FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 69, 70, 71  Następny
  Piractwo
Wersja do druku
Isonetic Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2013, 16:43   

Gdybym ja był na miejscu producenta.

Moje postulaty:

1. Uważam, że gra nie powinna zawierać uniemożliwiających jej użytkowanie błędów.

2. Patche (jeśli błędy się pojawią) powinny być dostępne dla wszystkich zarejestrowanych użytowników.

W takim przypadku byłbym jednym z nieznanej liczby przypadkow producentow, ktorzy troszcza sie o odbiorcę.

Poza tym producenci animacji i filmów sa w lepszej sytuacji - raczej nie wypuszcza się uaktualnień do filmów.
Chybą, że nazwie się to 'special edition' albo 'remake':)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2013, 19:23   

Isonetic napisał/a:
raczej nie wypuszcza się uaktualnień do filmów.
Chybą, że nazwie się to 'special edition' albo 'remake':)

Jesli film bez połączenia z internetem nie dałoby się obejrzeć dłuzej niż 15 minut to by się pojawiły.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isonetic Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2013, 20:23   

Dlatego uważam, że lepsze od streamingu jest kupowanie filmu w formie pliku. Ma się wtedy zawsze dostęp,
nie jest się zależnym od kaprysów łącza i ISP. Inna sprawa, że producenci wolą konta ze "streamingiem na żądanie"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2013, 20:46   

To takich nie kupuj. Nie będzie zbytu, nie będzie produktu, może będzie inny.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-06-2013, 23:01   

Isonetic napisał/a:
Gdybym ja był na miejscu producenta.

Ahahahah, lol. I skąd ty niby wiesz jak się zachowasz? Mając pełno kasy i pełno idiotów na całym świecie którzy nie pozwalają zarobić ci znacznie więcej? Uważaj bo zachowałbyś ten sam punkt widzenia co obecny, typowo konsumencki.

Kasa zmienia wszystko, oj poza tym nawet teraz nie chciałbyś żeby ktoś zabierał ci część należnego tobie zysku, łamiąc przy tym prawo i zwalczałbyś takie działania. To logicznie i w pełni uzasadnione działanie.

Piractwo powinno być uniemożliwione, ale społeczeństwo do tego nie dorosło i o czymś takim ciężko dzisiaj dyskutować, jak miałby wyglądać internet i życie codzienne bez piractwa? Może nie byłoby to problemem w krajach gdzie już dzisiaj większość softu jest legalna - u nich to rzeczywistość. Ale w sumie to nawet w rozwiniętych krajach problem piractwa istnieje, tam gdzie ludzie i tak mają pieniądze, ostatnio mi się obiło o uszy jak to piracą Grę o Tron w takiej Australii, że aż jakiś polityk wystosował do piratów przemówienie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 00:03   

nervyzombie napisał/a:
Piractwo powinno być uniemożliwione, ale społeczeństwo do tego nie dorosło

Ja bym raczej stwierdził, że to organizacje antypirackie do tego nie dorosły. I właściciele praw autorskich. Zwłaszcza to pierwsze bez piratów przestaje istnieć.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 00:13   

Slova napisał/a:
Ja bym raczej stwierdził, że to organizacje antypirackie do tego nie dorosły. I właściciele praw autorskich. Zwłaszcza to pierwsze bez piratów przestaje istnieć.

Ech naprawdę stać was tylko na 3 zdania?
Slova, dude, o czym ty piszesz? Do czego organizacje antypirackie nie dorosły? One są złe? Wypaczasz rzeczywistość i to o 180 stopni. To nie antypiraci są źli. Tylko piraci. Złodzieje. Tak, piractwo to pospolite złodziejstwo, przestępstwo a piractwo to tylko takie ładniejsze określenie. Chyba wam pasuje. W każdym razie nie dorośli niby w jaki sposób? Skoro ktoś im kradnie pieniądze to mają prawo ubiegać się o swoje prawa i robić co uznają za stosowne żeby powstrzymać ten haniebny proceder.

Jesteście kompletnie nieobiektywni, widzicie całą sprawę tylko od swojej strony. Piracę, nie muszę płacić grubej kasy za gry i filmy - wygodnie mi. To się odbije na was po jakimś czasie i tak. Po prostu będziecie dostawać coraz gorszą papkę do przełknięcia. Producenci będą zwijać interes. Bo po co starać się, pakować miliony dolarów i oddawać je za free?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 00:20   

nervyzombie napisał/a:
To się odbije na was po jakimś czasie i tak. Po prostu będziecie dostawać coraz gorszą papkę do przełknięcia. Producenci będą zwijać interes. Bo po co starać się, pakować miliony dolarów i oddawać je za free?

