FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Tikula Amarie Płeć:Kobieta
Żona swoich mężów


Dołączyła: 28 Cze 2008
Skąd: Spod książek
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2008, 16:59   

Absolutnie pierwsze anime to oczywiście Sailor Moon. Leciało w polskiej telewizji, a ja z siostrą siedziałyśmy i oglądałyśmy, nie mając raczej nic lepszego do roboty XD Potem długo, długo nic, aż w końcu na Hyperze trafiłam na Fushigi Yuugi, które to anime powodowało u mnie wybuchy niekontrolowanego śmiechu. Oglądałam to fragmentami, kiedy niemiłosiernie mi się nudziło.
Sama z siebie anime zaczęłam oglądać, kiedy zainteresowałam się slashem - i tak trafiłam na Ai no kusabi. I tak, to jest chyba właśnie moje pierwsze anime, które świadomie i z chęcią obejrzałam całe, od początku do końca :). A jeśli chodzi o odcinkowca - to był to Rurouni Kenshin. Dopiero potem anime zaczęło mnie powoli wciągać.

_________________
Pyaar dosti he - love is friendship.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Assalith Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 23:13   

sailor moon i DB, oczywiscie bylo jescze pare ale nie pamietam tytulow juz ale wiadomo to co na RTL 7 (chyba) lecialo:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Użytkowniq
Gość
PostWysłany: 07-08-2008, 16:17   

Król Szamanów z dubbingiem PL. Kumpel nagrywał z tv a ja jako biedny nieposiadacz kablówki (wtedy, już nie) wyrzucałem 2zł za płytkę z 4 odcinkami... pikne czasy...
Powrót do góry
Cool3rhd Płeć:Mężczyzna
Myśliciel.


Dołączył: 08 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 22:16   

Generał Daimos. Pamiętam jak próbowałem zakładać koszulki jak oni ;)

_________________
"Różnica między snem a koszmarem zależy tylko od wielkości twoich jaj..." - by Modern Konfucjusz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 14:26   

Nie będę oryginalny. Moim pierwszym anime, które w życiu oglądałem - było Sailor Moon. A stało się to w zerówce (cóż za oficjalny ton, huhu ;p). Wówczas nie przywiązywałem zupełnie żadnej wagi do anime i myślałem, że to zwykła bajka. No bo skąd niby dzieciak w wieku 6 lat może wiedzieć, że jakaś bajka, gdzie postacie mają wielkie oczy i charakterystyczny styl rysowania - to anime?

Przez całe swoje dotychczasowe życie przewinęło mi się pewnie jeszcze kilka anime, jednak dopiero od niedawna zacząłem interesować się tym trochę na bardziej poważnie. Na pierwszy ogień poszedł "Dragon Ball" - spodobało się, jednak stwierdziłem, że to jednorazowe "zauroczenie" i postanowiłem na tym poprzestać tłumacząc sobie, że pewnie "Dragon Ball" to jedyne fajne anime, a reszta prawdopodobnie trzyma poziom "Czarodziejek z Księżyca" - czyli że niby dla dzieci jest.

Niedługo potem znajomy na Gadu-Gadu miał opis mówiący, że "dorwał się do piątego tomu Death Note". Zapytałem więc go czym to całe "Death Note" jest. Wytłumaczył, że to manga - czyli coś jak anime, tylko komiksowe. No, postanowiłem dać temu enigmatycznie brzmiącemu tytułowi swoją szansę. Wlazłem na pierwszą lepszą stronę na której znalazłem zeskanowany "Notes Śmierci" - trafiło akurat na jakąś amerykańską stronę internetową. Poczytałem kilka pierwszych rozdziałów... i trafiło do mnie :).

Od tego czasu zacząłem na bieżąco przyglądać się temu czym jest anime oraz manga. Poprosiłem wspomnianego znajomego o support w postaci wypalenia mi kilku japońskich animacji - i tak to oglądam po dziś dzień, bo moje zainteresowanie tym tematem zaczęło się dopiero coś koło, ehm, większego miesiąca temu ;).

