FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-09-2011, 00:35   

Black Lagoon, Medaka Box, poza tym Hoshi no Samidare może ci się spodobać. We wszystkich trzech na pierwszym planie występuje przepakowana postać żeńska.

Ewentualnie możesz spróbować Dragon Half, choć to bardziej parodia RPGów, lub Code Geass: Nightmare of Nunnally. Jest też, niestety urwane w najciekawszym momencie Hatenkou Yuugi, które zostało zawieszone.

Generalnie kobieta jako główny-główny bohater nie występuje. Najczęściej jest po prostu równorzędna z innymi postaciami.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2011, 11:01   

Shans,
Możesz jeszcze sprawdzić:
NOiSE - akcja, sci-fi, (jedyną) główną bohaterką jest kobieta, prequel słynnego Blame!
Elfen Lied - albo się spodoba albo zostanie uznane za gniota, problemem jest tez bardzo słaba kreska.
Island - główną bohaterką jest kobieta i choć bierze udział w akcji, to jednak fizycznie dość bierny. Manhwa wydana w Polsce.
Poza tym Battle Angel Alita i co najmniej o klasę gorsza od wymienionych Mahou Tsukai Kurohime
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2011, 20:28   

Tren napisał/a:
Generalnie kobieta jako główny-główny bohater nie występuje. Najczęściej jest po prostu równorzędna z innymi postaciami.

A produkcje shoujo? Nie czytam tego, ale tam to chyba norma.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-09-2011, 23:26   

vries napisał/a:
Tren napisał/a:
Generalnie kobieta jako główny-główny bohater nie występuje. Najczęściej jest po prostu równorzędna z innymi postaciami.

A produkcje shoujo? Nie czytam tego, ale tam to chyba norma.

Jeśli znasz mangi akcji będące shoujo to podziel się nimi z kolegą, który szuka takowych tytułów, a nie czepiaj się moich skrótów myślowych. Bo ja kojarzę tylko jedną taką (Hatenkou Yuugi) i wymieniłam ją w poprzednim poście. Cała reszta mang shoujo z jakimi miałam styczność jest bardziej obyczajówkowata niż przygodowa (Fruit Basket) lub głównym bohaterem jest facet/postać ciężka do zaklasyfikowania jeśli chodzi o płeć (Angel Sanctuary, After School Nightmare). A kiepskich tytułów zwyczajnie nie mam zamiaru polecać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-09-2011, 00:05   

Hm, nie czytałem, ale chyba kwalifikować się powinien Ghost in the Shell? Major jest jedną z głównych postaci stanowczo.
Inne mangi których nie czytałem (więc o poziomie się nie wypowiem), ale na pewno są mangami akcji i na pewno mają główne postacie kobiece to Gunsmith Cats i Dirty Pair.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2011, 22:28   

Akcji? Widziałem, że coś przegapiłem... ech...
Claymore
Tokyo ESP
C.A.T. (niestety nikt nie tłumaczy dalej...)
Dangu (j.w. ale da się kupić w normalnym języku)
Akuryou Shut Hell
Arms Peddler (główny bohater to bachor, ale babka wykonująca tytułową rolę jest równie ważna)
King of Thorn


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 28-09-2011, 09:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2011, 00:25   

Czy ktoś wie, w jakiej kolejności powinno oglądać się cykl You're Under Arrest!?

Serię OAV, będącą pierwszą częścią cyklu (ta 4 odcinkowa) już widziałem. Pytanie, co teraz? Czy jak zobaczę kinówkę oraz No Mercy!! i Diverting Traffic at the Beach to stanie mi się jakaś krzywda i dopadną mnie niejasności? Czy może lepiej zacząć od pierwszej serii TV?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-09-2011, 02:04   

Z No Mercy!! nie powinno być problemów (nawet jeśli pod względem klimatu jest od czapy w porównaniu z całą resztą), natomiast przed Diverting Traffic... (zwłaszcza że to specjal tv) i kinówką warto napocząć pierwszą serię tv (choć tylko ze względu na to, że obsada oavek wzbogaca się o jedną albo dwie osoby - na fabułę i rozwój relacji między postaciami nie ma za bardzo co liczyć - w końcu to ten sam autor, co Ah! My Goddess).

