FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Możliwość
Wersja do druku
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-10-2011, 22:11   

Spike napisał/a:
Jakieś dziwne kółku wzajemnej adoracji chyba na forum się wytworzyło. I do tego każdy chce zabłysnąć jakim jest wspaniałym polonistą:)

Trollujesz, czy jak?
Nie sądzę, żeby ktokolwiek w tym towarzystwie uważał się za wielkiego polonistę, ale sporo tu nałogowych czytelników. Poza tym, jak do tej pory, wszyscy wytykają Ci przede wszystkim masę błędów gramatycznych i interpunkcyjnych z gatunku tych najbardziej podstawowych, a do tego nie trzeba być magistrem polonistyki, wystarczyło w podstawówce uważać. A fakt, że WSZYSCY po kolei krytykują to samo nie oznacza, że zawiązał się tu jakiś tajny spisek, tylko że każdy widzi te same błędy i niedociągnięcia.

Spike napisał/a:
Wszystkie wasze posty są zabawne i zachęcają mnie do dalszej pracy twórczej:)

A pisz sobie, tego nikt Ci nie broni. Ale jeśli rzeczywiście chcesz być pisarzem, to naucz się nie tylko przyjmować krytykę, ale też wyciągać z niej wnioski. Ale nie na temat tego, jacy to ci krytycy zabawni, bo piszą, co ich razi i jeszcze, święci Pańscy, śmią sugerować, żebyś poćwiczył, najlepiej z pomocą słownika. Szukaj w tej krytyce sposobu na samodoskonalenie, wskazówek, które mogą Ci pomóc poprawić jakość Twojej twórczości.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 22:14   

Temat jest beznadziejny bo biorąc pod uwagę wpływ mas mediów i to co reprezentują swoimi treściami to beznadzieja. A pierwsze tabletki dostosowania społecznego są już produkowane. Sprawdziłem i rzeczywiście, jeśli by dać entera za niektórymi kropkami było by lepiej. Ale.... nie chce mi się tekst nie dociera i to wszystko:D Mam inne teksty jeszcze. A te krótsze które zamieściłem zostały zjechane chyba tak dla zasady:D

Pisarzem w żadnym wypadku nie zamierzam być.....
A krytyków wole traktować jak mistrz Sapkowski:P


Ostatnio zmieniony przez Spike dnia 05-10-2011, 22:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-10-2011, 22:15   

Beznadziejny w sensie "nudny i nie ma sensu o nim pisać".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 22:16   

Znaczy łatwo Cię zainspirować? Niebiosa ratujcie... Jeszcze się radośnie zainspirujesz, a potem napiszesz kto Cię zainspirował i będzie płacz.

Jasne, że ludzie uważają, że opanowali język polski w stopniu nieco lepszym niż średnia krajowa (żeby nie było, nie wiem jaka jest średnia, ale obserwacje nadziei narodu są trochę dołujące) skoro pisują na forum, które było częścią portalu związanego z pisaniem recenzji. Widocznie bardzo trudno wysnuć wniosek, że jak ludzie dużo pisywali (mając przy tym kontakt ze szczegółową korektą naczelnej) to faktycznie mogli nabrać pewnej wprawy w pisaniu.

Powiedziałabym, że tłumaczenie to jak mówienie do psa, ale pies przynajmniej stara się zrozumieć intencje człowieka. Ty raczej nie bardzo. Dlaczego? Po cholerę zamieszczałeś tekst? Liczyłeś tylko na poklask?

_________________



Ostatnio zmieniony przez Salva dnia 05-10-2011, 22:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 22:19   

Pisanie recenzji a pisanie innych tekstów to chyba nie to samo. Poza tym pisanie recenzji nie robi z nikogo znawcy wszelakiej literatury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 22:23   

Spike napisał/a:
Pisanie recenzji a pisanie innych tekstów to chyba nie to samo.

Pod względem poprawności interpunkcyjnej i gramatycznej? A i owszem.

Spike napisał/a:
Poza tym pisanie recenzji nie robi z nikogo znawcy wszelakiej literatury.

Nikt czegoś takiego nie powiedział.

Ode mnie EOT, nie mam już dzisiaj siły i chęci...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-10-2011, 22:23   

Proszę, nie obrażaj się i nie okazuj się takim pełnym samozachwytu ignorantem, na jakiego powoli zaczynasz wyglądać, bo jednak po paru poprzednich postach zaczynałeś budzić moją sympatię i miałem co do Ciebie pewne nadzieje... I nawet to całe nieszczęsne pisanie idzie Ci wcale nieźle, po wyeliminowaniu takich podstawowych, walących po oczach błędów byłoby jak na taki internetowy debiut na losowym forum nawet powyżej średniej - w przeciwieństwie do niektórych innych dzieł (nie piję do niczego konkretnie, odnoszę się do ogółu) tutaj widać, że niechlujstwo i pewna niezdarność w posługiwaniu się językiem Cię ograniczają, bo pod tą językową tragedią coś wydaje się jednak czaić.

