FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2008, 21:04   

de99ial , uważaj czyje poglądy popierasz, bo później będą one przypisywane Tobie. Napisałeś "Ma rację. Może robi błędy ale ma rację" cytując post, którego autor stwierdził m.in.:
Cytat:
Jeśli pseudotworcy z Polskiego Show-businesu mają pretensje niech opłacą stosowne firmy do ścigania. A co zabolało! Z naszych podatków scigać dzieciaki za niewiele warte "pseudo-dzieła" Bo sobie ściągną "jakiś hałas heavy metalowy" i może udostępnią koledze - koleżance link do pobrania. To straszne przestępstwo.

Cytat:
Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego to Polska policja ma ścigać polskich piratów w imieniu biednej firmy Microsoft, która mając kasę robi bublowate programy z błędami, i sprzedaje je za duże pieniądze.

A sam napisałeś:
Cytat:
Bo piractwo jest problemem ale należy walczyć nie ze skutkami tylko z przyczynami.

W świetle powyższego, trudno się dziwić, że osoby czytające temat biorą Cię za zwolennika piractwa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-07-2008, 21:34   

To od poczatku

1. MS oficjalnie zapowiedział, że z piractwem swojego oprogramowania walczyć za pośrednictwem organów ścigania nie zamierza. Stosują swoje mechanizmy zabezpieczające i weryfikujące - i oni dobrze wiedzą, kto ma pirata a kto oryginał. Mogliby donieść gdzie trzeba i zamknąć znaczny % polskich posiadaczy PCtów. Czemu tego nie robią? Marketing. Człowiek który w domu nauczy sie na piracie w pracy będzie chciał korzystać z tego samego oprogramowania - a do firmy jakieś licencje trzeba kupić. I kupuje się MS.

2. Co do pseudoartystów... Cóż wielu takich mamy. Co powinni zrobić? Dla przykładu to co Radiohead - udostępnić legalnie swój nowy album i pozostawić wolność wyboru zapłaty za niego. Może wielki % ściągających nie wrzucił kasy ale i tak mają największe przychody właśnie z tego albumu - odpadł proces produkcyjny płyt, okładek, dystrybucji i wydawcy (który całkiem sporo dolicza do końcowej ceny płyty). To sie nazywa zwalczanie przyczyn a nie wojna z wiatrakami. Bo po co kraśc coś co jest dostępne za darmo?

3. Ciekawe jest to, że napisałem w kilku miejscach, że nie popieram piractwa i uważam je za coś złego - a mimo to cytuje sie te fragmenty, które wykazują rzekomo moje poparcie dla tego zjawiska...

I tak - uważam, że policja nie powinna ścigać tych co ściągają. Powinna ścigać tych co doprowadzają do tego, że można ściągać bo to oni są rdzeniem i przyczyną zjawiska. Podobnie z lustracją - powinna sie odbyć ale nie powinno skazywać sie tych co donosili a tych co donosów słuchali i robili z nich użytek.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-07-2008, 21:44   

Zauważyłem, że są tu mieszane dwie zupełnie różne kwestie. Jedna - nielegalna redystrybucja - jest tą kontrowersyjną. Nie bez powodu zresztą, bo można wręcz argumentować, że jest to zjawisko korzystne dla autorów treści, gdyż zwiększa rozgłos. Odwołując się do przykładu z tekstami z Tanuki - czytelnik, który przeczyta naszą recenzję opublikowaną na innej stronie, ale z wyraźnym zaznaczeniem autorstwa, może następnym razem przyjść bezpośrednio do nas i klikać w nasze reklamy. Natomiast co do drugiej kwestii, przypisywania sobie autorstwa, absolutnie żadnych kontrowersji nie ma i nikt o zdrowych zmysłach takiej działalności nie popiera.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2008, 21:48   

De99ial - zauważ, że w przypadku rynku muzycznego z piractwem czynnie walczą duże przedsiębiorstwa, a twórcy albo temu przyklaskują (z własnej woli lub na prośbę), albo się nie wtrącają. Słusznie zauważyłeś, że to właśnie wydawcy zgarniają najwięcej, ale taki jest "przywilej" pośredników na całym świecie - najlepiej zarabia się na przekazaniu towaru z ręki do ręki.

Co do lustracji to na razie najlepiej na tym wyszły kraje, które odcięły się od zbrodniczej przeszłości byłych rządzących i okolic i skupiły się na rozwoju - choćby taki Singapur czy Indie. Singapur nadal nie zapewnia zupełnej wolności słowa i dostępu do informacji, ale obywatelom to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Mają dobrobyt i to im wystarcza. A u nas jest prawo, wprowadza się sprawiedliwość, a o dobrobycie się jakoś zapomniało...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-07-2008, 22:53   

Cytat:
De99ial - zauważ, że w przypadku rynku muzycznego z piractwem czynnie walczą duże przedsiębiorstwa, a twórcy albo temu przyklaskują (z własnej woli lub na prośbę), albo się nie wtrącają. Słusznie zauważyłeś, że to właśnie wydawcy zgarniają najwięcej, ale taki jest "przywilej" pośredników na całym świecie - najlepiej zarabia się na przekazaniu towaru z ręki do ręki.