Natomiast ja mam pytanie odnośnie Detektywa Conana do kogoś, kto śledzi anime i mangę - czy w najbliższych miesiącach (latach?) można liczyć na jakikolwiek rozwój wątków dotyczących Czarnej organizacji? Oczywiście proszę o odpowiedź, jeśli manga wyprzedza znacząco anime i da się coś powiedzieć bez czytania w myślach autora.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-09-2011, 11:19   

Nie wiem na jakim etapie jest anime, ale manga, chwilowo radośnie od kilkudziesięciu rozdziałów zajmuje się rzeczami raczej nie związanymi z głównym wątkiem. Od dłuższego czasu zresztą żadnych dodatkowych informacji nie było.

Co prawda podejrzewam, że za jakiś czas ten wątek znowu zostanie popchnięty, gdyż na chwilę obecną mamy dwie podejrzane postaci na głównym planie, ale nie wiadomo kiedy to będzie.

Jak dasz w spoiler, jaki był ostatni wątek jakkolwiek związany z Czarną Organizacją to powiem, czy później coś doszło.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-09-2011, 20:22   

Z istotniejszych łuków fabularnych, to jakiś czas temu odbyła się wyprawa do Londynu, natomiast z wątków minimalnie poświęconych Czarnej Organizacji to chyba
Spoiler: pokaż / ukryj
zagadka związana z centrum handlowym (po którym kręcili się Jodi i sobowtór Shuichiego), w którym złoczyńca groził zdetonowaniem bomb

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-09-2011, 21:56   

Tak jak myślałam - nie, w mandze od tego czasu nie wydarzyło się nic szczególnego poza tym, że wprowadzono kolejną podejrzaną postać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2011, 22:01   

Ostatnim razem, wątek z Black Organization w Detektywie Conanie poruszany był w odcinkach 578-581 z
Spoiler: pokaż / ukryj
zakładnikiem z przyczepionymi ładunkami wybuchowymi oraz poruszeniem sprawy śmierci z przed 13 lat
.

Londyn nie miał nic wspólnego z BO, niestety...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Pac-Man Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2011, 00:55   

Hej wszystkim, poszukuje pewnego tytułu - ponieważ kiedyś udało mi się przeczytać kilka chapterów ale nie zapamiętałem jaka to była manga i teraz nie mogę jakoś na nią trafić a być może ktoś skojarzy kilka faktów.
Ok, coś co może pomóc skojarzyć tą mangę:
Głównym bohaterem jest chyba jakiś rycerz (jak dobrze pamiętam), ogólnie świat trochę przypominał fantasy średniowiecze. Wraz z kobietą (jakaś super wiedźma, która straciła pełną moc?) próbują zebrać jej tzw. "grupę uderzeniową".
Najbardziej zapamiętałem jedną z kobiet która po śmierci "super wiedźmy" ożeniła się i wiodła spokojne życie, do czasu gdy odwiedził ją główny bohater wraz z towarzyszką by nakłonić ją do powrotu. Wraz z nimi do wioski przybyli zabójcy który zaatakowali ich, zabijając męża pierwszej kobiety i niszcząc jej dom.
Potem na turnieju okazuje się że główny bohater tak na prawdę ma moc pogromcy "super wiedźmy" ale jeszcze nie jest w stanie panować nad nią.
Tyle udało mi się przypomnieć... więcej szczegółów nie pamiętam, być może ktoś wie o jakiej mandze mówię? Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;).

_________________
Moja lista Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 19:49   

Jest to najprawdopodobniej Legend of Maian.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2011, 22:23   

czy nie będzie problemu jeśli obejrzę film "zniknięcie haruhi suzumiyi", jeśli znam tylko pierwszą serię anime? [żadnych bonusów ani nic nie oglądałem]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 32 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group