FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-11-2005, 17:26   

Heh... jeszcze rzymianie mieli w kodeksach "Dura lex, sed lex" i "Ignoratio iuris nocet". Jak widać, parę tysięcy lat minęło a wciąż sporo ludzi nie potrafi przyjąć do wiadomości że te zasady obowiązują uniwersalnie, oraz że gospodarz zawsze może na swoim poletku stanowić "zasady gry"...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2005, 21:32   

oj zawrzalo..

troche tego duzo .. a ja mam 1 bochenka o systemach zabezpieczen przed soba odpiowiem pokrotce



@Bianca
"natomiast skoro jestes taki madry i uwazasz ze to co robimy jest zle. co twoim zdaniem powinnismy zrobic?"
nie powiedzialem ze zle, ale reakcja troche mnei zaszokowala .. bo wg mnie byla za mocna, co do pomyslow .. heh ja sie wypowiadam to nie ja zalozylem "tanuki" nie mie pytaj

"Ave, wybacz ale "a bo dzieci ksiezy" nie jest argumentem. "ja bym chcial zeby" tez nie"
kolejna nadinterpretacja, to byla przenosnia a nie argument

PS.
Opanuj swoje emocje ;]

@Ysengrinn
"Znajdź sobie forum, gdzie nie mają takich problemów co my i tam reklamuj swoje zbiory."
Nie przeczytales wczesniejszego posta gdzie napisalem ze odpuscilem sobie wymiane na tym forum ...

heh urazony sie nie poczulem, bylbym urazony gdyby ktos zaczal mi wiezdzac na rodzine, a zdenerwowany kiedy ktos by przyjechal i porysowal choc 1 dvd (z czym to nie powiem :P)
Co do "napewno nikt nie bedzie sprawdzal" .. jestem pewien tego pewien na 100% .. 2-ga sprawa pozostaje otwarta .. czy macie jakis wrogow :P,

( a tak od strony technicznej .. wystarczy stworzyc jakas tam grupe zamknieta z wydzielonym dzialem dla tej grupy i tylko dla niej) - ale to w kwesti wyjasnienia a nie pomyslow na przyszloc

tematy chyba zostal wyczerpany .. a jesli ktos chcialby sie podzielic spostrzezeniami na temat mojej wypowiedzi, gdzie jest argument a gdzie nie ma (juz wy wiecie o kogo chodzi:>) to prv msg a ni tu :P

jakbym pominol jakis aspekt wczesniejszych wypowiedzi sorry

na moje temat "wymiany" czy tez "piractwa" zostal wyczerpany :P i jasnym jest ze takowegu tu ni bedzie :P

(tak offtopicowo)
jeszcze @wa-totem, wiem ze nieznajomosc prawa szkodzi, prawo jest ciezkie .. ale wole "Nieswiadomosc jest blogoslawienstwem" :P

mimo to "Admin ma zawsze racje", "Szanuj admina swojego mozesz miec gorszego" - jest bardziej uniwersalne :P
(i tu uwaga na bledy w lacinie jak cos popraw mnie :P) <spiewa> "plurimos annos adminowi" na czesc admina :P

PS. mam nadzieje ze z tlumaczeniem z lac na nasze nie pochrzanilem :P

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-11-2005, 22:04   

Jak na nie-humanistę (tak się deklarowałeś w innym wątku), nieźle ^_^ "Admin ma zawsze racje" - no, właśnie...

"Nieswiadomosc jest blogoslawienstwem" - hmmm. No to różnimy się światopoglądowo... bywa.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2005, 22:12   

bo wiecej ze mnie informatyk niz humanista :P,

"Admin ma zawsze racje" - tak .. ale na phpbb by przemo gdzie stoi to na phpbb 2.0.x z tego co pamietam jest exploit jeszcze z lutego chyba bierzacego roku, ktory pozwala zmodyfikowac tak pliku cookies.txt z mozili/ff ze .. esh nie wazne :P w kazdym razie to dziurawe jest jak ser szwajcarski .. ale to moja skromna opinia ..

a jesli admin chce .. to poszukam i wysle mu kod w c++

"Swiadomosc to blogoslawienstwo" niektorych rzeczy lepiej nie wiedziec ..

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-11-2005, 14:18   Chcesz przewinąć film? Zapłać dolara!

