FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  O tworzywie tfurców dyskusje
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-07-2005, 09:14   

Cytat:
Wyprawy wojenne łatwe? Bzdura!


Kampania "średniowieczna", co mocno ogranicza dowolność. Zasadniczo możliwe były dwa zakończenia:

- atakujący pokonał wroga, ale skończyły mu się fundusze/czas zakontraktowanej służby rycerstwa i musiał rozpuścić większość wojska, pozostałe zajęły się rabunkiem i obleganiem kilku(nastu) pozostałych zamków wroga;
- atakujący został pokonany, ale broniącemu się skończyły się fundusze/czas zakontraktowanej służby rycerstwa i musiał rozpuścić większość wojska, pozostałe zajęły się rabunkiem i obleganiem kilku(nastu) zamków wroga, które ten zdążył wcześniej opanować;

Wbrew pozorom większość kampanii w "cywilizowanej" Europie tak właśnie wyglądało: za mało forsy, za wiele zamków. Na pograniczach było mniej zamków.

Cytat:

Wyprawy - jakiekolwiek - mają jedną, zasadniczą wadę: idą, idą, idą, albo mają przygody, albo jest nudno, lecz generalnie ciągną się bez końca,a autor musi wymyślać lokacje, potwory i nowe przygody.


Ano:P. Z tą różnicą, że jadą i to w dużej kupie. Ale co tam, na opoczątek dobre i to:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2005, 11:29   

Jeśłi masz dostęp do starych numerów Fantastyki to polecam poszukac opowiadania pt "Ostatnia Taka Drużyna". Oto jak twórczo można podchwycić oklepany temat wyprawy...
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2005, 12:07   

No to dobra.
W fantastyce: Doszli, udało im się ale "pierścień" okazał się czymś innym i... koniec książki, koniec serii. Albo doszli, nie udało im się bo to oni byli ci źli. Albo, albo... Nie można stwierdzić, że zakończenia tylko w prawo albo w lewo.
Oczywiście prawdopodobnie rozmawiam tu z typowymi Graczami w strategie ekonomiczne bo podejście macie standardowo liniowe.
To wina takich jak wy, że zakończeń z fantazją trzeba szukać z fantazją!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2005, 12:08   

Grisznak napisał/a:
"Ostatnia Taka Drużyna".


Nie przypadkiem chodzi o opowiadanie "Pierwsza taka drużyna" Wita Szostaka, znajdujące się też w zborze Ględźby Ropucha? Też dość oklepany motyw i genialne ujęcie, jak wszystko, co zrobił Mistrz!

IT. napisał/a:
To wina takich jak wy, że zakończeń z fantazją trzeba szukać z fantazją!


E, nie... Ja tylko podsumowuje całokształt. Zresztą zakończenia generalnie mają to do siebie, że coś może skończyć się źle, dobrze, lub zakończeniem otwartym, inaczej się nie da, lub raczej da się, lecz jest trudno i nie zawsze jest sens.

Nie mniej jednak to nie one decydują o jakości poweści / opowiadania co całkokształt. Jeśli płenta nie jest jakoś szczególnie bezsensowna / szczególnie udana to raczej o niczym wielkim zadecydować nie może.

To, że zakończeń z fantazją trzeba szukać z fantazja jest winą tych matołów pisarzy, którzy nie potrafią się wysilić i napisać nic, co by miało jakilkolwiek pomysł. Podobnie ciężko szukać też środków z fantazją i początków z fantazją, a całkoształty z fantazją już w ogóle są nie do znalezienia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 28-07-2005, 12:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2005, 12:19   

A mnie fascynuje jedna rzecz. Czy ktoś czytał jaki jest temat głowny dyskusji? Bo ja właśnie tak i aż się zdźiwiłam. Jak wyście z tematu miłość w fikach zeszli na wyprawy wojenne i różnorodność ich zakończeń?!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2005, 12:53   

Zegarmistrz napisał/a:

Nie przypadkiem chodzi o opowiadanie "Pierwsza taka drużyna" Wita Szostaka, znajdujące się też w zborze Ględźby Ropucha? Też dość oklepany motyw i genialne ujęcie, jak wszystko, co zrobił Mistrz!

Chyba nie, ale nie dałbym głowy, bo było jakieś 10 lat temu. Chodziło o załatwienie smoka na końcu ( piszę tak aby uniknąć spoilerów ).
A fakt, temat zszedł na bok i to drastycznie, zaczęliśmy tu udawać komisję orlenowską, jednak ile można gadać o miłości, co ?
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-07-2005, 12:59   

Grisznak napisał/a:
Chyba nie, ale nie dałbym głowy, bo było jakieś 10 lat temu. Chodziło o załatwienie smoka na końcu ( piszę tak aby uniknąć spoilerów ).


