FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Steelrose Płeć:Kobieta


Dołączyła: 17 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2007, 21:36   

To była Sara Mała Księżniczka, miałam chyba z 5, 6 lat i oczywiście nie wiedziałam, że to było anime. Potem Candy Candy i Sailor Moon ale to ta ostatnia sprawiła, że wciągnęłam się naprawdę w świat japońskich kreskówek.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filippiarz
Gość
PostWysłany: 20-12-2007, 23:34   

"Pszczółka Maja" albo "Załoga G".
Chyba "Załoga G" była pierwsza, bo słabiej ją pamiętam.
Powrót do góry
Nakago Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Lis 2007
Skąd: okolice Poznania
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2007, 00:05   

Stawiałabym raczej na "Pszczółkę Maję". Albo "Przygody Sindbada Żeglarza". "Załogę G" możesz gorzej od "Pszczółki..." pamiętać nie tyle dlatego, że leciała dawniej (nie pamiętam, kiedy dokładnie, ale zdaje się, że koło roku 1981 - był skecz TEYa AFAIR, w którym a propos stanu wojennego padają słowa: "Stanie u drzwi Załoga G. I znowu nie będzie Teleranka"; tak mi się jakoś kojarzy :-)).

Pierwszym serialem, przy którym sobie uświadomiłam, że te kreskówki, co mi się tak strasznie podobają, to są z Japonii - i zaczęłam szukać podobnych - było jedno z anime na TVP 2: albo "Tajemnicze Złote Miasta", albo "Piłkarze" ("Ganbare Kickers" - moje pierwsze anime sportowe), albo "Robin Hood".

_________________
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2007, 08:41   

Ja osobiście jak przez mgłe pamientam "Kapitana Tsubasę" ale miałem wtedy z 5-6 lat, potem były polsatowe gnioty jak np: "Pokemon" (przepraszam nie bijcie mnie:). Tak naprawdę to anime interesuje się przez "Neon Genesisa":D Leciał se na Hyperze i mnie zainteresował ale nie udało mi się końca zobaczyć i to przez to musiałem sie dowiedzieć :P
Dalej było z górki:D

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
eLuke Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2007, 15:46   

Ręki sobie nie dam uciąć, ale pewnie było to jakieś anime puszczane w telewizji publicznej. Kiedy byłem mały to dla mnie każdy film animowany był "bajką". Pierwszym moim "świadomym anime" (tzn. anime, o którym wiedziałem, że jest anime, a nie tzw. "zwykłą bajką") była "Czarodziejka z Księżyca". Był to też tytuł od którego zaczęła się moja fascynacja M&A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 19:50   

Moje pierwsze ''świadome'' anime to była Czarodziejka z Księżyca. Nie wiem, ile wtedy mogłam mieć lat - 7, 8? W każdym razie starsze kuzynki oglądały, to ja też XD
I jedno z pierwszysch świadomych to chyba jeszcze Pokemon na Polsacie ^^'' Miałam wtedy około 10 lat (w każdym razie 3 klasa podstawówki). Pamiętam, że miałam niezłego świra na punkcie tych stworków - zbierało się te kapsle z chipsów etc. i grało XD
I jeszcze koło Pokemonów przewinęły się Digimony - ale to było dużo fajniejsze od Pokemonów. Pamiętam, że zawsze czatowałam na niemieckim RTL2, na najnowsze serie (co z tego, że nic nie rozumiałam? ^^'), bo polski FoxKids pofatygował się tylko do wyemitowania I serii.

A pierwsze ''nieświadome'' anime, jeszcze przed Czarodziejką, to zapewne Pszczółka Maja.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 14-11-2008, 23:56, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 23:01   

Pierwsza myśl to Dragon Ball, ale Tsubasa (ten od pilki) byl szybciej. Tak szkoda, że dopiero 10 lat pozniej zaczelem oglądać anime nałogowo ; ]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Light Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 02:29   

Pare odcinków Mai, prawie wszystkie odcinki Tsubasy.. długo długo nic, kilka odcinków Pokemonów a później już całkiem świadomie (sam se 'załatwiłem' i obejrzałem na pc) Ghost In The Shell :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 07:53   

Z tych 'pierwsiejszych' które dane mi było oglądać; ale za Chiny bym się nie domyślił, że to anime - chyba Pszczółka Maja, Pokemony, Czarodziejka z Księżyca i potem przy Dragon Ballu już mi coś "zaświtało"...

Moim pierwszym poważnym anime było Last Exile - powiedziałem sobie "Niezłe!" i jakoś fala anime już wessała mnie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Muhomorniczy Płeć:Mężczyzna
..


Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: kraków
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 18:25   

Moja świadoma przygoda z anime zaczęła się od kupna Kawaii jako lektury do pociągu z przyczyn takich ze mie wszystko nudzi a to była dla mnie jakaś odmiana.Z produkcji które przewinęły sie na łamach tego numeru najbardziej spodobała mi pozycja: VAMPIRE HUNTER D: BLOODLUST ,co żem ściągnoł i oglądnoł . Seans wywarł na mnie na tyle wystarczające wrażenie abym sięgnął po wersje Ova z 1985 i poszło.
To było z 7 lat temu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 20:44   

Na początku mojej przygody z ogólniakiem kibicowałem Tsubasie na Polsacie 2, ale świadomym oglądaniem anime bym tego nie nazwał. Przebudzenie nastąpiło podczas pierwszej emisji Slayersów na RTL 7. Serial okazał się być niezwykle wciągający i zabawny. Jako że Slayersów emitowano około godziny 15-tej nieraz i nie dwa zdarzyło mi się zerwać z ostatniej lekcji żeby tylko załapać się na Linę i Gourryego.

Podziękowania dla Frachol-sana.:)Za otworzenie mi oczu na Slayersów i Dragonballa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Astek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Maj 2008
Skąd: zależnie od kaprysu :D
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2008, 21:13   

Moim pierwszym anime, które obejrzałem wiedząc co to jest wogóle anime była 13-odcinkowa seria hellsing, która nie przypadła mi do gusty, potem wpadła mi w łapska wersja OVA no i zanim się spostrzegłem, porwał mnie wir japońskich kreskówek :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zyll666 Płeć:Mężczyzna
Ktoś tam


Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2008, 16:33   

Jak jeszcze nie wiedziałem,co to anime,to Pszczółka Maja(nawet nie wiedziałem,że to japońskie) i te nieszczęsne Pokemony(to już wiedziałem,że z Japonii,ale określałem to mianem
mangi)Dużo później było Metropolis oglądane od połowy na Polsacie(nadal nie wiedziałem,jakim słowem się to określa)i znowu duuużo później oglądałem Hypera i pojawił się ten magiczny napis "anime".I tak sobie czasem oglądałem z ciekawością jakieś odcinki Tsubasa Chronicle,Gunslinger Girl,Chobits itd.I w końcu dostałem telewizor do pokoju i zacząłem z zapałem oglądać FMA.I po-szło!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mateo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2008, 21:26   

Pierwszym anime prawdopodobnie były Pokemony, albo Shin-Chan. Nie pamiętam dokładnie. I od tego się zaczęło. Oczywiście żyłem w nieświadomości, iż były to japońskie anime :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tafik93 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2008, 09:39   

Dragon ball, Pokemon, Shin-chan a potem już na poważniej Naruto, Bleach, Green Green i mnóstwo innych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group