FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 15:17   

Przeglądając kiedyś stronę z listą anime emitowanych przez polską telewizję, okazało się, że oglądałam chyba większość z nich (chociaz na taką Załogę G to się jednak nie załapałam). Nieświadoma oczywiście z czym mam do czynienia.

Pierwsze świadome anime - Czarodziejka z Księżyca, a rolę uświadamiacza spełnił bodajże magazyn Top Secret albo jakiś inny Secret Service.
Pierwszym powazniejszym tytułem, który widziałam był chyba Evangelion - zdaje się, że ogladałam to po japońsku z niemieckimi subami - oczywiście (prawie) nic nie rozumiejąc.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Naraku_no_Hana Płeć:Kobieta
Chyba normalna. Chyba.


Dołączyła: 18 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 17:55   

Oglądane nieświadomie - Captain Tsubasa. Już nie pamiętam, na jakim kanale to leciało, ale wiem, że gdy już byłam otaku na całego, trafiłam na jakiejś stronie na tenże tytuł i szok: Kapitan Tsubasa to ANIME???

Oglądane świadomie - Sailor Moon. Chciałam dowiedzieć się, co do za dziewczyny w fajnych mundurkach i tak oto Naraku_no_Hana poznała barwny (bardzo dosłownie xD) świat magical girls. Potem oglądałam inne anime z tego gatunku - Pretty Cure, Tokyo Mew Mew etc. Po magical girls przyszedł czas na komedie romantyczne (Ah! My Goddess, Chobits itp), ecchi (DearS, Love Hina), wreszcie fantasy (Fate/Stay Night, Death Note etc) i horrory (Pet Shop of Horrors, Ningyo no Mori itp).

_________________
Nukedashitette Nukedashitette
Kanashisugiru unmei kara
Anata wa NARAKU NO HANA ja nai
Sonna basho de
Sakanaide sakanaide
Karametorarete ikanaide
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 00:50   

Z oglądanych świadomie to będzie Neon Genesis Evangelion (niezły start, nie ma co xD)

Z tych oglądanych nieświadomie to cała masa róźnych anime popularnych w latach 90tych. Między innymi Slayers, Kapitan Tsubasa, Rycerze zodiaku, jakieś dziwne anime związanie z Formułą 1 (zabijcie, nie przypomnę sobie). Hmm... Jak przez mgłę pamiętam jeszcze kilka innych anime, głównie pojedyńcze odcinki czy sceny, ale nie znam nawet ich rysu fabularnego (no, może motyw przewodni, ale nic więcej) więc się nie wypowiem :D.

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mug
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2009, 19:05   

Hm... skoro Muminki zaliczają się do anime, to było to moje pierwsze :)
Pamiętam, że bałam się spac w nocy, bo "Buka do mnie przyjdzie"
Powrót do góry
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 17:35   

mug napisał/a:
Hm... skoro Muminki zaliczają się do anime, to było to moje pierwsze :)
Pamiętam, że bałam się spac w nocy, bo "Buka do mnie przyjdzie"

Hahahaha! Miałem tak samo, siostra po tym odcinku - 2 lata starsza - też nie mogła zasnąć! Nie wiem co było pierwsze w TV, ale z tych pierwszych to Sailorki, Muminki, Kapitan Tsubasa i raczej większość bajek która podchodzi podchodzi pod kategorię anime od roku 1989. Większość bajek wtedy oglądałem jakie były, a anime w szczególności.

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Żan Płeć:Kobieta
Czy to sen czy wizja?


Dołączyła: 21 Cze 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2009, 00:40   

Moje pierwsze Anime to była :"Czarodziejka Sally",a potem juz poleciało oj dzialo sie dzialo xD tyle tego było,ze szoook :)

_________________
z a n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2873429
 
Numer ICQ
dziki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2009, 00:57   

Pierwsze "nieświadome" - Czarodziejki z Księżyca. Do dziś nie wiem co mnie w tym zachwycało. Ale cóż, taki przywilej bycia dzieckiem. ;)
Pierwsze obejrzane świadomie i z premedytacją - Full Metal Alchemist. Patrząc obiektywnie najwyżej niezła seria, ale sentyment pozostał.

Swoją drogą to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie wszystkich animemaniaków. :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
diallen Płeć:Mężczyzna
I don't care


Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wadowice
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2009, 10:15   

"Nieświadome" - Czarodziejki z Księżyca, a "świadome" to Dragon Ball i inne anime na RTL7 poza tym na bodajże rtl2 - Detektyw Conan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-07-2009, 10:48   

U mnie się to zaczęło od Generała Daimosa. To było moje pierwsze zetkniecie z anime. Pamiętam, że byłem wtedy bardzo zaskoczony tym, że są takie brutalne bajki. No cóż, ale mojemu ojcu też się Daimos podobał więc pozwalał mi go oglądać. Potem to już oglądałem wszystko co dawali na RTL7. No może poza jakąś czarodziejką z lustereczkiem, dzięki któremu mieszała. To już było
typowe anime dla bab ;>

Czarodziejki z księżyca też mimo wspominam. To było dla mnie pierwsze anime, które naprawdę budziło we mnie jakieś emocje. Strasznie się przy nich wczuwałem.

