawieniem samej mafii. Akcja z mafią jako pretekstem to raz, ale mafia na poważnie to co innego. To jest jedna z tych rzeczy, która mnie nieodmiennie w anime wkurza, to jest całkowite tabu na określone tematy. Nie uświadczysz w anime pokazu mafii przybliżonej do naszego świata, narkotyków przedstawionych w sposób inny niż "idealne zło" i wiele innych kwestii drażliwych społecznie (w ich realiach, bo przedstawione jest sporo rzeczy cholernie drażliwych w naszych realiach kulturowych...).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-06-2010, 22:21   

Costly napisał/a:
Black Lagoon w tym kontekście odradzam - choć organizacje pasujące do tego opisu tam są, to nie ma to nic wspólnego z kryminałem


Jak to nie? Rywalizacja dotycząca dystrybucji narkotyków, próby przebicia się słabszych gangów do czołówki... to że nie jest to meritum tej serii nie oznacza, że te elementy całkiem nie występują. Oczywiście to anime jest nierealistyczne, ale grupy przestępcze i relacje między nimi są tutaj nie tak źle ukazane. Przy czym to głównie w drugiej serii przy okazji bliźniaków i wycieczki.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-06-2010, 22:24   

To może "Tekkonkinkreet"? Pamiętam, że tam był jakiś taki światek przestępczy, tylko nie wiem czy by Cię on interesował.. "Gunslinger Girl" byłoby chyba idealnym rozwiązaniem. Element walki z mafią plus w miarę sensowna fabuła. Może także "Speed Grapher" (choć troszkę mgliście pamiętam fabułę..).

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-06-2010, 22:38   

Gunslinger Girl zdecydowanie nie jest tym czego szukam. Chodziło mi bardziej o realistyczne przedstawienie mafii, niekoniecznie japońskiej. Ale chyba Costly ma rację i jestem zmuszona zadowolić się klasycznymi, aktorskimi filmami.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-06-2010, 22:42   

Costly, niema się chyba nawet co dziwić. Skoro anime generalnie jest kierowane do młodego "kształtującego się" społeczeństwa, nie powinno się temu targetowi pokazywać blasków ciemnej strony mocy w jego okolicy. Jeszce by się takiemu gnojkowi spodobało i potem mangaki będą płacić za ochronę :] Raczej trzeba takiego delikwenta postraszyć , że na wejściu za złe słowo poobcinają mu coś, albo że bez blizny na twarzy to nie gangster.
Ten sam powód jest często przyczyną irytacji zagranicznej widowni. Po prostu jeżeli nie jesteś adresatem anime i nie żyjesz w otoczeniu, w którym pewne rzeczy są oczywiste. To pewne detale po prostu będą denerwować i będą one powielane w nieskończoność.

A co do mafijności to może być ciężko. Typowy japoński typ yakuzowatej mafii to tak na dobrą sprawę tradycja kontra prawo. Pan na zamku i jego samuraje, kontra gwardia cesarska tudzież policja. Japonia swego czasu starała się zeuropeizować na siłę, przyjęła bardzo dużą ilość nie japońskich praw i obyczajów "bardziej cywilizowanego" świata. Myślę że takie publiczne pokazywanie mafii patriarchalnej , może być bardzo blisko powiązane z "tym złym", czyli tym za co Japonia dostała łupnia w drugiej wojnie światowej. Możliwe ze myślę za szeroko. Typowa mafia japońska pokazana była w jednym odcinku Samurai Champloo . Co prawda nie był to model współczesny, ale był bardzo bliski tej prawdziwej Yakuzie.

A co do Monstera to się zgadzam, tytuł bardzo ciekawy, ale słowo mafia to tam raczej nie pasuje. Ale nazwał bym to pojedynkiem trzech osób: psychopaty, doktora i policjanta. Reszta to tło a same zdarzenia syndykackie, to raczej twór typowy dla Niemiec. Organizacja prowadzona przez charyzmatycznego psychola.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 214 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group