FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Narus Egawa Płeć:Mężczyzna
Naru's Lover


Dołączył: 12 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 18:01   

Ja sam szczerze mówiąc nie pamiętam od czego zacząłem. Było kilka anime =, które w dzieciństwie oglądałem (Slayers, Dragon Ball, Sailor Moon, Kapitan Tsubassa, Soul Hunter), ale pierwszym był chyba Mazinger Z. Kiedyś z kuzynem "pożyczyliśmy" od wujka kasetę z tymże anime i potrafiliśmy oglądać to codziennie. A tak naprawdę to niedawno dowiedziałem się, że to się tak nazywa:) Do tej pory pamiętałem tylko słowo Mezinga. A oglądając to sobie dzisiaj, zastanawiam się co takiego w tym widziałem. Ale w końcu to anime z 1972 roku, więc wiele można wybaczyć...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shiccare Płeć:Kobieta
Szpila


Dołączyła: 07 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 19:24   

Pierwsze 'nieświadome' anime: Czarodziejka z Księżyca i Yattaman - oryginalności brak ;) Pamiętam jak się wstawało rano żeby Czarodziejkę (...) przed szkołą pooglądać.. Potem długo, długo nic i podrzucone przez znajomą (już z jakimś pojęciem) Ranma 1/2 i Vampire Hunter D. Rozbieżność gatunkowa duża, ale swój cel spełniły ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zel93 Płeć:Mężczyzna
InuYasha fan ;D

Dołączył: 12 Paź 2008
Skąd: Nowa Ruda Słupiec
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 19:57   

Moimi pierwszymi animami były Sailor Moon i Yattaman ;D. Pamiętam jak z Bambem i Tilkiem zawsze siadaliśmy do telewizora o danej godzinie i oglądaliśmy ;]. A później legendarny Dragonball i Slayers xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5552999
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 20:42   

Pierwszymi anime jakie obejrzałem były: Yattaman/Captain Hawk (Tsubasa)/Little Princess/Sailor Moon. Trudno mi powiedzieć, które najpierw. W międzyczasie przewijały się też Dragon Balle/Dr SLUMP'y/Digimony i oczywiście Slayers. Generalnie sprowadzało się to do tego że 'bajki' leciały w telewizji a ja, jako dziecko śledziłem losy bohaterów :)

Pierwszą serią, którą obejrzałem dlatego, że zainteresowałem się japońską animacją (ok. 2 lata temu) było anime Death Note.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
D.
Gość
PostWysłany: 15-10-2008, 11:33   

Jak zapewne większość polskiego fandomu zacząłem do Bishojo Senshi : Sailor Moon ( wtedy znane jako Czarodziejka z Księżyca ) w telewizji Polsat.

Oczywiście nie byłem świadomy tego, że oglądam anime, a że się podobało...

Pierwszym świadomym anime było Yu-Gi-Oh chyba... Też na Polsacie.

Za czasów, kiedy jeszcze nie byłem świadomy oglądania anime lubiłem też popatrzeć na Super-Świnkę na TVN, Dragon Ball na RTL7 (tylko u znajomego, nie miałem wówczas telewizji kablowej ani satelitarnej ) i to chyba wszystko.
Niewiele z tych czasów pamiętam, bo miałem koło 5 lat.
Powrót do góry
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-10-2008, 17:00   

Gość napisał/a:
lubiłem też popatrzeć na Super-Świnkę na TVN

To było dopiero coś! Jej jak ja kochałam super świnkę! Nawet do dzisiaj pamiętam przebieg epizodycznej fabuły w niktórych odcinkach. Starsznie miło mi się to kojarzy, z dzieciństwem, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to zapewne straszny chłam i jakoś nie chce mi sie weryfikować dzięcych wspomnień z rzeczywistością. Na pewno nie będę chciała sobie tego przypominać...

Zel93 napisał/a:
Moimi pierwszymi animami...