Podpinam tu, bo podpada pod topic... coby wam oszczędzić dłubania, cytuję za:
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?m=23&id=84854

Chcesz przewinąć film? Zapłać dolara!

Wygląda na to, że organizacje chroniące praw autorskich znalazły kolejny sposób na zarabianie na użytkownikach. Wysunięta tym razem w Stanach Zjednoczonych propozycja ma ograniczać możliwości użytkowników w zakresie wykorzystywania urządzeń analogowych. Holywood chce jak najszybciej załatać dziurę w prawie, by móc np. pobierać opłaty za nagrywanie obrazu wideo.

Celem dyskutowanego dokumentu "Analog Content Security Preservation Act of 2005" jest załatanie "analogowej dziury". Dotychczasowe prawo amerykańskie obejmowało ochroną wyłącznie dane zapisane w formie cyfrowej - wideo składowane w postaci analogowej mogło być niemal dowolnie kopiowane czy obrabiane. W ten sposób każdy Amerykanin mógł sobie bezkarnie nagrać na taśmę z TV swój ulubiony film, nawet jeśli jego producent wyraźnie tego zabraniał. MPAA chce to zmienić.

Gdyby dokument zapobiegający "analogowej dziurze" został wprowadzony w życie, urządzenia z analogowym wejściem wideo (odbiorniki telewizyjne z możliwością nagrania obrazu, tunery, kamery itd.) musiałyby zostać zaakceptowane przez Holywood, zanim pojawiłyby się na rynku. Do sprzedaży trafiałyby tylko te telewizory, które tuż po odebraniu obrazu konwertowałyby go do postaci cyfrowej - by zmusić użytkowników do respektowania DRM - albo uwzględniałyby wprowadzone przez producenta zabezpieczenia.

Mogłoby to doprowadzić do sytuacji, w której po zmianie kanału użytkownik byłby informowany, że danego programu nagrywać mu nie wolno. Gdyby to zrobił - choćby używając oprogramowania dostarczonego do tunera czy korzystając z funkcjonalności opisywanego niedawno systemu Windows Media Center - złamałby prawo.

Co więcej: absolutnie każda modyfikacja wyświetlanego obrazu nie będąca odtwarzaniem zostałaby zakazana albo odpowiednio wyceniona. Mogłoby to np. spowodować, że operacja nagrania filmu i przewinięcia go później do określonego momentu kosztowałaby dolara, a zatrzymanie go (by wyjść do kuchni po herbatę) - dodatkowe pięćdziesiąt centów.

Holywood nazywa taką możliwość "pozwolenie uczciwym na uczciwość", na pierwszy rzut oka widać jednak, że nawet przeciętny, uczciwy użytkownik będzie nękany dodatkowymi opłatami lub informacjami. Co więcej: niewykluczone, że chęć obróbki nagranego przez siebie analogowego obrazu będzie możliwa wyłącznie za zgodą MPAA i tylko przy pomocy określonych aplikacji.


Jak wam się podoba?
Wasze stare, analogowe telewizory, wieże audio i kamery (a także ich naprawa, zapewne) będą wkrótce NIELEGALNE! xD
Kurza twarz, następnym razem ja głosuję na dowolną partię popierającą piratów =="

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2005, 15:39   Re: Chcesz przewinąć film? Zapłać dolara!

wa-totem napisał/a:
Jak wam się podoba?
Wasze stare, analogowe telewizory, wieże audio i kamery (a także ich naprawa, zapewne) będą wkrótce NIELEGALNE! xD
Ale, na szczęście, tylko w USA. A producenci sprzętu RTV i tak już dawno fabryki mają poza Stanami (i na dostosowywaniu się do takich przepisów im specjalnie nie zależy).

Jak np swoim czasem Philipsowi RIAA kazała zaprzestać produkcji urządzeń umożliwiających łatwe kopiowanie muzyki, to nie zauważyłem, by przyniosło to jakikolwiek efekt.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2005, 22:13   

juz to widze ze to przejdzie .. predzej internet ocenzuruja ..

CDR Info napisał/a:

Branża filmowa z Hollywood zaprezentowała nową technologię zabezpieczeń antypirackich dla filmów w formacie HD DVD, która opiera się na dźwiękowych "znakach wodnych".

