FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 17-08-2010, 22:30   

Ja mam nietypową prośbę. Proszę o anime w którym występuje taka postać jak Meia Gisborn z Vandread. Im bardziej podobna tym lepiej! I ofc proszę by to nie była postać epizodyczna tylko głowna lub 2 planowa. xD

EDIT: Tylko bez żadnych haremów typu Air proszę ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-08-2010, 01:09   

Nie wiem dlaczego, ale przychodzi mi do głowy Angel Heart, czyli luźna kontynuacja City Huntera. Co prawda główna bohaterka ma trochę inne uczesanie, ale też początkowo jest zamknięta w sobie i ma wizje "matki" :P
Blue Gender, z tym że główna bohaterka ma inny kolor włosów
Please Teacher, ta niska :P może trochę za daleko poszedłem , ale też otwiera się na przyjaciół.
Zettai Shonen , druga część. Osoba wyobcowana ale z innych powodów, również następuje otwarcie na innych.

Może trafiłem w gusta a może sobie w stopę :P

A tak właściwie to jak można nazwać AIR haremem.
Spoiler: pokaż / ukryj
Są tam ledwo chyba 4 dziewczyny z czego trzy to chyba dzieciaki , natomiast główny bohater w połowie serii gdzieś znika. A cała seria kończy się triumfalna śmiercią jednej z dziewczyn.
Moim zdaniem jest to jakieś jedno wielkie tragiczne nieporozumienie, nie zaś jakikolwiek harem. (jeżeli harem to pedofilski)

edit------------------------------------------------
Niech i będzie, megaspoiler ukryty razem z irytacją :P Reszta spoilerów chyba nie jest już taka szkodliwa by je musieć zasłaniać.
A co do mojego zrozumienia AIR (serialu) to generalnie wiem o co chodzi z
Spoiler: pokaż / ukryj
uwięzieniem duszy i skazaniem jej na wieczne powtarzanie śmierci, pod tym względem patrząc , przerwanie cyklu reinkarnacji przez tego kolesia było dobrym zjawiskiem.
Jednak generalnie nawet jeśli rozumiem lub nie, sam tytuł wcale nie musi mi się podobać.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ten kto liczy na prawdziwy hapy end będzie rozczarowany, bo i gostek zmieniony w ptaka i młoda, kończą raczej marnie, mimo starań mamuśki.
Niewątpliwie harem w sensie standardowego animowego haremu to to nie jest.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 18-08-2010, 07:57, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 03:37   

kokodin - nie spoilować tyle ;p a fabułe AIR widać nie do końca załapałeś ;)



Szukam jakieś w miare dobrej satyry/parodii - najlepiej na tematy kulturowe XX/XXI wieku


--Aktualna lista widzianych anime na MALu ;) nie mam sił aktualizować tanuka - przydałby sie jakiś import z XML ;p

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 10:09   

Może Sayonara Zetsubou Sensei ?

Edit: Aj już widziałeś, nie zerknąłem na listę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mithra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 10:36   

Ostatnio wciągnęłam się (nie bijcie) w anime shoujo. Obejrzałam kilka serii, ale wciąż czuję niedosyt. Tak więc, widziałam: "Bokura ga ita", "Kimi ga nozomu eien", "Kimi ni Todoke", "Peach girl", "Myself; Yourself", "Lovely Complex", "Paradise Kiss", "Kare Kano"... Chyba tyle. Najbardziej chciałabym obejrzeć coś wpadającego klimatem w "Kimi ga nozomu eien", albo "Bokura ga ita". Znacie może jakiś dobry tytuł? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 11:17   

mithra napisał/a:
Ostatnio wciągnęłam się (nie bijcie) w anime shoujo.

Za co mielibyśmy Ciebie bić?

Drobny szczegół, Kimi ga nozomu eien to nie shoujo.
Bokura ga ita jest podobne Marmalade Boy.

List anime shoujo:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/!note/1/?geid=12,60
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mithra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 11:51   

Lain napisał/a:

Za co mielibyśmy Ciebie bić?


Sporo osób nie przepada za shoujo. Nie wiem jak na tym forum, ale na innych zdarza się, że osoby oglądające typowe szkolne romanse są atakowane, bo to przecież "mało ambitne" takie... ;)

Cytat:
Drobny szczegół, Kimi ga nozomu eien to nie shoujo.

No, ale romans... a mi głównie chodzi o romanse, najlepiej w klimacie "Kimi ga..", uwielbiam takie wyciskacze łez.

Cytat:
Bokura ga ita jest podobne Marmalade Boy.

76 odcinków OMG!! XD No cóż, spróbuję... może akurat mnie zainteresuje. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-08-2010, 12:56   

Co do anime Shojo to nie bardzo rozumiem za co można kogoś ganić. Jeżeli nawet ja typowy facet w nich czasami gustuję to nie widzę żadnych przeciwwskazań aby anime adresowanym do dziewczyn interesowała się dziewczyna :P Chociaż Maria-sama ga Miteru nie jestem w stanie przełknąć :] nie będę nikogo gryźć za to, że to lubi. (chociaż to już chyba Shojo-ai)

Tak z innej beczki, ap ropo wyciskaczy łez. Czy jesteś w stanie przemknąć gatunek Josei? Moim zdaniem Nana jest świetnym wyciskaczem łez, chociaż jest trochę doroślejsza.