Teraz tych anime jest tyle, że można się pogubić(bo też mam do nich o wiele większy dostęp niż dawniej). Czasami człowiek nie wie za jakie anime ma się zabrać.
Powrót do góry
shyguy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2009, 20:43   

Boski Miszcz napisał/a:
Świadomie Yattaman. Że toto jest z Japonii dowiedziałem się od rodziców(!). Nadal nie wiem skąt wiedzieli^^ W pełni świadomie Czarodziejka z Księżyca, jako fan Slayers (slayersów oglądał jeszcze przed DB dop.Naga), jako maniak: Akira/GiTS (jednego dnia)


Pewnie z OP i ED gdzie japońskie krzaki aż wyłażą z ekranu.

Po połowie wątku odechciało mi się czytać, wszyscy widzieli Yattamana, Daimosa, "Kapitana Skrzydło", "Czarodziejkę Bię", "Sally" i Mako, a jakoś nie natknąłem się aby ktoś oglądał, moim zdaniem całkiem porządnie zrobione "Dźwięki muzyki" (Polonia 1, japońska adaptacja historii rodziny Von Trappów), "Tajemniczy ogród" i mojej perełki "Attacker You!" - "Pojedynek Aniołów", która na Poloni 1 we włoskiej, okrojonej ze wszelkich seksualnych akcentów wersji została na tejże stacji wyemitowana zaledwie raz i nie jestem pewien czy w całości.

A pierwsze anime gdy byłem berbeciem i niewiele z niego pamiętam poza orlimi strojami to "Załoga G". Może i lepiej bo wersja puszczana u nas to okrojone amerykańskie "toto" z robotem rodem ze StarWars, który miał za zadanie komentować wszelkie wydarzenia, które amerykańcy nie chcieli pokazać bezpośrednio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
artemis00 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 06:16   

A ja nie zacząłem od Sailor Moon :P
Na RTL'u co prawda oglądałem jakieś tam DB,ale zawsze wolałem przełączyć na jakiś film albo coś innego.Tak naprawdę zaczęło się od przypadkowego obejrzenia na hyperze Gunslinger Girl (odcinku w hotelu,który jest uznawany za jeden z najlepszych).Zawsze lubiłem strzelaniny,ale w tym anime było zawartych masa uczuć.Po roku chyba pomyślałem że wrócę do GG.Potem jakoś tak wlazło Chobits,następnie po kilku miesiącach zauważyłem tytuł "Devil May Cry".Potem już szło hurtem.

_________________
Moja lista anime http://myanimelist.net/animelist/artemis00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 11:30   

Nie pamiętam dokładnie, co było moim pierwszym anime, pamiętam jednak, że wtedy o czymś takim nie wiedziałam, nie wiedziałam skąd pochodzi, z czym się gryzie i nazywałam to "brzydkimi bajkami", bo mi mamusia zabraniała oglądać i musiałam się zakradać albo cieszyć, jak jej w domu nie było :P.

W każdym razie był to albo Dragon Ball, albo Magic Knight Rayearth. Uznaję, iż to drugie, bo kiedy dwa lata temu przypomniałam sobie przez przypadek postaci, grzebałam pół dnia w internecie szukając tych postaci (znajdźcie tytuł anime - choć nie wiecie jeszcze, że to anime - mając za wskaźnik sam wygląd xD) i znalazłam tytuł, trafiłam na stronę i mnie oświeciło. I zostałam. Dlatego możliwe, że Dragon Ball był wcześniej, ale mimo wszystko jako początek uważam MKR.

Czarodziejkę z Księżyca zaś zawsze chciałam obejrzeć, a nie mogłam, po była emitowana wtedy, kiedy mamusia w domu siedziała. I cóż począć. Mogłam tylko słuchać od koleżanek z podwórka. I w sumie nie obejrzałam tego do teraz nawet.

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 18:49   

Oglądane nieświadomie - Czarodziejka z Księżyca. A potem latało się po podwórku z wrzaskiem: Mydło Powidło!!!
Oglądane świadomie - koleżanka mi pokazała - Księżniczka Mononoke.

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 19:07   

Oglądane nieświadomie - Pszczółka Maja i Muminki :P
Oglądane świadomie - Sailor Moon. W młodości mama i tata zabraniali mi oglądać Czarodziejki z Księżyca, więc dopiero niecałe 3 lata temu zaczęłam od niej przygodę z anime, gdy koleżanka odświeżała sobie znajomość.
EDIT O, przeglądam encyklopedię anime w Polsce, i były jeszcze: O czym szumią wierzby - nawet nie wiedziałam do dziś, że to anime!... i Ania z Zielonego Wzgórza, parę lat temu obejrzałam odcinek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sjuu Płeć:Kobieta
pożeraczka kisielu


Dołączyła: 25 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2009, 00:16   

Nieświadomie Sailor Moon. Słabo to co prawda pamiętam, miałam wtedy najwyżej sześć lat, ale i tak mam do tego ogromny sentyment. Byłyśmy z siostrą wielkimi fankami, po naszym pokoju walały się stosy rysunków z sailorkami. Ostatnio nawet próbowałam sobie powspominać, obejżeć parę odcinków, ale cóż...to było strasznie żenujące xd.
A pierwszym świadomym anime było Naruto. W mojej szkole było dosyć popularne, więc postanowiłam sprawdzić o co tyle krzyku. Na początku mi się podobało, ale jak zaczęły się nudne fillery weszłam głębiej w temat i zaczęłam oglądać inne anime.

_________________
You’re lucky, lucky, you're so lucky!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group