FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-06-2009, 13:29   

Czyżby nowa metoda EA na piratów?
http://www.gram.pl/news_8gniJOi2_Piractwo_The_Sims_3_skoncentrowane_w_Chinach_i_Polsce.html

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2009, 10:19   

Jeżeli ma pociągnąć za sobą rezygnację z DRM - jestem za.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2009, 10:57   

Sam system jest całkiem logiczny, o ile faktycznie komuś zależy na jakiejś społeczności dotyczącej wirtualnego świata (chociaż e-państwa dają chyba więcej radochy). Bo nie ma co się oszukiwać, interakcja z innymi legalnymi użytkownikami to jedyne, czego nie da się spiracić - wszystko inne wyciekło najpóźniej w dniu premiery.

Ale i tu mają problem, bo są również nieoficjalne centra wymiany wszelkich bonusów i doświadczeń, na które nie ma haka. Są one bajecznie bogate w treść i w zasadzie oferują to samo, co "wyelce oryginalna społeczność". Także wszystko fajnie, ale mam wrażenie, że taka zabawa nie ma sensu.

Było więc DRM i nie przeszło, teraz jest kuszenie zawartością dla legalnych i też nie przejdzie. Bo nadal dostęp do tego lub troszkę różnego stuffu można mieć również legalnie, tylko za darmo - albo nielegalnie do tego samego. I ci, co dali się wciągnąć w kupno oryginału, wyglądają teraz jak pewna subkultura wydająca masę pieniędzy po to, by mieć oryginalny ciuch Pumy dający to samo, co zwykła bluza + poczucie oryginalności wynikające z kocura na piersi (a że ich jest milion, to faktycznie oryginalność jak cholera).

Nadal więc wydawaniu niemal półtorej stówy na symulator codziennego życia mówię kategoryczne nie. Lepiej sobie dołożyć jeszcze trochę i kupić prawdziwy, ładny mebel, który postawi się w pokoju dokładnie jak się chce. ;>

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2009, 10:07   

RapidShare znowu na celowniku. Walki z wiatrakami ciąg dalszy...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2009, 13:08   

Pirate Bay zostało sprzedane!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2009, 14:42   

łoo... to mnie zdziwiło...

Teraz mamy nową drogę - zamiast walczyć z serwisami pirackimi wykupować je? Zawsze to jakieś rozwiązanie i genialna struktura do wykorzystania do legalnej dystrybucji swoich produktów.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-06-2009, 17:19   

Cytat:
Alongside the news that The Pirate Bay will sell shares on the Swedish stock market come some other significant changes. The site itself will decentralize and stop hosting and tracking torrents. Instead, The Pirate Bay will use a third party tracker and torrent hosting service to serve its users.

http://torrentfreak.com/the-pirate-bay-closes-its-tracker-removes-torrents-090630/

Teraz trąbią o tym wszystkie serwisy, ludzie panikują a mało kto sprawdza jak idą sprawy. Mniej więcej od roku pisano o planach wprowadzenia nowych protokołów i powolnej decentralizacji.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-06-2009, 18:29   

Ta.

Ja też sądzę że BT ze względu na konieczność trackera i pliku torrent może się posypać, na razie rozszerzono o DHT ale to wciąż mało.

Przyszłość to sieci totalnie anonimowe i totalnie zdecentralizowane, takie jak japoński Perfect Dark.

W dodatku słyszałem że przygotowywane są takie dystrybucje PD które będą umiały "udawać trojana", tak by użytkownik mógł się wszystkiego wyprzeć.

To klasyczny wyścig zbrojeń, nie do wygrania przez korporacje - kiedy pojawia się trwalsza tarcza, zaraz ktoś wymyśli ostrzejszy miecz.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2009, 18:46   

wa-totem napisał/a:
W dodatku słyszałem że przygotowywane są takie dystrybucje PD które będą umiały "udawać trojana", tak by użytkownik mógł się wszystkiego wyprzeć.

Taa... bez jego wiedzy ściągnął te gigabajty filmów...

Ale faktycznie to będzie tak działać, jak mówisz. Większa decentralizacja, większa anonimowość. Inna sprawa, że taki stan rzeczy utrudnia wymianę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-06-2009, 20:06   

vries napisał/a:
Taa... bez jego wiedzy ściągnął te gigabajty filmów...

Na światowej prowincji, jaką jest Polska, takie coś może być dziwne.

Ale ja już właściwie nie wyłączam kompa. A w Japonii gdzie powstały najbardziej zaawansowane sieci (najpierw Winny, potem ShareDX, a teraz właśnie Perfect Dark) sieć deklasuje resztę świata. Znajomy pojechał na studia. Bynajmniej nie z dziury - z Melbourne. W jego nowo wynajętym lokum w japonii, NAJWOLNIEJSZY dostęp był szybszy, niż najszybszy który mógł kupić w domu, w Australii.

PD pozwala limitować pasmo i przestrzeń cache, więc szybkiego łącza zauważalnie nie obciąży. A w dobie 500gb dysków, kto zauważy ubytek miejsca? Oczywiście KOMPETENTNY user. Ale nie ma prawa które nakazuje NIE BYĆ komputerowym analfabetą... "Komputer nie wyświetlał informacji że dysk jest pełny, a sam nie sprawdzałem bo nie wiem jak..."

A przecież to tylko jedna opcja. Można "składzik" wywalić do wydzielonej, zaszyfrowanej partycji a program do jej obsługi zintegrować z samym PD. A partycja wcale nie musi być widoczna w windzie... O programach typu TrueCrypt nie słyszałeś?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-06-2009, 23:42   

Totem, nie czytałem za dużo o tych japońskich wynalazkach, za to dobrze wiem, co to Freenet. Chodzi o coś podobnego?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-07-2009, 11:46   

Podobnego chyba w ogólnych założeniach; PD kładzie większy nacisk na korzystanie z DHT. Nie wiem też jak we Freenecie wygląda kwestia unity (w PD węzły pozbawione unity są depriorytetyzowane. Unity zaś jest "mocno" zakodowane a klucze są dystrybuowane osobno...). PD to de facto mixnet, więc nigdy nie jesteś pewnien czy węzeł z którym się komunikujesz jest relayem czy sourcem. Poza tym całość jest closed-source, co powinno utrudnić ataki na anonimowość.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2009, 16:08   

Mam pytanie: jak to się ma do cenzorskich zapędów ala Chiny czy (ostatnio) Australia i Wielka Brytania?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-07-2009, 11:31   

Parę słów o tym, jak ma wyglądać nowe PB

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2009, 11:40   

Zaraz, chwila moment... Piractwo to jest udostępnianie plików, prawda? Czy oni chcą za to ludziom płacić? XD

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 48 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group