Wszystkie odtwarzacze HD-DVD wyposażone zostaną w czujnik, który sprawdzi niesłyszalne dla ucha ludzkiego znaki wodne, zawarte w ścieżce dźwiękowej filmów. Nowym rozwiązaniem zabezpieczone zostaną wszystkie większe produkcje filmowe wchodzące na ekrany kin. Gdy odtwarzacz wykryje ukryty kod, uzna nośnik za nielegalną kopię i wyłączy odtwarzacz. W ten sposób branża filmowa chce wyeliminować pirackie kopie filmów, których premiera jeszcze się nie odbyła, nagrywanych kamerą cyfrową w czasie przedpremierowych seansów kinowych.

Dyski HD-DVD dla użytku domowego również będą posiadać dźwiękowy "znak wodny", który będzie się jednak różnić od wersji kinowej. Jednak także w tym przypadku system zweryfikuje, czy dysk jest nagrany fabrycznie, czy powstał w wyniku nielegalnego kopiowania. Wykrywane będą nielegalne kopie filmów zarówno "wypalanych" w nagrywarkach DVD, jak i zgrywane przy pomocy kamery cyfrowej przystawionej do ekranu telewizora. W razie wykrycia nielegalnej kopii zabezpieczenie wyłączy odtwarzacz.


i co z tego zawsze znajdzie sie ktos kto sobie z tym poradzi .. i wypusci to na siec :P

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2005, 21:34   

Temat rzeka. Równie dobrze możemy rozmawiać o polityce która jest wg. mnie "o dupe roztrzaść" Piractwo, będzie tak długo aż nie zmienią się ceny w Polsce i nie tylko u nas.
Takie nastały czas, że internet czasem jest jedyną drogą, żeby coś znaleźć. A gadka typu "nie można mieć wszystkiego" mnie nie interesuje ani nie satysfakcjonuje. Niech nikt nie mówi, że ma w pełni legalny soft na kompie, bo naprawdę nie uwierzę! Jest taka osoba? zwykłe mp3 jest karalne, pożyczanie kaset, płyt, to jest rozpowszechnianie i tak samo można dostać po łapach. Taki świat, takie prawo. 9 stron w temacie, ale czy to coś dało? no dajcie spokój.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-12-2005, 09:44   

buhaha: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,49621,3056122.html

ciekawe czy komus przychodzi do glowy z w zasadzie to zmniejszenie skali piractwa mozna osiagnac tylko zwiekszajac stope zycia ludnosci?
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2005, 10:05   

1. Niższe ceny towarów (muzyka, gry, oprogramowanie), przystępne
dla kieszeni przeciętnego obywatela, najlepiej w cenach zbliżonych do pirackich.
2. Zwiększone zarobki (im więcej kasy, tym więcej legalnie można nabyć).
3. Zwiększyć różnorodność towarów (tak, bym mógł choćby takiego Juno Reactor kupić w sklepie, zamiast ściągać z neta, bo w sklepach nie ma).

A wtedy... żegnajcie piraci!

Ale jakoś nikomu z muzycznych/filmowych/komputerowych/wpisać inne korporacji nie przychodzi to na myśl... Więc poświęcają masę kasy na zabezpieczenia... Które pozwalają utrzymać cenę na wybranym przez producenta poziomie... Tym samym zwiększając popyt na piractwo... paranoya =='
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-12-2005, 10:13   

korsarz, to jest kwestia specyficzna dla naszej czesci swiata - z racji na to ze:

1) wytwarzanie na polskim rynku sie nie oplaca, i nie z racji na piractwo a racji na "poslizg" - zeby cokolwiek zrobbic trzeba alb byc fanatykiem albo sporo zaintwestowac. a ilosc odbiorcow nie jest szczegolnie duza

2) ceny zachodnie sa i beda wyzsze, z racji na roznice cenowe (wynikajace z roznic walut)

3) stopa zycia w polsce jest na tyle niska, ze "normalne" ceny nadal sa poza zasiegiem wiekszosci ludzi
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2005, 10:32   

Więc ahoy! P->
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2005, 16:59   

ja bym z checia zostal piratem, opaska na oku, krzyczysz "arghhhh", papuga na ramieniu ( w domie mam taka bycza 10 letnia ), plkywasz statkiem, gwalty, skarby, normlanei zycie jak mazenie :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2005, 21:44   

nooooo :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-12-2005, 18:00   

Z ciekawostek: następnym celem RIAA stały się strony oferujące teksty piosenek :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group