Moja plejlista jako Shojo klasyfikuje również tytuły takie jak:
Aishiteruze Baby, Full Moon wo Sagashite, Ultra Maniac , ale również Pita Ten, Angelic Layer lub nawet Ghost Hunt.
Kimi ni Todoke lub Wallflower są już w zwykłych romansach, więc klaryfikacja też może być różna. Niekoniecznie wszystkie romansy to Shojo, bo są nawet romansy w kategorii Shounen.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mithra Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 13:23   

Oo.. Kiedyś zaczęłam oglądać Nane, ale utknęłam na 8 odcinku bodajże, bo dorwałam Skip beat. Fajnie, że mi o tym przypomniałeś :) W tej chwili już nie pamiętam, o co tam chodziło i dobrze. Obejrzę od początku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konohamru
Gość
PostWysłany: 19-08-2010, 22:34   

Polećcie mi proszę jakieś anime na którym cały czas morda sie dławi od śmiechu. Coś w stylu green green może :]
Powrót do góry
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2010, 00:36   

Konohamru - polecam "Arakawa under the bridge". Jestem w trakcie oglądania i dawno mnie żadne anime tak nie śmieszyło. Humor jest tu jednak chyba nieco wyższych lotów niż we wspomnianym Green-green i trochę absurdalny.

Tak przy okazji, będę wdzięczny za propozycje anime w podobnym do "Arakawy" klimacie


Ostatnio zmieniony przez Regis dnia 20-08-2010, 09:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Moure
Gość
PostWysłany: 20-08-2010, 02:58   

Czesc

Z anime widzialem tylko Samurai Champloo - ale od dawna szukam czegos nowego, poprostu nic mi nie podchodzi. A wiec:
Nie szukam kopi Samurai Champloo. Zalezy mi na jakiejs inspirujacej osobowosci, ktora ma ciekawy styl, imponuje i przy tym wszystkim nie jest sztuczna i nie sprawia wrazenia mocno wykreowanej
Jezeli chodzi o akcje, to nie pociagaja mnie bezustanne walki, wybuchy, ponadludzkie moce itp - Moze byc to cokolwiek, samuraiskie walki, przygody w szkole, pracy, byleby w miare normalne. Raczej nie szukam komedii, wolalbym cos powazniejszego, aczkolwiek smieszne sytuacje mile widziane Bardzo podoba mi sie tez motyw Milosci / Przyjazni, ale znowu mam tu pewne wymagania. np w Samurai Champloo, jesli pamietacie, byla to niebanalna przyjazn trojga, zupelnie odmiennych charakterow. Przyjazn wlasciwie niewypowiadana, nieudawana, bez slodzenia sobie nawzajem z nastrojowa muzyczka w tle i 5 minuowym wpatrywaniem sie na siebie dwojga postaci, wrecz przeciwnie - czasem wykrzykiwali nawet, ze sie nienawidza. Przyjazn mozna bylo jednak poznac - po wzajemnej pomocy, odruchowych gestach itp. Nie lubie banalu i smentu jezeli chodzi o uczucia. Poza tym w Samurai Champloo podobala mi sie kreska - np. Dragon Bull, Bleach ma kreske nie w moim typie. Im bardziej kolorowo i jaskrawo tym gorzej (tak mi sie przynajmniej wydaje po tym co dotychczas sprawdzilem).

Tak wiec w podsumowaniu:
- Akcja: Balans! Czyli bez supermocy, bez przesadzonych walk lub zdolnosci (zaleznie od fabuly), ale z drugiej strony bez monotoni i zbytniej powolności.
- Mile widziane wątki: Niebanalna miłość / przyjażń, bez slodzika, ciekawe osobowości, inspirujące i imponujące, nie wysilone, ale miodne i pelne swojego stylu.
- Ciekawa, niezbyt kolorowa kreska, moze byc w stylu Samurai Champloo.
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-08-2010, 10:30   

Michiko to Hatchin powinno ci pasować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TuiTam Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Sie 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2010, 22:38   

Witam
mój 1 post na forum :)

a wiec tak poszukuję anime o hmm "Wariatach" o takich żywych chłopakach co pajacują jak np w Ourach High School Host CLub, Working!!,Green Green, Perfect girl Evolution ,

Arigato !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hazuki Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2010, 10:01   

Siema to tez moj pierwszy post na forum.
Poprostu szukasz czegos w stylu ecchi, comedy, fantasy?
Jak tak to masz tutaj pare tytulow ktore beda warte ogladniecia:
Amaenaideyo! - ma 2 sezony nawa drugiego to Amaenaideyo! Katsu
Asu no Yoichi
DearS
Girls Bravo - tez ma 2 sezony
Goshuushou-sama Ninomiya-kun
Happy Lesson - ma 3 sezony Happy Lesson Advance i Happy Lesson Final
Ichigo 100%
Kämpfer
Kemeko Deluxe
Love Hina - klasyka ^^
Zero no Tsukaima - ma 3 sezony Zero no Tsukaima Futatsuki no Kish i Zero no Tsukaima Princess no Rondo
To~Love~Ru
Sora no Otoshimono - podczas jesieni ma sie ukazac kolejny sezon tego anime :D
Seto no Hanayome
Seitokai no Ichizon
Princess Lover!
Rosario to Vampire - 2 sezony Rosario to Vampire Capu 2
Nagasarete Airantou
Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz ^^
Jak znacie tytul jakiegos ciekawego anime to piszcie a napewno ogladne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 241 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group