Koszta wyprodukowania produktu medialnego nie są miarą jego jakości. Film czy gra za miliony dolarów może być takim samym badziewiem, jak amatorszczyzna za 100$. Jak również może być takim samym arcydziełem - różnie to bywa. W każdym razie twórcy opływający w dostatek i luksusy nie tworzą lepszy dzieł niż ci przymierający głodem i żyjący w skrajnej nędzy (choć są od nich moralnie gorsi, ale to już moje opinie ^^). Krótko mówiąc argument o degradacji poziomu twórczości za względu na spadek przychodów twórców jest inwalidą.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-06-2013, 00:21   

nervyzombie napisał/a:
W każdym razie nie dorośli niby w jaki sposób?

W taki prosty, że już nawet ludzie z tytułami naukowymi zajmujący się prawem autorskim stwierdzają, że jest ono już przeżytkiem i musi się zmienić - pytanie jest nie czy, tylko kiedy.

shugohakke napisał/a:
Film czy gra za miliony dolarów może być takim samym badziewiem, jak amatorszczyzna za 100$.

W przypadku gier ostatnio to te tanie produkcje zaczynają wygrywać, jeśli kogoś interesuje coś innego niż emo nastoletni angstujący bizoni/twardzi mężczyźni rozwalający z gnatów innych mężczyzn.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 00:33   

Cytat:
W przypadku gier ostatnio to te tanie produkcje zaczynają wygrywać, jeśli kogoś interesuje coś innego niż emo nastoletni angstujący bizoni/twardzi mężczyźni rozwalający z gnatów innych mężczyzn.

Już nie chciałem o tym wspominać ^^ Ale nie da się ukryć, że o ile w kinematografii to rzadkość to w przypadku gier "niszowe" staje się synonimem "lepsze".

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 00:40   

shugohakke napisał/a:
Koszta wyprodukowania produktu medialnego nie są miarą jego jakości. Film czy gra za miliony dolarów może być takim samym badziewiem, jak amatorszczyzna za 100$. Jak również może być takim samym arcydziełem - różnie to bywa. W każdym razie twórcy opływający w dostatek i luksusy nie tworzą lepszy dzieł niż ci przymierający głodem i żyjący w skrajnej nędzy (choć są od nich moralnie gorsi, ale to już moje opinie ^^). Krótko mówiąc argument o degradacji poziomu twórczości za względu na spadek przychodów twórców jest inwalidą.

Cytat:
W przypadku gier ostatnio to te tanie produkcje zaczynają wygrywać, jeśli kogoś interesuje coś innego niż emo nastoletni angstujący bizoni/twardzi mężczyźni rozwalający z gnatów innych mężczyzn.

Stek bzdur, porównaj dochód nawet tych Indie które osiągnęły sukces a EA czy Activision. To że jakaś prosta gra znajdzie odbiorców to nie znaczy że to nie wiadomo jaki sukces, poza tym studia Indie, które zrobiły coś za grosze i mają z tego miliony podpinają się pod gigantów albo same zdzierają kasę. A i jak nazywasz takie np. arcydzieło fantasy jak WoW czy SC drogim badziewiem nie wartym swej ceny to podziękuję za dyskusję z tobą.
Skończcie z tym żałosnym powiedzonkiem "Twój argument jest inwalidą". Wtf? 0 szacunku dla drugiego człowieka.
Daerian napisał/a:
W taki prosty, że już nawet ludzie z tytułami naukowymi zajmujący się prawem autorskim stwierdzają, że jest ono już przeżytkiem i musi się zmienić - pytanie jest nie czy, tylko kiedy.

Jak dla mnie branża musi ewoluować a nie legalizować kradzież. F2P z mikropłatnościami to ciekawa idea, ofc niemożliwa do spełnienia we wszystkich tytułach ale jedna z możliwych dróg zapobiegania piractwu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-06-2013, 00:46   

nervyzombie napisał/a:

Jak dla mnie branża musi ewoluować a nie legalizować kradzież. F2P z mikropłatnościami to ciekawa idea, ofc niemożliwa do spełnienia we wszystkich tytułach ale jedna z możliwych dróg zapobiegania piractwu.