Zboczyłem (bez skojarzeń mi tu!) odrobinkę z tematu, jednak mam nadzieję, ze nikt nie ma mi tego za złe ;p. W sumie prędzej ten post pasowałby do przywitań, jako że jestem nowym użytkownikiem forum. Wrzuciłem go jednak tu, bo jakoś tak bardziej mi jego klimat pasuje w tym miejscu :). Historyjka dość długa, nudna - ale skoro jest temat do podzielenia się takimi rzeczami, to tak zrobiłem :P.

_________________
Kyuuu :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-08-2008, 21:06   

Tak sobie ostatnio sprawdziłem czy przypadkiem już nie pisałem w tym wątku i okazuje się ze nie :P no to trzeba to nadrobić :D.

Pierwsze spotkanie z anime ... po chwili namysłu wychodzi na to ze było to w zerówce a jakże a tytuł to ulysses 31. Oczywiście wtedy nie wiedziałem że to anime dowiedziałem się niedawno i strzeliłem sobie powtórkę. Co do innych animek z tego czasu muszę przyznać że nie miałem jak ich oglądać (kompletny brak sygnału niepublicznych telewizji jak to w uzdrowiskach) więc do matury długo długo nic. Tak poważnie wsiąkłem w anime właśnie 2 miesiące przed maturą (2005). Na naukę już i tak było za późno więc po kilkumiesięcznym poszukiwaniu tapet obrazków i skąd jest ta niebieskowłosa panienka wkleiłem się w evangeliona i od tego czasu musiałem czasem sobie coś strzelić. Ale pierwsze anime które mi się na prawdę spodobało to haibane renmei w oryginalnej wersji językowej audio (wyłącznie).
Tak więc tych pierwszych jest trochę w zależności co uznaje się za pierwsze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BloodRevan Płeć:Mężczyzna
[Miejsce dla sponsora]


Dołączył: 03 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 22:19   

kokodin napisał/a:
Tak sobie ostatnio sprawdziłem czy przypadkiem już nie pisałem w tym wątku i okazuje się ze nie :P no to trzeba to nadrobić :D.

*Podpisuje się pod tym stwierdzeniem*

Będzie krótko i treściwie (nie mam czasu ani ochoty wrzucać tu swojej biografi).
A więc... Zaczęło się jak u większości - RTL7 + Dragon Ball, Sailor Moon i inne - wówczas uważane przeze mnie za "bajki" - tytuły. Anime zacząłem się interesować "na poważnie" dopiero 1.5 roku temu, począwszy od Naruto oraz Shaman King skuszony, a wręcz zmuszony przez znajomego (za co chwała mu). Reszty już łatwo się domyślić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
551523
Quan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Paź 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 23:21   

W moim przypadku to było to co leciało na Polonii 1, czyli Generał Daimos, Tsubasa i Yattaman ( czy jak to tam sie pisze ;p ) Można by jeszcze pod to podciągnąć Sailor Moon i Teknomana ;b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8938346
Karl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sie 2008
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 10:29   

Jestem standardowy i zacząłem standardowo (Dragonball na RTL7). Doszedł do tego zachowany gdzieś głęboko w pamięci i oglądany tak dawno, że już najstarsi ludzie nie pamiętają Tsubasa. Potem długo, długo nic, aż w zeszłym roku skołowałem sobie na PS2 grę Dragonball i uznałem, że muszę obejrzeć sobie tą serię raz jeszcze. Wciągnęło i obejrzałem potem coś innego, i jeszcze innego i tak poszło, że teraz jestem kompletnie wciągnięty przez różnorakie anime :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 18:45   

Z tego co pamiętam tak jak kolega Karl zacząłem od DB tyle że nie na RTL7 tylko na RTL2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
madith Płeć:Mężczyzna
AnimeFan


Dołączył: 15 Sie 2008
Skąd: Niepołomice
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 19:20   