Wiesz tak naprawdę w tej chwili tylko jakies 25% populacji świata cokolwiek wytwarza - reszta żyje z pośrednictwa. To swoją droga też chora sytuacja ale cóż... Mamy taki świat na jaki sobie zapracowaliśmy...

Generalnie piractwo w ogóle jest złe. Jeżeli firmy fonograficzne czy dystrybucyjne podejmują walkę - nie mam nic przeciwko. Niech walczą, ale niech w to nie mieszają państwowych organów ścigania. Bo te maja co robić i bez ich głupawych problemów.

Co do lustracji - generalnie najlepiej wyszły kraje, które w radykalny sposób rozwiązały sprawę - pod ściane i robimy od nowa. Ale to był tylko przykład mający pokazać sedno.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Assarin Płeć:Mężczyzna
Art is dead


Dołączył: 03 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2008, 10:25   

To może ja się wypowiem, bo kilka lat temu sam padłem ofiarę tzw. "luźnego kopiowania". Napisałem krótki artykuł z opisem postaci na animemanga.pl posługując się opisem ze strony anglojęzycznej. Zrobiłem kilka karygodnych błędów z powodu słabej wówczas znajomości angielskiego, ale nic to. Art został opublikowany na stronie. Kilka miesięcy później podczas przeszukiwania internetu natrafiłem na stronę o tym właśnie anime. Zaciekawił mnie dział "Postacie" więc wszedłem tam i poszukałem postaci którą sam opisałem, bo może się czegoś nowego dowiem. I jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem tam swój własny opis z identycznymi błędami. Ktoś nawet nie miał czasu ich poprawić podczas kopiowania. Napisałem komentarz o tym fakcie na owej stronie i dostałem odpowiedzi w stylu "nie masz dowodów", "udowodnij że to ty napisałeś", "tak się składa że ja to pomagałem pisać" itp.
Normalnie czasami chce się wejść na wspolczucie.com....

PS. Oczywiście nazwisko autora bynajmniej nie było podane. Link do am.pl też nie. Jak z tym walczyć? Nie mam pojęcia.

_________________
Nie twórz dzieł sztuki lecz kuj miecze śmierci, w nich artyzm prawdziwy.
Budując, buduj na skale - nie piasku; i nie na dziś czy jutro - buduj na wieczność.
Bądź jak poryw nowego wiatru - niszczący i twórczy zarazem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2008, 10:46   

Najlepiej podać linka do oryginału z datą publikacji. To działa najlepiej.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-07-2008, 12:12   

Problem w tym że policja ściga tych których łatwo złapać i którzy się - w odróżnieniu od różnych mafii - nie będą "odgryzać", rzekomi poszkodowani wymyślają krzywdy których nie doznali i prawa których nie mają, a prawdziwi poszkodowani nie mają skutecznych narzędzi by bronić swojej własności.

Ale temat powraca a był już wałkowany, wiele nowego się nie powie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-09-2008, 12:03   

Uznałam, że to odpowiedni temat. Oto jak ZAiKS i SFP dbają o twórców - http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/podniesli-polakom-ceny-dvd,1173164

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2008, 13:56   

Pięknie postrzelili sobie stopę... }:->
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-09-2008, 16:14   

Heh... Lubię takie przypadki. Człowiek stara się, próbuje uświadamiać ludzi, że piractwo jes złe a producenci czy wydawcy co robią? Walą z armat w swoje własne szeregi.

I było mnóstwo takich przypadków, także na rynku gier PC (np. głośna sprawa z Gothiciem 3 - zabezpieczenia zastosowane uniemożliwiły ok 30% nabywców korzystanie z oprogramowania bez odwoływania sie do cracka).

Szkoda gadać...

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2008, 17:42   

Organizacje które krytykują i starają się zwalczać piractwo ze względu na "dobro autorów", same ich wyzyskują!? Kij im w płyty!

Czy tylko ja mam takie wrażenie, ale kara 1,2 mln wydaje mi się zbyt niska. Nie mówiąc o tym, że obie instytucje będą się od niej odwoływać i minie mnóstwo czasu zanim ją zapłacą.
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-09-2008, 11:13   

No to teraz z innej beczki... Niedawno wydana gra Spore nie dość, że wymaga aktywacji on-line, to daje aktywować się tylko trzy razy. Przy czym aktywacja jest potrzebna przy każdej instalacji i każdej zmianie sprzętu.

Skoro w ten sposób karze się osoby, które zapłaciły za legalną kopię, to jak tu nie chcieć pirata?!?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2008, 11:25   

Podobny cyrk był o ile dobrze pamiętam przy Bioshocku, którego DRM pozwalało na dwukrotną instalację.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-09-2008, 14:06   

Tak wygląda aktualna polityka Electronic Arts i podległych im firm. Z tego powodu też zrezygnowałem z zakupu Mass Effect (możliwa 3-krotna instalacja), choć na długo przed premierą miałem chrapkę na tą grę. O ile mi wiadomo Spore miało jeszcze co 10 dni łączyć się z serwerami EA i szpiegować twój komputer, żeby sprawdzić, czy aby nie jesteś piratem. Być może po serii protestów zrezygnowali z tego.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group