Tutaj nie ma mowy o konkretnej branży, tylko o całej koncepcji obecnego kształtu funkcjonowania prawa autorskiego. Jeśli nie rozumiesz o co chodzi, powinieneś poczytać więcej na ten temat zanim się wypowiesz.

nervyzombie napisał/a:

Stek bzdur, porównaj dochód nawet tych Indie które osiągnęły sukces a EA czy Activision.

Dochód nie jest równoznaczny wartości artystycznej, ani jakości samego produktu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 00:51   

nervyzombie napisał/a:

Stek bzdur, porównaj dochód nawet tych Indie które osiągnęły sukces a EA czy Activision. To że jakaś prosta gra znajdzie odbiorców to nie znaczy że to nie wiadomo jaki sukces, poza tym studia Indie, które zrobiły coś za grosze i mają z tego miliony podpinają się pod gigantów albo same zdzierają kasę.

Nie czytasz, albo nie rozumiesz o czym piszę. Stwierdziłeś, że:
nervyzombie napisał/a:
To się odbije na was po jakimś czasie i tak. Po prostu będziecie dostawać coraz gorszą papkę do przełknięcia. Producenci będą zwijać interes. Bo po co starać się, pakować miliony dolarów i oddawać je za free?

Co się upraszcza do zdania "jak będziecie kraść dry, to twórcy będą robić gorsze". Otóż nie będą, bo pozbawianie ich zysku nie ma z jakością produktu wiele wspólnego.

Ale biorąc pod uwagę jak często ponosisz na tym forum porażkę w starciu z najprostszymi koncepcjami, zasadami czy wypowiedziami nie oczekuję zrozumienia z twojej strony.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 01:03   

shugohakke napisał/a:

Co się upraszcza do zdania "jak będziecie kraść dry, to twórcy będą robić gorsze". Otóż nie będą, bo pozbawianie ich zysku nie ma z jakością produktu wiele wspólnego.

Lawd. Zawaliłeś tym zdaniem całą rzeczywistość chyba. Kolejny z wypaczonym obrazem świata.

Skoro twórcy nie dostają pieniędzy to jak mają tworzyć lepsze dzieła? Dobrych filmów ani gier nie da się tworzyć bez użyciu ogromnych środków - może czasem coś tam się uda, może niektóre Indie są godne uwagi, ale i tak to wygląda gorzej niż superprodukcja.

shugohakke napisał/a:
le biorąc pod uwagę jak często ponosisz na tym forum porażkę w starciu z najprostszymi koncepcjami, zasadami czy wypowiedziami nie oczekuję zrozumienia z twojej strony.

Czyli: nie potrafiąc przekonać dyskutanta do swojej racji siłą argumentów, używamy argumentu siły i obrażamy go i prowokujemy. Coś słabo ci to idzie, radzę ci takich tanich "ripost" używać w starciu z podrzędnymi idiotami a nie z kimś na moim poziomie(prowokacja z mojej strony jakbyś nie zrozumiał). Btw. źle skonstruowałeś całe to zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 02:11   

nervyzombie napisał/a:
To nie antypiraci są źli. Tylko piraci. Złodzieje. Tak, piractwo to pospolite złodziejstwo, przestępstwo a piractwo to tylko takie ładniejsze określenie

To jak mam nazwać kogoś, kto sprzedaje mi zepsutą grę i nie może oddać kasy, bo nie i steam i też jej nie naprawi, bo lel konsument xD
No jak?

nervyzombie napisał/a:
Skoro ktoś im kradnie pieniądze

Kto niby okrada organizacje antypirackie?

nervyzombie napisał/a:
Jesteście kompletnie nieobiektywni, widzicie całą sprawę tylko od swojej strony.

A z czyjej mam widzieć? Mam tylko swoją parę oczu. Nie muszę być obiektywny, wystarczy mi, że mam swoje zdanie.

nervyzombie napisał/a:
Po prostu będziecie dostawać coraz gorszą papkę do przełknięcia.

EA zarabia bardzo dobrze, a jakoś gry robią coraz gorsze, bo:
nervyzombie napisał/a:
po co starać się,


nervyzombie napisał/a:
Skoro twórcy nie dostają pieniędzy to jak mają tworzyć lepsze dzieła?

I tak ich nie dostają, większość kasy zatrzymuje wydawca/producent.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 64 z 71 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 69, 70, 71  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group