Z tego co pamietam z opowiadan rodzicow to moja przygoda zaczela sie gdy bylem bardzo maly a ogladalem Gigi la Trola czy jakos tak...pamietam tez, ze zapytalem wtedy mamy co to znaczy "podniecac sie"...eh co te anime robia z ludzmi :P

Potem oczywiscie Daimos, Yattaman, Tsubasa <3, Sailor Moon i Dragon Ball..nie wiedzialem wtedy ze to anime :P twierdzilem ze fajne bajki etc

A moja prawdziwa przygoda z anime zaczela sie pare miechow temu, kiedy postanowilem odswiezyc sobie pamiec od DB, pozyczylem od kumpla wszystkie odcinki, ktore mial zgrane i ogladalem jak uzalezniony :P

A potem jakos polecialo, moze nie jest tego za duzo ale poczawszy od Naruto zaczalem ogladac wszystko co polecali moi znajomi (FMA, Hellsing, Kenichi, Elfen Lied, Love Hina, Death Note i cos tam jeszcze :P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6777519
Anginsan Płeć:Mężczyzna
Doryjczyk


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Kłodzko (Krakos)
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 21:24   

Hmm Pierwsze anime czarodziejki z księżyca hehe specjalnie po polsku ehh
jak się miało te parę latek to się nawet zakochało w bohaterce w niebieskich włosach.
Ale potem minęło nastała potem mania dragon ball ale nie miałem możliwości oglądania.

Potem oczywiście pokemony cichooo to się wytnie :)
I naruto z polskim dubbingiem to się w ogóle wytnieeeee
Jezu nawet ściągałem te odcinki na dysk i czekałem z utęsknieniem na nowe kumalski o lol.
Ale potem zacząłem czytać że Naruto to nie bajka tylko anime więc zaczęły się poszukiwania co to kurde w ogóle jest anime :)
I tak odnalazłem wersje japońską Naruto i oglądnąłem całą serie zachwycony tym anime zacząłem się wciągać w świat kultury japońskiej.
Teraz już wiem że w porównaniu z innymi tytułami naruto to kiepski żart a nie anime warte uwagi :(
Ale wiecie to jest jak ze szkołą
Pamiętam jak dziś jak mama mnie prowadziła do szkoły ten pierwszy raz i mówiła będzie fajnie na pewno ci się spodoba
I wtedy zrozumiałem czym jest kłamstwo hehe
Ale teraz w liceum jest już bardzo spoko teraz matura i wolność :)
Takie małe porównanie zaczęło się od naruto od czegoś bardzo złego ale i tak dziękuje Jetix za wyemitowanie tego inaczej nigdy bym nie oglądnął wielu wspaniałych serii anime.

_________________
Celuj w Księżyc ,bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9096179
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-08-2008, 22:00   

Moderacja Forum uprzejmie prosi o stosowanie się do zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego w pisanych postach. ZWŁASZCZA interpunkcji.

Proszę stosować przecinki, spacje po znakach przestankowych oraz kropki na końcu zdania, a zdania zaczynać wielką literą. Proszę także nie nadużywać entera i nie stawiać go po każdym zdaniu - dłuższy tekst wygląda bardziej elegancko, gdy rozdziela się go na akapity, a nie na pojedyncze zdania.

Posty pisane stylem "strumień myśli" mogą być nieczytelne dla użytkowników i jako takie mogą zostać usunięte.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-08-2008, 18:02   

Podobnie jak wiekszość - Dragon Ball i Slayersi na RTL7, chć wtedy byłem dzieckiem które się nie znało na anime. Moje pierwsze uczciwe anime na hyperze to GTO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frantic Płeć:Mężczyzna
Nikt ważny


Dołączył: 08 Kwi 2008
Skąd: Gdynia
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2008, 20:33   

Pewnie sie powtarzam - Dragon Ball , Slayersi na RTL 7, Nie wiedziałem wtedy nawet, ze to było Anime. Później obejrzałem na hyperze Full metal alchemist i GTO ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3907192
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group