W Pierwszej Takiej Drużynie specjaliści od załatwiania smoka w finale hurkiem ogłosili, że smoka zabijac nie będą bo... (i tu kazdy przedstwił swe powody).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2005, 19:30   

Jestem leniwy i nie chce mi się czytać wszystkich postów, więc zapytam, poruszaliście temat sexu w fanfikach (jeśli taki występuje ;])?

Czy ktoś pisze np. fanfiki do swego ulubionego hentaii? I jak byście się na to zapatrywali?
;)

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2005, 20:52   

Tak, to było to...widać na stare lata orkowy łeb szwankuje.
Fanfic z hentaja ??? Raczej bez sensu, chyba że fanfik dotyczący hentaja byłby konwencją odmienny od hentai. Za to fiki hentajowe z innych anime/mang ? Czemu nie, problem w tym, że gros z nich to zwykłe opisy fizjologii, pozbawione treści czy sensu.
Powrót do góry
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2005, 22:03   

Czyli takie coś istnieje! ;)
Spodziewałem się, ale nie sądziłem... A co do pracy mojego muzgoo, są wakacje!
;D

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-07-2005, 14:34   

Zeg - co do ciekawych zakończeń, można ich tony znaleść w starych opowiadaniach z Fantastyki... chociażby takie z przestawiona kolejnością (początek na końcu, koniec na początku, które to "zakończenie" odwraca całą intrygę o 180%), czy takie w którym czarodziej idzie z pewną dziewczyną ratować jej ojca z rąk dzikich elfów... a kończy się tym że ojciec protestuje i zostaje, zaś córka zostaje uczennicą czarodzieja...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-07-2005, 14:58   

Cytat:
W fantastyce: Doszli, udało im się ale "pierścień" okazał się czymś innym i... koniec książki, koniec serii. Albo doszli, nie udało im się bo to oni byli ci źli. Albo, albo... Nie można stwierdzić, że zakończenia tylko w prawo albo w lewo.


Nie nie nie. Źle szukacie, to nie jest typowe tolkienowskie fantasy. To jest typowa średniowieczna wyprawa gościa, który chce podbić jakiś kraj, przeniesiona do świata fantasy:P. Jak na fantasy, o dziwo, podejście chyba dość oryginalne, acz w dalszym ciągu idące na łatwiznę.

Cytat:
Jak wyście z tematu miłość w fikach zeszli na wyprawy wojenne i różnorodność ich zakończeń?!


Jacy "wyście"? Myście, moja droga:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-07-2005, 12:53   

Wyście, wyście, wyście.
O tworzywie TFUrców. Taa, doskonały temat... Doskonały...

Ja się nigdy do Fantastyki nie przekonałam. Za młoda jestem na takie sztywniactwa albo za głupia bo moi rówieśnicy czytają i lubią. Raczej za głupia.

Fiki hentajowe to wspaniała rzecz jeśli ktoś potraktuje temat poważnie. Czytałam takie w których chodziło tylko o wulgarne przedstawienie możliwe obrzydliwych i barwnie opisanych aktów seksualnych w których bochaterów można było sobie podstawić dowolnych a to i tak by nic nie zmieniło. Nie podobały mi się.
Czytałam też takie nad kturymi można się rozpłynąć w zachwycie bo autor czasami nawet potrafi wpleść jakieś wiarygodne albo nawet występujące sytuacje z mangi albo anime.
Takie lubię.
Lubię hentaje. Lubię też anime dla nastolatków a w nich często ciężko choćby o sugestję związku na tym tle więc co zostaje? Chodzę, szukam, poszukuję, wreszcie trafiam i znajduje się na Ff.net

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2005, 22:23   

Ja takich czystych PWP nie lubię. Chyba dlatego, że zdaje się - a może ja tak trafiam - że piszą je osóbki raczej młode i z niedużą wyobraźnią i w końcu czyta się je jak "Śpiącą królewnę" - to już było, to już zaliczyli, czy ta panienka to naprawdę człowiek? to już było, co za nuda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-08-2005, 12:14   

Nie wiem czego to skrót PWP. Ale i tak ci powiem że się mylisz. Szukaj dalej. Nie poddawaj się i sprawdzaj blogi. Nie zawsze piszą osóbkli młode i nie wszystko czyta sie jak śpiącą królewnę. Są pomysły i POMYSŁY. Poszukaj choćby fików z Saint Seya albo takiej jednej żeźi Cragonballowej a od razu zmienisz zdanie. Chyba że lubisz pozycje ambitne albo nie masz poczucia humoru. Wtedy nie próbuj

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group