I nie, krótkie formy są tak samo złe jak dłuższe - pomijając interpunkcję, którą tam przynajmniej konsekwentnie odrzucasz (i tam akurat to nie jest nawet błędem) zarzuty pod adresem rytmu i kulawej składni, której nie da się zawsze wytłumaczyć wizją artystyczną są nadal aktualne. Możesz w ramach eksperymentu wrzucić do jeszcze jednego tematu parę rzeczy - jeżeli masz coś, co by było dla odmiany napisane poprawnie, to sam zobaczysz, że zostaniesz zjechany mniej i za inne rzeczy ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 22:38   

Vodh jak już wcześniej pisałem nie jestem typem osoby która obraża się za posty. Raczej chciałem sprowokować większą nagonkę:D A wypowiadam się dalej w tym temacie bo to mnie bawi. Za objaw ignorancji można uznać wykluczenie ukrytych celów innej osoby;)
Moje teksty raczej nie przypadną tu nikomu do gustu, po prostu nie ten typ widowni:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-10-2011, 22:43   

Spike napisał/a:
Za objaw ignorancji można uznać wykluczenie ukrytych celów innej osoby;)


Czyli co? Student socjologii (albo innego pokrewnego kierunku) piszący pracę o internetowych krytykantach, czy zwykły troll?

Także, tak z ciekawości, o jaki typ widowni ci zatem chodzi?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 22:46   

Tak z ciekawości co znowu za troll?
Są różne typy publiczności jedni lubią metal inni hip-hop.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-10-2011, 22:53   

Sugerujesz, że temat ten ma jakiś inny, ukryty cel, niż zaprezentowanie swojej twórczości i poddanie jej krytyce. Do głowy przychodzą mi dwa - albo naukowy, patrz post wyżej, albo po prostu czerpiesz radość z zamieszania, co oznaczałoby, że jesteś trollem (definicja nie jest idealna, ale cóż).

A skoro odmawiasz odpowiedzi na pytanie o grupę docelową, przyjmij również tę radę - dobrze jest umieć sprecyzować, kim jest twój Idealny Czytelnik. Jakby nie patrzeć, ma to spory wpływ na tematykę i styl pracy.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-10-2011, 22:56   

Cytat:
Są różne typy publiczności jedni lubią metal inni hip-hop.

Ale trudno znaleźć takich co lubią grę na gitarze elektrycznej za pomocą smyczka :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 22:59   

Ale za to muzyka elektrycznych skrzypiec jest ciekawa i mi się np. podoba:P
Mai idealnego czytelnika nie ma, zawsze komuś coś będzie nie pasować i to może być budujące.
Naukowcem jest każdy, bo każdy poznaje świat i nabywa nowe doświadczenia nawet podczas internetowych potyczek w postach.
Tak zwany przez ciebie troll może kochać chaos i może sprawiać mu czynienie go dziką radość. (najczęściej jest to objaw choroby psychicznej).
Cele mogą być dwa a nawet trzy albo i więcej. Jeden z nich może być jawny a drugi ukryty a i wszystkie mogą być ukryte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 23:13   

Vodh napisał/a:
Proszę, nie obrażaj się i nie okazuj się takim pełnym samozachwytu ignorantem,

Nie wiem czemu, ale mnie zaczynasz drażnić... Wina pogody?

Mai_chan napisał/a:
Także, tak z ciekawości, o jaki typ widowni ci zatem chodzi?

Może mu chodzi o mnie... Czyli typ robotniczy kapiący rowy i śliniący się na widok przechodzących dziewczyn w minii. Chociaż to drugie jest podobno zdrowym objawem, ale nie o to chodzi. A czemu nawiązuje do siebie? Bo w sumie mogę się pochwalić podobną twórczością co Spike.

Spike napisał/a:
Tak z ciekawości co znowu za troll?

Ciebie chcą tak zdefiniować. Zresztą:
Spike napisał/a:
Raczej chciałem sprowokować większą nagonkę:D A wypowiadam się dalej w tym temacie bo to mnie bawi
Sam się zdemaskowałeś.

Spike napisał/a:
Cele mogą być dwa a nawet trzy albo i więcej. Jeden z nich może być jawny a drugi ukryty a i wszystkie mogą być ukryte.

Czy każdy na tym świecie rodzi się z jakimś ukrytym celem i przypisanymi mu talentami?

A co do "Możliwości" to podoba mi się początek.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-10-2011, 23:19   

Mai_chan napisał/a:
Sugerujesz, że temat ten ma jakiś inny, ukryty cel, niż zaprezentowanie swojej twórczości i poddanie jej krytyce. Do głowy przychodzą mi dwa - albo naukowy, patrz post wyżej, albo po prostu czerpiesz radość z zamieszania, co oznaczałoby, że jesteś trollem (definicja nie jest idealna, ale cóż).


What trolls want you to believe vs What is actually happening, anyone?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group