Jej, proszę nie mów tak, bo to chyba niepoprawnie. Z tego co wiem ten wyraz brzmi "anime", a nie "anima", nie odmienia sie przez przypadki i nie posiada liczby mnogiej. Obawiam się, że mogę się mylić, nie jestem ekspertem, ale większość osób używa takiego określenia i formy garamatycznej.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2008, 14:11   

pierwsze moje anime to były wszystkie z TV Polonia (Yattaman, Generał Daimos, Sally Czarodziejka itp.) czyli sama klasyka
Czarodziejki z Ksieżyca, Pockemony...
ale ogladałam to gdy nawet nie wiedziałam co to anime xD
swiadoma juz tego co ogladam z pierwszych anime byłyby
Ayashi no Ceres, Elfen Lied, X :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
xXXx Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2008, 16:48   

pierwsze anime??? hmmmm....Sailor Moon, tyle że to już było tak daaawno, że już prawie nic z tego nie pamiętam, ale mam zamiar obejrzeć sobie jeszcze raz ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ravel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 22:50   

Moim pierwszym anime było coś z tego co leciało swego czasu na RTL7. Najbardziej utkwił mi w pamięci Dragon Ball i to jego uważam za moje pierwsze anime. Chociaż nie wiem czy nie wcześniej oglądałem Kapitana Tsubase, oj dawno to było...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 09:26   

Ja z dzieciństwa pamiętam jedynie Dragon Ball i Kapitana Tsubasę. Były to po prostu bajki, a każdy dzieciak chciał być super silny i ratować świat, albo świetnie grać w piłkę. Jestem pewnie młodszy od większości tutaj, dlatego więcej po prostu nie pamiętam(no jeszcze Pokemony były). Ale tych anime jako anime nie traktuje - nie zajmują żadnego miejsca na mojej liście(z sentymentu - żeby ich nie krzywdzić).

We wrześniu czy sierpniu sięgnąłem po Naruto - potem w oczekiwaniu na nowe odcinki po Clannad (na wbijam.pl świecił się na czerwono - to obejrzałem). No i jak nie trudno się domyślić Naruto całkiem wyleciało mi z głowy.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2008, 16:21   

Nieświadomie? Muminki, Dragon Ball - wszystkie części, dopiero w GT dowiedziałem się, że to nie bajka, a Anime.

Pierwsze anime, jakie obejrzałem świadomie, to Elfen Lied.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeycam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Gru 2008
Skąd: Bełchatów
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2008, 22:51   

Na poczatku oczywiscie standardowo - RTL7, dobranocki i Polonia. Potem ogladalem na Hyperze, jednak bez wiekszego zainteresowania (ot tak sobie ;)). Przygoda z masowym ogladaniem anime zaczela sie w te wakacje, od Death Note.

_________________

時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6761731
Rohas Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 10:47   

Dragon Ball, Pokemon etc, ale wtedy jeszcze traktowałem to jako bajkę, a słowo 'anime' było mi baaaardzo odległe. W sumie, to swoją prawdziwą przygodę rozpocząłem oglądając w TV kilka odcinków Shaman King'a, ale od chwili pokazania mi przez mojego kumpla Naruciaka rozpoczęło się tak naprawdę oglądanie anime : )

_________________
Moje Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 16:43   

Pierwsze? To chyba będzie Sailor Moon. Znienawidzone wtedy przeze mnie, bo było takie "dziewczęce i ohydne" (wszak miałem 5 lat a moja psychika była jeszcze na etapie rozwoju). Doceniłem je jako bardziej dojrzały widz.
Pierwsze, jak Wy to nazywacie, "świadome anime" to będzie Gundam Wing. Przeukochany przeze mnie po dziś dzień. "Świadome", dlatego, że tuż przed seansem pojawiła się na ekranie plansza z tąże nazwą. Jednak bardziej dogłębnie temat zgłębiałem dopiero kilka lat później.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kon Płeć:Mężczyzna
Wanna die?


Dołączył: 27 Gru 2008
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 18:19   

Ja tam oglądałem DB, Rycerzy zodiaku(czy jakoś tak)

Pierwsze anime jakie obejrzałem (świadomie) jest D.N.Angel(polecam)

_________________
Nie mówcie mojej mamie że jestem otaku :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
722996
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group